Aké zručnosti si obsahový marketing vyžaduje a ako sa ich naučíte?

Tvorca obsahu je špecialista, ktorý sa zaoberá napĺňaním stránok a sociálnych sietí spoločnosti relevantnými a zaujímavými informáciami. Takmer všetko, čo si môžete prečítať na internete, je výsledkom spolupráce medzi tvorcami obsahu, copywritermi a obchodníkmi. Ako sa zapíšete do content marketingu? Aké zručnosti si táto pozícia vyžaduje? Pozrime sa na to zblízka.

Obsah tohto blogového príspevku:

1. Pokračujte v čítaní článkov súvisiacich s content marketingom
2. Začnite písať
3. Nájdite inšpiráciu pre obsahový marketing
4. Začnite hľadať prácu
5. Zlepšite svoje zručnosti

1. Pokračujte v čítaní článkov súvisiacich s content marketingom

Tvorca obsahu je podobný spisovateľovi. Človek by mal písať pútavo a správne, aby čitateľ nezakopol o každé slovo. Najlepší spôsob, ako zlepšiť svoje písanie, je nadšene čítať. Strávte nejaký čas ponorením do mora článkov, literárnych diel a kníh, najmä tých, ktoré súvisia s oblasťou vašich záujmov. Nezabúdajte čítať pre potešenie, ale literárne diela treba čítať pozorne, s ceruzkou v ruke, aby ste zapísali zásadné a zaujímavé informácie. Musíte si vytvoriť zvyk vyhľadávať relevantné správy na spoľahlivých zdrojoch, aby ste držali krok s tempom vývoja digitálneho marketingu.

Prvý, kto napíše článok, je prečítať si nejaký materiál, zozbierať pôsobivé citácie a fakty a použiť ich vo svojom článku. Ľudia nemajú radi veľa rozprávania, majú radi faktov. Ste to vy, kto si vyberá, ktoré informácie poskytnete. Takže vaším hlavným cieľom je naučiť sa zbierať fakty a manipulovať s nimi, aby ste vytvorili určitý dojem z textu.

Čítať:  Ako skontrolovať kvalitu spätných odkazov: Dôkladný sprievodca

Navyše čítanie má obrovské výhody. Nájdete tak autorov, ktorých štýl by ste chceli nasledovať a ponoríte sa do content marketingu po hlave a upozorníte na triky a tipy, ktoré zlepšia vaše písanie. Nezastavujte sa pri tom – sledujte videá YouTube, inšpirujte sa a prezerajte si ďalšie informácie. Verte mi, zbieranie informácií je najdôležitejšou súčasťou písania článku. Píšte stručne, ale presvedčivo pomocou podrobností a údajov. Zapamätaj si to,

2. Začnite písať

Mali by ste veľa písať. Veďte si denník alebo blog o téme, na ktorú sa špecializujete (možno oblasť vášho vzdelania alebo jeden z vašich koníčkov). Môžu to byť príspevky na sociálnych médiách, ako je Facebook, alebo komunity spisovateľov, ako je Wattpad. Hlavnou myšlienkou je uverejňovať príspevky pravidelne. Potom, keď nájdete svoje miesto, sústreďte sa naň a píšte o ňom tak pravidelne, ako len môžete. Vytvárajte blogové príspevky, články, kreatívne kúsky, tweety, elektronické knihy, e-mailové sekvencie, skripty webových videí a všetko ostatné. Buďte k svojim textom veľmi kritickí, vracajte sa k nim znova a znova v snahe o dokonalosť.

Všetky tieto veci vám pomôžu nájsť svoj štýl, vybudovať si zručnosti pri práci so sociálnymi médiami, obrázkami, titulkami a ďalšími rôznymi trikmi, ktoré okorenia vaše príspevky. Keď zbierate asi 5 textov, každý asi 1000 slov a napísaný samostatne, budete môcť vytvoriť portfólio a vybrať najlepší článok, ktorý pridáte do svojho životopisu. Môžete si vyhľadať štruktúru na internete a okamžite začať hľadať pracovné ponuky pre obsahový marketing. A váš článok bude významným príspevkom do vášho životopisu.

Čítať:  Ako odstrániť správy Snapchat uložené inou osobou

3. Nájdite inšpiráciu pre obsahový marketing

A opäť treba čítať. Pri štúdiu článkov o digitálnom marketingu a ekonomike ako celku sa bližšie pozrite na rôzne odvetvia marketingu a ekonómie, nájdite spoločnosti a marketingové pozície, ktoré sú vašou šálkou čaju. Nasledujúce tipy na nájdenie vášho výklenku sa vám budú hodiť:

a) Odpovedzte si: fascinujú vás hodnoty a služby spoločnosti hlboko? Naozaj chcete preskúmať túto oblasť a písať o nej?

b) Rozvíja sa odvetvie, je relevantné? Možno vidíte iné spôsoby, ako sa to môže zlepšiť?

c) Prijíma spoločnosť alebo blízka spoločnosť tvorcov obsahu? Má zavedené systémy obsahového marketingu?

Keď si to ujasníte, ďalším krokom bude zlepšenie vašich vedomostí o produktoch spoločnosti, prehliadanie jej sociálnych médií, blogov, služieb a obsahu. Skúste analyzovať štýl obsahu. Identifikujte vzory a tipy, ktoré spoločnosť používa na prilákanie publika a klientov.

4. Začnite hľadať prácu

Uchádzajte sa o prácu na voľnej nohe a hľadajte voľné miesta na stránkach Indeed, Jooble alebo na webovej stránke vašej vysnívanej spoločnosti. Pokúste sa dosiahnuť čo najďalej. Pripravte sa na nekonečné pohovory, odmietnutia a nikdy si nemyslite, že tým všetkým strácate čas. Na každom pohovore si cibríte svoje komunikatívne schopnosti a schopnosť prezentovať sa. Je to skutočne obohacujúca skúsenosť.

Výhodou content marketingu je, že môžete pracovať na diaľku, takže sa pri hľadaní práce nemusíte sťahovať do iného mesta. Aj keď by ste mali byť stále proaktívni, možno začnite konverzovať v skupinách online marketingu obsahu, ktoré často nájdete tu na MeetUp. Nestaňte sa však arogantným alebo dotieravým. Len ukážte, že ste nápomocní a spoľahliví, že vás ľudia vedia požiadať o pomoc a vy ich neodmietnete. Ideou je byť otvorený ľuďom, navštevovať podujatia, konferencie. Tu je tip: cez LinkedIn a Facebook si môžete nájsť priateľov, ktorí pracujú vo vašej vysnívanej spoločnosti a môžu sa porozprávať s HR, aby si pozreli váš životopis.

Čítať:  13 najlepších vedľajších pracovných miest pre zdravotné sestry v roku 2024

5. Zlepšite svoje zručnosti

Ak chcete napredovať v content marketingu alebo chcete pracovať u svojho osobné kvality aby ste sa stali konkurencieschopným zamestnancom, študujte sami alebo sa prihláste na online kurzy o nasledujúcich zručnostiach:

a) SEO optimalizácia. Je to užitočný nástroj na zvýšenie indexu stránok a jeho posunutie medzi výsledky výskumu, takže ho uvidí viac používateľov. Ak poznáte tieto základy, viete, ako propagovať webovú stránku vašej spoločnosti, a tak ju urobiť populárnejšou a žiadanejšou.

b) Práca s médiami, obrázkami a videami. Obrovským bonusom je možnosť ilustrovať svoj text, pracovať s programami pre obrázky a videá a zariadiť ho tak, aby vyzeral atraktívne;

c) Vytvorenie vstupné stránky. Špecialisti na obsah oceňujú aj pochopenie štruktúry predajnej vstupnej stránky a schopnosť rýchlo ju zostaviť. Základná znalosť bannerov a značiek je teda výhodná;

d) Poštou. Obsahový špecialista sa môže zaoberať aj textami pre mailing, následnú distribúciu a vyhodnocovanie reakcií potenciálnych zákazníkov;

e) Analytické nástroje, ako sú Google alebo Yandex Analytics a tabuľky. Pamätáte si, akú úlohu zohrávajú fakty v živote tvorcu obsahu? Dáta je možné aplikovať do tabuliek Google, dôkladne ich preštudovať a vypočítať. Prechádza aj niektorými ďalšími premenami, kým nebude pripravený na pridanie do článku, aby zapôsobil na čitateľa.

Ide teda o obrovské nástroje v digitálnom a obsahovom marketingu. Naplnia váš životopis potrebnými kvalitami a pritiahnu pozornosť zamestnávateľov. Stačí, ak venujete 15 minút denne trénovaniu týchto zručností a stanete sa obsahovým špecialistom, najlepším kandidátom na akúkoľvek pozíciu v content marketingu.

Čítať:  Používanie cyklu obsahového marketingu vo vašej firme

Celkovo vzaté, existuje mnoho spôsobov, ako môžete začať kariéru v obsahovom marketingu, v oblasti, ktorá je nováčikom v marketingu, podporovaná pandémiami a rozvíjajúca sa vysokým tempom. Výhodou je, že s content marketingom môžete napredovať a objavovať jeho možnosti novými spôsobmi, ako sa to ešte nikomu nepodarilo.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE