Ako aktivovať eSIM na rade Google Pixel 7

Google Pixel 7 a Pixel 7 Pro sú oba skvelé vlajkové lode, a to aj po vydaní radu Pixel 8. Ak chcete začať so svojim novým zariadením, v tomto článku vám poradíme, ako aktivovať eSIM v rade Google Pixel 7.

RÝCHLA ODPOVEĎ

Akonáhle budete mať QR kód pre aktiváciu eSIM od svojho operátora, prejdite na Nastavenia > Sieť a internet > SIM karty > Stiahnuť SIM kartu a podľa pokynov na obrazovke naskenujte QR kód a aktivujte svoju eSIM.

PRESKOČTE NA KĽÚČOVÉ SEKCIE

Ako aktivovať eSIM na rade Google Pixel 7

Aktivácia eSIM na rade Pixel 7 je veľmi jednoduchá. Kroky sa mierne zmenia, ak ste telefón zakúpili prostredníctvom operátora oproti nákupu odomknutému, pretože operátori už prepoja IMEI telefónu s vhodným profilom eSIM, takže nastavenie bude hračkou. Ak IMEI nie je prepojené s profilom eSIM, budete potrebovať QR kód od svojho operátora, ako je uvedené nižšie.

Pri nákupe cez dopravcu

Ak ste si zakúpili Google Pixel 7 alebo 7 Pro prostredníctvom operátora, pravdepodobne priradili a prepojili profil eSIM s IMEI vášho zariadenia.

 1. Keď spustíte proces nastavenia na novom zariadení, zobrazí sa výzva stiahnuť eSIM.
 2. Na stiahnutie eSIM sa budete musieť pripojiť k sieti Wi-Fi a telefón vás automaticky prenesie na obrazovku nastavenia a pripojenia Wi-Fi.
 3. Po pripojení k Wi-Fi telefón vyhľadá prepojený profil eSIM a stiahne ho.
 4. Po stiahnutí profilu stačí kliknúť na aktivovať.
Čítať:  Ako si kúpiť a zaregistrovať názov svojej domény

A to je všetko. Úspešne ste aktivovali prepojenú eSIM na svojom novom telefóne Google. Vzhľadom na to, že tento proces je súčasťou procesu nastavenia pri nákupe prostredníctvom operátora, je tento proces veľmi jednoduchý, pretože telefón už má priradený profil eSIM, ktorý naň čaká od operátora.

Pri zakúpení odomknuté/ak ste zmeškali obrazovku nastavenia

Ak ste zakúpili telefón Pixel 7 a 7 Pre odomknutý, váš operátor s ním automaticky neprepojí profil eSIM. Možno ste boli počas nastavovania mimo WiFi a zmeškali ste výzvu. V takom prípade budete musieť urobiť trochu prípravy, než začnete:

 • Najprv budete musieť kontaktovať zákaznícku službu svojho operátora a požiadať o eSIM. Váš operátor pravdepodobne potvrdí vašu identitu, než vznesie požiadavku na eSIM. Z minulých skúseností odporúčame hovoriť s vedúcim oddelenia starostlivosti o zákazníkov a vyhýbať sa textovým chatom, pretože hovoriť priamo s človekom má vyššiu šancu na ľahké a rýchle spracovanie eSIM. Celková skúsenosť sa však u rôznych dopravcov líši.
 • Akonáhle bude žiadosť spracovaná, váš operátor vám zašle QR kód, ktorý obsahuje všetky relevantné informácie, ktoré si váš telefón prečíta. Tento QR kód je jedinečný pre vaše telefónne číslo a je obvykle zasielaný na vašu e-mailovú adresu.
 • Na aktiváciu eSIM budete musieť tento QR kód naskenovať v neskorších krokoch. Akonáhle budete mať pripravený QR kód eSIM, môžete prejsť k ďalším krokom.

Keď to bude z cesty, ste pripravení aktivovať eSIM v Pixeli 7. Postupujte takto:

 1. Na zariadení Google Pixel 7 alebo 7 Pro sa pripojte k pripojeniu Wi-Fi. Ísť do Nastavenia > Sieť a internet > Interneta vyberte a pripojte sa k miestnej sieti Wi-Fi.
 2. Akonáhle sa pripojíte k internetu cez Wi-Fi, prejdite na Nastavenia > Sieť a internet > SIM karty.
 3. Kliknite na “Stiahnuť radšej SIM kartu?“ a kliknite ďalšie na ďalšej obrazovke.
 4. Teraz budete požiadaní o naskenovanie QR kódu z vašej siete, ako je uvedené v prípravných krokoch. Stačí naskenovať QR kód a aktivovať eSIM podľa pokynov.
Čítať:  Úvod do BigCommerce pre WordPress

Ak ste zmeškali aktiváciu eSIM na obrazovke nastavenia na telefóne zakúpenom operátorom, môžete eSIM aktivovať podľa vyššie uvedených krokov. Môžete tiež postupovať podľa vyššie uvedených krokov a pridať druhú alebo viac eSIM.

Ktoré telefóny Google Pixel podporujú eSIM?

Tieto telefóny Google podporujú eSIM:

 • Séria Pixel 8: Google Pixel 8, Pixel 8 Pro
 • Séria Pixel 7: Google Pixel 7, Pixel 7 Pro, Pixel 7a
 • Séria Pixel 6: Google Pixel 6 Pro, Pixel 6, Pixel 6a
 • Séria Pixel 5: Google Pixel 5, Pixel 5a 5G
 • Séria Pixel 4: Google Pixel 4 XL, Pixel 4, Pixel 4a 5G, Pixel 4

Tieto telefóny Google podporujú eSIM za obmedzených podmienok:

 • Pixel 3, Pixel 3XL: Telefóny zakúpené od iných amerických alebo kanadských operátorov ako Sprint a Google Fi nepodporujú eSIM. Telefóny zakúpené v Austrálii, na Taiwane av Japonsku tiež nepodporujú eSIM.
 • Pixel 3a, Pixel 3a XL: Telefóny zakúpené od spoločnosti Verizon a telefóny zakúpené v Japonsku nepodporujú eSIM.
 • Pixel 2, Pixel 2XL: eSIM podporujú iba telefóny zakúpené od Google Fi. Zvyšok nepodporuje eSIM.

Pôvodné Google Pixel a Pixel XL nepodporujú eSIM vôbec.

Koľko eSIM je možné použiť v rade Pixel 7?

Do radu Google Pixel 7 môžete pridať viac eSIM, ale v danom okamihu bude aktívna iba jedna eSIM. Ostatné profily eSIM zatiaľ nemôžu byť aktívne súčasne.

Google však s aktualizáciou Android 13 QPR2 Beta 2 pridal možnosť ponechať v rade Pixel 7 aktívne dve eSIM karty. Táto funkcia je aktuálne vo verzii beta a očakáva sa, že sa čoskoro dostane na stabilnú platformu. Tento článok aktualizujeme, až bude funkcia eSIM s duálnou funkciou aktívna v stabilnom systéme Android 13 pre rad Pixel 7.

Čítať:  Najlepšia klávesnica Samsung Galaxy Tab S7

Medzitým, ak chcete v rade Pixel 7 používať dve SIM karty, môžete použiť jednu eSIM a jednu fyzickú nano SIM. Tým dosiahnete rovnaký účel a budete mať na Pixeli dve aktívne čísla.

Dúfame, že vám táto príručka pomohla naučiť sa všetko, čo sa týka pripojenia eSIM na rade Pixel 7. Pokiaľ sa stretávate s akýmikoľvek inými problémami, môžete sa pozrieť na našu príručku o bežných problémoch radu Pixel 7 a ich riešení.

Najčastejšie otázky

Môžem si eSIM aktivovať sám?

Aktivácia eSIM na odomknutom zariadení obvykle vyžaduje asistenciu zákazníckeho servisu pri generovaní QR kódu. Ak máte QR kód alebo ste si zakúpili zariadenie uzamknuté operátorom, môžete si eSIM aktivovať sami.

Môžete použiť eSIM, keď máte v Pixeli 7 fyzickú nano-SIM?

Áno, Pixel podporuje eSIM spolu s nano-SIM. Týmto spôsobom môžete mať na jednom telefóne dve aktívne čísla.

Môžem aktivovať odomknutý Pixel na Verizon eSIM?

Áno, odblokovaný rad Pixel 7 môžete aktivovať na eSIM karte Verizon.

Môžem migrovať svoju eSIM z iPhone na radu Pixel 7?

Nie je možné migrovať profily eSIM z iPhonov na Android priamo. Budete musieť kontaktovať zákaznícku službu svojho operátora, aby vygenerovala QR kód, a podľa krokov v tejto príručke pridajte novú eSIM do radu Pixel 7. Očakáva sa, že budúca verzia Androidu uľahčí migráciu eSIM. Túto funkciu ale zatiaľ nemáme.

Ako zistím svoje číslo eSIM na Google Pixel 7?

Čítať:  Rýchle tipy na budovanie komunity sociálnych médií

EID je sériové číslo, ktoré identifikuje zariadenie eSIM a je často potrebné na aktiváciu eSIM operátora. Na Pixeli 7 prejdite na Nastavenia > O telefóne > Stav SIM > EID.

Komentáre

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE