Ako automaticky prideľovať roly v nezhode

Používanie robotov na prispôsobenie servera Discord je jedna vec, vďaka ktorej je táto aplikácia na odosielanie správ taká skvelá. Hoci možnosť automatického priraďovania rolí nie je v rámci aplikácie ľahko dostupná, pridanie robota je jednoduchý a efektívny spôsob.

Čo je to Discord Role?

Roly sú definujúcou vlastnosťou hierarchie servera Discord. Členom udeľujú špecifické privilégiá, ktoré im umožňujú vykonávať určité akcie na serveri. Niekedy by bolo jednoduchšie mať rolu automaticky pridelenú členovi na dosiahnutie určitého míľnika, vykonanie konkrétnej úlohy alebo jednoducho na čas strávený lojálnym členom.

Roly sú tiež užitočné pri triedení oddelení alebo kategórií, ako sú skupiny Fortnite, COD a PUBG, alebo pri úpravách diskusií, ako sú Motorola, HTC a iPhone.

Čo sú automatické roly v hre Discord?

Namiesto toho, aby ste museli tráviť čas neustálym prideľovaním/zmenou rolí pre nových a existujúcich členov, mody vám umožňujú konfigurovať, ako sa menia pre používateľa, alebo umožňujú používateľovi vybrať si vlastné, aby ste mohli spravovať ďalšie základné prvky servera. Automatické roly je len iný výraz pre automaticky priradené roly.

Jediným známym spôsobom automatického prideľovania rolí je použitie Discord Bota. K dispozícii je niekoľko rôznych robotov, z ktorých si môžete vybrať. Každý z nich ich môže automaticky priradiť členom alebo ich nechať, aby si vybrali svoje vlastné. Uvidíte, ako nastaviť robota a automaticky prideliť roly dvom prominentnejším robotom na trhu – Dyno Bot a MEE6. Ak chcete používateľom umožniť automatické priraďovanie ich rolí, pozrite si tému Ako pridať reakčné roly v Discord.

Použitie Dyno Bot na automatické prideľovanie rolí v Discord

Dyno Bot je Discord bot bohatý na funkcie na viac ako 3 miliónoch Discord serverov. Je plne prispôsobiteľný a obsahuje jednoduchý a intuitívny webový panel. Môžete tiež použiť MEE6, ktorý obsahuje dashboard pre jednoduché nastavenie a správu – viac o tom nižšie.

Dyno Bot tiež ponúka možnosť vyhľadávania hudby, ktorá sťahuje videá z YouTube, aby ste si ich mohli pozrieť, funkciu „Oznámenia“, funkciu automatického vyhľadávania Google na surfovanie na webe vo vašom mene, rôzne vlastné príkazy, ktoré máte k dispozícii, a mnoho ďalšieho.

Čítať:  Ako sťahovať hudbu na Android

Ako nastaviť Dyno Bot, známy ako Dyno Discord Bot

Nastavenie robota Dyno Bot na vašom serveri Discord je jednoduché a zároveň je prvým krokom k priradeniu automatických rolí. Po spustení funkcie „Autorole“ je už len niekoľko ďalších krokov. Samozrejme, už by ste mali mať nastavený Discord server a niekoľko rolí (nie automatických). Ak nie, tu je návod, ako spravovať roly v Discord.

Ak chcete nastaviť Dyno Bot, musíte začať návštevou oficiálnej webovej stránky a stiahnutím nástroja:

 1. Zamierte na Dyno Discord Bot a vyberte
 2. Vyberte si možnosť predplatného: alebo
 3. Ak sa zobrazí výzva, prihláste sa do svojho účtu Discord. Ďalej kliknite na a potom vyberte, na ktorom serveri chcete robota použiť.
 4. Kliknite
 5. Kliknite aby ste Dyno Botovi poskytli všetky potrebné prístupové povolenia k vášmu účtu Discord. Všetky položky by sa mali predvolene vybrať.
 6. Podľa všetkých pokynov overte, že ste človek.
 7. Vyberte predponu (znak na identifikáciu, že napísaný reťazec je príkaz), vyberte najbližšie časové pásmo a kliknite na uloženie nastavení servera.
 8. Vyberte kanál, na ktorý chcete získať upozornenia na aktualizácie/zmeny a štatistiky servera Dyno Bot (čoskoro), potom kliknite
 9. Ak chcete, inovujte na prémiové predplatné alebo kliknite pre uloženie vašich nastavení.
 10. Ak ešte nie ste na stránke „Spravovať servery“, kliknite na ikonu v ľavej hornej časti. Keď ste na hlavnej stránke, kliknite na odkaz.
 11. Potvrďte, že ste na na webovej stránke Dyno Bot, potom kliknite na server, ktorý chcete spravovať, a dostanete sa na ovládací panel Dyno Bot.
 12. Uistite sa, že ste v menu, ako je uvedené v ľavom navigačnom menu.
 13. Prejdite do časti „NASTAVENIA BOTOV“ a dajte svojmu novému robotovi (Dyno Bot) a pre server.
 14. Pridajte manažérov do v prípade potreby. Títo používatelia získajú prístup k „Dyno Dashboard“ a ďalším nastaveniam. Túto možnosť môžete kedykoľvek zmeniť.
 15. Všetky ostatné sekcie v časti „NASTAVENIA BOT“ by mali byť nastavené na základe predchádzajúcich krokov. Neváhajte vykonať akékoľvek zmeny a potom kliknite

Teraz ste nastavili svoj server pomocou Dyno Bot. Ďalším krokom je jeho správa a automatické prideľovanie rolí.

Správa vášho Discord servera pomocou Dyno Bot

Po nastavení servera ho môžete spravovať a priraďovať mu automatické roly. Môžete vytvoriť automatické roly podľa želaných kritérií.

Ako automaticky priradiť roly a pozície pomocou Dyno Bot

Discord má dva druhy automaticky priradených rolí: a . Prvým z nich sú automatické roly, ktoré nastavíte, v ktorých používateľ musí splniť vaše špecifikované časové požiadavky na získanie ďalšej hodnosti/role, ako je obmedzenie nových používateľov na rolu/hodnotenie „Prispievateľ“ a ich postúpenie na „Moderátora“ po 21. dni. Druhý typ, nazývaný „Pripojiteľné pozície“, umožňuje používateľovi vybrať si svoju rolu – o tom neskôr.

Čítať:  Ako používať moju AI v Snapchate

Bez ohľadu na to, ktorý typ Dyno Bot Autorole si vyberiete, povolenia musia byť nastavené v „aktuálnej“ role Discord v rámci nastavení vášho servera. Ďalšie informácie nájdete v téme, ako spravovať svoje Discord role.

Funkciu Autoroles (automatické prideľovanie rolí) môžete povoliť z ovládacieho panela v sekcii „Moduly“ Dyno.

 1. Ak ešte nie ste na stránke „Spravovať servery“ na webovej lokalite Dyno Bot, kliknite na ikonu v ľavej hornej časti. Keď ste na hlavnej stránke, kliknite na odkaz.
 2. Uistite sa, že ste na a potom vyberte server, ktorému chcete priradiť automatické roly.
 3. Kliknite na rozbaľovaciu ponuku pre v ľavej navigačnej ponuke a potom vyberte
 4. V sekcii „PRIDAŤ ROLE“ na karte „Autorole“ kliknite na a vyberte rolu, ktorú chcete automaticky priradiť k určenému času.
 5. Vyberte a potom vyberte čas potrebný na získanie tejto roly pre nových členov až do 10 080 minút (sedem dní). Môže to byť okamžité umiestnením '0' alebo ponechaním prázdneho miesta.
 6. Kliknite na tlačidlo na umiestnenie roly ako automaticky priradenej.

Úloha je teraz udelená každému členovi, ktorý dosiahne stanovený čas.

Teraz máte automaticky priradenú rolu, ktorá sa spustí po zadanom čase. Proces môžete opakovať pre toľko, koľko potrebujete. Ak ste dobrí v matematike, môžete nastaviť trvanie na posledné dni, týždne, mesiace alebo dokonca roky zadaním vhodného času v minútach.

Ak chcete upraviť hodnotenia rolí Discord tak, aby bol Dyno Bot na vrchole, postupujte takto:

 1. Kliknite pravým tlačidlom myši na svoj server Discord na ľavej strane pomocou aplikácie alebo webovej stránky Discord a potom vyberte
 2. Potvrďte, že rola Dyno Bot je nad všetkými ostatnými, ktoré sa používajú v Dyno Bot. Ak nie, stlačte a podržte obdĺžnikovú ikonu naľavo od roly a posuňte ju nahor.

Vyššie uvedené kroky zabezpečujú, že Dyno Bot ovláda roly uvedené pod ním. V opačnom prípade nastavenie automatickej roly zlyhá.

Ako nechať nezhodných používateľov automaticky prideľovať svoje úlohy pomocou Dyno Bot

Dyno Bot tiež umožňuje členom vášho servera nastaviť si roly/hodnoty. Hodnosti sú rovnaké ako roly, ale „? rank“ určuje schopnosť ich udeliť. Vytvárajú sa rovnakým spôsobom ako roly – vytvorí ich vlastník servera a nastaví každé povolenie na serveri Discord.

Každý, kto sa považuje za správcu botov, môže určiť, ktoré hodnosti sú otvorené pre verejnosť, ich pridaním z panela Dyno Bot. Aj keď sa to nepovažuje za automatické, stále ide o rýchlejší spôsob poskytovania konkrétnych povolení vrátane exkluzívneho prístupu vašim členom bez toho, aby ste im to udelili osobne.

Čítať:  Dokonalý sprievodca o tom, ako používať kotúče Instagramu na rast podnikania

Ak máte záujem o nastavenie hodností pre Dyno Bot, postupujte takto:

 1. Vráťte sa do pre ktoré chcete pridať triedy.
 2. Zamierte do z časti „Nastavenia modulu“ rovnako ako v prípade rolí.
 3. Tentoraz kliknite na kartu v hornej časti hlavného okna.
 4. Kliknite na a vyberte rolu alebo roly, ktoré chcete spojiť.
 5. V časti „Nastavenia hodnotenia“ môžete v prípade potreby obmedziť členov na jednu rolu. To pomôže obmedziť silu, ktorú môžu mať členovia.
 6. Kliknite na tlačidlo pre každú vybratú rolu.

Vaši členovia si môžu nastaviť svoju hodnosť/rolu zadaním kde rola musí byť napísaná celá bez zátvoriek, ako napr

Použitie Mee6 na automatické prideľovanie rolí v Discord

Pre tých, ktorí sú na scéne Discord botov novší, môže byť Dyno Bot mätúci. Pre menej zdatného používateľa to môže byť priveľa. Bot Mee6 je vynikajúci nástroj pre server, ktorý sa chce rozšíriť do komunity. Ponúka takmer toľko ako Dyno Bot (v niektorých ohľadoch viac), pričom zostáva jednoduchšie na používanie a navigáciu. Funkcia LEVEL UP je vynikajúca, pretože podnecuje členov vášho servera, aby sa viac zapojili.

Zakaždým, keď odošlete textovú správu na jeden z kanálov servera, môžete „o úroveň vyššie“. Nemusí nevyhnutne poskytovať ďalšie výhody (bez zakúpenia Premium), ale rovnako ako vo videohrách sa môže cítiť celkom dobre.

Ako nastaviť Mee6

Mee6 je v procese nastavenia podobný ako Dyno Bot. Ak chcete začať, musíte prejsť na oficiálnu stránku Mee6.

Tu je návod, ako nastaviť Mee6:

 1. Zamierte k https://mee6.xyz/ a kliknite na tlačidlo. Tento proces prebieha rýchlejšie, ak ste už prihlásení do Discordu, ale všetko, čo potrebujete, sú vaše prihlasovacie údaje do Discordu.
 2. Po prihlásení do Discordu sa vám zobrazí vyskakovacie okno autorizácie Mee6 so žiadosťou o prístup. Kliknite na tlačidlo v pravej dolnej časti okna.
 3. Kliknite na logo servera, ktorý chcete spravovať.
 4. V rozbaľovacej ponuke sa zobrazí ďalšie autorizačné okno s predtým vybraným serverom. Stačí kliknúť na Pokračujte ďalším tlačidlom.
 5. Autorizujte robota druhýkrát. Kliknite na políčko vedľa pokračovať.

Teraz by ste mali vidieť svoj informačný panel Mee6! Tu môžete vykonávať zmeny v nastaveniach a príkazoch spojených s vaším robotom Mee6. Mee6 ponúka rôzne automatické príkazy, ako napríklad zakázanie prístupu používateľov, odstránenie správ a upozornenie používateľa, že porušuje štandardy vášho kanála.

Ako pridať automatické roly v Mee6

Mee6 vám umožňuje automaticky pridať rolu prvým návštevníkom vášho servera. Väčšina možností automatického priraďovania pre robotov Discord sa točí okolo tých, ktoré sú na vašom serveri nové. Bez použitia prémiových možností na robotoch, ktoré umožňujú viac, ste s touto obmedzenou funkciou skoro uviaznutí.

Čítať:  5 spôsobov, ako využiť obsah sociálnych médií pre úspech zákazníka

Ak chcete automaticky pridať rolu v Mee6 pre nováčikov, postupujte takto:

 1. z Web Mee6kliknite na ľavej strane. Potom prepnite prepínač na
 2. Kliknite na v časti „Úlohy, ktoré treba dať“.
 3. Dokončite svoje rozhodnutie kliknutím na tlačidlo v spodnej časti obrazovky.

Rovnako ako Dyno Bot sa uistite, že Mee6 má vyššiu autoritatívnu úlohu ako roly, ktoré udeľujete.

Ďalšie informácie nájdete v téme, ako spravovať roly servera v aplikácii Discord.

Na záver, jediný ďalší spôsob, ako pridať funkciu automatickej roly, je vyvinúť robota, ktorý to urobí. Môžete pridať svoju jedinečnú rotáciu k veciam, ktoré vám umožnia splniť určité míľniky na dosiahnutie novej úlohy alebo akýmkoľvek iným spôsobom, ktorý si myslíte, že ju pridáte. Limitom je vaša kreativita, schopnosť kódovania a pochopenie Discord API.

Bez ohľadu na to sú dvaja navrhovaní roboti v článku veľmi populárni, čo znamená, že pravdepodobne budú naďalej dostávať podporu a budú sa vyvíjať v priebehu času. Ak máte nejaké špeciálne požiadavky na ďalšie funkcie, kontaktujte nás Tím podpory robotov Dyno alebo Tím podpory Mee6 na ich serveroch Discord Support.

Časté otázky: Zrušenie automaticky priradených rolí

Discord je už nabitý množstvom funkcií; pridajte k tomu roboty a automatické prideľovanie rolí a je prirodzené mať viac otázok. Ďalšie odpovede na tieto otázky sme zahrnuli nižšie.

Môžem prideliť roly novým členom?

Absolútne. Prideľovanie rolí novým členom je často nevyhnutné na udržanie mieru vo vašich kanáloch. Keď sa pripájajú noví používatelia, môžete im priradiť roly, ktoré im zabránia príliš veľa komentovať, čím sa zbavíte prípadného obťažovania. Prejdite na kartu Roly, pridajte rolu Noví členovia a kliknite na kanál, ktorý chcete moderovať.

Môžem prideliť dočasnú rolu?

Keď niekto potrebuje dočasný prístup k povoleniam, môžete ich zapnúť, ale po dokončení ich budete musieť vypnúť ručne. To, že Discord neponúka dočasnú možnosť, však neznamená, že nemôžete pridať robota na svoje servery Discord a prideliť mu dočasné roly používateľov.

Môžem automaticky priradiť roly na postup na vyššiu úroveň?

Okrem dostupných časovačov rolí vám Mee6 Bot umožní nastaviť možnosti automatického zvyšovania úrovne. Všetko, čo musíte urobiť, je overiť, či má Mee6 prístup k vášmu serveru a otvoriť ovládací panel Bot. Odtiaľ môžete vytvárať možnosti na zvýšenie úrovne.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE