Ako blokovať webové stránky na Androide

Ak pre svoje deti kupujete chytrý telefón alebo tablet, rodičovská kontrola a možnosť blokovať webové stránky sú nutnosťou. Môžete dokonca použiť blokovanie webových stránok, aby ste nakopli svoje návyky na sociálnych sieťach alebo sa vyhli rušeniu pri práci. Nech už je dôvod akýkoľvek, sme tu, aby sme vám pomohli. Tu sú niektoré z najúčinnejších metód blokovania webových stránok v systéme Android.

RÝCHLA ODPOVEĎ

Mobilné prehliadače na Androide nemajú toľko funkcií ako ich desktopové náprotivky, ale môže to byť rovnako jednoduché ako prepnutie prepínača. Niektoré prehliadače, napr Firefox, majú užitočný doplnok, ktorý môžete nastaviť. Ak chcete sledovať a blokovať používanie mobilných zariadení svojimi deťmi, odporúčame Google Family Link.

PRESKOČTE NA KĽÚČOVÉ SEKCIE

Používajte doplnky prehliadača

Prehliadač Chrome od Googlu je v predvolenom nastavení k dispozícii na väčšine zariadení Android, ale neponúka jednoduchý spôsob blokovania webových stránok. Nie mnoho mobilných prehliadačov, ale niektoré, ako Mozilla Firefox, to uľahčujú pomocou doplnku. Nainštalujte Firefox z obchodu Google Play. Akonáhle to urobíte, všetko, čo potrebujete na blokovanie webových stránok, je Doplnok LeechBlock.

Spustite Firefox na svojom mobilnom zariadení a kliknite na Ponuka (⋮) > Doplnky. Kliknite na + ikona vedľa LeechBlock NG v zozname odporúčaných rozšírení prehliadača. Po pridaní nájdete rozšírenie v sekcii Doplnky. V ponuke LeechBlock NG kliknite na Nastavenia začať blokovať webové stránky podľa vášho výberu.

Čítať:  Ako opraviť chybu Snapchat Last Seen alebo Active

Spustite Firefox (mobilné) doplnky LeechBlock NGLeechBlock NG (Nastavenie)

Môžete nastaviť až 30 webov, ktoré budú blokovať a pridávať domény webov jednotlivo, alebo alternatívne nastaviť blokovanie pre kľúčové slová. Môžete tiež nastaviť, kedy a ako blokovať. Na prvý pohľad to vyzerá zložito a budete musieť urobiť veľa ručnej práce, ale môžete zablokovať akýkoľvek web, ktorý chcete.

Pokiaľ tento doplnok používate primárne na ochranu svojho dieťaťa pred nevhodným obsahom, možno budete musieť urobiť niekoľko ďalších krokov. Mali by ste napríklad pre istotu odinštalovať alebo zakázať ostatné prehliadače na vašom zariadení. Môžete to urobiť v Nastavenia > Aplikácie. Väčšina zariadení bude mať predinštalovaný Chrome alebo prehliadač od výrobcu.

Blokujte webové stránky pomocou aplikácie

Pokiaľ sa vám vyššie uvedené riešenie zdá príliš spletité, môžete sa vždy spoľahnúť na samostatné aplikácie. Rôzne aplikácie odvedú svoju prácu, ale my sa zameriame na tie, ktoré nevyžadujú rootovanie vášho zariadenia, pretože je to trochu technické a ohrozuje vaše zabezpečenie.

Google Family Link

Ak je vaším cieľom sledovať online aktivitu vášho dieťaťa a chrániť ich pred nevhodnými webovými stránkami, jednou z vašich prvých možností by mala byť Google Family Link. Umožňuje blokovať webové stránky v prehliadači Chrome a nastavuje obmedzený prístup k určitým aplikáciám a obsahu pre dospelých na Google Play. Pokiaľ sa o tom chcete dozvedieť viac, môžete si prečítať nášho podrobného sprievodcu.

Čítať:  10 spôsobov, ako zaistiť bezpečnosť vášho webu WordPress

Antivírusové aplikácie s rodičovskou kontrolou

Ak chcete skombinovať online zabezpečenie s rodičovskou kontrolou, nemôžete urobiť chybu s antivírusovými aplikáciami, ktoré sú dodávané so vstavanou rodičovskou kontrolou. Mobile Security and Antivirus od Trend Micro je dobrá voľba, ale rodičovská kontrola je prémiová funkcia, ktorá si bude vyžadovať ročné predplatné.

Pokiaľ si myslíte, že aplikácia Trend Micro nie je vhodná, odporúčame vyskúšať Kaspersky SafeKids aplikácie ako alternatíva.

Blokujte webové stránky pomocou firewallu

Ak chcete ísť o krok ďalej, môžete blokovať webové stránky v systéme Android pomocou brány firewall. Väčšina z nich vyžaduje zakorenenie vášho zariadenia, ale existujú možnosti bez rootovania. Jeden z najlepších hovorí všetko vo svojom názve: NoRoot Firewall.

NoRoot Firewall má jednoduché rozhranie, vyžaduje minimálne oprávnenie a umožňuje vytvárať filtre na základe názvov domén, IP adries a názvov hostiteľov. Môžete dokonca ovládať konkrétne pripojenie medzi aplikáciami.

  • Otvorte aplikáciu a prejdite na Globálne záložka v spodnej časti.
  • Kliknite na nový predfilter voľba.
  • Ak chcete, aby bol web blokovaný na oboch pripojeniach, zaškrtnite ikony Wi-Fi aj dát.
  • Zadajte adresu webovej stránky, ktorú chcete zablokovať v systéme Android.
  • Na Prístav kartu, vyberte *, potom stlačte OK.
  • Vráťte sa k Domov tab a stlačte Štart.

Jedno malé upozornenie: aplikácia nemusí fungovať s pripojením 5G alebo LTE, pretože aktuálne nepodporuje IPv6.

Filtrujte nevhodný obsah pomocou OpenDNS

Pokiaľ chcete niečo, čo väčšinu ťažkých bremien zvládne samo, jednou z vašich najlepších možností je OpenDNS. Táto služba poskytuje spoľahlivé filtrovanie obsahu a aj technicky zdatné deti budú mať problém nájsť riešenie. Ako to funguje? V predvolenom nastavení pri pripojení k Wi-Fi používate DNS (server doménových mien) vášho poskytovateľa internetových služieb, ale môžete ho vymeniť za OpenDNS. Automaticky bude filtrovať všetok nevhodný obsah.

Čítať:  Agentúra Playbook: Váš podrobný sprievodca k Power Reports

Na niektorých zariadeniach Android ho môžete používať bez inštalácie ďalších aplikácií na stránke Nastavenia > Wi-Fi > Pokročilé možnosti > Zmeniť nastavenie DNS. Tieto zariadenia sú však skôr výnimkou ako pravidlom. To je dôvod, prečo prvým krokom, ktorý by ste mali urobiť, je stiahnutie a inštalácia Wi-Fi nastavenia. Vstúpte 208.67.222.123 do DNS1 a 208.67.220.123 do DNS2 a kliknite na Aplikovať.

Používanie OpenDNS má svoje nevýhody. Je to užitočné, keď ste doma, ale nie, keď ste vonku, pretože nefunguje s mobilnými dátami. Pokiaľ ale svojmu dieťaťu dávate svoj tablet alebo chytrý telefón hlavne doma, bude to fungovať okázalo.

Komentáre

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE