Ako dosiahnuť, aby vaša stránka elektronického obchodu vynikla

Online nakupovanie navždy zmenilo spotrebiteľské návyky. Každý produkt, ktorý si dokážeme predstaviť, je vzdialený len pár kliknutí – navyše vám ho môžeme doručiť priamo k našim dverám.

Najmä v posledných rokoch čoraz viac ľudí odišlo od maloobchodných nákupov a namiesto toho sa rozhodli pre nakupovanie online.

Zatiaľ čo odvetvie elektronického obchodu rýchlo rastie, stáva sa aj konkurencieschopnejším. Čo to znamená pre majiteľa internetového obchodu, akým ste vy?

Pokračujte v čítaní a zistite, ako môžete svoj web elektronického obchodu odlíšiť od konkurencie.

Prečo je dôležité, aby vaša stránka elektronického obchodu vynikla

Napriek tomu, že online zákaznícka základňa rastie, existuje množstvo problémov, ktorým čelí elektronický obchod. V skutočnosti je na trhu elektronického obchodu dosť veľká konkurencia.

V športových súťažiach, ako je box, sú športovci rozdelení do kategórií podľa ich hmotnosti. Toto je jediný spôsob, ako udržať veci spravodlivé. Žiaľ, v konkurenčnom prostredí online biznisu vstupujete do ringu so všetkými, vrátane gigantov ako Amazon alebo menších virtuálnych obchodov s podobnou ponukou ako vy.

Čítať:  Čo robí rel=noopener v príspevkoch WordPress

Používatelia sú ohromení toľkými rôznymi možnosťami, a preto chcú niekoľkými kliknutiami pochopiť, čím sa váš produkt líši od ostatných. Preto je dôležité, aby vaša stránka elektronického obchodu vynikla. Ale ako to urobíte?

Ako dosiahnuť, aby vaša stránka elektronického obchodu vynikla

V januári 2021 bolo na webe zaznamenaných približne 1,2 miliardy webových stránok.

Ako dokážete, že váš web elektronického obchodu vynikne v takom dave pri toľkých stránkach online? Je to určite náročné, ale stále možné. Tu je niekoľko spôsobov, ako to dosiahnuť.

Nájdite svoje USP

Jedinečný predajný návrh (USP) je jedinou výhodou, ktorá vám pomôže vyniknúť a odlíšiť sa od konkurencie. Keď zistíte, čo to je, ľahšie si uvedomíte, kam chcete zamerať svoje brandingové a marketingové úsilie.

USP je tu na to, aby zdôraznil vaše výhody a silné stránky. Je to tiež niečo, čo môžete použiť na úzke spojenie so svojimi zákazníkmi.

Webový dizajn – vytvorte web, ktorý na prvý pohľad vyzerá skvele

Viac ako 90% kupujúcich hovoria, že pri nákupe venujú väčšiu pozornosť vizuálnemu vzhľadu pred inými prvkami. To znamená, že atraktívne navrhnuté logo a stránka sú jedným z kľúčov k tomu, aby vaša stránka elektronického obchodu vynikla.

Urobte svoju stránku prehľadnou. Prezentujte všetky relevantné informácie v konverzačnom jazyku. Udržujte obsah aktuálny. Postupujte s jednoduchým rozložením. Udržujte formy svojho obsahu pomerne jednoduché a uistite sa, že vaša domovská stránka obsahuje stručné zhrnutie. Farby vyberajte opatrne, aby ste dosiahli rovnováhu medzi čistotou a estetikou.

Ak potrebujete pomoc s výberom najlepších dizajnových prvkov pre svoje webové stránky, zvážte použitie služby dizajnu webových stránok elektronického obchodu. Tieto služby sa zvyčajne postarajú o všetky faktory dizajnu za vás, čo vám umožní poskytovať spätnú väzbu, kým váš internetový obchod nebude vyzerať dokonale.

Aj vaša stránka by mala byť pútavá

Okrem funkčnej stránky sa uistite, že vaše webové stránky dodržiavajú osvedčené postupy webových stránok elektronického obchodu. Malo by to byť pútavé, pútavé a zábavné. S týmto vedomím pridajte obrázky, ktoré vám pomôžu porozprávať návštevníkom váš príbeh. Vytváranie vizuálnej identity si vyžaduje viac než len obyčajný text. Uistite sa, že vaše obrázky sú jedinečné a relevantné pre vašu firmu.

Čítať:  2 spôsoby, ako povoliť automatické odstraňovanie správ pre telegramové rozhovory

Napriek tomu nenechajte vizuálny obsah strhnúť všetku pozornosť. Príliš veľa obrázkov alebo videí môže rušiť pozornosť alebo môže spôsobiť, že údaje na stránke budú dosť ťažké, čo môže spôsobiť, že načítanie stránky bude trvať dlhšie, čo odradí návštevníkov.

Našťastie nemusíte byť profesionálnym dizajnérom, aby ste na svojom webe vytvorili dobré a inteligentné predvolené nastavenia a prispôsobili ho tak, ako chcete.

Predávajte svoje produkty online bez starostí

Náš hosting, oficiálne odporúčaný spoločnosťou WooCommerce, je určený pre online podniky, ako je ten váš

Urobte to vhodné pre mobilné zariadenia

Spotrebitelia očakávajú, že vaše webové stránky budú efektívne a rýchle, dokonca aj pri používaní ich smartfónov. Mobilná kompatibilita je jednoducho podmienkou.

Veľká časť návštevnosti vašich stránok bude pravdepodobne pochádzať z mobilných zariadení. A Google trestá stránky so zlými mobilnými skúsenosťami. To znamená, že vaša stránka nebude mať na Google také dobré hodnotenie, ak nebude optimalizovaná pre mobilné zariadenia, čo vás bude stáť návštevníkov stránky a potenciálne predaje.

Urobte to rýchlo

Polovica návštevníkov stránky opustí, ak sa váš web načítava dlhšie ako 3 sekundy. Google tiež určuje hodnotenie vašej stránky na základe rýchlosti spolu s ďalšími kľúčovými webovými zásadami, preto je dôležité mať rýchlu stránku, aby ste sa dobre umiestnili.

Vyskúšajte Google Page Speed ​​Insights, Pingdom alebo nejaký iný nástroj, ktorý vám pomôže určiť rýchlosť vášho webu.

Vymazať kontaktnú stránku

Vaši návštevníci chcú priamy spôsob, ako vás kontaktovať so všetkými otázkami o vašej firme, produktoch a službách. Bez toho riskujete stratu ich dôvery a možnosti s nimi komunikovať. Zvážte pridanie možnosti živého rozhovoru, databázy znalostí, používateľského fóra alebo iného spôsobu poskytovania užitočných informácií.

Čítať:  Ako opraviť chybu „Služba 503 nie je k dispozícii“ vo W...

Pridajte výzvy na akciu

Výzvy na akciu (CTA) sú ďalším dôležitým prvkom pri zakladaní internetového obchodu. Pridajte výzvy na akciu na dobre viditeľné miesta, aby ste podporili akciu, ako je nákup alebo prihlásenie sa na odber bulletinu. Pridajte silné CTA, ktoré môžu ľahko nájsť, aby ste používateľom uľahčili konverziu na vašom webe elektronického obchodu.

SEO obsah

Pridávanie bezplatného a užitočného obsahu je ďalším spôsobom, ako dosiahnuť, aby váš web vyzeral profesionálne. Uistite sa, že spĺňa požiadavky SEO, aby ste získali lepšiu pozíciu vo výsledkoch vyhľadávania. Potenciálni zákazníci vás tak ľahšie nájdu.

Bezplatná hodnota, ktorú ponúkate svojim používateľom, je jedným zo spôsobov, ako zviditeľniť vašu stránku elektronického obchodu. Preukazuje vašu dôveryhodnosť a myšlienkové vedenie v priestore, podporuje zapojenie návštevníkov a je to skvelý spôsob, ako poskytnúť užitočné informácie týkajúce sa vášho produktového výklenku.

Nechajte svoj produkt vyniknúť

Vykonajte prieskum, aby ste zistili, čím sa váš produkt líši od ostatných na trhu. Skontrolujte si aj najpredávanejšie produkty podobné tým, ktoré máte vo svojej ponuke. Je niečo, vďaka čomu sú lepšie ako tie vaše?

Komunikujte so svojimi zákazníkmi a zistite, ako dosiahnuť, aby váš produkt vynikol. Robte prieskumy, komunikujte na sociálnych sieťach a zistite, ktoré veci považujú za dôležité pri výbere značky.

Marketing vášho produktu ako aktualizovanej verzie je ďalším skvelým spôsobom, ako zviditeľniť vašu firmu. Zahrňte do propagácie novšie technológie a platformy sociálnych médií. Urobte si tiež dôkladný prieskum najnovších trendov v odvetví, aby ste sa spojili s vaším produktom.

Čítať:  Ako zvýšiť rýchlosť stránky WooCommerce & Vyhnite sa pomalým dopytom

Nechajte svoj elektronický obchod vyniknúť vďaka správe WooCommerce

Vysoko kvalitná webová stránka, kontaktná stránka, vynikajúci dizajn, vynikajúce produkty, kreatívne rozprávanie príbehov a marketingové kampane – na všetkých týchto veciach záleží pre váš elektronický obchod. Ak chcete osloviť potenciálnych zákazníkov, musíte sa odlíšiť od konkurencie.

Teraz, keď už viete, ako vyniknúť vášmu webu elektronického obchodu, zvážte, ako začať so spravovaným WooCommerce.

Prispôsobte si web podľa svojich preferencií. Sledujte trendy predaja pomocou nástroja Sales Performance Monitor. Užite si bleskové rýchlosti s naším globálnym CDN.

Je to rýchle a jednoduché použitie, navyše nemusíte byť profesionálnym dizajnérom, aby ste za pár minút získali plne prispôsobenú stránku zameranú na priemysel.

Začnite predávať online ešte dnes so spravovaným WooCommerce.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE