Ako funguje medzinárodný roaming Google Fi a oplatí sa to?

Edgar Cervantes / Android Authority

Medzinárodný roaming býval niečím, čo ponúkala iba veľká trojka paušálnych operátorov. Našťastie viac predplatených operátorov v posledných rokoch prijalo medzinárodné volanie. Hlavnou z týchto možností je Google Fi Wireless. V tejto príručke vysvetľujeme, ako funguje medzinárodný roaming Google Fi. Budeme tiež diskutovať o nákladoch, ak sa to oplatí a či existujú nejaké vhodné alternatívy.

Medzinárodné sadzby Google Fi

Služba Google Fi je známa svojim výnimočným medzinárodným prístupom. Presné výhody sa budú líšiť v závislosti od toho, aký plán získate. Fi Wireless Unlimited Plus má najlepšie medzinárodné výhody zo všetkých plánov. Zahŕňa neobmedzené hovory, textové správy a dáta v USA, Mexiku, Kanade a viac ako 200 ďalších krajinách.

Nižšie môžete vidieť úplný rozpis:

Jednoducho neobmedzene Neobmedzené plus Flexibilné
Jednoducho neobmedzene

50 dolárov mesačne

Neobmedzené plus

65 dolárov mesačne

Flexibilné

20 $ mesačne za rozhovor a text, 10 $ za koncert

Volanie a SMS mimo USA, Kanadu a Mexiko

Jednoducho neobmedzene

Žiadny

Neobmedzené posielanie SMS zadarmo
Volanie zadarmo do 50 destinácií
0,20 $ za minútu hovoru pre všetky ostatné regióny
Flexibilné

0,20 $ za minútu volania, bezplatné textové správy

Údaje v USA, Kanade a Mexiku

Jednoducho neobmedzene

Neobmedzený

Neobmedzené plus

Neobmedzený

Flexibilné

Neobmedzené hovory a textové správy, 10 USD za GB dát

Dáta putujúce mimo USA/Kanadu/Mexiko

Jednoducho neobmedzene

Žiadny

Neobmedzené plus

Zadarmo vo viac ako 200 destináciách

Flexibilné

10 $ za koncert vo viac ako 200 destináciách

Čítať:  Ako povoliť, zakázať a spravovať WordPress Au...

Zatiaľ čo základná možnosť Neobmedzený nezahŕňa žiadny druh roamingu, je zaujímavé poznamenať, že flexibilné tarifa áno. Dáta môžete získať za 10 USD za koncert aj na cestách, ak sa nachádzate v jednej z viac ako 200 podporovaných krajín.

Je medzinárodný roaming Fi Wireless výhodný?

Google Fi je absolútne najlepší predplatený operátor pre medzinárodné dáta. US Mobile je tesne na druhom mieste s až 10 GB medzinárodných dát na najvyššej úrovni plánu. Zvyšok predplatených operátorov buď neponúka nič, alebo extrémne obmedzené medzinárodné možnosti. Napríklad Mint Mobile má extrémne drahý program UpRoam.

Ponúka Google Fi lepšie medzinárodné dátové možnosti ako paušálni operátori, ako sú Verizon, AT&T a T-Mobile? Úprimne, áno, má. Tu je rýchly pohľad na to, ako sa kombinujú medzinárodné funkcie AT&, Verizon a T-Mobile:

  • Všetky plány Verizon ponúkajú neobmedzené hovory, textové správy a dáta v Mexiku a Kanade. Ak používate viac ako 2 GB 4G/5G za deň, rýchlosť sa zníži na neobmedzené 3G. Verizon tiež zahŕňa neobmedzené hovory a textové správy do Mexika a Kanady z USA a neobmedzené posielanie textových správ z USA do viac ako 200 ďalších krajín. Ak chcete viac? Verizon predáva medzinárodné dátové balíčky, ale môžu byť veľmi drahé. Napríklad mesačná medzinárodná tarifa pridáva 250 minút hovoru a neobmedzené dáta a texty za 100 USD mesačne na linku.
  • T-Mobile ponúka svoje najlepšie výhody s Go5G Plus. Go5G Plus má najviac výhod, vrátane pripojenia za letu, ak je k dispozícii, sadzieb za volanie 0,25 USD za minútu vo viac ako 215 krajinách, neobmedzených textových správ a 15 GB vysokorýchlostných dát vo viac ako 215 krajinách s neobmedzenou rýchlosťou 256 kb/ s. Dokonca aj tá najzákladnejšia tarifa, Essentials, stále obsahuje niektoré roamingové výhody, ako sú sadzby za hovory 0,25 $/minútu a neobmedzené posielanie SMS vo viac ako 215 krajinách a neobmedzené hovory, textové správy a dáta o rýchlosti 128 kb/sv Kanade a Mexiku.
  • AT&T ponúka neobmedzené hovory, textové správy a dáta v Kanade, Mexiku a 19 krajinách Latinskej Ameriky vo svojom neobmedzenom prémiovom pláne. Navyše AT&T ponúka pre väčšinu svojich plánov medzinárodnú dennú vstupenku. Za 10 USD na deň získate plný prístup k svojmu plánu vo viac ako 210 destináciách. Ak máte neobmedzený počet hovorov, textových správ a dát, znamenalo by to, že všetky tieto funkcie získate aj na diaľku.
Čítať:  Ako napísať SEO titulky, ktoré si Google zamiluje

Celkovo všetci operátori s paušálnou platbou ponúkajú medzinárodné možnosti, ale Google Fi to vedia lepšie. Fi Wireless vám neúčtuje žiadne ďalšie poplatky nad rámec počiatočných nákladov na tarifu Unlimited Plus. Užívatelia s flexibilným tarifom majú tiež rovnaký prístup k dátam za 10 USD za koncert, aký by získali v štátoch. Pokiaľ naozaj veľa cestujete do zahraničia, Fi Wireless je naozaj ťažké poraziť.

Mali by ste použiť medzinárodné sadzby Google Fi alebo použiť miestne SIM kartu?

Rita El Khoury / Android Authority

Sú medzinárodné sadzby Google Fi lepšie ako miestne sadzby SIM kariet? Odpoveď na to sa bude líšiť v závislosti od toho, kde ste na návšteve. V mnohých prípadoch bude získanie miestnej SIM karty stále lacnejšie, ak sa nebavíme o miestach, ako je Kanada, ktoré sú známe strašne drahými telefónnymi sadzbami (rovnako ako USA). Pohodlie však nemožno dostatočne zveličovať.

Pri pracovných cestách v minulosti som rád vystúpil z lietadla a okamžite som mohol používať svoj telefón, bez ohľadu na to, či som bol v Španielsku, Nemecku alebo dokonca na Taiwane. Nemusel som vopred zisťovať miestnych poskytovateľov SIM kariet alebo ponáhľať po letisku, aby som si ju kúpil v automate. Za zmienku tiež stojí, že službu Google Fi môžete kedykoľvek pozastaviť. Pre častých cestovateľov sa možno oplatí mať pozastavenú Fi kartu len na cesty. V skutočnosti sa niektorí medzinárodní užívatelia pokúšali používať Fi lokálne na podobné účely, aj keď to nakoniec obvykle končí pozastavením dát.

Čítať:  Čo potrebujete vedieť o ochrane súkromia na obrazovke

Jednou z výziev pre pohodlie medzinárodných sadzieb Google Fi Wireless je nárast podpory e-SIM medzi predplatenými operátormi. To znamená, že v krajinách, ktoré túto technológiu podporujú, môžete ľahko zmeniť operátora bez toho, aby ste museli mať SIM kartu. Napriek tomu to vyžaduje nejaký ďalší výskum a obruče, ktoré vám za to nemusia stáť.

Je Google Fi dobrým operátorom pre medzinárodné cestovanie?

215 hlasov

Áno, nie je nič lepšie!

68%

Áno, ale v zahraničí stále preferujem získanie miestnych SIM kariet.

20%

Nie, myslím, že to za to nestojí.

13%

Komentáre

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE