Ako fungujú doplnky pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte WordPress?

Keďže rýchlosť načítania je jedným z rozhodujúcich faktorov, ktoré robia alebo narúšajú úspech webovej stránky WordPress, doplnky na ukladanie do vyrovnávacej pamäte WordPress sú v dnešnej dobe všade.

Existujú bezplatné doplnky na ukladanie do vyrovnávacej pamäte a prémiové doplnky. Spoločnosti nás bombardujú svojim marketingom a vysvetľujú, prečo je ich doplnok na ukladanie do vyrovnávacej pamäte WordPress najlepší.

Zaujímalo vás niekedy:

 1. Ako vlastne fungujú tieto doplnky WordPress pre vyrovnávaciu pamäť?
 2. Prečo sa naše stránky načítavajú rýchlejšie?
 3. Prečo niekedy porušujú celé usporiadanie našich webových stránok?

V tomto článku vás prevediem akciami vykonávanými modulmi ukladania do vyrovnávacej pamäte na pozadí. Nebojte sa, nestratím sa v reči o technike. Tento článok dobre pochopíte, ak neviete napísať kód.

Ak chcete nastaviť štandard pre pomalé časy načítania, mám na mysli stránky, ktorých načítanie trvá dlhšie ako tri sekundy. Na základe údajov zozbieraných spoločnosťou Pingdom, priemerná doba načítania webových stránok v roku 2017 bola 3,21 sekundy. Google uviedol v a štúdia vykonaná v roku 2018 že 53 % mobilných návštevníkov opustí webovú stránku, ktorej načítanie trvá dlhšie ako tri sekundy.

Ak sa váš web načítava dlhšie ako tri sekundy, je pravdepodobné, že zdvojnásobíte svoju mobilnú návštevnosť tým, že sa načíta rýchlejšie.

Prečo sa stránky WordPress načítavajú pomaly

Začnime tým, prečo sa stránky WordPress skutočne načítavajú pomaly. Tento problém v skutočnosti spočíva v tom, ako funguje WordPress. Nechaj ma vysvetliť.

WordPress nie je nič iné ako zbierka súborov a databáza umiestnená na vašom webhostingovom účte. Súbory tak trochu magicky vytvárajú vašu webovú stránku a databáza obsahuje všetky texty, prihlásenia, nastavenia atď.

Databázu si môžete predstaviť ako excelovskú tabuľku (iba o niečo zložitejšiu).

Keď návštevník príde na vašu webovú stránku, váš webový hostiteľ začne odosielať niektoré z týchto súborov do prehliadača vášho návštevníka a načíta údaje, ktoré tvoria vašu webovú stránku, z databázy. Ak návštevník otvorí vašu domovskú stránku, webový hostiteľ načíta všetky údaje, ktoré tvoria domovskú stránku. Ak návštevník prejde na vašu kontaktnú stránku, webový hostiteľ načíta obsah vašej kontaktnej stránky z databázy a odošle ho do prehliadača vášho návštevníka.

Čítať:  Ako prekonať 4 hlavné výzvy elektronického obchodu

Teraz tu začína potenciál pre pomalé časy načítania. Ak vaša webhostingová spoločnosť nie je optimalizovaná pre WordPress (alebo ak používate zdieľaný hosting), načítanie obsahu z databázy môže trvať dlho.

Dovoľte mi, aby som vás previedol týmto krokom krok za krokom, aby ste pochopili, ako môžu doplnky WordPress pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte urýchliť tento proces:

 1. Návštevník vášho webu klikne na odkaz na váš web (napr. vás našiel vo výsledkoch vyhľadávania Google alebo videl jednu z vašich reklám na sociálnych sieťach).
 2. Prehliadač vášho návštevníka teraz odošle požiadavku vašej webhostingovej spoločnosti. Je to, ako keby prehliadač povedal: “Hej, pošlite mi webovú stránku Jana Kocha.”
 3. Vaša hostingová spoločnosť hovorí: „Dobre, dovoľte mi získať všetky údaje potrebné na načítanie Janovej webovej stránky a poslať vám ich.“
 4. V tomto bode váš webový hostiteľ začne spracovávať súbory, ktoré tvoria váš web, vyhľadá obsah vo vašej databáze a pekne ho zabalí do podoby vášho webu.
 5. Keď váš webový hostiteľ načíta všetky súbory a nájde všetok obsah, webová lokalita sa odošle vášmu návštevníkovi.
 6. Nakoniec prehliadač vášho návštevníka dostane údaje a môže zobraziť webovú stránku.

Aj keď je tento proces veľmi zjednodušený, dúfam, že ilustruje viaceré problémy, ktoré môžu spôsobiť pomalé načítavanie vašich webových stránok. Vo väčšine nástrojov na analýzu rýchlosti uvidíte tri metriky, ktoré sumarizujú, ako sa webová stránka načítava: počet žiadostí, veľkosť stránky a nakoniec samotná doba načítania.

Toto je snímka obrazovky testu rýchlosti, ktorý som spustil proti mojej stránke pomocou Test rýchlosti webových stránok Pingdom. Môžete vidieť, že čas načítania mojej stránky je 351 ms, veľkosť stránky je 757,2 kB a na načítanie webovej stránky je potrebných 29 požiadaviek. Tieto výsledky sú celkom dobré a považujem to za optimálne z toho, čo je možné s primeraným úsilím. Aby som dosiahol tieto výsledky, testoval som veľa doplnkov na ukladanie do vyrovnávacej pamäte WordPress a vyrovnal som sa s výkonom Swift. Používam ich platenú verziu, ale Swift Performance Lite je tiež celkom dobrý!

To, čo som urobil, aby som dosiahol tieto čísla, je celkom jednoduché. Ukážem vám ako.

Vytvárajte lepšie stránky WordPress. Prihláste sa na odber nášho týždenného spravodaja, aby vám takýto obsah bol odoslaný priamo do vašej schránky.

Ako fungujú doplnky pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte WordPress

Kedykoľvek sa pokúsite zrýchliť načítanie vašej stránky WordPress, v jednom bode sa nevyhnutne dotknete doplnkov WordPress pre vyrovnávaciu pamäť. Je to preto, že tieto pluginy dokážu veľmi výrazne zachytiť a zlepšiť proces načítania, ktorý som opísal vyššie!

Čítať:  Sprievodca štúdiovým osvetlením pre začiatočníkov pre produktovú fotografiu

Tento obrázok zobrazuje typy súborov, z ktorých sa webová lokalita skladá. Je to súčasť analýzy rýchlosti s Pingdom, ktorú som zdieľal vyššie.

Môžete vidieť, že moja webová stránka (ako tá vaša) pozostáva z:

 • Súbory obrázkov
 • CSS súbory (ovládajú vzhľad vášho webu)
 • Skripty (ovládajú fungovanie vašej stránky a niekedy aj časti návrhov)
 • Písma (váš text by mal vyzerať krásne)
 • Údaje XHR (údaje prenášané medzi vaším hostiteľom a prehliadačom)
 • HTML (štrukturálny kód vašej webovej stránky)

Každý z týchto typov súborov zvyšuje čas načítania vašej stránky.

Môžete vidieť, že väčšinu veľkosti stránky pre WP Mastery tvoria obrázky. Aj keď to nie je presne problém s vyrovnávacou pamäťou, chcem, aby ste vedeli, že používam Predstavte si optimalizovať moje obrázky pre rýchle načítanie.

Ukladanie do vyrovnávacej pamäte a predbežné načítanie stránky

Začnime dvoma najdôležitejšími funkciami doplnkov pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte WordPress: ukladanie stránok do vyrovnávacej pamäte a predbežné načítanie vyrovnávacej pamäte. Nebojte sa, nemusíte byť raketovým vedcom, aby ste pochopili, ako fungujú.

Pamätáte si moje vysvetlenie o tom, ako sa vaša webová stránka načíta, keď návštevník pristúpi na vašu doménu? Celý tento proces načítania údajov z databázy, zhromažďovania všetkých súborov a všetkých ostatných vecí sa obíde, keď je povolená vyrovnávacia pamäť stránok a vyrovnávacia pamäť je vopred načítaná.

Namiesto načítania všetkých informácií z databázy má teraz vaša webová lokalita kópiu každej jednej stránky pripravenú na priame odoslanie vašim návštevníkom. Váš webhosting už nemusí hľadať správne informácie v databáze, môže údaje jednoducho odoslať priamo.

Toto je môj aktuálny stav vyrovnávacej pamäte stránok vo WP Mastery. Môžete vidieť, že na mojej lokalite mám 559 jednotlivých stránok vrátane blogových príspevkov, archívov a iného obsahu. Moja webová lokalita vopred načítala každý jednotlivý obsah do vyrovnávacej pamäte, aby mohla rýchlo doručiť webovú stránku návštevníkom, ktorí na stránku pristupujú.

Predbežné načítanie vyrovnávacej pamäte stránok je vysoko automatizovaný proces, pri ktorom nemusíte robiť nič iné, len ho spustiť. Občas budete chcieť skontrolovať stav vyrovnávacej pamäte a ak sa niečo pokazí, reštartujte predbežné načítanie.

Ale to je všetko. Kúzlo sa deje v pozadí.

Čítať:  Web Hosting Affiliate Marketing Tipy pre začiatočníkov

Minifikácia a kombinácia súborov

Podobne ako Imagify zmenšuje veľkosť súborov obrázkov na webovej stránke, doplnky pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte môžu zmenšiť veľkosť súborov CSS, súborov JavaScript a obsahu HTML. Tieto funkcie sa nazývajú „“ a sú súčasťou väčšiny doplnkov pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte WordPress. Minifikáciou súborov pluginy pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte automaticky odstránia medzery, zlomy riadkov a iné nepotrebné označenia.

Doplnky pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte WordPress môžu znížiť celkovú veľkosť vašej stránky, a to len s potrebným kódom a bez úpravy, aby bol kód pre ľudí čitateľnejší.

Optimalizačné procesy vždy začínam zmenšením veľkosti stránky webu, na ktorom pracujem. Ak teda dokážete nastaviť pluginy pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte s minifikáciou, budete mať náskok.

Pozor však, miniifikácia môže niekedy spôsobiť problémy a narušiť vaše rozloženie! Pri aplikovaní minifikácie na svoj web buďte veľmi opatrní a povoľte jednu možnosť naraz.

Tu je snímka obrazovky mojich nastavení na minimalizáciu a optimalizáciu doručenia CSS v Swift Performance Pro:

Podobné možnosti pravdepodobne uvidíte vo svojom doplnku pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte WordPress, ak používate iný. Aktivujte vždy iba jednu možnosť, vymažte vyrovnávaciu pamäť a potom otestujte svoje stránky vo viacerých prehliadačoch, aby ste sa uistili, že sa načítavajú správne. Takmer každý doplnok na ukladanie do vyrovnávacej pamäte WP vám umožní vylúčiť z minifikácie šablóny so štýlmi alebo súbory JavaScript. Využite túto možnosť v prípade, že sa vám rozloženie pokazí pri minifikácii všetkých súborov.

Popri minifikácii súborov vám väčšina doplnkov na ukladanie do vyrovnávacej pamäte WordPress tiež umožní zlúčiť viacero súborov do jedného, ​​najmä pri práci so súbormi CSS a JavaScript. Táto funkcia je fantastický spôsob, ako znížiť počet požiadaviek potrebných na načítanie webovej stránky. Bez tohto zlúčenia súborov by načítanie mojej stránky trvalo viac ako 100 žiadostí. Ale povolením zlúčenia súborov JS a súborov CSS som to znížil na 29 žiadostí.

Nastavenie hlavičiek vyprší

Ďalšou veľmi užitočnou a základnou funkciou v doplnkoch pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte WordPress je nastavenie takzvaných „“ hlavičiek. Sú to útržky informácií, ktoré webovým prehliadačom informujú o tom, či sa súbor zmenil od poslednej návštevy webovej stránky prehliadačom. Najčastejšie sú tieto hlavičky nastavené pre súbory, ktoré sa často nemenia. Bežnými príkladmi sú obrázky, JavaScript a súbory CSS.

Tieto hlavičky fungujú nasledovne:

 1. Keď návštevník prvýkrát príde na vašu stránku, prehliadač stiahne všetky súbory potrebné na zobrazenie stránky.
 2. Keď návštevník otvorí novú stránku na vašej lokalite (povedzme z vašej domovskej stránky na vašu stránku služieb), jej prehliadač vie, že niektoré súbory nie je potrebné znova sťahovať – pretože tieto súbory sú označené hlavičkami.
 3. Prehliadač potom načíta nové údaje a tak môže načítať novú stránku rýchlejšie.
Čítať:  Ako odstrániť účet Peacock

Z definície webových dokumentov MDN (Mozilla):

Prehliadače vedia, že ak platnosť hlavičky ešte nevypršala, informácie obsiahnuté v súbore sú stále platné. Keďže hlavičky by ste zvyčajne nastavili aspoň na jeden mesiac (niekedy dokonca na jeden rok), tieto hlavičky prinášajú skvelé výsledky pre opakujúcich sa návštevníkov vašej webovej lokality.

hlavičky predstavujú jednoduchý spôsob, ako zvýšiť rýchlosť vašich webových stránok, dôrazne vám odporúčame, aby ste ich vyskúšali!

Aké doplnky na ukladanie do vyrovnávacej pamäte použiť

Po zvýraznení troch hlavných funkcií, ktoré na váš web prinášajú doplnky pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte WordPress, vám chcem zanechať niekoľko odporúčaní a tipov na výber doplnku na ukladanie do vyrovnávacej pamäte pre váš web.

V konečnom dôsledku je to rozhodnutie bezplatných doplnkov vs. platených. Populárne bezplatné doplnky na ukladanie do vyrovnávacej pamäte sú:

 1. Celková vyrovnávacia pamäť W3 (1+ milión inštalácií)
 2. WP Super Cache (2+ milióny inštalácií)
 3. Najrýchlejšia vyrovnávacia pamäť WP (900 000+ inštalácií)

Môj obľúbený bezplatný doplnok na ukladanie do vyrovnávacej pamäte je však Swift Performance Lite s viac ako 10 000 inštaláciami. S týmto doplnkom som dosiahol najlepšie výsledky rýchlosti.

Pokiaľ ide o platené doplnky na ukladanie do vyrovnávacej pamäte, skutočne treba brať vážne len dva doplnky: WP raketa a Swift Performance Pro. Pýtať sa, ktorý doplnok je lepší, je podobné ako pýtať sa, či sa vám páči viac Windows alebo Mac. Vo svete WordPress je to takmer náboženská debata.

Hostinger odporúča WP Rocket vo svojej znalostnej báze a osobne sa mi pomocou WP Rocket podarilo načítať obchody WooCommerce za menej ako jednu sekundu. Na mojej vlastnej stránke beží Swift Performance Pro a tiež sa načítava extrémne rýchlo. Takže nemôžete urobiť chybu ani s jedným z nich.

Vyskúšajte spravovaný WordPress pre lepšie výsledky

Spravovaný hosting WordPress sa stará o kompresiu obrázkov, automatické aktualizácie pre doplnky a platformu, automatické denné zálohy, automatické SSL a pracovné prostredia, ako aj o prístup k vývojovým nástrojom a bez obmedzení zobrazenia stránky/prevádzky.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE