Ako generovať potenciálnych zákazníkov a realizovať predaj: vysvetlené, čo robiť a čo nerobiť

Potrebujete generovať viac potenciálnych zákazníkov pre svojich klientov alebo vlastnú firmu? (Kto nie?) Prevedieme vás celým procesom a pomôžeme vám získať viac potenciálnych zákazníkov a získať tieto predaje!

Koľko sledovateľov máte na Twitteri? Čo keby ste mohli premeniť každého jedného z týchto sledovateľov na predaj?

Máte záujem?

Skôr než sa pustíme priamo do toho, začnime niekoľkými základmi…

Aby sme vedeli, ako generovať potenciálnych zákazníkov pre vašu firmu, musíme najprv zistiť, čo je to potenciálny zákazník a prečo je také dôležité generovať ich.

Takže tu je to.

Základy generovania olova

Čo je to vlastne olovo?

„Potenciálny zákazník je každá osoba, ktorá nejakým spôsobom, formou alebo formou prejavuje záujem o produkt alebo službu spoločnosti,“ uvádza Hubspot.

Napríklad,

Ďalší príklad:

Ak áno, zadali ste svoju e-mailovú adresu, klikli na „zaregistrovať sa“ a začali ste dostávať šťavnatý mesačný bulletin plný „najhorúcejších príspevkov a najnovších správ zo sociálnych médií“, však?

Teraz ste vodcom!

Tým, že ste spoločnosti Buffer poskytli svoju e-mailovú adresu, prejavili ste o ňu záujem a jej obsah. Ak tak urobíte, dá to Buffer povolenie posielať vám obsah, o ktorom vedia, že sa vám bude páčiť, a príležitosť pomôcť vám spravovať vaše platformy sociálnych médií.

Namiesto toho, aby ste sa prehrabávali blogom za blogom a pokúšali sa nájsť najlepšie a najzaujímavejšie sociálne články, dostanete to najlepšie priamo k vašim dverám (doručenej pošty).

A namiesto toho, aby Buffer slepo pracoval na obsahu, nie je si istý, či ho bude niekto čítať, nieto ešte mať z neho úžitok, vedia, že píšu pre vás: a

Je to výhra pre obe strany.

Nie všetci potenciálni zákazníci sú si však rovní…

Tri kľúčové typy potenciálnych zákazníkov

Niektorí potenciálni zákazníci sú vnímaní ako hodnotnejší alebo „teplejší“ ako iní. Čím je olovo teplejšie, tým je otvorenejší voči vám a vášmu produktu a tým ľahšie sa mu predáva.

Teplota potenciálneho zákazníka závisí od toho, kde sa ako zákazník nachádza na svojej ceste a čo im ponúkate v každej fáze ich cesty zákazníka.

Vedie štádium uvedomenia

Ľudia vo fáze uvedomenia si svojej cesty zákazníka o vás veľa nevedia, ak vôbec niečo. Nie sú si istí, kto ste a čo im môžete ponúknuť, no zaujíma ich to a chcú zistiť viac.

Svoj záujem o vás môžu prejaviť prihlásením sa na odber vášho blogu alebo sledovaním na sociálnych sieťach.

Tieto zvody sú bežnejšie známe ako Marketing Qualified Leads (MQL).

MQL sa zapojili do vašej značky, ale z bezpečnej vzdialenosti. Ešte nie sú pripravení prijať hovor z predaja alebo sa zaregistrovať na bezplatnú skúšobnú verziu a ako potenciálny zákazník sú považovaní za vlažných.

Vedie záujmové štádium

Ľudia v záujmovom štádiu ich cesty zákazníka sú si viac než len vedomí vašej značky, aktívne sa zaujímajú o vašu značku.

Čítať:  Instagram Email Finder – Ako nájsť niečí email v priebehu niekoľkých sekúnd

Chcú vedieť podrobnosti:

  • “Presne ako mi bude váš produkt prínosom?”
  • “Čo môže tento produkt konkrétne urobiť, aby mi pomohol dosiahnuť môj cieľ?”
  • “Ako to presne vyrieši môj problém?”

Svoj záujem o vás môžu prejaviť odoslaním otázky alebo zapojením sa do živého chatu.

Tieto vedenia sú známe ako Predaj kvalifikovaných potenciálnych zákazníkov (SQL).

Vysielajú silné nákupné signály a otvorene vyjadrujú túžbu stať sa potenciálne vašim plateným zákazníkom. Tieto vodiče sú určite teplejšie.

Vedie fáza rozhodovania

Títo ľudia sú pripravení urobiť rozhodnutie o kúpe, ale stále zvažujú svoje možnosti. Ešte si nie sú 100% istí, či ste pre nich ten pravý.

Môžu o vás prejaviť svoj záujem spustením bezplatnej skúšobnej verzie alebo zaslaním otázok týkajúcich sa záväzkov týkajúcich sa cenových plánov a platených funkcií.

Tieto vedenia sa často nazývajú Kvalifikovaní potenciálni zákazníci (PQL).

Naznačujú tým, že majú záujem o kúpu vašich produktov alebo služieb, zvyčajne preto, že vyskúšali vzorku vášho produktu alebo ho vyskúšali na krátky čas.

PQL sú vaše peniaze, ktoré zarábajú! Sú to vaše horúce stopy.

Hoci každý typ potenciálneho zákazníka sa môže líšiť v ”hodnote”, všetci potenciálni zákazníci sú rovnako podstatní pre úspech podnikania.

Poviem vám prečo…

Prečo záleží na potenciálnych zákazníkoch?

Potenciálni zákazníci vedú k predaju. Nemôžem to povedať jednoduchšie. Potenciálni zákazníci sú ľudia, ktorí sa zaujímajú o vás, vašu značku a to, čo ponúkate.

Ak sa o vás správne staráte, môžete premeniť akékoľvek vedenie na predaj.

Príklad olova

Povedzme napríklad, že sa niekto zaregistruje na váš blog a začne vás sledovať na Twitteri.

Ak danej osobe poskytnete výnimočný obsah, ktorý hovorí o jej bolestivých bodoch, uznáva jej túžby a nenápadne vysvetľuje, prečo potrebuje váš produkt, bude chcieť vedieť viac.

Takže by ich to mohlo povzbudiť, aby si trochu pokopali Tvoja webová stránka a odošlite niekoľko otázok o vašom produkte prostredníctvom živého chatu.

Ak sú tieto otázky spracované správnym spôsobom, zmení to ich rozhodnutie vo váš prospech. Natoľko, že sa môžu rozhodnúť vyskúšať si veľkosť tak, že sa prihlásia na bezplatnú skúšobnú verziu.

Ak im táto bezplatná skúšobná verzia zrazí ponožky, stanú sa platiacimi zákazníkmi.

A to je dôvod, prečo na všetkých kontaktoch záleží.

Ale ako ich vygenerujete?

Ako generovať potenciálnych zákazníkov

Vedúca generácia je obrovský. Existuje toľko rôznych spôsobov, ako generovať potenciálnych zákazníkov pre štádiá povedomia, záujmu a rozhodovania na ceste zákazníka.

Pozrime sa na niekoľko z nich:

Ako generovať MQL potenciálnych zákazníkov

  • Vytvárajte presvedčivé blogové príspevky, videá a podcasty a široko ich zdieľajte.
  • Zverejňujte stiahnuteľný uzavretý obsah, ako sú e-knihy a biele knihy.
  • Vytvorte newsletter a povzbuďte ľudí, aby sa naň prihlásili.
  • Vylepšite svoju hru na sociálnych sieťach a vždy poskytnite odkazy späť na svoje webové stránky (ktoré si prejdeme v ďalšej časti).

Ako generovať potenciálnych zákazníkov SQL

  • Začleňte live chat do svojej webovej stránky.
  • Poskytnite nám dostupný kontaktný formulár alebo dotazník.
  • Spustite webináre otázok a odpovedí a ukážky produktov.

Ako generovať PQL potenciálnych zákazníkov

  • Poskytnite ľuďom bezplatnú skúšobnú verziu vášho produktu.
  • Poskytujte produktové zľavy alebo ponuky.

Ale ak toto čítate, nie ste len tak nejaká stará firma.

S najväčšou pravdepodobnosťou ste agentúra sociálnych médií alebo máte podnikanie alebo zameranie zamerané na sociálne médiá.

Ako teda konkrétne získate viac potenciálnych zákazníkov pomocou sociálnych médií?

„Shopify nedávno analyzoval údaje z 37 miliónov návštev sociálnych médií, ktoré viedli k 529 000 objednávkam, a odhalil niekoľko zaujímavých dátových bodov,“ uvádza sa Maloobchodný ponor.

Čítať:  Tello Mobile ukazuje, že váš účet za telefón nemusí zruinovať

Keď to zvážite viac ako polovica populácie používa sociálne médiá a že priemerný človek strávi viac ako 2 hodiny na sociálnych platformách každý deň by nemalo byť prekvapením, že sociálne médiá sú zlatou baňou, pokiaľ ide o generovanie potenciálnych zákazníkov v MQL.

Ale získavanie potenciálnych zákazníkov prostredníctvom sociálnych médií môže byť drahé a bezvýsledné, ak neviete, čo robíte.

Poďme sa teda pozrieť na tri z najväčších sociálnych platforiem a zistiť, ako ich môžete použiť na získanie potenciálnych zákazníkov.

Ako generovať potenciálnych zákazníkov cez Facebook

Výskum ukazuje, že Facebook je najlepšou stránkou pre generovanie potenciálnych zákazníkov sociálnych médií. Je to zrejmé, keď si predstavíte, že Facebook používa viac ako 1,69 miliardy ľudí.

Čo robiť a čo nerobiť pri generovaní potenciálnych zákazníkov na Facebooku

Vynaložte všetko svoje úsilie na vytváranie klikateľného obsahu

Časy, keď ste jednoducho uverejnili odkaz na svoj najnovší blogový príspevok, sú preč.

Ak chcete mať akúkoľvek šancu generovať potenciálnych zákazníkov prostredníctvom Facebooku, musíte ísť nad rámec a potom ešte ďalej.

Udržujte príspevky krátke, ostré, dobre prepojené a majú menej ako 70 znakov.

Zahrňte odvážne obrázky, jasné farby, lákavé výzvy na akciu a odvážne otázky alebo empatické vyhlásenia.

Myslite mimo rámca

Obrázky a pútavé otázky určite povzbudzujú k prekliknutiu, ale pri uverejňovaní myslite bočne. Odvážte sa byť iný! Posuňte trochu hranice.

Napríklad živé videá, „zákulisie“ a „trápne momenty“ vždy generujú množstvo kliknutí.

odpisové platené potenciálne reklamy

Platenie Facebooku za mikro-zacielené reklamy vám nielen pomôže prekonať konkurenciu a osloviť viac ľudí, ale vďaka svojim týždenným prehľadom výkonnosti vám tiež presne povedia, čo funguje a čo nie.

Takže namiesto míňania peňazí na hádzanie sa v tme vytváraním organického obsahu, ktorý nefunguje, budete míňať peniaze na uverejňovanie obsahu, ktorý generuje potenciálnych zákazníkov.

Výplata je skutočná.

(Môžete tiež použiť bezplatný AdsReport od Buffer na analýzu výkonnosti vašich reklám na Facebooku bez mätúceho rozhrania natívneho nástroja Facebooku.)

Neignorujte svoju domovskú stránku na Facebooku

Správajte sa k svojej domovskej stránke na Facebooku ako k domovskej stránke webu. Uistite sa, že je tučný, neobsahuje neporiadok a obsahuje presvedčivú výzvu na akciu.

Vaša domovská stránka je ako výkladná skriňa vašej firmy, takže ju udržiavajte čistú, pútavú a lákavú!

A nezabudnite ho aktualizovať o nové funkcie, ponuky, fotografie a videá.

Ako generovať potenciálnych zákazníkov cez LinkedIn

„LinkedIn je miesto, kde sa 80 % B2B potenciálnych zákazníkov vytvára na sociálnych médiách,“ uvádza sa Forbes.

A čo viac, LinkedIn má tendenciu byť miestom, kde veľkí tvorcovia rozhodnutí a generálni riaditelia trávia svoj voľný čas čítaním užitočných článkov vedených v odvetví a objavovaním nových nástrojov, produktov a prístupov. V skutočnosti by ste sa mohli spojiť s a neuveriteľných 61 miliónov ovplyvňovateľov na vyššej úrovni a 40 miliónov osôb s rozhodovacou právomocou, ak používate LinkedIn ako súčasť svojej stratégie generovania potenciálnych zákazníkov.

Zamyslite sa nad tým: Ak by ste dokázali premeniť pár mocných manažérov na rozpálených vodcov, pravdepodobne by ste mohli odísť do dôchodku, však?!

Čo robiť a čo nerobiť pri vytváraní potenciálnych zákazníkov na LinkedIn

Pýtajte sa otázky na zamyslenie!

LinkedIn miluje konverzáciu.

Čím viac ľudí bude komentovať váš príspevok, tým viac ho budú zdieľať a vidieť ostatní.

Pýtajte sa teda (súvisiace s odvetvím) odvážne otázky, pýtajte sa na názory ľudí a žiadajte o radu.

Urobte to kontroverzné (v rozumnej miere, bez toho, aby to bolo poburujúce) alebo provokujúce na zamyslenie, aby ľudia mali pocit, že potrebujú vložiť svoje dva centy.

Čítať:  Všetko, čo ste zmeškali zo Stavu Slova 2024

Dajte späť

Ľudia používajú LinkedIn na zisťovanie vecí, takže:

  • Nahrať sprievodcov.
  • Poskytnite užitočné informácie.
  • Ponuka školení webinárov.
  • Uverejňujte užitočné tipy, triky a triky.

Ponúknite niečo hodnotné a uvidíte zvýšenie interakcie s vašou značkou a tiež so sieťou LinkedIn.

Stanete sa známym ako odborník.

Nenechávajte to príliš dlho medzi príspevkami

Ak budete uverejňovať príspevky denne, zostanete na domácich informačných kanáloch ľudí a zostanete v popredí ich mysle.

Predtým, ako dôjde k zrúteniu, nemusíte každý deň uverejňovať nový obsah.

Zmeňte účel obsahu, ktorý ste použili na iných sociálnych platformách, odkazujte na existujúce blogové príspevky alebo zdroje, nasmerujte ľudí na najnovší bulletin alebo jednoducho napíšte rýchly súhrn noviniek z odvetvia.

Pomocou Buffer môžete uverejňovať všetok sociálny obsah, aby ste medzi príspevkami nepremeškali príliš veľa dní (ak nejaké sú).

Neznížte svoju dôveryhodnosť spamovaním ľudí

Predtým, ako niečo uverejníte na LinkedIn, kliknite na Možnosti príspevku a vyberte, komu chcete príspevok poslať podľa miesta, zamestnania alebo odvetvia.

Zacieľte na správnych ľudí správnym obsahom a udržíte si svoju reputáciu nedotknutú.

Ako generovať potenciálnych zákazníkov cez Twitter

Napriek tomu, čo ľudia hovoria o „klesajúcich číslach“, 353 miliónov ľudí používa Twitter a očakáva sa, že toto číslo sa v roku 2021 zvýši o 2,4 %.

A keď si uvedomíte, že 69 % ľudí si niečo kúpilo v dôsledku tweetu, Twitter je určite ohnisko pre potenciálnych zákazníkov.

Čo robiť a čo nerobiť pri generovaní potenciálnych zákazníkov na Twitteri

Používajte firemný účet na Twitteri, nie svoj osobný

Budete pôsobiť dôveryhodnejšie, nepopletiete svoje publikum a vybudujete si silnejšiu značku.

Venujte čas svojmu životopisu

Je to prvá vec, ktorú potenciálny zákazník uvidí, keď si vás overí na Twitteri.

Pozrite si tieto tipy na okamžitú optimalizáciu svojho profilu na Twitteri.

Odkazujte na svoj najlepší obsah, zahrňte výzvu na akciu na vstupnej stránke (napr. pozrite si túto ponuku a pridajte značky hash, ktoré súvisia s vaším produktom alebo značkou.

Keď už hovoríme o hashtagoch…

Vytvárajte trendy hashtagy

Každú minútu sa odošle neuveriteľných 350 000 tweetov. Ako môžeš preboha vyniknúť v tom dave?!

Uistite sa, že viete, ktoré hashtagy sú trendy vo vašom výklenku, a vytvorte hashtagy, ktoré:

  • Prezraďte, o čom ste vy a vaša značka
  • Umožní vám byť ľahko nájdený.

Ak chcete demonštrovať, aké silné môžu byť hashtagy, spomeňte si na #ShareYourEars? Kampaň prevádzkovaná spoločnosťou Disney s cieľom získať peniaze pre nadáciu Disney Make-A-Wish Foundation?

Zakaždým, keď niekto nosil uši Mickey Mouse a zdieľal svoju fotku na Twitteri s hashtagom #ShareYourEars, Disney venoval 5 dolárov nadácii Make-A-Wish Foundation. Počas tejto kampane vyzbierali viac ako 1 milión dolárov.

Sprievodca hashtagmi: Všetko, čo potrebujete vedieť

Organizujte tweetový chat

Vysielanie naživo je skvelý spôsob interakcie a zapojenia vašich sledovateľov.

Odpovedzte na otázky, získajte spätnú väzbu, postavte sa ako odborník, vytvorte povedomie o značke a nasmerujte ľudí na iný obsah, ako sú vaše blogové príspevky alebo vstupné stránky.

Netweetujte náhodne

Uverejňujte iba vtedy, keď viete, že to bude viditeľné – keď si môžete byť istí, že vaše publikum bude online.

Existujú najrôznejšie odporúčania o tom, kedy je „najlepší čas na tweetovanie“. Niektorí tvrdia, že ľudia o 181 % častejšie používajú Twitter pri dochádzaní, takže by ste mali tweetovať okolo 9:00 alebo medzi 17:00 – 18:00 počas pracovných dní.

Iní hovoria, že najlepšie je okno od 11:00 do 13:00. Zdá sa, že utorky a stredy majú najvyššie CTR v porovnaní s ostatnými dňami a víkendy sú pre B2C zákazníkov samozrejme najlepšie.

Čítať:  Ako opraviť správu ChatGPT Internal Server Error (500).

Použite tieto návrhy ako návod, experimentujte a nájdite svoje najlepšie tweetové sloty.

Neuverejňujte promo neustále

Ak všetko, čo tweetujete, propaguje vašu značku alebo produkt, svoje publikum rýchlo uspíte.

Zmiešajte svoj stream, takže 30 % tvoria odkazy na obsah vášho blogu, 60 % tvorí obsah, ktorý vytvorili iní (ale stále je relevantný pre vaše publikum a produkt, a preto stojí za zdieľanie) a 10 % tvorí propagačný obsah.

Všetky tieto činnosti a činnosti vám pomôžu vytvoriť povedomie a záujem o vašu značku, čo bude generovať potenciálnych zákazníkov, ale je to tak? Je to všetko, čo potrebujete vedieť?

Štyri posledné tipy na generovanie potenciálnych zákazníkov

Zatiaľ čo každá sociálna platforma má svoje vlastné zvláštnosti a spôsoby generovania potenciálnych zákazníkov, existuje niekoľko všeobecných pokynov, ktoré vám pomôžu zostať na správnej ceste s generovaním potenciálnych zákazníkov.

1. Pochopte, kto je vaše publikum

Vstup do generovania potenciálnych zákazníkov bez toho, aby ste pochopili, kto je vaše publikum, je drahá strata času.
Ak napríklad vaša cieľová skupina uprednostňuje používanie Twitteru namiesto Facebooku, no spustíte neuveriteľne nákladnú kampaň na generovanie potenciálnych zákazníkov na Facebooku, koľko potenciálnych zákazníkov by ste podľa vás získali?

Vytvorte si zákaznícky profil, aby ste a) zviditeľnili svoje správy, b) určili, ktoré platformy vaši potenciálni zákazníci radi používajú, a c) zistite, ako tieto platformy zvyknú používať (napr. na osobné prehliadanie, na prácu atď.) a kedy.

Vytvárajte obsah svetovej triedy

Alebo sa aspoň uistite, že je lepší ako vaši konkurenti.

V tomto príspevku sme sa venovali dôležitosti vytvárania klikateľného obsahu, ale oplatí sa to zopakovať. Čím je váš obsah robustnejší a kvalitnejší, tým ľahšie z neho budete získavať potenciálnych zákazníkov.

Nehovorím však len o vytváraní pútavého, neštandardného a vysoko vizuálneho obsahu.

Hovorím aj o vytváraní:

  • Ankety
  • Prieskumy
  • Prípadové štúdie
  • Rozhovory
  • E-knihy
  • Biele knihy

Použite tip č. 1 na objavenie toho, čo chce vaše publikum vidieť, a potom mu to vytvorte.

To všetko sú dobré východiskové body pre plánovanie, vytváranie a publikovanie prvotriedneho obsahu.

Okamžite vytvorte stratégiu sociálneho obsahu

3. Používajte sociálne nástroje počúvania

Sociálne počúvanie je v generácii leadov často prehliadané. Zvyčajne sa používa na správu reputácie na zistenie toho, čo ľudia hovoria alebo si myslia o vašej firme.

Je to však neuveriteľne užitočný nástroj na generovanie potenciálnych zákazníkov.

Ak niekto hovorí o vašej značke, zmieňuje sa o vašom produkte alebo kladie otázky o odvetví alebo vašich konkurentoch, zaujíma sa o vás. Tak tam vstúpte a začnite konverzáciu.

Nasmerujte ich na svoj blog, odpovedzte na ich otázky a ponúknite rady. Je to ideálna príležitosť porozprávať sa so zainteresovanou osobou (tj vedúcou).

Pomocou funkcie monitorovania Buffer môžete počúvať dôležité rozhovory vo vašom odvetví, o vašej značke, konkurentoch a podobne.

4. Hoďte ho o stenu, aby ste videli, čo sa prilepí

Vaše publikum môže uprednostňovať Twitter pred Facebookom, ale LinkedIn môže generovať viac potenciálnych zákazníkov.

Experimentujte a pravidelne kontrolujte svoje kampane na generovanie potenciálnych zákazníkov a vaše stratégie propagácie obsahu aby ste videli, čo funguje a čo nie.

Ak je pokazený, opravte ho.

Naplánujte svoje kampane okolo kanálov, ktoré prinášajú najviac potenciálnych zákazníkov.

Na záver

Sociálne médiá sú dokonalým spôsobom, ako prilákať potenciálnych zákazníkov, zaujať ich a začať s nimi konverzáciu, pomôcť im na ich ceste zákazníka a premeniť ich z vlažných MQL na horúce PQL.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE