Ako inzerenti značky používajú TikTok

reklamy značiek na TikTok

Ach, sociálne médiá. Aký by bol svet bez nej?

FOMO.

Strach z premeškania je jedným z hlavných dôvodov, prečo sa toľko ľudí hrnie do sociálnych médií. Chcú vedieť, čo robia ich priatelia, kde sú a čo sa deje kdekoľvek a kedykoľvek.

Chcú zdieľať videá s mačkami a uverejňovať meme za memom za memom.

Twitter vzal online priestor útokom a Facebook stále kraľuje – pre starých ľudízrejme.

Instagram a Snapchat priťahujú pozornosť mladšej generácie a dávajú im slobodu zdieľať vtipné videá, fotografie a správy. Svet nepotrebuje ďalšiu aplikáciu sociálnych médií.

Alebo áno?

Ak ste starý človek na Facebooku alebo mileniál, ktorý sa neodvážil z diery na Instagrame, možno ste o TikTok nepočuli. Počet používateľov rastie každý rok o milióny. V skutočnosti ho každý mesiac používa viac ako 1 miliarda ľudí.

Čo je teda TikTok?

Ak ste používateľom Twitteru, pravdepodobne si pamätáte Vine…TikTok je trochu podobný. Ak ani ty nevieš, čo je Vine, kde si bol za posledné desaťročie?

Vine bola aplikácia sociálnych médií, ktorá ľuďom umožňovala uverejňovať krátke videá, ktoré sa nazývali Vines. Veľa Vines bolo vtipných; iní boli chvályhodní. Trvali asi 7 sekúnd a boli zdieľané cez internet. Vine sa nakoniec zastavil a teraz staré „vinule“ žijú na YouTube ako kompilačné videá.

Ale to je dosť o Vine…

Jednoducho povedané, TikTok je aplikácia na synchronizáciu pier a zdieľanie videí, ktorú tínedžeri a iní mladí dospelí používajú na rozosmievanie svojich priateľov.

Používatelia môžu synchronizovať pery s rôznou hudbou alebo vykonávať komediálne skeče v dĺžke až 15 sekúnd. Môžu si vybrať z rôznych zvukov, skladieb a efektov z aplikácie alebo nahrať svoje vlastné zvuky. Môžu sa dokonca synchronizovať s videami iných používateľov.

TikTok má svoje korene v Musical.ly, jednej z prvých aplikácií na synchronizáciu pier. Obe aplikácie súťažili v rovnakom priestore, kým ByteDance, technologická spoločnosť z Pekingu, nezískala Musical.ly a migrovala účty a funkcie na TikTok. ByteDance už prevádzkoval mimoriadne úspešnú verziu TikTok pre čínskych používateľov s názvom Douyin. Nákup Musical.ly na urýchlenie ich medzinárodných ašpirácií dávalo zmysel.

Čítať:  20 obchodných nápadov Amazon, ktoré vám pomôžu zarobiť peniaze online v roku 2024

Popularita TikTok rastie

Ak je TikTok len ďalším Musical.ly, prečo je taký populárny?

Musical.ly bola v tom čase veľmi populárna a dávala používateľom veľkú tvorivú slobodu. Keď ho ByteDance kúpil za 1 miliardu dolárov, vývojári prevzali funkcie a skombinovali ich s už početnými funkciami TikTok.

TikTok poskytuje používateľovi ešte viac funkcií a zábavy a nazhromaždil si fanúšikov, ktorí prevyšujú Musical.ly o milióny. V skutočnosti bol TikTok v prvom štvrťroku 2019 treťou najsťahovanejšou aplikáciou na svete. TikTok bol stiahnutý viac ako Facebook, Instagram a Snapchat so zdravou rezervou.

sťahovanie aplikácií za 1. štvrťrok 2019

Je to viac ako len aplikácia na synchronizáciu pier. Je to viac než len spôsob, ako dať von svoju tvár. Je to fenomén, ktorý zaujal tínedžerov a dospelých, mladých aj starých, a vytvoril im platformu, ktorú Twitter, Instagram, Facebook a Snapchat dohromady nemôžu ponúknuť.

Čo robí TikTok tak populárnym?

Na prvý pohľad vám aplikácia umožňuje synchronizáciu pier s pesničkou alebo s videom niekoho iného. Môžete dokonca spolupracovať sami so sebou na predtým nahranom videu. Videli ste niekoho video a chcete synchronizovať pery alebo s ním nejako interagovať? Ty to dokážeš.

V zákulisí je to, čo robí TikTok skutočne úspešným. Je to umelá inteligencia, ktorá rozumie tomu, čo chcete vidieť, a potom vám to dáva v nekonečnom zozname.

Ľudia milujú flámy a TikTok je dokonalá aplikácia na sledovanie.

Uvíta vás video za videom, ktoré môžete prechádzať vertikálne po obrazovke. Ak si pozriete konkrétne video, algoritmus začne fungovať a bude vás napájať čoraz viac podobného obsahu. To vás núti sledovať videá a možno, ak si trúfate, nahrávať sa a zúčastniť sa akcie.

Oh, a nezabudnite na výzvy.

TikTok má veľa rôznych výziev, aby ľudí nadchol a pripravil ich na synchronizáciu. Všetky sú dosť hlúpe, ako napríklad synchronizácia pier so scénou z filmu alebo s pesničkou a zároveň transformáciou celej vašej osobnosti.

Na obrazovke sa zobrazia tieto typy videí a ďalšie, ktoré vás pozývajú, aby ste klepli a prehrali každé z nich, až kým nezistíte, že sú 3 hodiny ráno a päť hodín ste ani nemrkli.

Čítať:  Aká je NAJLEPŠIA možnosť pre eCommerce v roku 2024?

Facebook niečo také nemá?

Ach, Facebook. Nenávidí, keď iná aplikácia kradne jeho hrom.

Facebook sa v tichosti spustil konkurent TikTok v roku 2018 s názvom Lasso. Umožňuje tiež ľuďom vytvárať krátke videá, v ktorých tancujú, poskytujú komentáre a synchronizujú pery.

Jednoducho sa neuchytila ​​u cieľového publika tak, ako TikTok. Prečo nie?

Lasso má veľa rovnakých funkcií a je celkom identické s aplikáciou ByteDance. Tak prečo to spadlo?

Hoci sa 70 000+ stiahnutí nezdá ako prepadák, je to tak, keď za aplikáciou stojí spoločnosť Facebook. Keď porovnáte tieto stiahnutia s 500 miliónmi globálnych používateľov na TikTok, je ľahké vidieť víťaza.

TikTok je obľúbený u dospievajúcich a podľa čísel tínedžeri jednoducho nepoužívajú Facebook. Ak teda nepoužívajú Facebook, prečo by pre nich spoločnosť zo Silicon Valley vyvíjala novú aplikáciu sociálnych médií? A prečo by sa ho tínedžeri zrazu rozhodli použiť?

Možno sa Facebook zameriava na trochu staršiu demografickú skupinu.

Kto teda skutočne používa TikTok?

Štatistiky neklamú. Väčšina používateľov TikTok je vo veku tínedžerov alebo mladších, po nich nasledujú mladí dospelí vo veku 20 rokov. Ľudia starší ako 30 rokov tiež používajú TikTok, ale stále lipnú na Facebooku a iných platformách sociálnych médií.

TikTok je medzinárodná aplikácia s globálnou používateľskou základňou. Douyin, čo je rovnaká aplikácia, ale len pre čínsky trh, vykazuje mierne odlišné štatistiky. Približne 40 percent používateľov Douyinu je vo veku 20 až 30 rokov.

Obe aplikácie dávajú ľuďom slobodu vytvárať krátke video scénky, synchronizovať pery s pesničkami, produkovať pokrčený obsah a predvádzať svoje kuchárske zručnosti pomocou krátkych inštruktážnych videí.

TikTok a Douyin však dokážu oveľa viac. Sú tiež dobré na marketing vašej značky obrovskému počtu ľudí.

TikTok pre značky: Dobré pre marketing?

natívna reklamná jednotka tiktok

Áno, na TikTok sú reklamy. TikTok spustil svoje vlastné Reklamná platforma TikTokvrátane reklám s možnosťou ponuky podľa Adweek. Ich cieľom je ponúknuť samoobslužnú reklamnú platformu, ktorá umožňuje prísne demografické zacielenie pomocou natívnych reklamných jednotiek špecifických pre platformu. Tento druh platformy je podobný tým, ktoré ponúkajú Facebook a Twitter a bude vítaným doplnkom reklamného prostredia pre každú značku, ktorá sa zaujíma o mladistvú demografickú skupinu. V čase písania tohto článku nie je úplne otvorený pre všetkých, ale očakáva sa, že bude otvorenejší do konca roka 2019.

Čítať:  Čo je databáza vo WordPress?

Samozrejme, okrem platformy inzerentov má TikTok aj niečo iné, čo má pre značky veľkú hodnotu…

Influenceri.

Ovplyvňovatelia TikTok sú kanálom, pomocou ktorého uvidia vašu značku alebo produkty milióny ľudí. Niektorí z najlepších tvorcov na TikTok majú tisíce a milióny fanúšikov, z ktorých niektorí robia videá o nanášaní make-upu, varení nových jedál alebo ukážkach, ako vytvoriť štýlový outfit.

Čo keby ste sa spojili s top influencermi a zaplatili im za propagáciu vašich produktov pred kamerou? Ľudia by videli, ako ich obľúbení tvorcovia používajú nové produkty a hovoria o nich pozitívne.

Ovplyvňovatelia robia to, čo naznačuje ich meno – ovplyvňujú ostatných, aby vyskúšali, čo robia, nosia alebo propagujú. V skutočnosti, Zdá sa, že ľudia dôverujú influencerom viac ako to, čo spoločnosti hovoria o svojich vlastných produktoch.

Ak chcete spustiť marketingovú kampaň na TikTok, skúste k nej pristupovať z jedného alebo oboch týchto uhlov:

  • Vytvorte si vlastné originálne videá. Vytvorte výzvy hashtag, do ktorých sa ľudia zapoja, ako napríklad, aby mali na sebe vaše značkové oblečenie pri synchronizácii pier alebo ukážte ľuďom, ako vytvoriť efekt dymových očí pomocou vašich nových produktov na očné tiene.
  • Zaplaťte top influencerovi, aby používal vaše produkty vo svojich videách. Môžu nahrávať videá s make-upom pre vašu značku, piť vašu vitamínovú vodu, keď sú vonku, alebo sa zmieniť o vašich službách, keď predvádzajú paródie.

Marketingové stratégie TikTok: Predajte svoju značku

Niektoré spoločnosti už využili TikTok na šírenie informácií o svojich značkách a každý deň na to naskakuje viac spoločností.

Pozrite sa na niekoľko z týchto marketingových stratégií, ktoré vyskúšali iní a uspeli. Dá vám dobrý nápad, ako pristupovať k marketingu TikTok pre vaše vlastné produkty a služby.

Hádaj hashtag Challenge

hádaj hashtag challenge tiktok

Guess je ikonická odevná spoločnosť, ktorá vytvára značkové šaty, topánky, džínsovinu a doplnky pre mužov, ženy a deti. Spoločnosť začala Výzva Hádaj #InMyDenim v roku 2018, čo podnietilo ľudí zverejňovať videá s hashtagom, keď nosili oblečenie značky Guess.

Čítať:  Ako opraviť automatické titulky TikTok, ktoré sa nezobrazujú

Táto marketingová kampaň nebola úspešná len preto, že to bola prvá propagovaná výzva od TikTok. Fungovalo to, pretože to vyvolalo u divákov túžbu byť súčasťou niečoho veľkého.

Niečo podobné môžete urobiť aj so svojou značkou.

Odmeny za odporúčanie

Viete, ako nadchnúť ľudí pre vaše produkty a služby?

Darčekové poukážky.

Samotný TikTok použil túto stratégiu na zvýšenie počtu stiahnutí samotnej aplikácie. Umožňujú používateľom získavať body za darčekové karty, ktoré môžu minúť v rôznych obchodoch, ako sú Walmart a Starbucks, výmenou za to, že používatelia odporučia svojim priateľom, aby si aplikáciu stiahli.

Táto stratégia funguje, pretože ľudia radi získavajú body za robenie vecí. Dajte im zábavnú výzvu, aby získali nejaké body, a odmeňte ich darčekovou kartou v hodnote 5 $ alebo 10 $ na vaše produkty.

Potvrdenia celebrít

Ľudia milujú celebrity z jedného alebo druhého dôvodu. Značky ich milujú ešte viac a platia rôznym celebritám, aby hovorili v mene produktov alebo služieb spoločnosti. Podpory celebrít môžete vidieť všade, od reklám v televízii až po billboardy na diaľnici.

Platiť celebrite za podporu vašej značky má svoje výhody a nevýhody. Na jednej strane majú celebrity veľký vplyv. Na druhej strane si účtujú veľa peňazí.

McDonald’s Big Mac kampaň

kampaň mcdonalds tiktok

McDonald’s nie je cudzia ani reklama. McDonald’s v Malajzii začal používať aplikáciu v roku 2018 s #Kampaň BigMacTikTokčo používateľom dáva šancu vyhrať veľké peniaze predvedením svojich tanečných pohybov pri speve Big Mac a zdieľaním s ostatnými.

Táto kampaň bola opäť úspešná, pretože zaujala používateľa a prišla s možnosťou niečo vyhrať.

Calvin Klein Moja Calvinova kampaň

kampaň calvin klein tiktok

The #MyCalvins kampaň priniesla značku na TikTok so zámerom zaujať mladších divákov a šíriť značku prostredníctvom výziev hashtag a videí vytvorených používateľmi.

Kampaň je úspešná nielen preto, že CK má etablované zastúpenie vo svete módy, ale tiež zapája publikum do vytvárania obsahu a zdieľania ho s ostatnými.

Urobte si značku na TikTok

Nemusíte byť hlavnou značkou, aby ste videli úspech na TikTok. Prostredníctvom influencer marketingu, originálneho obsahu a výziev hashtag môžete zaujať svoje publikum a rozšíriť svoju značku medzi milióny a možno aj miliardy ľudí pomocou jedinej aplikácie vo vašom smartfóne.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE