Ako je elektronický obchod užitočný pre podnikateľov? 8 Výhody

Elektronický obchod je neuveriteľne výkonný nástroj pre malé podniky. Pochopenie toho, ako je elektronický obchod užitočný pre podnikateľov, môže presvedčiť aj tých najopatrnejších vlastníkov malých firiem, aby si otvorili obchod s elektronickým obchodom.

V tomto príspevku skúmame, čo je elektronický obchod a hlavné výhody elektronického obchodu pre majiteľov malých podnikov.

Čo je elektronický obchod?

Elektronický obchod je online predaj tovaru alebo služieb. Mnoho ľudí predpokladá, že elektronický obchod sa vzťahuje iba na predaj tradičných maloobchodných produktov, ako sú odevy alebo domáce potreby. Elektronický obchod však zahŕňa širokú škálu produktov a služieb, od použitého oblečenia až po predplatné koučovacích služieb.

Dva hlavné typy elektronického obchodu sú:

  • Business-to-Consumer (B2C). Tento typ elektronického obchodu je známy väčšine podnikateľov, ktorí predávajú produkty verejnosti.
  • Business-to-Business (B2B). Elektronický obchod B2B zahŕňa transakcie elektronického obchodu medzi dvoma podnikateľskými subjektmi.
Čítať:  3 spôsoby, ako nastaviť váš profil vlákien ako súkromný

Výhody elektronického obchodu pre podnikateľov a malé podniky

Všetky výhody elektronického obchodu pre podnikateľov a malé podniky súvisia so ziskovým potenciálom a relatívnou jednoduchosťou založenia elektronického obchodu. Každá z nasledujúcich výhod podčiarkuje dôležitosť elektronického podnikania pre podnikateľov.

1. Nižšie počiatočné náklady

Bez budovy na prenájom alebo skladovanie displejov môžu podnikatelia začať podnikať v elektronickom obchode za oveľa menej ako tradičné kamenné podniky. Okrem zabezpečenia webovej stránky a správnej obchodnej licencie elektronického obchodu sú počiatočné náklady minimálne. Ak predávate služby alebo sa rozhodnete predávať produkty prostredníctvom dropshippingového partnera, nemusíte na začatie podnikania ani kupovať zásoby.

2. Pracuje s viacerými typmi produktov a služieb

Elektronický obchod podporuje rôzne obchodné modely. Napríklad kamenný obchod môže pridať elektronický obchod, keď bude rozvíjať svoju viackanálovú stratégiu predaja elektronického obchodu. Ale realistickejšie, pre podnikateľa môže byť elektronický obchod hlavným alebo doplnkovým zdrojom príjmov. Napríklad konzultant alebo kouč môže pridať elektronický obchod na predaj kníh alebo iného tovaru. Mohli by tiež použiť platformu elektronického obchodu na predaj koučovacích balíkov.

4. Elektronický obchod rastie

Elektronický obchod nie je novinkou. Ľudia nakupovali online už pred pandémiou COVID-19. Pandémia a z nej vyplývajúci čas navyše, ktorý ľudia strávili doma, len zvýšili predaje elektronického obchodu. Vaši zákazníci nakupujú online. Ak chce byť malý podnik úspešný, musí predávať online, aby splnil očakávania zákazníkov.

Čítať:  Najlepšie doplnky pre prezentáciu pre WordPress

Predávajte svoje produkty online bez starostí

Náš hosting, oficiálne odporúčaný spoločnosťou WooCommerce, je určený pre online podniky, ako je ten váš

5. Elektronický obchod je predajný kanál 24/7

S elektronickým obchodom môže podnikateľ zarábať peniaze počas spánku. Elektronický obchod funguje 24 hodín denne, sedem dní v týždni. To však neznamená, že majiteľ firmy toľko pracuje. Potrebujete personál, ktorý víta zákazníkov a otvára predaj každú hodinu, kedy je váš obchod otvorený s tradičným podnikom. S elektronickým obchodom váš web víta zákazníkov a spracováva transakcie. Stačí vám stráviť pár hodín prípravou objednávok a aktualizáciou webovej stránky.

6. Pracujte z domu alebo odkiaľkoľvek

Ďalšou výhodou elektronického obchodu pre podnikateľov je možnosť pracovať kdekoľvek chcú. Mnoho malých podnikateľov nemá rozpočet na prenájom kancelárskych alebo obchodných priestorov. Pomocou elektronického obchodu môžete začať podnikať z garáže, pivnice alebo voľnej spálne.

7. Umožňuje testovanie konceptov

Stránky elektronického obchodu poskytujú množstvo analýz elektronického obchodu, ktoré usmerňujú podnikateľov pri prijímaní obchodných rozhodnutí. Majitelia malých podnikov môžu pomocou analýzy návštevnosti webu a trendov predaja zistiť, ktoré produkty a marketingové kampane najlepšie rezonujú s ich zákazníckou základňou.

8. Ľahko sa škáluje

Nízke počiatočné náklady a flexibilný harmonogram robia z elektronického obchodu jeden z najviac škálovateľných obchodných modelov. Mohol by si začnite podnikať v elektronickom obchode ako vedľajší problém bez toho, aby ste opustili svoju každodennú prácu. Ako sa podnikanie rozrastá, môžete zvážiť najatie ďalších ľudí alebo pridanie ďalších produktov.

Čítať:  Character.ai nefunguje? Tu je návod, ako to môžete skúsiť opraviť

Elektronický obchod umožňuje podnikateľom testovať a optimalizovať svoje podnikanie s minimálnymi rizikami. Tradičné podniky s fyzickým výkladom vyžadujú prenájom alebo kúpu priestorov, prenájom tímu a skladovanie predajne. Ak chcete rásť, musíte míňať peniaze na nové miesta.

Škálovanie elektronického obchodu je jednoduchšie. Ak chcete, môžete si najať ľudí na prácu na diaľku a zvažujete najímanie iba zamestnancov na čiastočný úväzok alebo sezónnych zamestnancov.

Keď si osvojíte základný elektronický obchod, môžete sa zaoberať pokročilejšími konfiguráciami, ako je uvedené v našom príspevku o bezhlavom elektronickom obchode.

Najväčšia výhoda elektronického obchodu pre podnikateľov: Je ľahké ho nastaviť

Založenie e-shopu nemusí byť náročné ani pre technicky najzačiatočnejších podnikateľov.

Začať s WooCommerce je jednoduché. Na základe WordPress si môžete vytvoriť svoj internetový obchod niekoľkými kliknutiami. Všetko, čo musíte urobiť, je vyladiť dizajn tak, aby zodpovedal vašej značke a pridať svoje produkty.

O technické konfigurácie sa stará plne spravovaný hosting WooCommerce od Hostinger. Zistite, prečo je u nás hosťovaných viac ako 500 000 stránok a obchodov.

Pozrite si naše plne spravované plány WooCommerce na začatie predaja ešte dnes.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE