Počas stretnutia sa jeden odborník v oblasti SEO spýtal Johna Muellera na použitie atribútu target v odkaze a na to, ako by to malo význam pre SEO.
Ich otázka súvisela so spôsobom pridávania odkazov.
Vysvetlili, že jeden z ich technických členov pridal odkazy vo forme _self alebo _target alebo _=blank.
Ako môžu roboti Google prehľadávať tieto veci? Alebo chápu, že k tomuto konkrétnemu uzlu sú pridané odkazy?
Vysvetlili, že tieto druhy štruktúr sú prítomné u väčšiny ich klientov a on to nevie na 100 percent, pretože používajú rôzne typy prehľadávačov, ako je Screaming Frog, a sú schopní tieto prepojenia odhaliť.
Nie sú si však istí, ako by Googlebot prehľadával tieto odkazy.
John vysvetlil, že v prípade atribútu target sa domnieva, že ho na Googli jednoducho ignorujú, pretože to dáva väčší zmysel z pohľadu prehliadača.
Zvyčajne sa stane, že cieľový atribút, pokiaľ si John pamätá, odkazuje na to, ako by sa mal tento odkaz otvoriť.
Takže, ak máte na stránke rámec, potom sa tento odkaz otvorí napríklad v rámci alebo na novej karte, tieto druhy vecí.
Z pohľadu Google je im to jedno, a tak ignorujú atribút target.
To sa deje približne v čase 44:00 vo videu.
John Mueller prepis stretnutia
SEO Professional 6 44:02
Moja otázka teda súvisí so spôsobom pridávania odkazov. Takže jeden z mojich technických členov pridal odkazy vo forme ako podčiarknutie seba alebo podčiarknutie cieľ alebo podčiarknutie rovné prázdne dobre, môžem pridať nejaké príklady sem do chatovacieho poľa. Ako môžu roboty Googleboty páčiť sa vám, prehľadávať tieto veci alebo rozumejú tomu, že do tohto konkrétneho uzla sú pridané odkazy, ktoré označujú niečo, čo je tu spomenuté?
Pretože tieto druhy štruktúr sú prítomné na väčšine webových stránok mojich konkrétnych klientov. A neviem, pretože potom používame rôzne typy prehľadávačov, viete, ako napríklad Screaming Frog alebo nejaký iný prehľadávač. Tieto prehľadávače dokážu rozpoznať odkazy, ale netuším, ako môže Googlebot prehľadávať signály a [inaudible].
Ján 45:06
A ako v príklade máte href sa rovná a potom len prázdne úvodzovky, je tam zvyčajne odkaz alebo…?
SEO Professional 6 45:16
Nie. Znamená to teda, že podčiarknuť seba, ako cieľ sa rovná podčiarknutiu seba, bude samo osebe odkazom. A ak na to kliknete, určite sa dostanete na ten lajk, konkrétny odkaz, ktorý vlastne funguje tak, že keď používateľ príde na moju stránku a chce, aby sa dostala na konkrétnu stránku, tieto štruktúry mu môžu pomôcť. Ale nenašiel som konkrétny odkaz v, viete, a href sa rovná niečomu.
Takže neviem, ako tieto vyhľadávania fungujú, ale fungujú. A druhý prehľadávač, ako, ako som už spomenul, tento, Screaming Frog, sú schopní odhaliť tento druh vecí. Toto sú správne odkazy, ktoré sú tu pridané, ale žiadny odkaz tu nie je. Takže som naozaj chcel vedieť celkový vzor robotov. Budú tiež schopní zistiť, pretože tieto informácie sú opäť podľa mňa vzhľadom na spôsob, akým sa roboty plazia a potom…
Ján 46:11
Áno, myslím si, že cieľový atribút jednoducho ignorujeme, pretože z pohľadu prehliadača dáva väčší zmysel, čo sa stane. Ak si pamätám, atribút target zvyčajne odkazuje na to, ako by sa mal tento odkaz otvoriť. Takže ak máte na stránke rámec, potom sa tento odkaz otvorí napríklad v rámci alebo na novej karte, tieto druhy vecí. A z nášho pohľadu je nám to jedno.
Takže ignorujeme atribút target. Takže tento cieľ sa rovná a potom podčiarknite seba. V podstate to ignorujeme. Atribút href v odkaze je v podstate to, na čo sa zameriavame. Ak tam nie je uvedená žiadna hodnota href, potom tento odkaz v podstate smeruje na rovnakú stránku. A to ignorujeme.
Takže vy, je to z nášho pohľadu, ako keby sme videli niečo podobné ako vy zverejnené v chate, kde je to ako cieľ rovná sa sebe a potom href sa nerovná nič, mysleli by sme si, že toto je niečo, čo môžeme zahodiť, pretože pre tento individuálny odkaz neexistuje žiadny druh zdroja a cieľa, pretože ukazuje len na seba. Opäť platí, že ak by ste mali URL za atribútom href sa rovná, potom by sme to považovali za normálny odkaz na túto stránku.