Ako kliknúť pravým tlačidlom na Chromebook?

Chromebooky sú vo svojej podstate považované za veľmi minimalistické a prenosné. Pokiaľ máte Chromebook, môžete svoju prácu kamkoľvek ľahko prenášať v taške vďaka malej veľkosti a tým aj hmotnosti. Podobne, vzhľadom na malú veľkosť, má Chromebook menej miesta a na poskytovanie väčšiny funkcií používa skratky. Jednou z takýchto funkcií je možnosť kliknúť pravým tlačidlom na Chromebook.

V tomto článku sa pozrieme na to, ako kliknúť pravým tlačidlom na Chromebook dvoma spôsobmi, jednou pomocou nastavenia a druhou pomocou klávesovej skratky.

Nastavenie touchpadu

Chromebook je pomerne jednoduchý a čistý stroj, ktorý sa ovláda, pokiaľ ste si zapamätali jeho základné klávesové skratky. Ak teda chcete na Chromebooku povoliť možnosť kliknutia pravým tlačidlom myši, ktorá je súčasťou iných notebookov, môžete postupovať podľa nasledujúcich krokov:

Krok 1: Prejdite do pravého dolného rohu plochy Chromebooku a kliknite na čas. Teraz kliknite na ikonu ozubeného kolesa pre Nastavenia.

Ako zmeniť čas na Chromebooku?

Krok 2: Kliknite na prístroj a potom si vyberte Touchpad alebo Touchpad a myš.

Krok 3: Môžete zapnúť prepínač pred Povoliť kliknutie kliknutím.

Podobne môžete povoliť ďalšie nastavenia podľa vašich preferencií. Môžete povoliť preťahovanie kliknutím, zrýchlenie touchpadu a spätné posúvanie. Podľa toho môžete tiež zvýšiť alebo znížiť rýchlosť touchpadu.

Zmenou nastavenia touchpadu môžete kliknúť alebo zmeniť preferovaný smer posúvania, prejdením hore prejdete hore alebo prejdením hore dole.

Čítať:  Ako urobiť prieskum kľúčových slov na YouTube v troch jednoduchých krokoch

Kliknutím kliknite

Teraz jemne kliknite na touchpad dvoma prstami – pomocou tejto metódy môžete kliknutím pravým tlačidlom myši na Chromebook kedykoľvek otvoriť možnosti ponuky po kliknutí pravým tlačidlom.

Klávesová skratka

Druhý spôsob, ako otvoriť možnosti kliknutia pravým tlačidlom na Chromebooku, zahŕňa jednoduché stlačenie a podržanie klávesy „Alt“ a súčasné kliknutie na touchpad jedným prstom. Jednoduché gesto na otvorenie možností, ktoré sprevádzajú kliknutie pravým tlačidlom na ľubovoľnej ploche.

Kláves Alt + jedno kliknutie na touchpad

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE