Ako marketéri reagujú na koronavírus a ich tipy

Zásoby padajú voľným pádom, ekonomiky sú narušené, náš domáci a pracovný život prechádza seizmickými zmenami – také, aké sme nikdy nezažili. A to je len začiatok.

S narušením však prichádza potreba prispôsobiť sa. Aby sme pochopili toto meniace sa prostredie, v Ahrefs sme urobili krok späť, aby sme pochopili, ako sa marketingoví pracovníci v prvej línii prispôsobujú, otáčajú a optimalizujú. Čím viac sa môžeme spolu učiť a navzájom sa podporovať ako komunita, tým lepšie.

1. Organická návštevnosť je výrazne ovplyvnená, ale závisí to od vášho odvetvia

Údaje o návštevnosti od lídra v oblasti SEO, Neila Patela

Návštevnosť webových stránok bola pochopiteľne zasiahnutá odvetvím cestovného ruchu, ktoré utrpelo najväčší pokles. Počas tohto obdobia Neil Patel navrhuje: „Keď vidíte, že vaši konkurenti zatvárajú alebo spomaľujú svoj marketing, cieľom je zdvojnásobiť sa. Možno neuvidíte najväčší návrat hneď, ale z dlhodobého hľadiska áno.“ Pre odvetvia, ktoré trpia veľkými poklesmi návštevnosti, môže byť užitočné pozrieť sa na príležitosti mimo lokality. Sociálne médiá sú tu jasným kandidátom. Reddit hlási nárast návštevnosti o 20 – 50 % na niektorých podredditoch počas vypuknutia koronavírusu. Online fóra a diskusné fóra špecifické pre určité odvetvia by tiež mohli predstavovať príležitosti pre značky. Značky zvyčajne vykonávajú sociálne počúvanie v rámci online komunít, aby pochopili, aké témy a témy rezonujú u ich publika. Počas tohto obdobia sa však môžu značky naskytnúť príležitosti vstúpiť do rozhovorov a pridať hodnotu v priestoroch, kde sa predtým možno neodvážili.

Niektorí obchodníci využívajú tento čas aj na dokončenie položiek na svojich digitálnych zoznamoch úloh. Jednou z oblastí, ktoré sa často zanedbávajú, je optimalizácia konverzného pomeru (CRO). Agentúra Thrive navrhuje, aby prvým krokom bolo vykonanie CRO auditu vášho webu, aby ste sa uistili, že vaše výzvy na akciu (CTA) premieňajú potenciálnych zákazníkov na zákazníkov, najmä v časoch nízkej návštevnosti alebo znížených rozpočtov.

Čítať:  Ako vytvoriť detskú tému vo WordPress

2. Spôsoby vyhľadávania sa menia

Lily Ray je riaditeľkou SEO v Path Interactive

Zatiaľ čo návštevnosť vo viacerých kategóriách klesá, niektoré kategórie v kategórii YMYL (vaše peniaze, váš život) spoločnosti Google zaznamenávajú veľký nárast objemu vyhľadávania, pretože spotrebitelia sa snažia zistiť viac informácií o koronavíruse. Témy okolo médií, financií, potravín a zdravotníctva sú všetky.

Sistrix sa pozrel na americké vyhľadávania v spravodajskom a zdravotníckom priemysle a zmapoval mieru rastu organickej viditeľnosti týchto stránok od 18. januára do 18. marca. Na vrchole zoznamu bol dailyburn.com, ktorý poskytuje videá o cvičení na požiadanie, ktoré môžete robiť z domu. .

Ak je to možné, vaša organizácia alebo klient môže využiť optimalizáciu SEO News. Greg JarboePrezident spoločnosti SEO-PR hovorí, že profesionáli v oblasti SEO si „možno ani neuvedomujú, aké užitočné môže byť SEO pre tlačovú správu“. Zatiaľ čo News SEO je kľúčové pre novinárov a PR profesionálov, ak vaša značka dokáže rýchlo publikovať autoritatívny spravodajský obsah vo vašom odvetví, môžete mať prospech z rovnakého nárastu v dôsledku zmeny správania pri vyhľadávaní.

3. Čas, ktorý spotrebitelia trávia na sociálnych sieťach, sa zvyšuje

Carlos Gil je autorom knihy „Koniec marketingu“

Spotreba médií prechádza obrovskými zmenami. V USA si meracia spoločnosť Nielsen všimla 22 % nárast spotreby TV len v 1 meste za 1 týždeň. Historicky vieme, že v čase krízy sa môže televízna sledovanosť zvýšiť takmer o 60 %. To isté platí pre sociálne médiá. V Taliansku sa streamovanie videa na sociálnych sieťach vo februári zvýšilo o 66 %, keďže viac ľudí je online a trávi viac času v News Feede.

Čo môže vaša značka alebo klient urobiť s týmto zvýšeným časom zotrvania na sociálnych sieťach? Keďže v súčasnosti pracuje z domu väčšia časť populácie, môže to byť skvelý čas na zváženie spustenia online ponuky produktov alebo služieb. Pre obchodníkov s obsahom vždy hľadajte príležitosti, ako pridať hodnotu, byť jedinečný a prispôsobiť svoje posolstvo domácemu publiku.

Čítať:  Aktualizácia algoritmu Google dnes 11. 6. 2024

4. Pri plánovaní obsahu dbajte na kontext

Jen Hartmann vedie PR a sociálnu stratégiu pre John Deere

Obsah, ktorý ste naplánovali minulý týždeň, možno nebude vhodné uverejniť tento týždeň. Buďte agilní a snažte sa udržiavať flexibilný harmonogram publikovania. Väčšina obchodníkov odstraňuje plánovaný sociálny obsah a namiesto toho uverejňuje príspevky naživo. Pre značky v dotknutých odvetviach je to dôležité, aby sa zabezpečilo, že komunikácia bude relevantná v rámci vyvíjajúceho sa prostredia.

Uvedomte si tiež, že predchádzajúce okná plánovania už nemusia byť vhodné, pretože pracovný čas ľudí sa teraz mení v dôsledku práce z domu a nutnosti žonglovať s deťmi a rodinnými záväzkami. Lauren Teague z agentúry Convince&Convert povedal: „Uprednostňujem čas ako prvé ráno, od 5:00 do 7:00, a potom, čo moje deti idú spať, od 20:00 do 22:00 ako primárnu hodinu, počas ktorej môžem byť online. Neuvidím veľa sociálneho obsahu ani sa nebudem zúčastňovať konverzácií, ktoré sa počas nich odohrávajú [traditional] pracovný čas a viem, že nie som sám“.

5. Firmy zasiahnuté koronavírusom musia prehnane komunikovať

Matthew Kobach je riaditeľom sociálnych médií pre NYSE

Ak vaša firma alebo váš klient pôsobí v ovplyvnenom odvetví (tj cestovanie, zábava, maloobchod, pohostinstvo atď.), neustupujte, pokračujte v komunikácii. Aktualizácie sa zrýchľujú a spotrebitelia sa topia v správach (skutočných a falošných). Ak chcete byť autoritatívnym hlasom a ponúknuť hodnotu svojej komunite, musíte byť prítomní.

V ich najnovšom Blogový príspevok o koronavíruse, Twitter poznamenáva, že „V časoch kríz ľudia chcú dôveryhodné informácie. 75 % tweetov súvisiacich s COVID-19 sú v skutočnosti retweety. Inými slovami, primárnou metódou zdieľania informácií v čase krízy je retweeting. Aj keď vaša značka nemusí vytvárať obsah priamo o COVID-19 alebo na Twitteri, je stále dôležité myslieť na potenciál zdieľania vášho obsahu a zvážiť použitie krátkych a vecných aktualizácií, ak vy alebo váš klient pôsobíte v ovplyvneným odvetvím počas tejto krízy.

6. Nezabúdajme, toto je kríza a ľudia potrebujú pomoc

Jonas Bladt Hansen je vlastníkom agentúry Inversus

Čo môže vaša značka alebo klient urobiť pre pridanú hodnotu? Značky, ktoré skutočne ponúkajú pomoc svojim zákazníkom alebo širšej verejnosti, budú ocenené. Videli sme nespočetné množstvo príkladov, ako značky skutočne pomáhajú počas tejto krízy. LVMH slávne prešiel od parfumov k výrobe hydroalkoholického gélu (dezinfekčného prostriedku na ruky), aby pomohol vyčerpaným zásobám vo francúzskych nemocniciach. Vydavatelia majú radi The New York Times odstraňujú paywally pre obsah Coronavirus. Spotrebiteľské značky ako Reebok ponúkajú bezplatné prispôsobené cvičenia z domu. Tieto prejavy dobrej vôle značiek sa zapamätajú a pomôžu vybudovať dôveru v celej komunite. siete CMO Jeff Fromm povedal: „Empatia pomôže vašej značke prežiť COVID-19“.

Čítať:  Ak ste novým SEO, John Mueller ponúka niekoľko tipov, ako sa naučiť SEO

7. Ak je čas na úpravu alebo otočenie, YouTube je skvelým miestom, kde začať

Jack Appleby je riaditeľom stratégie v RGA

Pre nezávislých pracovníkov, marketingových konzultantov a malé agentúry môže byť teraz ten najlepší čas naučiť sa nové zručnosti a rozšíriť si svoje znalosti o digitálnom marketingu. YouTube je domovom návodov, vysvetlení a návodov, takže hľadajte a naučte sa niečo nové.

Okrem YouTube veľa odborníkov vo svojich odboroch organizuje bezplatné kurzy a workshopy na Facebooku Live a Instagram Live. Trieda Centrálna zostavil zoznam viac ako 450 kurzov, ktoré môžete absolvovať online zadarmo. Carlo Perotta, senior lektor z Monash University verí, že koronavírus by mohol vyvolať boom online vzdelávania. Otázkou bude, či sa očakávaný rýchly nástup online vzdelávania stane trvalým riešením alebo len dočasným nástrojom reakcie na krízu.

8. Niekedy stačí vyhodiť knihu pravidiel

Ed Erhart vedie Comms na Wikipédii

Počas tejto krízy sa pravdepodobne objaví príležitosť prvýkrát vyskúšať nové veci. Teraz si viac ako kedykoľvek predtým musíme pamätať na mantru digitálneho marketingu „testuj a uč sa“. Aaron Brooks, spoluzakladateľ spoločnosti Vamp hovorí, že “aj keď môže dôjsť k poklesu výdavkov zákazníkov, narastá počet kontaktných bodov a pozornosti zákazníkov. Ak sa dokážete prispôsobiť a ponúknuť im hodnotu v tomto čase neistoty, získate ich lojalitu a keď Obnoví sa normálny život a oni opäť utrácajú, bude to s tebou.” Pre väčšinu značiek je niekedy prvým krokom stať sa konverzačný. Pre veľké značky to môže byť ťažké, ale schopnosť viesť skutočný obojstranný dialóg s online komunitou môže odhaliť nové príležitosti na ďalšie budovanie angažovanosti a lojality.

Čítať:  Ako NAOZAJ získať schválenie v roku 2024

9. Dlhodobé budovanie značky je kľúčové

Mark Ritson je odborným asistentom marketingu na Melbourne Business School

Sme tak sústredení na zajtrajšok, budúci týždeň, budúci mesiac – a správne, veci sa menia z hodiny na hodinu. Mark Ritson však hovorí o „výraznosti značky“ – o schopnosti značky alebo spoločnosti vytvoriť trvalý dojem prostredníctvom výrazného umiestnenia. Či už je to prostredníctvom značky, poslania a hodnôt, kódov značiek alebo jedinečných predajných návrhov – kľúčom pre marketérov je vybudovať silnú značku s dlhodobým myslením.

Jedným z najväčších faktorov umožňujúcich dlhodobé budovanie značky je vzostup DTC (Direct to Consumer). Je to evidentné najmä pre maloobchodné a CPG (FMCG) značky, kde tradične „nevlastnili vzťah“ s koncovým zákazníkom. Tieto značky, ktoré obchádzajú tradičné distribučné kanály a smerujú priamo k spotrebiteľovi, sú príkladom budúcnosti maloobchodu. Cale Guthrie Weissman z ModernRetail hovorí, že špičkové domáce značky DTC zaznamenávajú nárast koronavírusu.

10. Počúvajte ďalej

Laura Starita je spisovateľkou v Gartner

Zhromažďovanie údajov o pocitoch zákazníkov prostredníctvom sociálnych médií, relácií spätnej väzby, prieskumov verejnej mienky alebo dotazníkov je skvelé kedykoľvek. Počas krízy je však ešte dôležitejšie pochopiť, ako sa správanie a postoje môžu časom vyvíjať. Existuje niekoľko dostupných nástrojov na rýchle a jednoduché počúvanie sociálnych médií, ktoré ponúkajú neoceniteľné informácie o tom, ako vaši zákazníci uvažujú a komunikujú.

Temná sociálna sieť (nesledovateľná sociálna návštevnosť z Messengera, WhatsApp a súkromných skupín) by mohla byť ďalším skvelým zdrojom informácií o zákazníkoch, tieto zdroje však nemožno sledovať pomocou nástrojov sociálneho počúvania. The New York Times správy na Facebooku sa objavujú priemyselné skupiny súvisiace s koronavírusom, niektoré ako skupina poskytovateľov zdravotnej starostlivosti s viac ako 100 000 členmi sú mimoriadne aktívne. Aj keď sú tieto skupiny aktívne a relevantné pre krízu v súčasnosti, môžu naznačovať, ako sa v budúcnosti organizujeme a rozprávame s kolegami z odvetvia. Teraz je dobrá príležitosť vyhľadať nové skupiny, ktoré sú relevantné pre vašu značku na Facebooku a LinkedIn, a naďalej držať palce.

Si na rade

Radi by sme od vás počuli, či ste v súvislosti s koronavírusom zaviedli zmeny alebo spustili nové marketingové a komunikačné iniciatívy. Napíšte nám @seoptimer a dajte nám vedieť!

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE