Ako migrovať web z jedného hostiteľa na druhého

Ste pripravení prejsť na spravovaný hosting pre svoju stránku Magento alebo WordPress. V Hostinger máte novú službu, ale ako vlastne urobiť skok?

Pokračujte v čítaní, aby ste sa dozvedeli, ako migrovať svoje webové stránky z jedného hostiteľa na druhého – v tomto prípade z AWS na plne spravovaný hosting Hostinger.

Čo je to migrácia?

Keď hovoríme o „migrácii servera“, máme na mysli kopírovanie alebo presun kritických údajov z jedného servera na druhý a konfiguráciu cieľového servera tak, aby nahradil prvý. Migrácia serverov vo svete webhostingu môže zahŕňať nastavenie webového servera a databázového softvéru, kopírovanie webových stránok a ich konfigurácií a zmenu DNS, aby nasmerovali návštevníkov na tento nový server.

Migrácia servera je dôležitá v životnom cykle vášho servera, aby sa zabezpečilo, že operačný systém a hardvér pod ním budú aktuálne so súčasnou technológiou, aby sa ušetrilo a skonsolidovalo hosťovanie alebo aby sa hosťovanie rozšírilo a distribuovalo s cieľom znížiť zaťaženie v jednom bode. .

Ako migrovať svoje webové stránky na Hostinger: Najjednoduchší spôsob

Kompletná podpora migrácie je zahrnutá bez dodatočných nákladov so všetkými spravovanými hostingovými plánmi v Hostinger. Ak chcete, aby sme za vás urobili všetko ťažké, opýtajte sa! Môžete požiadať o bezplatnú migráciu z Ďalší portál poskytnutím názvov domén, ktoré sa majú preniesť, a ich prístupových údajov.

Vo väčšine prípadov môžu byť migrácie dokončené za týždeň alebo menej. Poskytujeme možnosť otestovať migrované údaje po ich počiatočnej synchronizácii a žiadame, aby ste po dokončení migrácie aktualizovali DNS. Vďaka tomu bude váš nový hosting živý. Okrem toho majú naši odborníci všetko, čo potrebujú na presnú duplikáciu vašich webových stránok do ich nového domova.

V niektorých prípadoch možno budete chcieť vykonať vlastnú manuálnu migráciu. Môžete mať napríklad veľmi prísny časový rámec na opustenie starého hostiteľa a nemôžete čakať v rade, kým bude k dispozícii ďalší migračný technik. Alebo môžete jednoducho chcieť mať skúsenosť s vykonávaním vlastnej migrácie.

Čítať:  Najlepšie vzhľady telefónu: Sprievodca kupujúceho

Nech je to akokoľvek, tieto kroky by vám mali pomôcť migrovať vaše webové stránky z AWS alebo kdekoľvek inde na plne spravovaný hosting Hostinger.

Migrujte na Hostinger zadarmo

Pri migrácii stránok by ste sa nemali namáhať – to je naša práca

Ako manuálne migrovať svoj web (pre používateľov WordPress)

Ak používate WordPress, jednoduchý spôsob migrácie CMS na Hostinger Cloud je použite náš praktický migračný doplnok. Tento doplnok sa nainštaluje na vašu zdrojovú stránku a stiahne všetky potrebné údaje priamo do cieľového hostiteľského účtu pomocou poverení FTP, ktoré zadáte z ovládacieho panela Hostinger.

Kliknutím sem získate podrobné pokyny o tom, ako migrovať váš web WordPress.

Ako manuálne migrovať web z jedného hostiteľa na druhého v 8 krokoch

Idete to vyskúšať? Tu sú kroky potrebné na manuálne skopírovanie súborov a databázy od AKÉHOKOĽVEK zdrojového dodávateľa s AKÝKOĽVEK podporovaným CMS do Hostinger Cloud.

V našom príklade budeme migrovať web Magento z AWS.

1. Skôr než začnete

Jadrom migrácie je skopírovanie súborov a databáz vašej lokality na novú lokalitu a aktualizácia DNS, aby nasmerovala návštevnosť do nového umiestnenia. Vyžaduje si to prístup k súborom a databáze z vášho zdroja (v tomto prípade AWS) a prístup k správnemu umiestneniu na umiestnenie týchto súborov a databázy do Hostinger. Budete tiež potrebovať program na zhromaždenie všetkých súborov vašej lokality a ich odoslanie na hostiteľa Hostinger.

Za predpokladu, že ste použili Lightsail na inštaláciu svojej inštancie Magento na AWS, mali by ste byť schopní pripojiť sa k svojej inštancii z palubnej dosky AWSa použite okno terminálu vo svojom prehliadači.

Sú nájdené vaše poverenia Hostinger SFTP/SSH na hlavnom paneli vášho plánu tiež. Ak ste sa na svojom cloudovom účte nikdy nepripojili k SFTP/SSH, budete si musieť vygenerovať nové heslo. Zaznamenajte si to niekde v bezpečí.

Ako predtým, budete chcieť zistiť, kde je hosťovaný DNS pre vašu aktuálnu stránku. Toto sú záznamy, ktoré prekladajú názov vašej domény na IP adresu a my ich na konci migrácie aktualizujeme. Vo všeobecnosti to môžete zistiť pomocou pri pohľade na záznamy NS.

2. Pripojenie vašich počítačov

Teraz, keď máte svoje poverenia SSH pre oba počítače, budú musieť byť navzájom prepojené, aby mohli prenášať údaje. Existuje viacero spôsobov, ako to dosiahnuť, ale najjednoduchším spôsobom je nechať zdrojový (AWS) stroj hovoriť priamo s cieľovým (Hostinger) strojom.

Čítať:  Ako nahlásiť Discord Server

Váš Hostinger Cloud má na dosiahnutie tohto cieľa k dispozícii množstvo nástrojov zo svojho shellu SSH, vrátane rsync, ssh, lftp a scp. Na dokončenie našej migrácie použijeme množstvo týchto príkazov.

Najprv pripojíme SSH k účtu AWS. Sledujte tieto pokyny od Amazonu na pripojenie k webovému terminálu pre váš server.

Teraz, keď sme na zdrojovom počítači, môžeme použiť jednoriadkový príkaz SSH uvedený z hlavný panel vášho plánu ak chcete získať shell na cieľovom serveri:

ssh [email protected] „echo ahoj“

Tento reťazec vás požiada o heslo používateľa Hostinger. Po jeho zadaní sa stroj AWS pripojí k serveru Hostinger Cloud. Nechajte ho spustiť príkaz „echo hello“ (vytlačením slova „hello“ do terminálu) a potom ukončite reláciu SSH. Ak uvidíte ‘ahoj’, úspešne ste sa overili a sme pripravení na migráciu!

3. Lokalizácia údajov

Súbory vo vašej inštancii AWS, za predpokladu, že ste použili Lightsail’s Bitnami Magento, budú v /opt/bitnami/magento/ alebo /opt/bitnami/apps/magento/htdocs/ v závislosti od veku vášho servera.

Keď nájdete koreň dokumentu, budete tiež musieť získať informácie o pripojení k databáze. Toto je možné stiahnuť z konfiguračného súboru Magento takto:

Magento 1:

grep -e používateľské meno -e heslo -e názov databázy \ /opt/bitnami/apps/magento/htdocs/app/etc/local.xml

Magento 2:

grep -e používateľské meno -e heslo -e názov databázy \ /opt/bitnami/apps/magento/htdocs/app/etc/env.php

Terminál by teraz mal zobrazovať meno používateľa, heslo a názov databázy pre databázu Magento. Môžete ich použiť s programom príkazového riadka ‘mysql’, aby ste sa dostali do databázy, pričom podľa potreby nahradíte vzorové údaje:

mysql -u aws_username -p”aws_password” aws_dbname

Teraz môžete zadať ‘show tables;’ a mysql by mal vytlačiť zoznam tabuliek vo vašej databáze. Napíšte ‘exit;’ opustiť rozhranie príkazového riadku mysql.

4. Kopírovanie údajov

Vieme, kde sú naše dáta na AWS, tak ich vložme do Hostinger Cloud. Všetky tieto príkazy sa budú spúšťať na termináli AWS. Nahraďte vzorové údaje v príkazoch tak, aby vyhovovali vašej inštalácii.

Najprv vytvoríme dočasný adresár na serveri Hostinger:

ssh [email protected] “migrácia mkdir”

Ďalej vytvoríme výpis databázy a vložíme ho do tohto priečinka. Tento príkaz sa vyhne lokálnemu dočasnému súboru zrušením výstupu z výpisu databázy priamo na cieľový server.

mysqldump -u aws_username -p”aws_password” aws_dbname | ssh \ [email protected] “cat – > aws_dbname.sql”

Čítať:  429 nápadov na oblečenie pre Instagram, ako ukázať svoj štýl v roku 2024

Nakoniec môžeme skopírovať priečinok lokality na nový server pomocou rsync:

rsync -avHP /opt/bitnami/apps/magento/htdocs/ \ [email protected]:~/migration/

Úplná kópia celého koreňového adresára dokumentu teraz dorazí na server Hostinger v priečinku migrácie.

5. Organizovanie súborov a databáz

Teraz, keď bol vytvorený koreňový adresár dokumentu a kópie databázy, musíme ich zoradiť na ich správne miesta v cieľovom systéme. Najprv si vymeníme súbory. Pripojte svoje SSH k cieľovému serveru opäť pomocou jednoriadkový príkaz z hlavného panela, ale tentoraz z vášho počítača. Už nemusíme používať server AWS. Ak používate OSX, Linux alebo Windows 10, príkaz SSH by už mal byť nainštalovaný z vášho shellu alebo príkazového riadka.

Po pripojení k prostrediu Hostinger Cloud vypíšte obsah aktuálneho adresára a uvidíte svoju databázu (aws_dbname.sql) a priečinok so súbormi lokality (migrácia).

Koreň dokumentu pre vašu aktívnu lokalitu sa nachádza v priečinku pre vašu dočasnú doménu Hostinger. Táto doména vyzerá niečo ako „49deab9ef.nxcli.net“. V tomto prípade by bol náš koreň dokumentu 49deab9ef.nxcli.net/html/. Najprv presunieme tento adresár z cesty:

mv ~/49deab9ef.nxcli.net/html ~/49deab9ef.nxcli.net/html.bak

…a potom presuňte náš skutočný koreň dokumentu na miesto:

mv ~/migration ~/49deab9ef.nxcli.net/html

Nakoniec upravíme oprávnenia priečinka tak, aby webový server mohol zaistiť jeho bezpečnosť:

chmod 750 ~/49deab9ef.nxcli.net/html

Teraz, keď sú súbory na mieste, musíme objaviť poverenia našej databázy Hostinger. Tieto sú uložené v starom konfiguračnom súbore CMS, takže na výstup týchto informácií opäť používame „grep“ (tu je zobrazený Magento 2):

grep -e používateľské meno -e heslo -e názov databázy \ ~/49deab9ef.nxcli.net/html.bak/app/etc/env.php

Zapíšte si všetky tieto informácie na bezpečnom mieste; použijeme ho na dokončenie tejto časti tutoriálu. Teraz urobme zálohu tejto databázy a nahraďte ju výpisom databázy z nášho servera AWS:

mysqldump -u nx_username -p”nx_password” \ nx_dbname > ~/49deab9ef.nxcli.net/old_database.sql mysql -u nx_username -p”nx_password” nx_dbname < ~/aws_dbname.sql

6. Konfigurácia databázy a adries URL

Na prepojenie súborov a databázy je ešte jeden krok. Musíme zmeniť konfiguračný súbor pre Magento, aby sme sa uistili, že používa prihlasovacie údaje účtu Hostinger. Otvorte súbor pomocou nano a vezmite všetky inštancie informácií databázy AWS a nahraďte ich informáciami databázy Hostinger:

nano ~/49deab9ef.nxcli.net/html/app/etc/env.php

Po dokončení úprav súboru stlačte Ctrl+X na ukončenie a editor vás vyzve na uloženie; stlačením „y“ zapíšete súbor na disk.

Okrem toho musí byť stránka nakonfigurovaná tak, aby používala správny dočasný názov domény z Hostinger, ktorý by vyzeral ako „49deab9ef.nxcli.net“. Pre Magento sa to robí úpravou niekoľkých riadkov v databáze z PHPMyAdmin. Môžeš prístup k PHPMyAdmin cez Ďalší portál.

Čítať:  Optimalizujte svoje stránky WordPress efektívne pomocou vyrovnávacej pamäte LiteSpeed ​​– webinár

Keď sme v PHPMyAdmin pre migrovanú stránku, mali by sme vidieť naše skopírované údaje Magento. Chceme prejsť do tabuľky core_config_data a zmeniť riadky web/unsecure/base_url a web/secure/base_url tak, aby zodpovedali našej dočasnej doméne, bez a s https podľa potreby. Uložte tieto zmeny stlačením klávesu return a ukončite PHPMyAdmin.

7. Testovanie vašich údajov

Tým by sa mala samotná migrácia údajov ukončiť. Teraz sa musíme len uistiť, že to, čo sme urobili, fungovalo. Toto je najjednoduchšia časť migrácie. Stačí prejsť na dočasnú adresu URL Hostinger (napríklad 49deab9ef.nxcli.net) vo svojom prehliadači.

Prvá vec, ktorú budeme chcieť urobiť, je vyprázdniť vyrovnávaciu pamäť pre Magento v správcovskom paneli. Potom prehliadajte svoje stránky ako zvyčajne a uistite sa, že všetok váš obsah je prítomný a funguje tak, ako očakávate.

8. Vysielanie naživo

Ak do tohto bodu všetko prebehlo dobre, mali by sme byť schopní spustiť nový server, aby nasmeroval prevádzku na Hostinger.

Predtým, ako sa to stane, bude potrebné aktualizovať DNS pre doménu. Toto sa vykonáva na aktuálnych menných serveroch pre vašu doménu. Môžete zistiť IP adresu, ktorú budete musieť použiť pre svoje záznamy my.nexcess.net nachádza vo vašom zozname plánov.

Po zmene DNS je možné názov primárnej domény v Hostinger zmeniť na váš skutočný názov domény. Kliknite na tlačidlo Upraviť na karte Možnosti domény na portáli. Zadajte doménu, na ktorú chcete zmeniť, a potom kliknite na tlačidlo aktualizovať. Toto automaticky vyhľadá a nahradí inštancie starej domény v databáze, takže nie je potrebné znova prechádzať cez PHPMyAdmin.

Teraz je dôležité to zabezpečiť Let’s Encrypt je povolená pre túto doménu, takže certifikát SSL sa automaticky nainštaluje.

Uľahčenie

Migrácia stránky nie je jednoduchá ani rýchla úloha, aj keď sa to dá urobiť. Kto má čas robiť to všetko plus svoju každodennú prácu? Zložte jednu vec z taniera pomocou Hostinger.

Naši kvalifikovaní technici sa pustia do práce na vašej migrácii a budú tam na každom kroku. S jednoduchými, bezplatnými migráciami, špičkovou podporou a najlepším bonusom za vaše peniaze za hosting – nie je to len inteligentná voľba, je to lepšia voľba.

Preskúmajte naše plne spravované plány hostenia a začnite ešte dnes.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE