Ako minimalizovať presmerovania vo WordPress

Ak prerábate web, meníte štruktúru webu alebo aktualizujete starý obsah, budete chcieť nastaviť presmerovania, aby ste neprišli o návštevnosť.

Pokračujte v čítaní tohto blogu, aby ste sa dozvedeli osvedčené postupy týkajúce sa presmerovaní a ako minimalizovať presmerovania vo WordPress.

Čo je presmerovanie?

Presmerovanie je spôsob, akým sa používatelia a vyhľadávacie nástroje, ako napríklad Google, dostanú na webovú stránku s inou adresou URL, ako pôvodne požadovali.. Niekedy sa zmení adresa URL alebo sa stránka zruší. Presmerovanie je nastavené tak, aby presmerovalo používateľov na inú stránku s inou adresou URL. To poskytuje lepšiu používateľskú skúsenosť.

Pri nastavovaní presmerovaní budete chcieť postupovať podľa osvedčených postupov optimalizácie pre vyhľadávače (SEO) a WordPress.

Prečo je dôležité minimalizovať presmerovania vo WordPress?

Presmerovania môžu ovplyvniť výkonnosť vášho webu mnohými spôsobmi. Z tohto dôvodu je dôležité minimalizovať presmerovania vo WordPress.

Keď zadáte nesprávne URL, WordPress vás automaticky presmeruje.

Ak je napríklad vaša stránka na adrese example.com/mall/food-court ale zadávaš nesprávne example.com/food-court — WordPress je dostatočne inteligentný na to, aby vás poslal na správne miesto.

Čítať:  Prečo dostávam e-mailové overenie správcu z WordPress?

Bohužiaľ, nie vždy to funguje podľa plánu. Jedným z príkladov je, keď máte http na https. Ďalší príklad je, keď máte www na non-www.

Vašim návštevníkom sa môže stať nasledovné:

 • Krok 1: Návštevník je presmerovaný z http na https
 • Krok 2: Návštevník je presmerovaný z non-www na www
 • Krok 3: Návštevník je presmerovaný z food-courtu do nákupného centra/food-courtu
 • Krok 4: Stránka sa načíta

To uľahčuje vývoj, ale má to svoje úskalia:

 • Google vás potrestá za každé presmerovanie
 • Rýchlosť stránok trpí presmerovaniami
 • Môže sa vyskytnúť slučka presmerovania

Existujú aj ďalšie veci, ktoré môžu sťažiť minimalizáciu presmerovaní vo WordPress. Môžete mať obrázky, Javascripty, CSS súbory a odkazy, ktoré sú nastavené na nesprávne miesto, a preto budú presmerované pri každom načítaní stránky nenápadne bez toho, aby ste si to všimli.

Ako minimalizovať presmerovania vo WordPress

Existuje množstvo vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste minimalizovali presmerovania vo WordPress. Na kontrolu stránky môžete použiť rôzne online nástroje. Prečítajte si náš článok o ladení presmerovaní.

Na ich nájdenie môžete použiť aj GTmetrix https://gtmetrix.com. S GTmetrix uvidíte pri testovaní svojho webu niečo takéto:

1. Prejdite do časti Štruktúra

2. Otvorte sekciu Vyhnite sa viacnásobným presmerovaniam stránok.

Tu vidíte problém:

 • Krok 1: http://example.com 177 ms
 • Krok 2: https://example.com 235 ms
 • Krok 3: https://www.example.com 152 ms

Tieto presmerovania trvali celkovo 564 ms. To je skoro pol sekundy. Aj keď sa pol sekundy nezdá ako veľký problém, problémy ako tento ovplyvňujú vaše hodnotenie na Googli a vašu používateľskú skúsenosť.

Čítať:  Ako prilákať a spravovať recenzie produktov v Magento 2

V tomto príklade vidíte iba problémy s presmerovaním domovskej stránky. Môžete však mať aj presmerovanie prepojených zdrojov. Ak spojíte všetky tieto problémy dohromady, môžu sa predĺžiť o niekoľko sekúnd. GTmetrix vám ukáže všetky zdroje presmerovania.

Ako opraviť a minimalizovať presmerovania

Najprv dôkladne skontrolujte, či sú odkazy na vašej lokalite aktualizované na správne adresy URL. Uistite sa, že všetky zdroje na vašej stránke sú prepojené s konečným cieľom.

Po druhé, budete sa chcieť uistiť, že to, čo je vo vašej databáze, sa zhoduje s tým, čo je v Google a iných vyhľadávačoch.

Povedzme napríklad, že vás Google zaindexoval ako: https://www.example.com

Ale v databáze máte:

 • adresa URL stránky: http://example.com
 • domov: http://example.com

To by malo byť:

 • siteurl: https://www.example.com
 • domov: https://www.example.com

Potrebujete pomoc? Hostite s nami a získajte najlepšiu podporu hostingu.

Ako minimalizovať presmerovania pomocou doplnku WordPress

Ak prerábate alebo reštrukturalizujete svoje stránky, budete chcieť namapovať svoje staré adresy URL na nové adresy URL. Môžete to urobiť pomocou doplnku WordPress na presmerovanie. Presmerovanie je dobrým príkladom jedného.

Aj keď pomocou doplnku WordPress môžete minimalizovať presmerovania, má svoje obmedzenia. Stále budete chcieť nastaviť kanonické presmerovanie domény. Na to používame .htaccess. Budete si musieť vybrať, ktorá možnosť vám najviac vyhovuje.

 • Možnosť A: Vynútiť iné ako www. verzia a https
 • Možnosť B: Vynútiť www. verzia a https

Poznámka: Odporúča sa používať https na celej svojej lokalite, ale ak nechcete, môžete to isté urobiť pre http pomocou možností nižšie.

 • Možnosť C: Vynútiť verziu bez www a http
 • Možnosť D: Vynútiť verziu www a http
Čítať:  Stojí prémiové doplnky WordPress za peniaze?

Tieto nielenže urobia 2 presmerovania súčasne, ale presmerujú aj všetky vaše podstránky. 1 dolár je to, čo spravuje presmerovanie podstránky.

Ako som už uviedol, ak ste zmenili dizajn svojej stránky alebo zmenili jej štruktúru, budete chcieť presmerovať aj tieto stránky. Túto časť môžete vykonať buď v doplnku WordPress, aby ste minimalizovali presmerovania, alebo to môžete urobiť v .htaccess pomocou kódu nižšie.

Zvyčajne budete chcieť použiť presmerovania 301. Ak však dočasne presúvate stránku, budete chcieť použiť 302 namiesto 301.

Príliš veľa presmerovaní

Ak si všimnete túto chybu, pozrite si naše Príliš veľa presmerovaní článok.

Ďalšie problémy ovplyvňujúce presmerovania a výkon

Ak používate zastaraný WordPress, doplnky alebo témy, môžete získať chyby, ako sú zbytočné presmerovania. Inštalácia aktualizácií však môže veci pokaziť. Prečítajte si náš článok o osvedčených postupoch bezpečnej aktualizácie webu WordPress.

Počas aktualizácií možno budete musieť občas prepnúť svoju stránku WordPress do režimu údržby. Prečítajte si náš blog a zistite, ako uviesť svoju webovú stránku WordPress do režimu údržby.

Niekedy budete musieť vyčistiť svoje stránky, aby ste odstránili škodlivé presmerovania. Pozrite si náš blog o čistení WordPress, kde nájdete odporúčania.

Zvážte hosťovanie svojej stránky WordPress s Hostinger

Teraz viete, ako znížiť počet presmerovaní na vašom webe WordPress, aby ste zvýšili rýchlosť stránky a umiestnili sa vyššie vo vyhľadávačoch, ako je Google.

Čítať:  3 spôsoby, ako flexibilný spravovaný hosting prináša výhody vašej...

Výber hostiteľa, ako je Hostinger, pre váš web môže tiež zvýšiť rýchlosť stránky, pomôcť vám dostať sa vyššie a udržať váš web bezpečný.

Preskúmajte naše mnohé plány hostenia WordPress a začnite ešte dnes.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE