Ako môže Virtual Chief Information Officer (vCIO) pomôcť malým a stredným podnikom

Pre väčšinu veľkých korporácií zohráva Chief Information Officer (CIO) neoceniteľnú úlohu v úspechu spoločnosti, najmä preto, že technológia neustále napreduje rýchlym tempom. Úloha, ktorá si kedysi vyžadovala dohľad nad internou sieťou počítačov a riešenie technických problémov, si teraz vyžaduje nespočetné množstvo zodpovedností vrátane kybernetickej bezpečnosti, cloud computingu, obchodných procesov, analýzy veľkých dát, komplexného integrovaného softvéru, strategických iniciatív a množstva ďalších potrieb.

Pozícia CIO sa vyvinula s technológiou, aby sa stala strategickým partnerom vo výkonnom tíme spoločnosti a zvyčajne vyžaduje plat C-Suite, ktorý sa spája s takou mierou zodpovednosti.

Malé a stredné podniky (SMB) čelia rébusu. Často vyžadujú rovnaký dohľad a poradenstvo, aké ponúka CIO – bezpečnosť, upgrady softvéru, strategické plánovanie atď. – ale zvyčajne si takúto pozíciu na výplatnej listine nemôžu dovoliť. V skutočnosti, pokiaľ ide o kybernetickú bezpečnosť, môžu mať ešte väčšiu úmernú potrebu technického dohľadu, pretože mnohé malé a stredné podniky sú zle pripravené a nemajú technické znalosti na zmiernenie rizík.

Ako môžu malé a stredné podniky držať krok?

Našťastie, ak ste SMB, stále môžete využívať mnohé z výhod, ktoré CIO ponúka za zlomok nákladov, ak si vyžiadate pomoc virtuálneho Chief Information Officer (vCIO). Na rozdiel od iných vecí, ktoré sa v súčasnosti označujú ako „virtuálne“, vCIO je skutočná ľudská bytosť, ktorá slúži v tíme technických odborníkov, ktorí sú vám k dispozícii. Namiesto toho, aby boli na vašej výplatnej páske, sú však služby tejto osoby ponúkané ako súčasť spravovaného IT riešenia od technologickej spoločnosti a vy budete mať predvídateľné a pevné mesačné náklady. Je to užitočné najmä pri prognózovaní rozpočtov a pri znižovaní rizika neočakávaných výdavkov na IT.

Čítať:  Váš redakčný kalendár

Keď pracujete s vCIO, vaši zamestnanci nie sú odtiahnutí od dôležitejších, kritických funkcií, ktoré im pomôžu riešiť technické problémy. Namiesto toho je k dispozícii vCIO a rozsiahly systém podpory technikov na riešenie problémov, ako sú pomalé počítače, problémy s pripojením, chyby tlačiarne, aktualizácie softvéru a ďalšie.

Výhody vCIO

Okrem poskytovanej technickej pomoci sú azda najdôležitejšími funkciami, ktoré vCIO vykonáva, hodnotenie potrieb spoločnosti a strategická stratégia s lídrami na implementáciu technologických riešení a procesov na splnenie cieľov organizácie. Niektoré z týchto služieb môžu zahŕňať:

  • Analýza vášho súčasného IT prostredia a poskytnutie hodnotenia potrieb
  • Určenie potrieb softvéru a hardvéru a zabezpečenie včasných aktualizácií a licencovania
  • Riešenie kybernetickej bezpečnosti, obnova po havárii, dodržiavanie predpisov a implementácia osvedčených postupov
  • Hodnotenie procesov súvisiacich s technológiou na zlepšenie efektívnosti
  • Poskytovanie odporúčaní pre počítače, softvér a ďalšie technológie, aby zostali aktuálne
  • Spolupráca so skúseným tímom technických odborníkov, ktorí sú k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni
  • Vypracovanie plánu IT, aby ste sa pozreli na celkový obraz, a stratégií, aby ste videli, ako môže technológia pozitívne ovplyvniť váš konečný výsledok

Tradičný prístup k riadeniu IT – pridávaním technologických expertov do miezd – jednoducho nie je praktický pre mnohé malé a stredné podniky. Ak zvažujete, či je spravované IT a služby vCIO, ktoré sú s ním dodávané, vhodné pre vaše podnikanie, určite si pozrite nášho užitočného sprievodcu porovnaním nižšie. Potom nás kontaktujte pre bezplatnú a čestnú nezáväznú konzultáciu.

Čítať:  Squarespace vs WordPress

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE