Ako môžete blokovať obsah z vyhľadávania Google?

V tejto epizóde podcastu Google Search Off The Record diskutujú zamestnanci spoločnosti Google John Mueller, Gary Illyes a Lizzi Sassman o tom, ako možno blokovať obsah z Vyhľadávania Google.

Lizzi 0:10
Ahoj, ahoj, vitajte pri ďalšej epizóde Off the Record, podcastu, ktorý vám prináša tím Vyhľadávania Google, kde sa diskutuje o všetkých veciach týkajúcich sa vyhľadávania a možno sa popri tom aj zabavíte. Volám sa Lizzie. A dnes sa ku mne pripojili ďalší ľudia z tímu vyhľadávania Google, Gary a John. Ahoj, Gary. Nie. Ahoj, John.

Ján 0:28
Ahoj, Lizzie. Skvelé byť tu.

Lizzi 0:30
Ďakujem. Wow, aké privítanie. Dnes ma napadlo, že by sme sa mohli porozprávať o blokovaní obsahu vo vyhľadávaní. Pretože viete čo, zverejnil som túto webovú stránku, možno ste o nej počuli, možno posledná epizóda, machoguy.com. Prikázal som to tu od inej osoby. A je tu.

Gary 0:50
Hej, počkaj, počkaj, počkaj, čo? To je môj web.

Lizzi 0:53
Nie, je to môj web.

Gary 0:55
Nie, som si istý. To je môj web.

Lizzi 0:56
Som si celkom istý, že som ten macho. Áno. Pretože ja-vieš čo, hľadal som tento recept, ktorý som zverejnil. A zobrazuje sa vo vyhľadávaní. A vlastne nechcem, aby to videli iní ľudia. A premýšľal som, čo mám robiť.

Gary 1:13
Čo, prečo si to zverejnil?

Lizzi 1:14
No, chcel som, aby to niektorí ľudia videli. Ako možno len super sledovateľov, ako malú skupinu ľudí, pretože je to tajný recept a nechcem, aby sa to slovo rozšírilo. Možno by to malo vidieť len 20 ľudí.

Gary 1:25
Čo, ale ja som tvoj super sledovateľ. No som super.

Lizzi 1:29
Ale ty nie si môj nasledovník.

Jána 1:30
Mám rád polievku.

Gary 1:31
Niekedy.

Lizzi 1:33
Toto ide dobre.

Gary 1:35
Dobre dobre. Dobre. Uvažovali ste teda o odstránení stránky?

Lizzi 1:39
No nechcem to odstrániť. Je to dôležitý recept na to, ako pripraviť skutočne lahodnú šálku matcha. Takže to naozaj nechcem úplne vymazať. Môžem ešte niečo urobiť?

Gary 1:48
Svinská latinčina, napíšte to prasacou latinkou. Napíšte recept v prasacej latinčine a tak…?

Lizzi 1:55
Napísať recept v prasacej latinčine? Ale moji super sledovatelia nepoznajú prasaciu latinčinu, bohužiaľ.

Gary 1:56
Počkaj, ako to vieš?

Lizzi 1:57
Och, pretože som urobil prieskum.

Gary 1:58
zaujímavé.

Lizzi 1:59
Áno.

Gary 2:00
Máte zaujímavé prieskumy. Ako to, že som nedostal ten prieskum?

Lizzi 2:03
No, možno nie si môj supersledovateľ.

Gary 2:05
No, už sme to zistili. som super.

Lizzi 2:06
To je pravda. Ale nie nevyhnutne môj nasledovník.

Gary 2:09
Oh, to. Áno to je pravda. Na tú časť som zabudol.

Ján 2:12
To je zložité, človeče. Správny? Neviem.

Gary 2:15
Čo takto, počkaj, počkaj, počkaj, čo keby boli takí super tvoji sledovatelia? Myslím, že si možno zapamätajú heslo. A potom môžete celú vec zapísať heslom.

Lizzi 2:26
To znie ako dobrý nápad. Ale čo keď si nepamätajú heslo? Alebo túto stránku v skutočnosti nemám, ako napríklad nastavenie prihlasovacej stránky. Existuje iná možnosť, ktorú by som mohol zvážiť?

Ján 2:37
Heslá sú super otravné, ako keby niekto mohol phising super follower a potom sa tajne pozrieť na váš matcha recept?

Lizzi 2:47
Tiež som v poriadku s tým, že keby to moji super sledovatelia poslali svojej rodine, bolo by to v poriadku. Takže by mali mať možnosť zdieľať odkaz bez toho, aby sa prihlásili ich rodinní príslušníci. Existuje teda spôsob, že možno nie je chránený heslom, ale nezobrazuje sa vo vyhľadávaní. Nechcem len tak hocikoho.
Gary 3:06
Počkaj, počkaj, počkaj, počkaj, mal som nápad. Dobre. Čo tak robots.txt? Čo je to? Mali sme epizódu o Oh, máš pravdu…

Lizzi 3:13
Bol som na tej epizóde. Neviem, prečo som položil túto otázku.

Ján 3:17
Ježiš. Dobre. Povedz nám teda viac. Gary, čo ty, páči sa ti celý web robots.txt a potom je táto stránka preč?

Gary 3:25
O čom sa vy dvaja rozprávate, čo sa deje? Napríklad pri písaní dokumentácie. Druhým bolo písanie dokumentácie o robots.txt. A teraz sa ma pýtaš tieto zvláštne otázky. Nerád som tu. Chcem byť preč.

Ján 3:39
Wow, máme šťastie, že ste tu.

Gary 3:42
No, takže čo robíte s robots.txt, obmedzujete to, čo môžu indexové prehľadávače robiť na vašom webe, však?
Takže môžete zadať niečo ako: ahoj, Googlebot, prosím, neprehľadávajte túto adresu URL. A potom Googlebot nebude indexovo prehľadávať túto adresu URL. Takže to určite môžete urobiť v súbore robots.txt, napríklad zakázať dvojbodku a potom cestu k adrese URL. Alebo je to najlepšia časť adresy URL, kde zverejňujete recept, ktorý ste mi ukradli? Áno, je to skutočný príbeh. Bolo to v roku 1897. A tento recept som urobila podľa tohto matcha latte.

Lizzi 4:16
Možno preto nechcem, aby sa našiel vo vyhľadávaní. Nechcel som, aby si zistil, že som ti ukradol recept, však?

Gary 4:22
Áno. A práve si to priznal. Každopádne, takže robots.txt.

Lizzi 4:27
Dobre. Dobre, takže by som na svoju stránku nahral súbor robots.txt a zakázal by som prehľadávanie tejto webovej stránky pre recept na mojej stránke, a to by bolo úplne v poriadku. Existuje nejaký scenár, v ktorom by som to nechcel urobiť, napríklad mi niečo chýba?

Gary 4:42
Takže chcem povedať, že pomocou súboru robots.txt obmedzíte prehľadávanie, neobmedzíte indexovanie. Ale vo veľkej väčšine prípadov to bude stačiť. Ak by sa však váš recept stal napríklad veľmi populárnym a veľa ľudí naň odkazovalo, stále môžeme indexovať adresu URL, ale nie obsah stránky. A v týchto prípadoch sa recept môže stále zobrazovať vo vyhľadávaní bez popisu, napríklad bez úryvku z webu. Google by odvodil odkaz na nadpis napríklad z kotviacich textov, ktoré smerujú na vašu stránku.

Lizzi 5:20
Vidím. Dobre, takže ak sa moja stránka stala super populárnou, výsledok sa stále zobrazí. Neznamená to, že nebude zablokovaný vo vyhľadávaní Google. Ak tento recept zakážem v mojom súbore robots.txt, nie je bezpečný.

Čítať:  Ako povoliť svojim priateľom pridávať fotografie do vášho príspevku na Instagrame

Gary 5:33
Nie je to úplne bezpečné, ale vo veľkej väčšine prípadov to bude fungovať.

Lizzi 5:38
Dobre. Takže ak by som chcel bezpečnú metódu, je tu niečo iné, čo by som mohol zvážiť?

Ján 5:42
Metaznačky robotov? Áno.

Lizzi 5:46
Áno. Existuje metaznačka, ktorú by som mohol umiestniť na svoju stránku?

Ján 5:48
Vlastne žiadny. Je mi to tak ľúto.

Gary 5:54
Wow, to bolo také hlúpe. Bože môj. Oh, to bolo skvelé.

Ján 5:58
V podstate by ste teda mohli použiť metaznačku noindex robots, ale existuje aj metaznačka noindex robots, čo je v podstate noindex plus nofollow. Takže…

Lizzi 6:09
Oh, takže nemôžete použiť žiadne. A to je to isté ako robiť noindex. A nofollow. zaujímavé. Dobre. Prečo by som teda chcel robiť noindex aj nofollow?

Ján 6:19
Neviem. Ale to je len skratka, s ktorou prišli na začiatku, pretože v určitom okamihu si museli myslieť, že HTML je taký stručný jazyk stránok, že musíte uložiť každý znak. Takže namiesto vypisovania noindex a nofollow môžete jednoducho napísať žiadny. A bolo by to to isté.

Gary 6:40
zaujímavé. Prečo by neurobili niečo ako deviate? Deviaty deviaty?

Ján 6:45
Neviem. Možno by sme sa mali opýtať Larryho alebo Sergeja, alebo ako kto to vymyslel?

Gary 6:51
Ja…pravdepodobne Jeff, Jeff Dean, prvý inžinier v Google.

Ján 6:54
Je to trochu zvláštne, pretože HTML stránky sú celkovo také chaotické a veľké, že ušetrí pár znakov. Čo sa tým zmení? Ale aj tak

Lizzi 7:06
Používajú ľudia značku none aj dnes?

Ján 7:09
Pravdepodobne? Netuším. Máš nejaké čísla, Gary? Viac ako sedem?

Gary 7:14
Teda, mám čísla. Sedem je jedným z nich. Ale pochybujem, že väčšina z nich by súvisela s touto otázkou.

Lizzi 7:21
Dobre. Dovoľte mi teda položiť vám ďalšiu otázku. Povedzme, že mám veľa receptov na matchaguy.com. A chcem sa uistiť, že sú všetky bez indexu. Existuje spôsob, ako to urobiť, napríklad v mierke, ako generátor alebo niečo také?

Gary 7:38
Dobre, v prvom rade. Usúdili ste, že publikujete nesprávne?

Lizzi 7:43
Potenciálne, ale toto je pre tento skutočný, veľmi reálny scenár podcastu.

Ján 7:50
Takže väčšinu svojich stránok nechcete, aby sa zobrazovali vo vyhľadávaní? Alebo…

Lizzi 7:54
Myslím, že toto je zlý príklad. Myslíš, že áno.

Ján 7:58
Alebo možno len nie? Takže v poriadku. Vieme svoje –

Lizzi 8:02
Dobre, povedal si mi, že chceš, aby som sa ťa spýtal na generátory? V akom prípade by pre nich ľudia chceli generovať metaznačky? Oh. Hádam.

Ján 8:09
Dobre. Áno. Takže najmä v prvých dňoch, keď ľudia písali HTML sami, v mnohých prípadoch ste skutočne nevedeli, aké metaznačky použiť. Takže je to niečo podobné, ako keby tieto podivné vyhľadávače v tom čase nemali fantastickú dokumentáciu. A rôzne blogy interpretovali možné meta tagy, ktoré tam boli. A každý bol ako keby kopíroval veci od iných ľudí. Kedysi existovali, pravdepodobne stále existujú, tieto stránky, ktoré by vám generovali metaznačky. Takže v podstate idete tam, zadáte kľúčové slová, ktoré sú na vašej stránke, a potom by sa vytvorila sada metaznačiek, ktoré môžete jednoducho skopírovať a vložiť na svoje stránky. Takže aj keď ste naozaj nevedeli, čo všetky tieto metaznačky robia, môžete ich na svoje stránky umiestniť veľa. A myslím si, že zvláštna časť je v tom, že pravdepodobne väčšina meta tagov, ktoré sa tam spomínajú, by mohla byť technicky správna, ale nemajú žiadnu funkčnosť. Takže veci ako napríklad, že by ste mohli spomenúť umiestnenie vášho webového servera v metaznačke, alebo by ste mohli uviesť meno autora stránky v metaznačke, ale nevyplýva z toho nič užitočné. Takže by ste išli na stránky a generátory metaznačiek by vyzerali ako, ach, áno, mám 27 metaznačiek, ktoré pre vás môžem vygenerovať. A samozrejme by to bolo lepšie ako generátor metaznačiek, ktorý práve vygeneroval päť metaznačiek. Takže skopírujete týchto 27 metaznačiek na svoje stránky a dúfate, že nespôsobia žiadne problémy, pretože v skutočnosti neviete, čo robia.

Gary 9:46
Áno, myslím si, že v tých prípadoch, keď chcete, aby sa veľká časť vašej lokality neindexovala, a naozaj chcete ísť cestou ochrany týchto adresárov heslom alebo usporiadania lokality do logickejšej štruktúry, kde veci, ktoré nechcete indexovať, môžete umiestniť do konkrétneho adresára. A potom môžete použiť napríklad moduly Apigee alebo moduly lemovania. Myslím, že to nie sú moduly, neviem ako sa volajú. Na vytvorenie týchto konfigurácií, ktoré použijú noindex na každú jednu adresu URL pod vzorom alebo pod predponou, ako je predpona adresy URL. To je však veľmi technické, podobne ako oveľa technickejšie ako HTML alebo robots.txt, ktoré sú v poriadku, najmä robots.txt, čo je extrémne jednoduchá syntax. Vo veľkej väčšine prípadov však pravdepodobne môžete získať pomoc od svojho hostiteľa, napríklad kontaktovať podporu a opýtať sa ho, ako to urobiť. Navyše, ak používate hostiteľskú platformu, ktorá používa softvér Server Manager, ako je cPanel, potom môžete tieto nastavenia nastaviť tam.

Ján 10:53
To znie veľmi komplikovane. Je to ako. Robí. Toto všetko len robíte. Neovládam komplikovanú fyziku, ktorá je vlastne celkom jednoduchá.

Gary 11:02
V porovnaní napríklad s kvantovou mechanikou je to super jednoduché.

Ján 11:06
No, možno pre teba. Dobre, všetci, ak máte otázky týkajúce sa blokovania polovice vašej webovej stránky, kontaktujte Garyho.

Gary 11:14
Áno, som na Twitteri metódou e. Hádam,

Ján 11:17
pre mnohé stránky by ste v súčasnosti použili svoj CMS, ako je WordPress alebo akúkoľvek hostingovú platformu, ktorú máte. A myslím, že tam máte len možnosť chrániť jednotlivé stránky heslom. Možno by to stačilo.

Lizzi 11:35
A potom CMS zabezpečuje, aby sa tieto prihlasovacie stránky nezobrazovali vo vyhľadávaní? Alebo ako by to fungovalo? Stále sa musíte obávať, že sa nezobrazí skutočná prihlasovacia stránka?

Ján 11:44
Nevidel som z toho žiadne problémy. Takže si myslím, že to asi funguje. Ale žiadny nápad. Jedna, jedna vec, ktorú môžete urobiť pre dvojitú kontrolu, je otvoriť ho v okne inkognito a potom sa pozrieť na zdrojový kód. A nie je to na 100 % presne to, čo by mohol Googlebot v niektorých prípadoch vidieť, ale aspoň si môžete skontrolovať, či je tam metaznačka robots alebo nie? A hovorí, že noindex alebo žiadny.

Čítať:  Google Talks o tom, ako vytvoriť webovú stránku elektronického obchodu vhodnú pre mobilné zariadenia

Gary 12:09
Takže v téme prihlasovacej stránky niekedy skutočne chcete, aby bola prihlasovacia stránka indexovaná, pretože napríklad ak máte portál online bankovníctva a máte stránku, na ktorej sa môžu klienti prihlásiť, je veľmi pravdepodobné, že ľudia budú skutočne vyhľadajte túto stránku, napríklad ako sa prihlásiť do môjho ebankingu alebo čo. A v týchto prípadoch určite nechcete, aby bola prihlasovacia stránka noindexovaná. Takže chcete, aby bol indexovaný. Ľudia tak môžu nájsť prihlasovaciu stránku. Pamätám si, že pred niekoľkými rokmi sa miestna banka alebo banka, ktorú používam, z akéhokoľvek dôvodu rozhodli, že chcú na svoju prihlasovaciu stránku umiestniť noindex. A potom ste museli preskočiť cez tieto obruče, aby ste sa dostali na prihlasovaciu stránku, napríklad na domovskú stránku, a potom kliknite na ďalší odkaz, ktorý vás presmeruje na portál elektronického bankovníctva. A potom z portálu ebankingu kliknete na ďalšiu vec, ktorá vyvolá prihlasovacie modálne dialógové okno. A to mi pripadalo nesprávne. Pretože v skutočnosti sa chcem len prihlásiť do svojho bankového účtu. A na to nemusím nutne vidieť celú polovicu vášho webu. Takže v týchto prípadoch pravdepodobne budete chcieť povoliť index prihlasovacích stránok. Tiež, ak máte nejakých sledovateľov stiahnutia alebo ako sa volajú, potom môžu chcieť to isté, v podstate ako alebo kde sa môžem prihlásiť, aby som mohol ísť na svoj členský profil alebo čokoľvek iné.

Ján 13:32
Takže si myslím, že ak je väčšina vášho obsahu za prihlásením, potom by sa malo aspoň niečo indexovať. Akoby bolo nepríjemné, keby všetko pre matchaguy bolo noindexované, pretože potom by to ľudia vo vyhľadávaní vôbec nevedeli nájsť.

Lizzi 13:48
No, mám iný scenár, ktorý by mohol byť relevantnejší. Na jednom Z, našej lokalite Google Search Central, máme názov, ktorý nazývame jedno Z. Máme tam veľa blogových príspevkov, siahajú až do roku 2007. Myslel som si, že by to bol dobrý nápad neindexovať niektoré stránky ako selektívne, ak by som si myslel, že hej, táto stránka je zastaraná, naozaj nechceme, aby to ľudia vo vyhľadávaní našli, keď vyhľadajú, povedia Duplicitný obsah alebo niečo ako „čo robí Google Vyhľadávanie hovorí o duplicitnom obsahu?“ A na túto tému by sme mohli mať 15 strán. Bolo by dobré selektívne noindexovať tie skutočne staré stránky, ktoré by sa možno dali nájsť na historické účely, ale nie sú nevyhnutne najaktuálnejšou odpoveďou na určitú tému.

Gary 14:46
Myslím, že to prináša nočné mory. Spomínam si na našu diskusiu o tejto veľmi dlhej, až príliš dlhej, takže nikdy nechcem…nie, to je príliš kruté. Málokedy chcem obsah z vyhľadávania? Napríklad, ak by sme mali blog a v roku 2001 by sme tam publikovali dobrý obsah, potom by som čakal, že to bude v podstate navždy. A to sa hodí, keď sa napríklad ako pri tomto podcaste venujeme dosť veľa internetovej archeológii, kde sa snažíme zistiť, kedy bolo prvé stretnutie s nástrojom X alebo čo. A na tento účel je to podľa mňa výborné. Čo by sme chceli urobiť na jednom Z s blogom, je použitie rel canonical na v podstate vytvorenie klastra a ukazovanie na kanonickú stránku, napríklad spravovanie duplicitného obsahu alebo čokoľvek iného z blogových príspevkov, ktoré už možno nie sú také relevantné. Dokonca aj v týchto prípadoch je to niekedy zložité, pretože s blogovým príspevkom môžeme byť oveľa podrobnejší a oveľa viac ukecaní ako pri vyhľadávacej dokumentácii. A niekedy to tiež znamená, že môžeme uviesť viac príkladov, môžeme byť viac-menej korporatívni, dokonca, najmä v prvých dňoch, by sme mohli byť oveľa menej korporátni, čo znamená, že niektorí ľudia môžu veciam rozumieť lepšie alebo ľahšie. A na tento účel by som naozaj chcel, aby boli veci v indexe, ale možno by som ukázal bannerom na kanonickú stránku.

Ján 16:29
Takže sme mohli využiť synergie obsahu archívu.

Lizzi 16:33
Synergie…

Gary 16:35
Hovorí sa ako skutočný manažér!

Lizzi 16:37
Archív, to je ďalšie slovo, ktoré sa nachádza v dokumentácii metaznačiek, žiadny archív, kedy by som túto metaznačku použil?

Gary 16:45
Áno. John, kedy? Wow, archív?

Ján 16:48
Áno, ja, naozaj neviem, odkiaľ sa to konkrétne vzalo. Pretože to tak nie je, v skutočnosti to neodkazuje na samotný archív ani na vytváranie archívneho procesu, ide skôr o to, že by sme vo výsledkoch vyhľadávania nezobrazovali stránku vyrovnávacej pamäte. A myslím si, že aj ostatné vyhľadávače to nazvali podobne, to je ako stránka s vyrovnávacou pamäťou, ktorú by niekedy zobrazili s tým malým odkazom vo vyrovnávacej pamäti vo výsledkoch vyhľadávania. A pomocou metaznačky bez archívu ste v podstate zablokovali jej zobrazovanie. Pretože vyhľadávače, aby skutočne indexovali obsah, musia si uchovávať archív stránky interne, len ju v takýchto prípadoch nezobrazujú navonok. Takže je to v poriadku. Je to skoro ako, neviem, niečo ako metaznačka ovládacieho prvku úryvku, zablokujete zobrazovanie konkrétnej časti úryvku.

Lizzi 17:44
Zaujímavé, bolo by to pre stránky, ktoré sú super čerstvé, ako keby sme chceli len najaktuálnejšiu verziu tejto stránky, ako keby archív nebol pre ľudí užitočný? Takže len ten čerstvý? Alebo to tak nie je?

Ján 17:57
Myslím, že je to len pre čokoľvek, čo ľudia chcú robiť, či už napríklad, ak nechcú mať zobrazenú stránku vyrovnávacej pamäte, napríklad z akéhokoľvek dôvodu, môžu to zablokovať. Videl som prípady, keď sa to stalo, keď len naozaj, naozaj chcú, aby ľudia z akéhokoľvek dôvodu prešli na samotnú webovú stránku, alebo keď sa možno samotný obsah nachádza za platenou stenou alebo prihlasovacou stenou alebo podobne, kde používatelia tradične by museli prejsť určitým procesom prihlásenia na web, aby ste skutočne získali obsah. A chcú sa len uistiť, že ľudia to skutočne dodržia a nemajú takéto riešenie pri pohľade na stránku vyrovnávacej pamäte.

Čítať:  John Mueller hovorí o používaní štruktúry URL na emuláciu stránok, ktoré sú bližšie k domovskej stránke

Lizzi 18:39
Spomenuli ste aj nosnippet, čo by bol hádam ďalší spôsob blokovania obsahu, keď možno nebudete chcieť blokovať celú stránku. Ale možno budete chcieť mať inú úroveň jemného doladenia.

Ján 18:54
Áno, myslím, že ako v prípade webovej stránky o varení alebo webovej stránky s receptami. Môžete mať napríklad na svojej stránke niečo, čo je skutočne jedinečné pre recept, ktorý jednoducho nechcete ľuďom vopred prezradiť. Je to ako keby ste mali túto super tajnú ingredienciu, ktorú ste dali do matcha, čo môže byť, ja neviem, zázvor alebo korenie alebo niečo také. Neviem, neviem, aké tajné ingrediencie ľudia dávajú do matcha. Ale ako, môžete mať niečo také. A potom by ste stále mohli mať niečo ako môj tajný recept na matcha ako nadpis stránky. A v texte stránky by ste mohli spomenúť napríklad tajné ingrediencie. A ak zablokujete zobrazovanie úryvku, môžete tak trochu zabrániť Googlu, aby vo výsledkoch vyhľadávania zobrazoval časť stránky ako úryvok, čo môže pomôcť udržať vaše tajomstvo pod pokrievkou, kým sa ľudia neprekliknú webovej stránky. Neviem, záleží na tom, čo s tým chceš robiť.

Gary 20:01
A potom máte väčšiu kontrolu aj s úryvkami, pretože máte, zabudol som, ako sa to volá. Ale koľko chcete znakov. Maximálny úryvok. Tiež pre imidž, myslím, že tam niečo je, Max imidž niečo.

Lizzi 20:15
Áno, maximálna veľkosť obrázka alebo niečo ako náhľad ukážky, napríklad aký veľký môže byť obrázok v náhľade. To je celkom zaujímavé, pretože to nie je tak, že by to Googlu bránilo v indexovaní tohto obrázka. Je to skôr ako zablokovať Google, aby zobrazoval veľkosť obrázka alebo niečo podobné.

Ján 20:31
Myslím, že je to skôr niečo v Google Discover, kde by ste to videli, kde niekedy máte záznamy, ktoré majú navrchu tento obrovský obrázok. A niekedy máte menšie miniatúry. A ak z akéhokoľvek dôvodu chcete, aby sa mi zobrazoval veľký obrázok, pretože ľudia by mali ísť na moju stránku, aby videli moje veľké obrázky, potom je to niečo, čo tam môžete nastaviť.

Gary 20:53
Čo ešte máme? Nemáme nofollow? Samozrejme, pretože dôvody.

Ján 20:58
Čo robí nofollow správne, kde by si to použil na matchaguy, Gary?

Gary 21:02
Áno. Povedzte nám o odkazoch, ktoré ste si kúpili. Čo? Viem, videl som, videl som výmenu, bola tam jedna pochybná osoba a vy ste si s tou osobou vymieňali menu? A viem, že vám dali odkazy výmenou za túto menu.

Ján 21:24
Dobre.

Gary 21:25
Povedz nám o tom.

Ján 21:26
Takže potom by som toho človeka nenasledoval. Je to tak, že namiesto supersledovania by to človeka nenasledovalo.

Gary 21:31
Oh, bude nasledovať.

Ján 21:34
Oh, áno, áno.

Gary 21:33
Žiadne sledovanie.

Ján 21:34
Akoby ste sa mohli prihlásiť.

Gary 21:35
Vymazať nasledovať. V žiadnom prípade.

Lizzi 21:38
Takže žiadne sledovanie len pre toto, odkazy, ktoré idú mimo mojej stránky?

Ján 21:43
Je to pre všetky odkazy na stránke. Ako keby ste hádali, zložitou časťou je metaznačka nofollow robots pre všetko na stránke. A na individuálnej úrovni ste mohli nofollow jednotlivé odkazy.

Lizzi 21:56
Dobre. Ale čo keď mám rád prepojené s inými receptami alebo niečím podobným v mojom recepte na matcha?

Ján 22:02
To je v poriadku, taký je web. Ako ste odkazovať cez iné recepty na stránky iných ľudí. Myslím, že problém by bol len keby za vami niekto prišiel a povedal, chcel by som si kúpiť reklamu na vašom webe a vy by ste dali odkaz na jeho web a vymenili by ste ho ako reklamu, potom by ste tam pridali nofollow a to je tá temná situácia, ktorú Gary naznačoval.

Lizzi 22:28
Že by som sa toho nikdy nezúčastnil.

Gary 22:30
Áno, nenaznačoval som.

Lizzi 22:31
Obviňoval. Jednoznačne, obviňujúce!

Gary 22:35
Len som na to narážal.

Ján 22:37
Dobre, takže predávate odkazy? Takže je to…

Gary 22:39
Dobre, počkaj, počkaj, počkaj, počkaj, počkaj, počkaj, počkaj. Môžem teda kombinovať noindex? Bez sledovania? A potom pridať aj nosnippet? A noarchív? A maximálny náhľad obrázku?

Ján 22:53
Samozrejme.

Gary 22:54
A maximálna veľkosť úryvku? Sedem?

Ján 22:56
Samozrejme môžete. Ale chcem povedať, že nič neuvidíš. Takže…

Gary o 23:00
Môžem zobraziť náhľad obrázka nofollow max? Noarchive a nosnippet?

Ján 23:06
Pravdepodobne. V posledný deň si môžeš robiť čo chceš.

Lizzi 23:10
Znie to ako kvíz.

Ján 23:14
Na svojom webe si môžete robiť, čo chcete. Je to ako otázka, čo robia vyhľadávače?

Gary 23:19
počkaj. Teraz už viem, prečo si to naplánoval jeden na jedného? So mnou? Som nervózny. budem ticho. Čo myslíš, koľko kombinácií môžeme mať, John?

Ján 23:29
Všetky metaznačky robotov? Povedal by som, že viac ako sedem.

Lizzi 23:32
Viac ako 100?

Gary 23:33
Poznám odpoveď.

Lizzi 23:35
Odpoveď poznáte. Toto je triková otázka.

Gary 23:38
Viem, že poznám odpoveď. Pretože John zabudol vymazať tento riadok z nášho plánovacieho dokumentu.

Lizzi 23:44
Ó áno.

Ján 23:45
Ale nie.

Lizzi 23:46
Tiež dal odpoveď ako priamo v texte. Ani ste nemuseli kliknúť na odkaz, aby ste videli odpoveď John…

Ján 23:51
Vložil som odpoveď?

Gary 23:52
A v podstate je to vypálené do mojej sietnice. 869 plus jedna plus jedna.

Ján 24:03
Dobre. Kombinácie metaznačiek robotov. Takže ak by ste chceli použiť metaznačky všetkých robotov na webe, museli by ste vytvoriť aspoň 870 stránok. Dobre. Čo plánujete na víkend?

Gary 24:17
Oh, mám prístup k GPT-3. Takže to trvá doslova minúty.

Ján 24:22
Doslova minúty na vytvorenie toľkých metaznačiek. V pohode.

Lizzi 24:26
Ale prečo? Čo ak vytvoríme nové metaznačky? Alebo čo ak sa vytvoria nové? Je to v budúcnosti pre?

Gary 24:32
Áno, John, povedz nám o budúcnosti.

Lizzi 24:36
Budú pridané nové metaznačky?

Ján 24:38
Myslím, že to je vždy zložité, pretože potom by sme museli mať viac kombinácií. A potom by musel Gary vytvoriť viac stránok pre svoju testovaciu lokalitu.

Čítať:  Najvyšší súd stojí na strane spoločnosti Google v rozhodnutí o medzníku

Lizzi 24:49
Nie, ale je to jednoduché. Pokryli sme to. Ešte pár minút? Áno.

Ján 24:54
Myslím si. Prinajmenšom to, čo som v minulosti videl, keď som sa rozprával s potenciálnymi zákazníkmi vo vyhľadávaní Google, je, že nemajú radi nové metaznačky, pretože so všetkým okolo metaznačiek je veľa réžie. Takže akonáhle pridáme niečo nové, musíme akosi sľúbiť, že to podporíme počas primeraného času. Musíme robiť všetku dokumentáciu, všetky implementácie musíme robiť interne. A ak je to niečo, čo je spojené s konkrétnou funkciou, kde nevieme, ako dlho bude táto funkcia existovať, potom je to veľmi… je tam toľko závislostí, že si tak trochu hovoríme, no, radšej nechceme mať nové metaznačky robotov.

Gary 25:38
Hej, John, John John. Áno. Pamätáte si rel=autor?

Ján 25:42
Rel=autor? No, toto nie je metaznačka robotov. A čo rel=next? Vo všeobecnosti sú všetky tieto kontrolné mechanizmy mimoriadne užitočné, keď sú relevantné a zostávajú v platnosti dlhší čas. Ale akonáhle to nemôžete zaručiť, alebo ak robíte niečo, čo je spojené s veľmi, veľmi malou sadou funkcií, potom je veľmi komplikované odôvodniť všetku tú námahu pri vykonávaní práce na našej strane, dokumentáciu , vysvetľovať to každému navonok. Všetci navonok potom odídu a povedia, ako, ach, áno, možno by sme to mali zaviesť. A realizáciu plánujú na mesiace a mesiace. A ak sa potom po niekoľkých rokoch vrátime a povieme, no, vlastne, túto funkciu sme vypli, môžeme teraz vypnúť aj metaznačku robots, potom je len toľko času a úsilia investovaného do niečoho, čo skončí bez dlhodobej hodnoty. A to je niečo, čomu sa snažíme vyhnúť, naozaj chceme pomôcť ľuďom, aby niečo vyrábali z dlhodobého hľadiska. A je zrejmé, že nič nie je navždy. Nie je to teda tak, že by sme mohli zaručiť, že veci zostanú navždy. Ale malo by to byť akosi samonosné a platné na dlhšie obdobie.

Lizzi 26:57
Dobre, to dáva zmysel. Takže by sme mohli, ale radi, možno nie, otvoriť dvere, ak prípad použitia preukáže, že to bude užitočné na dlhú dobu.

Ján 27:07
Áno, asi sa tomu snažíme vyhnúť. Nie je to však tak, že zaručíme, že nikdy nevyrobíme nové, pretože som si istý, že nové budú. Niečo ako ten nedávny, na ktorý som zabudol, ako index embedded, myslím, že tam, kde je, je to zvláštny prípad použitia. Ale je to veľmi dôležitý prípad použitia, ktorého sme už videli veľa. Takže je to tak, je rozumné pre to niečo urobiť.

Gary 27:33
Áno, vo všeobecnosti. My, my, ako v tíme pre vzťahy s vyhľadávaním, sa snažíme presadiť nové metaznačky, ale z času na čas dostávame prekvapenia, ako je index, ak je vložený, pretože mali zmysel pre niečo veľmi špecifické, ale dôležité. Ale správne. Tiež nevidíme, ako alebo neuvidíme nový spôsob implementácie videí, napríklad v zásade v prípade, v tomto konkrétnom prípade, v prípade indexifembedded, existujú aspoň dva spôsoby, ako poskytnúť videá. Ale pokiaľ ide o vkladanie, potom je to vždy rám. A nevidíme, že by sa to zmenilo. Akoby to tu bolo odjakživa. Neexistuje žiadny nový spôsob, ako to urobiť. Takže v podstate sme museli prísť s niečím, čo dávalo zmysel pre tento konkrétny účel.

Ján 28:25
Ako je to teda s inými typmi súborov? Ako PDF? Čo keby sme dali všetky recepty do PDF. Existuje spôsob, ako ich zablokovať?

Gary 28:35
Mám na mysli hlavičku robots, napríklad hlavičku HTTP.

Ján 28:39
Ó áno. Dobre.

Lizzi 28:41
Ale čo keď nahrám PDF, ako na mojej stránke CMS, a nemám k tomu prístup. Tvrdý. Oh.

Gary 28:47
Môžete použiť nástroj na odstránenie. Ale naozaj, v takých prípadoch, ak nemáte prístup k hlavičkám, ako môžete zmeniť hlavičky, potom pravdepodobne jednoducho nechcete nahrať túto vec. PDF.

Ján 29:01
Myslím, že by fungoval aj súbor robots.txt. Ale je to, potom máte problém, že ak by naň niekto odkazoval, mohol by byť indexovaný ako adresa URL.

Gary 29:12
Robots.txt určite funguje napríklad pre obrázky alebo video.

Ján 29:16
Prečo to tam funguje?

Lizzi 29:16
Fungovalo by to aj pre PDF? Takže by to fungovalo pre obrázok alebo video, ale nie nevyhnutne pre PDF?

Gary 29:22
Správny. Takže indexujeme video a obrázky celkom inak ako vtedy webový obsah. Ako napríklad aj v prípade PDF, prvým krokom, ktorý urobíme, keď sa ho pokúsime indexovať, je previesť ho do HTML. A potom s tým budeme zaobchádzať ako s HTML. Takže v takýchto prípadoch ho indexujeme pre web. Podobne ako v prípade webovej karty sa už nenazýva webová karta, ale stará karta alebo čokoľvek iné. Zatiaľ čo obrázky a videá sú indexované pre inú kartu, viac režimov alebo ako to chcete nazvať, možno by sme mali štandardizovať názvy. A áno, je to úplne iné, ako rôzne typy obsahu.

Ján 30:09
Prečo by teda súbor robots.txt fungoval pre obrázky?

Gary 30:13
Dobrá otázka. Možno by nemalo.

Ján 30:14
Je to preto, že pri vyhľadávaní obrázkov by sme obrázok zobrazili? Napríklad, čo ukážeme s obrázkom robota?

Gary 30:21
Oh, áno, presne. presne tak. Áno.

Ján 30:28
Dobre.

Lizzi 30:26
John, prichádza zachrániť deň.

Gary 30:30
Áno, nemali by sme čo ukázať ako úryvok. No, virtuálny úryvok. Pseudoúryvok.

Lizzi 30:35
Myslím, že by sme mohli nájsť koniec tejto epizódy, možno práve teraz.

Lizzi 30:44
A to je pre túto epizódu všetko. Nabudúce vo Vyhľadávaní mimo záznam budeme pokračovať v našej sérii In the Spotlight, kde sa porozprávame s niekým, kto nás inšpiruje v komunite SEO. Barry Schwartz. S týmto podcastom sme sa zabávali. A dúfam, že vás, poslucháčov, považovali za zábavné a zároveň poučné. Neváhajte a napíšte nám poznámku na Twitteri na vyhľadávanie Google C, alebo sa s nami porozprávajte a na niektorom z ďalších podujatí, na ktoré pôjdeme, ak máte nejaké nápady. A samozrejme nezabudnite dať like a odber. Ďakujem a dovidenia.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE