Ako nainštalovať WordPress lokálne na Windows

nainštalovať wordpress na windows

Väčšina ľudí pracuje s programom WordPress nainštalovaným na webovom serveri, ale existujú výhody lokálnej inštalácie WordPress na vašom vlastnom počítači?

Zistite, ako nainštalovať WordPress lokálne na Windows, aby ste mohli upravovať, spúšťať a testovať doplnky alebo stránky, ktoré vytvárate na WordPress.

Lokálna stránka WordPress robí tento proces rýchlejším ako práca online a nemusíte sa obávať, že budete pracovať na živej stránke WordPress a pokaziť veci.

Poďme sa pozrieť na dva spôsoby lokálnej inštalácie WordPress na počítačoch so systémom Windows.

Použite WAMP na lokálnu inštaláciu WordPress na Windows

WAMP je kombinovaná kombinácia PHP, MySQL a Apache, ktorá vám umožňuje vytvoriť si vlastný lokálny server na inštaláciu WordPress.

Krok 1

Choďte na Stránka WampServer a stiahnite si najnovšiu verziu, ktorá vyhovuje vášmu systému.

Stiahnutie servera WAMPKrok 2

Spustite program a prejdite všetkými krokmi inštalácie na obrazovke. Po zobrazení výzvy zadajte svoj predvolený prehliadač, ktorý vám pomôže s procesom. Keď je všetko dokončené, spustite program WAMP.

Inštalácia WAMP

Krok 3

Kliknite na ikonu WAMP na paneli nástrojov Windows. Zvyčajne sa nachádza v ľavom dolnom rohu obrazovky. Keď sa po kliknutí na ikonu zobrazí ponuka, vyberte možnosť phpMyAdmin.

Čítať:  Nájdenie a oprava nefunkčných odkazov na vašom webe WordPress

Ikona na paneli úloh WAMP

Krok 4

Oblasť phpMyAdmin sa otvorí v novom predvolenom okne prehliadača, takže kliknite na záložku Databázy a vytvorte novú databázu. Vyžaduje si to zadanie názvu databázy a kliknutie na tlačidlo Vytvoriť.

Vytvorte databázu pomocou WAMP

Krok 5

Stiahnite si kópiu WordPress do vášho počítača. Rozbaľte súbor a vytvorte kópiu pre prípad, že by ste sa potrebovali vrátiť. Nájdite vo svojom počítači súbor C:\wamp\www a skopírujte a prilepte súbory WordPress do priečinka.

Krok 6

Pomenujte priečinok ako chcete. Napríklad práve teraz nazveme priečinok TestSite. V závislosti od toho, ako ste súbor nazvali, otvorte kartu prehliadača a prilepte ho na http://localhost/TestSite/.

Krok 7

WordPress vám zobrazí chybové hlásenie, takže kliknite na možnosť Vytvoriť konfiguračný súbor a pokračujte.

Vytvorte konfiguračný súbor

Krok 8

Vyplňte polia takto: Pre Názov databázy vyplňte meno, ktoré ste si predtým vybrali na volanie databázy v phpMyAdmin. Zadajte „root“ bez zátvoriek pre používateľské meno a pole Heslo nechajte prázdne. Hostiteľ databázy a predpona tabuľky by sa mali vyplniť automaticky.

Krok 9

Kliknutím na tlačidlo Odoslať zobrazíte úspešne vytvorenú stránku konfiguračného súboru. Pokračujte kliknutím na tlačidlo Spustiť inštaláciu.

Krok 10

Posledným krokom je vyplnenie informácií o inštalácii WordPress. Vyberte názov svojej stránky spolu s používateľským menom a heslom. Zadajte aj svoj e-mail a kliknite na Inštalovať WordPress. To je všetko! Akonáhle sa dostanete na obrazovku úspechu, môžete sa prihlásiť a začať.

Informácie o WordPress

Použite XAMPP na lokálnu inštaláciu WordPress na Windows

XAMPP je tiež životaschopný spôsob, ako nainštalovať WordPress lokálne na Windows, pretože tiež vytvára lokálny server pomocou MySQL, Apache, Perl a PHP.

Čítať:  Čo je PWA a ako ich používať s Magento

Krok 1

Kliknite tu na stiahnutie XAMPP. Po stiahnutí spustite inštalačný program a prejdite si kroky inštalácie.

Stiahnite si XAMPP

Krok 2

Po zobrazení výzvy si môžete vybrať, ktoré položky chcete s programom nainštalovať. Použite svoje vlastné uváženie, ale vždy si ponechajte MySQL a phpMyAdmin, pretože inštalujeme WordPress. Dokončite inštaláciu a neinštalujte žiadne ďalšie ponuky, ktoré poskytujú v krokoch.

Začiarknuté možnosti

Krok 3

Ak sa objavia, povoľte prístup k XAMPP a uveďte, že ho chcete spustiť v súkromných sieťach, inak program nebude fungovať.

Bezpečnostné upozornenie na XAMPP

Krok 4

Otvorte program XAMPP a prejdite na Ovládací panel.

Krok 5

Kliknite na tlačidlá Štart na Apache a MySQL. Váš lokálny server je teraz nainštalovaný. Ak to nefunguje, máte s ním konfliktné iné aplikácie.

Tlačidlá Štart

Krok 6

Vytvorte si databázu umiestnením možnosti MySQL. Kliknite na tlačidlo Správca. Tým sa otvorí oblasť phpMyAdmin v prehliadači.

Tlačidlo správcu

Krok 7

Kliknite na záložku Databázy a vytvorte novú databázu s ľubovoľným názvom. Kliknite na Vytvoriť.

Vytvorte databázuVytvorte databázu

Krok 8

Kliknite tu stiahnuť WordPress. Rozbaľte súbor a presuňte sa do C:/Program Files/XAMPP/htdocs. Pomenujte súbor, ako chcete.

Krok 9

Postupujte podľa krokov 7 až 10 z metódy WAMP nižšie. Týmto sa nainštaluje WordPress a proces sa dokončí.

To je všetko na vytvorenie vlastného servera na hranie s WordPress na vašom počítači. Dajte nám vedieť v komentároch, ak máte nejaké otázky o tom, ako nainštalovať WordPress lokálne na Windows.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE