Ako nainštalovať WordPress na localhost v 5 jednoduchých krokoch

Existuje niekoľko spôsobov, ako nainštalovať WordPress lokálne na váš počítač, ale všetky majú jednu spoločnú vec – budete potrebovať prostredie localhost.

Táto príručka vysvetlí, na čo odkazuje inštalácia WordPress localhost a prečo je užitočná. Ďalej zistíte, ktoré prostredie WordPress localhost je najlepšie pre váš operačný systém. Nakoniec sa dozviete, ako nainštalovať WordPress na localhost pomocou WAMP, MAMP, XAMPP a LAMP.

Čo je localhost?

Localhost je počítačový výraz, ktorý v podstate znamená „tento počítač“, ten, ktorý práve používate. Keď sa použije na inštaláciu WordPress, odkazuje na webovú stránku, ktorá beží výlučne na počítači, z ktorého si ju prezeráte.

Toto nie je typický zážitok z prehliadania. Keď na návštevu webovej stránky použijete prehliadač, váš počítač dostane tieto údaje odoslané cez internet z hostiteľského servera – v podstate ide o výkonný počítač, ktorého úlohou je odosielať všetkým súbory, ktoré sa majú zobraziť ako webové stránky.

Naproti tomu zobrazenie inštalácie webovej lokality localhost znamená, že váš vlastný počítač je zdrojom každého súboru potrebného na zobrazenie webovej lokality. Na druhej strane webová stránka nie je verejná – nikto iný k nej nemá prístup.

Na čo sa používa localhost? Je to príležitosť vytvoriť a otestovať nedokončenú webovú stránku WordPress bez platenia za hosting.

Výhody lokálnej inštalácie WordPress

Výhodou lokálnej inštalácie WordPress je, že budete mať viac súkromia a flexibility pri experimentovaní s rôznymi nastaveniami. To môže urýchliť procesy vývoja a testovania vašich webových stránok.

Vzhľadom na to, že všetky súbory sú uložené lokálne, nebude potrebné používať FTP pripojenie k webhostingovému serveru – nepotrebujete ani internetové pripojenie.

Čítať:  V rozhovore s Taranom Nandhom, zakladateľom...

Môžem prevádzkovať viacero miestnych webových stránok WordPress?

Áno, lokálne je možné prevádzkovať viacero webových stránok WordPress. Všetko, čo musíte urobiť, je vytvoriť samostatné priečinky pre každú webovú lokalitu – pomenujte ich napríklad WPsite1 a WPsite2 – a pre každú webovú lokalitu použiť rôzne databázy.

Ako môžem použiť WordPress na localhost?

Ak chcete nainštalovať WordPress lokálne, potrebujete webový server Apache, systém správy databáz s názvom MySQL a programovací jazyk s názvom PHP.

Váš webový prehliadač je všetko, čo potrebujete na zobrazenie webovej stránky, ktorú ste vytvorili lokálne.

Po inštalácii prostredia WordPress localhost pomocou krokov uvedených ďalej v tejto príručke budete mať pripravené všetky tieto komponenty. Najprv si však musíte vybrať medzi najlepšími prostrediami localhost na použitie.

Aké je najlepšie prostredie localhost pre WordPress?

Typ prostredia WordPress localhost, ktoré používate, závisí od operačného systému nainštalovaného vo vašom počítači. Väčšina prostredí WordPress localhost je optimalizovaná tak, aby fungovala na viacerých operačných systémoch, ale každé prostredie je optimalizované pre konkrétny.

Na výber sú štyri špičkové prostredia WordPress localhost, z ktorých si môžete vybrať: XAMPP, WAMP, MAMP a LAMP.

XAMPP

XAMPP je skratka pre cross-platform, Apache, MySQL, PHP a Perl. Je to multiplatformové lokálne serverové prostredie vytvorené Apache Friends.

XAMPP je spôsobilý pracovať na všetkých troch najpoužívanejších operačných systémoch – MacOS, Linux a Windows. Je však najlepšie optimalizovaný pre Windows.

Stiahnite si XAMPP zadarmo z oficiálnej webovej stránky Apache Friends. Získajte najnovšiu verziu, pokiaľ nemáte predpripravenú webovú stránku vyžadujúcu staršiu verziu PHP.

WAMP

WAMP je skratka pre Windows, Apache, MySQL a PHP. Ako môžete hádať, pre systémy Windows je najvhodnejšie spúšťať lokálne serverové prostredie. Stiahnite si najnovšia verzia z WampServera začať.

MAMP

Prvé písmeno MAMP predstavuje MacOS, na čo sú tieto lokálne serverové prostredia optimalizované tak, aby fungovali čo najlepšie. Je však tiež možné nainštalovať MAMP na WIndowsOS. Stiahnite si MAMP začať.

„A“ v MAMP znamená Apache, ako obvykle. Druhým „M“ môže byť MySQL alebo MariaDB – obe sú systémy na správu databáz. Podobne „P“ môže byť jedným z troch programovacích jazykov pre vývojárov: PHP, Python alebo Perl.

Čítať:  Ako opraviť chybu 01 Canon?

LAMPA

Ak ste linuxovým nadšencom, LAMP je pre vás ideálnou voľbou na otestovanie vášho webu WordPress lokálne. Ak chcete nainštalovať zásobník LAMP na váš počítač so systémom Linux, budete musieť nastaviť každý komponent jeden po druhom. Ak chcete vytvoriť spustené prostredie localhost v systéme Linux, postupujte podľa týchto krokov v tomto poradí:

  1. Aktualizujte svoj operačný systém Linux.
  2. Nainštalujte Apache.
  3. Nainštalujte MySQL.
  4. Nainštalujte PHP.
  5. Nainštalujte si WordPress.
  6. Vytvorte si databázu pre svoj web WordPress.

Ako nainštalujete WordPress na localhost?

WordPress beží na PHP; preto musí byť PHP nainštalované na serveri, na ktorom beží WordPress.

V prípade verejnej webovej stránky sa o inštaláciu PHP zvyčajne stará vaša webhostingová spoločnosť – ale na localhoste je PHP zahrnuté v inštalácii prostredia lokálneho servera, či už XAMPP, MAMP alebo inak.

Okrem toho potrebujete databázu pre váš web WordPress. Nemusíte to brať do úvahy pri prenájme webového servera, ale musíte to zvážiť pri inštalácii WordPress na svoj vlastný počítač.

Ak chcete nainštalovať WordPress lokálne, postupujte podľa nasledujúcich krokov.

1. Stiahnite si a nainštalujte softvér lokálneho servera

Vyberte a nainštalujte jedno z riešení lokálneho serverového prostredia opísaných vyššie v tejto príručke. Ak potrebujete pomoc, pozrite si našu znalostnú základňu, kde nájdete návody na inštaláciu prostredia lokálneho servera, ktoré uprednostňujete.

2. Stiahnite si najnovšiu verziu WordPress

Stiahnite si najnovšia verzia WordPress z oficiálnej webovej stránky.

3. Vytvorte databázu pre svoju inštaláciu

Vytvorte databázu a používateľa na prístup k súborom pomocou phpMyAdmin, ktorý môžete otvoriť cez panel s adresou vášho prehliadača; typu localhost/phpmyadmin a zasiahnuť Zadajte.

Ak chcete vytvoriť databázu a používateľa pre svoj web WordPress, postupujte podľa nasledujúcich krokov:

  1. V phpMyAdmin kliknite na Nový a pomenujte svoju databázu. Dôležité je, že si zapamätajte názov databázy, pretože ho budete potrebovať počas inštalácie WordPress.
  2. V Zoraďovanie rozbaľovacia ponuka, vyberte si utf8_unicode_ci a kliknite Vytvorte.
  3. Vzhľadom na to, že ešte nemáte používateľa, vráťte sa späť do hlavného menu kliknutím na logo phpMyAdmin v ľavom hornom rohu.
  4. Kliknite na Používatelia > Pridať používateľa.
  5. Zadajte meno používateľa databázy; zapamätajte si ho, pretože ho budete potrebovať na inštaláciu WordPress.
  6. V Hostiteľ rozbaľovacej ponuky, vyberte Miestne.
  7. Zadajte silné heslo, ktoré si zapamätáte.
  8. Udeľte všetky povolenia používateľovi, ktorého vytvárate; vyberte Skontrolujte všetky.
  9. Nakoniec kliknite Choď.
Čítať:  Zraniteľnosť doplnku zdieľania sociálnych sietí ovplyvňuje viac ako 100 000 stránok

Gratulujeme, úspešne ste vytvorili databázu pre svoj web WordPress.

4. Nainštalujte WordPress lokálne pomocou serverového softvéru

Potom nainštalujte WordPress do svojho počítača pomocou prostredia localhost, ktoré ste nastavili.

  1. Otvorte adresár, do ktorého ste stiahli wordpress-6.0.2.zip. Extrahujte súbor zip do súboru htdocs priečinok v adresári prostredia lokálneho servera.
  2. Priraďme databázu, ktorú ste vytvorili pre svoju inštaláciu WordPress. Urobte to otvorením prehliadača a zadaním localhost/wordpress do panela s adresou. Prípadne nahraďte slovo „wordpress“ názvom, ktorý ste vybrali pre svoju databázu. Hit Zadajtea mala by sa vám zobraziť inštalačná stránka WordPress.
  3. Vyberte si jazyk a kliknite ďalej.
  4. Zadajte názov databázy, ktorú ste vytvorili, svoje používateľské meno a príslušné heslo.
  5. Typ localhost v Hostiteľ databázy pole teda wp_ v Predpona tabuľky lúka. Kliknite Predložiť.
  6. WordPress je pripravený na inštaláciu. Kliknite Spustite inštaláciu.
  7. Mali by ste vidieť uvítaciu obrazovku. Zadajte nejaké informácie o svojom webe WordPress (toto všetko môžete neskôr zmeniť), vrátane názvu webu, používateľského mena, silného hesla, ktoré si zapamätáte, a vášho e-mailu.
  8. Vzhľadom na to, že WordPress budete spúšťať lokálne, ignorujte všetky možnosti týkajúce sa viditeľnosti vyhľadávacieho nástroja – váš web uvidíte iba vy.
  9. Kliknite Nainštalujte si WordPress.
  10. Po dokončení inštalácie zadajte prihlasovacie údaje, ktoré ste vytvorili naposledy.

Výborne: Úspešne ste nainštalovali WordPress na localhost.

5. Riešenie problémov a testovanie

Úspešnou lokálnou inštaláciou WordPressu teraz môžete upravovať, testovať a odstraňovať problémy s webovou stránkou vrátane doplnkov a tém. Okrem toho môžete vykonať testovanie medzi prehliadačmi.

Experimentujte s rôznymi operačnými systémami, veľkosťami obrazoviek a mobilnými zariadeniami, aby ste sa uistili, že váš web WordPress funguje dobre na širokej škále populárnych platforiem.

Jedným z hlavných spôsobov, ako optimalizovať svoj web WordPress, je použiť tému najvyššej úrovne. Čo ak chcete zmeniť témy z localhost? Postupujte podľa nižšie uvedených krokov.

Ako nainštalovať tému vo WordPress na localhost

  1. Do panela s adresou prehliadača zadajte localhost/wordpress a zasiahnuť Zadajte.
  2. Na ľavom bočnom paneli hlavného panela WordPress kliknite na Vzhľad > WordPress témy.
  3. Vyberte tému WordPress, ktorú chcete nainštalovať, a potom kliknite na Aktivovať.
  4. Ak chcete nainštalovať prémiovú tému WordPress, ktorú ste si zakúpili inde a stiahli, prejdite na stránku Nahraťrozbaľte komprimovaný súbor, kliknite Inštalácia, a nakoniec, Aktivovať.
Čítať:  Ako zapnúť alebo vypnúť vibrácie na vašom iPhone

Presun WordPress na živého hostiteľa po lokálnom vývoji

Keď budete so svojou webovou stránkou spokojní, tu je postup, ako ju presunúť na živého hostiteľa.

  1. Prejdite do adresára, kde sa nachádza priečinok vašej kompletnej webovej stránky. Komprimujte celý priečinok webovej stránky tak, že naň kliknete pravým tlačidlom myši a vyberiete Komprimujte do súboru ZIP.
  2. Prejdite na ovládací panel svojho webového hostiteľského prehliadača. Zvyčajne to môžete urobiť otvorením prehliadača; do panela s adresou zadajte názov svojej domény a potom „/cpanel” – napríklad, mywordpresswebsite.com/cpanel.
  3. Zadajte svoje prihlasovacie údaje pre poskytovateľa hostingu.
  4. Keď sa otvorí cPanel, kliknite na správcu súborov a vyhľadajte priečinok s názvom /public_html. Odstráňte predvolené súbory v /public_html priečinok. Nahraďte ich komprimovaným priečinkom webovej lokality kliknutím na Nahrať a výberom zazipovaného priečinka webovej stránky.
  5. Umiestnite index súbor v public_html priečinok.
  6. Kliknite pravým tlačidlom myši na komprimovaný priečinok a vyberte Extrakt.
  7. Klikni na logo cPanel pre návrat do hlavného menu.
  8. Vyberte MySQL databázyvytvorte databázu a pridajte používateľa databázy.
  9. OTVORENÉ PHPMyAdmin a kliknite Importovaťa potom vyberte databázu, ktorú ste práve vytvorili.
  10. Nastavte config súbory vášho webu podľa parametrov, ktoré ste nastavili pri vytváraní databázy.
  11. Kliknite Choď.

Gratulujeme, úspešne ste nahrali svoj web WordPress na živého hostiteľa. Stránka by teraz mala byť verejne dostupná na internete.

Záverečné myšlienky: Používanie localhost s WordPress

Teraz viete, ako nainštalovať WordPress na localhost pomocou WAMP, MAMP, XAMPP a LAMP, a viete, ako nainštalovať témy do WordPress na localhost.

Keď vytvoríte svoju webovú stránku WordPress lokálne, publikujte ju v priebehu niekoľkých minút pomocou Hostinger, potom sa usaďte a relaxujte. S plne spravovaným hostingovým plánom WordPress môžete teraz nechať odborníkov Hostinger zvládnuť nastavenie, správu a údržbu, kedykoľvek budete chcieť.

Ak chcete ešte viac pomoci s cieľmi svojej webovej stránky, budete mať k dispozícii nepretržitú službu od tímu podpory.

Ak ešte nehostujete svoju webovú stránku WordPress pomocou Hostinger, pozrite si naše plne spravované plány, aby ste mohli začať ešte dnes.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE