Ako nájsť a odstrániť nepoužité obrázky vo WordPress

Ako nájsť a odstrániť nepoužité obrázky vo WordPress

Máte webovú stránku WordPress?

Chcete vedieť, ako zistiť a odstrániť nepoužívané obrázky z knižnice médií?

Obrázky používame na každej stránke WordPress, pretože ich čitatelia môžu ľahko. Môžu tiež priniesť návštevnosť z vyhľadávania obrázkov, ako aj zo stránok na zdieľanie fotografií, ktoré vám poskytnú viac kilometrov na vaše blogové príspevky. Mali by ste ich však správne optimalizovať, aby ste skrátili čas načítania stránky.

Neoptimalizované obrázky výrazne znížia rýchlosť vášho webu. Nezabudnite ich teda skomprimovať pomocou online optimalizačných nástrojov, napr tinypng alebo WordPress pluginy ako Smush pred použitím na stránke. Tieto nástroje vám pomôžu zmenšiť veľkosť obrázka bez straty kvality.

Nepoužité obrázky sú úplne iné. Vyhľadajte svoju knižnicu médií WordPress a pravdepodobne tam nájdete nejaké nepoužité obrázky, ktoré patria k niektorým z vašich odstránených príspevkov a stránok. Stále zaberajú miesto na vašom serveri a ovplyvňujú rýchlosť webu aj po odstránení nadradeného obsahu. Je lepšie takéto súbory odstrániť, aby ste uvoľnili miesto a skrátili čas načítania stránky.

Dnes vám povieme, ako nájsť a odstrániť nepoužívané obrázky na WordPress.

Ako nájsť a odstrániť nepoužité obrázky vo WordPress 1

Čistič médií je populárny bezplatný doplnok WordPress na vyhľadanie a odstránenie nepoužívaných obrázkov na vašom webe. Pozrime sa, ako to funguje,

Po inštalácii prejdite na nastavenia doplnku a spustite skenovanie médií, aby ste skontrolovali nepoužívané obrázky v príspevkoch, stránkach, vlastných stránkach a miniaplikáciách. Môže tiež skontrolovať poškodené položky vo vašej knižnici médií. Pred spustením skenovania by ste preto mali zrušiť začiarknutie všetkých možností.

Čítať:  Kto ponúka najrýchlejší zdieľaný webhosting?

Dokončenie skenovania bude trvať niekoľko minút v závislosti od počtu obrázkov, ktoré máte. Akonáhle to bude hotové, dostanete obrazovku ako je táto.

/unused-images-wordpress

Na obrazovke môžete vidieť všetky nepoužité obrázky spolu s ich názvom, cestou a veľkosťou. Kliknutím na odkaz ho zobrazíte na novej karte. Odtiaľ ich môžete jeden po druhom vymazať. Ak chcete hromadne odstrániť všetky použité obrázky, vyberte všetky obrázky a stlačte tlačidlo „Odstrániť 10 záznamov“ v hornej časti.

media-cleaner-wordpress

To je všetko. Tento krok zopakujte pre všetky nepoužívané obrázky na vašom webe WordPress. Pomôže vám to zmenšiť veľkosť vášho webu a zvýšiť výkon.

1. Najprv sa prihláste na svoj informačný panel WordPress.

2. Otvorte svoju knižnicu médií (Médiá > Knižnica v ľavej časti obrazovky). Zobrazí všetky obrázky nahrané na váš web. Ak chcete filtrovať obrázky podľa typu, kliknite na rozbaľovacie pole Všetky položky médií. WordPress vám týmto spôsobom umožňuje nájsť obrazové, zvukové, video súbory a vlastné nahrané súbory.

Ako nájsť a odstrániť nepoužité obrázky vo WordPress 2

Zo zoznamu vyberte možnosť „Nepripojené“.

Mal by zobraziť všetky vaše nepripojené obrázky. Znamená to, že ich nepoužívate ako odporúčané obrázky v žiadnom z príspevkov a stránok. Stále však existuje šanca na ich použitie ako interné obrázky príspevkov alebo v miniaplikáciách bočného panela, v nastaveniach tém atď.

Ako nájsť a odstrániť nepoužité obrázky vo WordPress 3

Kliknite na obrázok, ktorý chcete odstrániť. Ak chcete odstrániť vybratý obrázok, prejdite nadol a nájdite položku „natrvalo odstrániť“. Pred odstránením sa uistite, že nepoužívate nikde na lokalite vrátane príspevkov, stránok a miniaplikácií.

Čítať:  Je StockX Legit? [A Review of the Popular Sneaker Marketplace in 2024 ]

Hromadný výber je ďalšou možnosťou na vymazanie všetkých nepoužitých obrázkov jedným kliknutím. Táto možnosť je dostupná vo vašej knižnici médií (pozrite si poslednú snímku obrazovky).

Kliknite na tlačidlo Hromadný výber a teraz sa všetky obrázky zobrazia na matnom pozadí.

Ako nájsť a odstrániť nepoužité obrázky vo WordPress 4

Vyberte svoje nepoužité obrázky jeden po druhom, ktoré chcete odstrániť. Po dokončení výberu obrázkov ich odstráňte kliknutím na tlačidlo „Natrvalo odstrániť“.

Ako pridávate obrázky do WordPress?

1. Najprv sa prihláste na svoj web WordPress.
2. Vytvorte nový príspevok (Príspevky > Pridať nový).
3. Uvidíte prázdny editor príspevkov. Zadajte názov pre svoj obsah.
4. Kliknutím na ikonu „+“ pridáte nový blok. Objaví sa vyskakovacie okno s rôznymi typmi Gutenbergových blokov. Do vyhľadávacieho poľa zadajte „obrázok“, aby ste našli a vložili blok obrázka do oblasti obsahu.
5. Blok obrázka sa vloží do vášho editora príspevkov. Kliknutím na Nahrať nahráte nový obrázok z počítača. Kliknite na možnosť Knižnica médií a vyberte obrázok, ktorý je už nahraný na váš web WordPress.
To je všetko.

Kde získam obrázky pre WordPress?

Pixabay, Pexels, Unsplash, Wikimedia Commons a Flickr Creative Commons sú najlepšími miestami na získanie bezplatných obrázkov pre WordPress. Poskytujú vysokokvalitné obrázky, ktoré môžete použiť na osobné a komerčné účely. Môžete tiež navštíviť Obrázky Google a použiť filtre na vyhľadanie bezplatných fotografií.

Poskytuje WordPress bezplatné obrázky?

Čítať:  Recenzie KashKick: Je to legitímne a stojí za to vyskúšať?

Úložisko WordPress obsahuje tisíce bezplatných tém a doplnkov webových stránok. Ale neposkytujú bezplatné obrázky.

Našťastie si môžete nainštalovať doplnky z najlepších bezplatných webových stránok, ako sú Pixabay, Pexels a ďalšie, aby ste našli bezplatné obrázky bez toho, aby ste opustili editor príspevkov WordPress. Vyhľadávajte obrázky podľa kľúčových slov a importujte ich jedným kliknutím. Zmeňte ich veľkosť podľa svojich požiadaviek a v prípade potreby pridajte popisy. Ste pripravení ísť.

Ako pridať orámovanie k obrázkom vo WordPress?

Niekedy môže byť potrebné pridať rám okolo obrázka s bielym pozadím. Bohužiaľ, predvolený blok obrázkov na WordPress má obmedzené nastavenia a nemôžete s ním pridať orámovanie obrázka.

Na to by ste mali nainštalovať Spectra, bezplatný doplnok WordPress s obrovskou zbierkou blokov Gutenberg. Umožňuje vám pridať rôzne typy okrajov okolo obrázka, nastaviť okraj a dokonca skryť obrázky na základe typu zariadenia.

Je bezpečné odstrániť nepripojené obrázky vo WordPress?

Nepripojené obrázky môžete ľahko nájsť prostredníctvom knižnice médií WordPress. Zobrazuje však všetky obrázky, ktoré nepoužívate, ako odporúčané obrázky. Pred odstránením nájdite relevantné príspevky, aby ste sa uistili, že ich nepoužívate nikde v oblasti obsahu, bočného panela alebo päty.

Má WordPress kôš?

WordPress má kôš na príspevky a stránky. Je známy ako Kôš, ktorý sa zobrazuje na obrazovke Všetky príspevky (alebo všetky stránky). Otvorte Kôš a umiestnite kurzor myši na príspevok, aby ste zobrazili možnosti Obnoviť alebo odstrániť natrvalo. Kliknutím na Obnoviť ho obnovíte do predchádzajúceho stavu.

Čítať:  Nástroje na zdieľanie na sociálnych sieťach a siete na sledovanie

Ak používate akýkoľvek doplnok na optimalizáciu databázy, ako je WP Rocket, a vykonali ste úlohu optimalizácie, kôš sa na príspevkoch/stránkach nezobrazí. Mala by vymazať všetky vaše revízie príspevkov, automatické koncepty, príspevky do koša, komentáre spamu a ďalšie. Neexistuje spôsob, ako túto operáciu vrátiť späť.

Rovnakým spôsobom nemôžete obnoviť odstránený obrázok na WordPress. Médiá, ktoré ste odstránili, sú navždy stratené. Žiadny spôsob, ako ich získať späť. Ak naozaj chcete tento stratený súbor, obnovte svoj web z poslednej zálohy.

Ako hromadne vymažem príspevky na WordPress?

1. Prihláste sa na svoj web WordPress.
2. Prejdite na obrazovku Príspevky > Všetky príspevky. Zobrazia sa všetky príspevky na vašej lokalite vrátane zverejnených, konceptov a čakajúcich.
3. Začiarknite malé políčko, ktoré sa zobrazuje pred nadpisom „Názov“ v hlavičke. Vyberie všetky vaše príspevky.
4. Kliknite na rozbaľovacie pole „Hromadné akcie“ a zo zoznamu vyberte „Presunúť do koša“.
5. Stlačte tlačidlo Použiť.

Všetky vaše príspevky sú teraz vymazané. Môžete ich však obnoviť tak, že navštívite ponuku Kôš na tej istej stránke. Začiarknutím políčka pred nadpisom vyberte svoje príspevky do koša a kliknite na Hromadné akcie. Ak chcete obnoviť odstránené príspevky, vyberte možnosť Obnoviť. Prípadne umiestnite kurzor myši na vyradený príspevok a kliknite na Obnoviť, aby ste obnovili príspevky jednotlivo.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE