Ako nájsť „používateľa sa nenašiel“ na Instagrame

Snažíte sa nájsť niečí profil na Instagrame a jediné, na čo prichádzate, je „Používateľ sa nenašiel“? Nebojte sa; nie si sám. Táto frustrujúca správa sa na Instagrame objavuje často a môže za ňou byť viacero dôvodov.

Ako nájsť a

Ak máte záujem dozvedieť sa, čo znamená správa „Používateľ sa nenašiel“ na Instagrame, ste na správnom mieste. Tento článok vysvetlí každý možný význam tejto správy.

Používateľ sa na Instagrame nenašiel

Tu sú možné dôvody správy „Používateľ sa nenašiel“ na vašom Instagrame:

preklep

V niektorých prípadoch sa môže zobraziť správa „Používateľ sa nenašiel“ kvôli preklepu. Ak sa snažíte nájsť používateľa Instagramu a nesprávne ste napísali jeho používateľské meno, s najväčšou pravdepodobnosťou sa vám zobrazí táto správa. Pred čímkoľvek iným si dvakrát skontrolujte pravopis.

Používateľ zmenil svoje používateľské meno

Na rozdiel od iných sociálnych médií Instagram veľmi uľahčuje zmenu používateľského mena bez ohľadu na platformu. Ak používateľ, ktorého sa pokúšate vyhľadať, zmenil svoje používateľské meno, môže sa vám zobraziť správa „Používateľ sa nenašiel“.

Ako je to možné? Instagram totiž používa používateľské meno osoby ako základ adresy URL, ktorá vedie na jej profil. Keď osoba zmení svoje používateľské meno, zmení sa aj jej „poloha“ na Instagrame. Hoci Instagram zvyčajne presmeruje používateľa na nové miesto, nemusí sa to vždy stať. Ak ste sa teda pokúsili vyhľadať osobu pomocou jej starého používateľského mena, môže sa vám zobraziť správa „Používateľ sa nenašiel“, pretože toto miesto už technicky neexistuje.

Čítať:  Ako opraviť chybu 70 Canon?

Tu je návod, ako môžete potvrdiť, že ide o problém:

  • Skontrolujte iné platformy sociálnych médií – Skontrolujte profily danej osoby na Facebooku alebo Snapchat a zistite, či aktualizovala svoje informácie.
  • Skontrolovať Sledovanie alebo Nasledovníci zoznamy – Ak sa snažíte nájsť osobu, s ktorou zdieľate sledovateľov, môžete prejsť na jeden z profilov vzájomných sledovateľov a vyhľadať ich meno. Pravdepodobne budete vedieť rozpoznať profilovú fotografiu alebo meno.
  • Skontrolujte históriu chatu – Ak ste si s dotyčnou osobou vymenili správy, skúste chat nájsť v doručenej pošte na Instagrame. Odtiaľ môžete navštíviť ich profil.

Používateľ dočasne deaktivoval svoj účet

Instagram umožňuje používateľom dočasne „vypnúť“ svoje účty. Toto je vhodná možnosť pre každého, kto si chce oddýchnuť od sociálnych médií a vrátiť sa, keď bude pripravený. Zatiaľ čo niektorým ľuďom stačí Instagram jednoducho neotvoriť, iní uprednostňujú deaktiváciu účtu.

Ak osoba dočasne deaktivovala svoj účet a vy sa ju pokúšate vyhľadať, zobrazí sa správa „Používateľ sa nenašiel“.

Môžete potvrdiť, či je to dôvod, prečo sa vám táto správa zobrazuje tak, že požiadate jedného z vašich spoločných sledovateľov, aby vyhľadal profil, ku ktorému sa pokúšate dostať.

Bohužiaľ, Instagram neposkytuje podrobnosti o tom, či bol konkrétny účet zakázaný.

Používateľ natrvalo deaktivoval svoj účet

Mnoho ľudí sa rozhodne, že už Instagram nechce používať a svoje účty natrvalo zatvoria. Keď to používateľ urobí, jeho profil, obsah a všetky označenia páči sa mi a komentáre sa odstránia. Znamená to tiež, že sa účet nezobrazí vo výsledkoch vyhľadávania ani pod Nasledovníci alebo Sledovanie zoznamy. V takýchto prípadoch sa zobrazí správa „Používateľ sa nenašiel“.

Čítať:  121 kúzelných nápadov s kúzelnými titulkami pre Instagram, ktoré v roku 2024 ohromia

Najlepší spôsob, ako to skontrolovať, je požiadať niektorého z vašich priateľov s profilom na Instagrame, aby vyhľadal osobu, ktorej profil sa snažíte nájsť. Ak ho nemôžu nájsť, je pravdepodobné, že daná osoba deaktivovala svoj účet. Bohužiaľ, neexistuje spôsob, ako určiť, či je to trvalé alebo dočasné.

Existuje ďalší spôsob, ako zistiť, či osoba natrvalo deaktivovala svoj účet, no nie vždy to funguje. Keď osoba odstráni svoj účet, jej používateľské meno bude dostupné všetkým ostatným. Ak sa vám podarilo nájsť používateľské meno, ale profil nepatrí osobe, ktorú hľadáte, s najväčšou pravdepodobnosťou si odstránila svoj účet alebo zmenila používateľské meno.

Používateľovi bol zakázaný alebo pozastavený prístup na Instagram

Jedným z dôvodov zobrazenia správy „Používateľ sa nenašiel“ je, že používateľovi, ktorého sa snažíte nájsť, bol zakázaný alebo pozastavený prístup na Instagram. Konkrétne, vždy, keď osoba poruší podmienky služby Instagram, môže byť na určitú dobu automaticky pozastavená. Tieto porušenia môžu zahŕňať zneužívanie iného účtu, nevhodné správanie, ale aj kupovanie lajkov a sledovateľov, používanie automatizačných nástrojov na agresívne lajkovanie alebo komentovanie atď.

Vo väčšine prípadov tieto zákazy trvajú obmedzený čas, ale môžu byť aj trvalé v závislosti od porušenia. Ak bol profil, ktorý sa snažíte nájsť na Instagrame, pozastavený, neuvidíte indikátor ako na iných sociálnych médiách, ako je napríklad Twitter. Môžete sa pokúsiť spomenúť si, či dotyčný v minulosti neporušil pravidlá Instagramu. Okrem toho nemôžete nič robiť, kým nebude zákaz zrušený.

Čítať:  Ako odstrániť účet Zelle: 2 jednoduché metódy

Používateľ vás zablokoval

Ďalším možným dôvodom pre správu „Používateľ sa nenašiel“ je, že používateľ zablokoval váš účet. Okrem toho, že nemáte prístup k ich profilu, neuvidíte ich komentáre a označenia páči sa mi. Zážitok sa v podstate nelíši od situácie, keď bol príslušný účet dočasne alebo trvalo deaktivovaný.

Ak máte podozrenie, že vás niekto zablokoval na Instagrame, a to je dôvod, prečo sa vám zobrazuje správa „Používateľ sa nenašiel“, môžete požiadať priateľa, aby vám danú osobu vyhľadal. Ak môžu nájsť svoj profil, s najväčšou pravdepodobnosťou ste boli zablokovaní.

Dočasná porucha

Správa „Používateľ sa nenašiel“ sa môže zobraziť aj preto, že Instagram má dočasný problém. Okrem čakania na vyriešenie tohto problému môžete vykonať niekoľko akcií:

  • Ukončite aplikáciu – Instagram môžete zatvoriť, počkať niekoľko sekúnd a potom ho znova otvoriť. Teraz vyhľadajte profil osoby.
  • Skontrolujte svoje internetové pripojenie – Ak váš internet nefunguje správne, môžete mať na Instagrame množstvo problémov vrátane správy „Používateľ sa nenašiel“. Dvakrát skontrolujte pripojenie. Ak problém spôsobuje vaše Wi-Fi, skúste použiť mobilné dáta.
  • Reštartujte telefón – problém môže vyriešiť vypnutie a zapnutie telefónu.
  • Aktualizujte aplikáciu – Ďalším dôvodom, prečo sa vám zobrazuje správa, môže byť, že nepoužívate najnovšiu verziu aplikácie. Skúste aktualizovať aplikáciu a potom vyhľadajte profil používateľa.
  • Preinštalujte aplikáciu – Ak vyššie uvedené riešenia nefungujú, môžete aplikáciu odinštalovať a znova nainštalovať. Majte na pamäti, že sa budete musieť znova prihlásiť pomocou svojho používateľského mena a hesla, takže sa uistite, že ich máte pripravené.
Čítať:  Príbeh Instagramu zmizol pred 24 hodinami: Dôvody & Opravy

FAQ

Čo znamená správa „skúste to znova neskôr“ na Instagrame?

S touto správou sa stretli mnohí používatelia Instagramu. Môže sa zobraziť, ak ste na vykonávanie určitých akcií Instagramu použili aplikácie tretích strán alebo automatizačné nástroje. Okrem toho sa táto správa môže zobraziť, ak ste označili ľudí, ktorí sa im páčili, komentovali alebo ich sledovali/prestali sledovať, „príliš agresívne“. Nakoniec, správa môže byť dôsledkom dočasnej chyby.

Táto správa je spôsob, akým Instagram zmierňuje spam a automatizáciu a zabraňuje zneužívaniu určitých funkcií. Bohužiaľ, niektorí ľudia dostanú túto správu, aj keď neurobili nič zlé. Existuje niekoľko spôsobov, ako tento problém vyriešiť:

• Počkajte.

• Odhláste sa a potom sa znova prihláste.

• Zmeň si heslo.

Prejsť okolo „Používateľ sa nenašiel“

Na rozdiel od všeobecného presvedčenia, zobrazenie správy „Používateľ sa nenašiel“ automaticky neznamená, že vás dotyčná osoba zablokovala. Príčinou tejto správy môže byť veľa dôvodov. Keďže Instagram vám nedáva jasný dôvod, prečo ste dostali správu, budete si musieť urobiť prieskum sami. Dúfame, že vám tento článok pomohol zistiť, prečo sa na vašom Instagrame môže zobraziť správa „Používateľ sa nenašiel“.

Dostávate často túto správu na Instagram? Podarilo sa vám zistiť, prečo ste ho dostali? Povedzte nám to v sekcii komentárov nižšie.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE