Ako napísať dobrý úvod, aby bol váš príspevok viditeľný: 8 tipov

Všetci veríme jednej alebo druhej myšlienke.

Niektoré deti si myslia, že Santa Claus a veľkonočný zajac sú skutoční, zatiaľ čo iné veria, že jednorožce existujú.

Pre autorov obsahu je však najbežnejšou klamlivou myšlienkou, že vaše publikum číta všetko, čo uverejníte.

Z miliónov blogových príspevkov publikovaných každý deň len malé percento získava pozornosť a priťahuje čitateľov. Okrem toho, s klesajúcou pozornosťou 88 % každý rok sa veci budú len zhoršovať.

Preto budete potrebovať niečo oveľa viac ako prísľub „skvelý článok“, aby ste svojich čitateľov zaujali.

A to je a silný, strhujúci úvod.

Vytvorenie vražedného úvodu pomôže presvedčiť vašich čitateľov, že máte niečo, čo stojí za to povedať, a zaujme ich natoľko, aby si prečítali zvyšok obsahu.

Má to však háčik: nie všetci autori obsahu vedia napísať dobrý úvod. Našťastie vám tento článok pomôže so všetkým, čo potrebujete vedieť o písaní pútavých úvodov, ktoré zvýšia viditeľnosť a väčšiu návštevnosť.

Poďme k mosadzným cvočkám, dobre?

Záleží na dĺžke úvodu?

Tu je vec: neexistuje žiadna konkrétna dĺžka úvodu. však podľa odborníkovúvod by mal byť približne 10 % z celkového počtu slov. Ak napríklad píšete príspevok s 1500 slovami, váš úvod by mal mať približne 150 slov.

Je dôležité vyhnúť sa písaniu príliš dlhých úvodov. Priemerný čitateľ totiž míňa len cca 55 sekúnd čítania článku. To znamená, že máte menej ako jednu minútu na to, aby ste svoj bod odovzdali.

Čítať:  Ako vytvoriť špecializovanú webovú stránku vo WordPress

Povedzme vám, ako to urobiť správne.

8 tipov, ako napísať dobrý úvod

Tu sú niektoré z účinných spôsobov, ako prísť s rôznymi typmi úvodov, ktoré zaručene zaujmú vašich čitateľov:

1. Začnite zaujímavým nesúvisiacim faktom

Jedným z najlepších spôsobov, ako naštartovať svoj obsah, je začať so zaujímavou skutočnosťou, ktorá zaujme vašich čitateľov.

Ešte lepšie je vyberať fakty, ktoré nemajú nič spoločné s vašou témou. To je preto, že nesúvisiace fakty ich zastavia na ceste a nechajte ich premýšľať, ako zamýšľate spojiť túto skutočnosť s danou témou.

Podobne môžete použiť súvisiaci bod, ktorý vaše publikum pravdepodobne ešte nepozná, keďže väčšina čitateľov neustále hľadá nové informácie. Napríklad, pozrime sa na príspevok Nike.

populárny životný štýl

V tomto príspevku sa nám obzvlášť páči, ako Nike začína tým, že uvádza fakty o populárnom životnom štýle v Baltimore, kým sa pustí do hlavného obsahu, ktorý sa točí okolo Brittany Young.

Treba si však uvedomiť, že nie všetky fakty sú zaujímavé. Niektoré z nich sú často nadužívané alebo príliš bežné na to, aby mali nejaký vplyv na vašich čitateľov.

2. Pokračujte s anekdotou

Ak máte pochybnosti, použite anekdotu. Je to krátky, strhujúci príbeh, ktorý pomáha upútať pozornosť čitateľa a pripravuje pôdu pre zvyšok vášho obsahu.

Ale ako vytvoríte perfektnú anekdotu, ktorá nebude mať na vašich čitateľov nepríjemný efekt? No je to jednoduché. Môžete použiť ktorúkoľvek z týchto techník:

Osobný príbeh

Povedzte príbeh o nejakej udalosti, ktorá sa vám stala, namiesto toho, aby ste zdieľali všeobecný motivačný príbeh, ktorý už vaše publikum pravdepodobne počulo tisíckrát.

Zdieľaním osobnej anekdoty budete etablovať sa ako odborník na danú problematiku a vytvorte si osobnejšie spojenie so svojím publikom.

Čítať:  Ako opraviť panel vyhľadávania TikTok, ktorý nefunguje alebo nezobrazuje videá

Citát

Použitie citátu ako úvodného riadku je efektívny spôsob, ako zaujať vašich čitateľov, pretože ich bude prirodzene zaujímať, ako citát súvisí s obsahom.

Budú tiež dychtivo zistiť, či je obsah taký zaujímavý ako úvodný riadok. Ak chcete využiť plný potenciál techniky cenovej ponuky, budete potrebujem zaujímavú cenovú ponuku ktorá nebola tak rozhádzaná, že je teraz ochabnutá ako rezance.

Tu je príklad z blogového príspevku na Copyblogger:

Copyblogger

Tu sa príspevok začína citátom Davida Mameta, ktorý čitateľa zaujme skôr, ako sa ponorí do príbehu o divadelnej spoločnosti Steva Joba.

3. Využite Cliffhangers

Možno budete chcieť zvážiť použitie cliffhangeru v úvodnom odseku. Cliffhangers slúžia hlavnému účelu: vzbudiť záujem čitateľa a zvýšiť napätie. Takže s cliffhangerovým úvodom môžete udržte svojich čitateľov v očakávaní ďalšej vety.

Huggies tento hack skutočne vystihol vo svojom príspevku nižšie. Diváci si kládli otázky ako: “kto príde?“ “Prečo prichádzajú?“

soneone-veľký

Na konci úvodného riadku by vaši čitatelia mali sedieť na kraji svojich miest a čakať na ďalší odsek. Zvyšok príspevku sa potom môže ponoriť do podrobností o danej téme.

4. Začnite otázkou

Začať príspevok otázkou je skvelý spôsob dostať svojho čitateľa súvisia s problémom, ktorý sa snažíte vyriešiť. Je však dôležité poznamenať, že nie všetky otázky patria do vášho úvodného odseku.

Vyhnite sa používaniu urážlivých otázok ako: „Čo budeš robiť s tou škaredou masou zitov na tvojej tvári??“

Iste, chcete, aby sa váš čitateľ vyjadril k situácii, ale nemusíte byť urážliví, aby ste svoje posolstvo odovzdali ďalej. Namiesto toho si požičajte nápad z článku HelpGuide o poruchách a problémoch spánku.

Príručka pomoci

Článok začína otázkou: „Máte problémy so spánkom, vstávate s pocitom vyčerpania alebo ospalosti počas dňa?

Len jednou vetou autor vytvoril situáciu, s ktorou sa čitateľ môže stotožniť, a poskytol otvor pre zvyšok obsahu.

Čítať:  Ako opraviť Snapchat, ktorý sa naposledy neaktualizoval alebo nebol presný

5. Rozumne používajte Jemnú konfrontáciu

Jemná konfrontácia je kontroverzný prístup, ktorý často používajú autori obsahu. Zahŕňa to jemné potiahnutie čitateľovho presvedčenia, konania alebo situácie.

Vo väčšine prípadov má tento typ úvodu dva efekty: buď čitateľa dostatočne zaujme alebo nahnevá čítať až do konca, aby ste dokázali, že sa mýlite.

Môžete napríklad začať svoj príspevok vetou, ako to urobil Logrise v tomto príspevku:

Konfrontácia - múdro

Kľúčom k efektívnemu využívaniu jemnej konfrontácie je zabezpečiť, aby ste nikdy neprekračujte hranicu medzi jemným napomínaním a skutočným útokom na vašich čitateľoch.

6. Udržujte vety krátke

Váš úvod je vašou prvou šancou zapôsobiť na svojich čitateľov a nalákať ich dovnútra. Bohužiaľ, väčšina spisovateľov sa v tejto fáze dostane do takej miery, že nakoniec navrhnú dlhé, skomolené vety.

Výsledok? Čitatelia by sa museli namáhať, aby pochopili hlavnú podstatu, a to sa nikomu nechce – najmä na začiatku.

Namiesto toho použite krátke vety (o 15 slov na vetu), ktoré sú čitateľné a stráviteľné, aby zaujali vašich čitateľov.

7. Prispôsobte si pomocou zámen „Vy“.

Prístup „vy“ je jednoduchý, ale účinný prístup k marketingu obsahu. Zakladá a silné spojenie s čitateľom a dáte im vedieť, že ich oslovujete priamo.

Keď čitatelia uvidia slovo „vy“, uvedomia si, že už nečítajú náhodný blogový príspevok, na ktorý narazili. Skôr čítajú osobný článok určený špeciálne pre ich.

Väčšina moderných značiek si uvedomila silu prístupu „vy“ a teraz využíva jeho potenciál. Napríklad, pozrite sa na jeden z titulkov Volusion na Instagrame:

Prispôsobiť

8. Nepredávajte to

Iste, váš článok má všetky predpoklady na majstrovské dielo. Bude riešiť problémy vašich čitateľov a poskytne riešenie na všetky ich výzvy. Skúste však svoj článok v úvode nepreháňať. Nedovoľte, aby vaše intro vypísalo šek, ktorý zvyšok článku nemôže preplatiť.

Čítať:  Digitálne marketingové stratégie pre solárne spoločnosti

Ak v úvodnom odseku niečo sľúbite, uistite sa, že zvyšok článku spĺňa to. Napríklad, ak váš úvod sľubuje, že článok poskytne tipy na vytváranie skvelého obsahu SEO, uistite sa, že obsahuje práve to.

V tomto blogovom príspevku z recenzií európskeho podnikania úvod sľubuje, že čitateľom ukáže, ako získať viac sledovateľov na Instagrame:

úvod-sľuby

Následne, keď sa čitatelia posúvajú nadol, uvidia informácie, ktoré sľuboval úvod:

Následne

Záver

Vytvorenie vražedného úvodu je prvým krokom k online viditeľnosti. Našťastie ste sa naučili napísať dobrý úvod a teraz je čas pustiť sa do práce. Pamätajte: váš úvod by mal byť stručné, chytľavé a súvislé aby to malo požadovaný účinok na vašich čitateľov.

často kladené otázky

Aký je najlepší typ úvodu?

Nič také ako najlepší úvod neexistuje. Je to v podstate posolstvo, ktoré chcete poslať svojmu cieľovému publiku a aký je váš cieľ. Dôležité je, aby ste čitateľa zaujali už prvou vetou.

Čo ak neviem napísať úvod?

Ak si nie ste istí, ako začať svoj blog alebo príspevok na sociálnej sieti, vždy si môžete úvod odložiť na koniec a ako prvý napísať hlavný obsah. Takto budete mať jasnejšiu predstavu o tom, čo zahrnúť do úvodu.

Je dobrý nápad začať svoj príspevok vtipom alebo vtipnou anekdotou?

Humor je vždy skvelá voľba, pokiaľ nejde o urážlivý a urážlivý vtip, ktorý nie je na mieste.

Čo by mal obsahovať úvod?

Každý úvod by mal obsahovať dva hlavné prvky: háčik na upútanie pozornosti čitateľa a krátky prehľad hlavného obsahu.

Musím v úvode pridať kľúčové slová SEO?

Áno. Ak sa snažíte zvýšiť optimalizáciu a viditeľnosť online prostredníctvom blogového príspevku, váš úvod by mal obsahovať aspoň jedno z vašich zacielených kľúčových slov.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE