Ako naplánovať príspevky na Instagrame

Ako môžu manažéri sociálnych médií lepšie plánovať svoj Instagram za kratší čas?

Prevedieme vás krokmi v tomto jednoduchom a priamočiarom sprievodcovi, ktorý vám ukáže najlepší spôsob plánovania príspevkov na Instagrame.

Tu je prehľad najbežnejších výziev, ktorým čelia agentúry sociálnych médií a marketéri sociálnych médií, a ako ich pomocou Buffer, plánovača príspevkov sociálnych médií, môže vyriešiť.

Najprv však musíte vedieť túto zásadnú skutočnosť: Áno, môžete naplánovať a publikovať príspevky na Instagram z počítača alebo mobilného zariadenia, ale priame publikovanie na Instagrame môžete povoliť iba pre firemné účty.

Ide o aktuálne obmedzenie rozhrania Instagram API.

Je dôležité pochopiť, obmedzenia inak sa vystavíte riziku, ak nepoužívate partnera Instagramu.

Buffer je hrdý Partner Instagramutakže sa nemusíte báť, ak používate naše riešenia správy sociálnych médií!

Poďme sa ponoriť do rôznych výziev používania Instagramu.

Ako poskytnúť Instagramu prístup svojim autorom alebo tímu dodržiavania predpisov

Veľké korporácie majú zavedené procesy schvaľovania obsahu na ochranu pred chybami, chybami v dodržiavaní predpisov a dokonca aj pred rizikami súdnych sporov.

môj marketingová agentúra spolupracuje s finančnými spoločnosťami na vysokej úrovni, ktoré môžu mať pred zverejnením príspevok viacero úrovní schválenia. S Buffer môžu spoločnosti pridať ďalších zamestnancov na informačný panel, aby schvaľovali príspevky na Instagrame pred ich zverejnením.

Vyhnete sa tak potrebe otravných tabuliek a zdĺhavých e-mailových reťazcov. To isté platí pre pripomienky alebo sťažnosti, ktoré je možné preskúmať v rámci panelu.

Ako naplánovať príspevky na Instagrame pre rôzne časové pásma

Jeden z našich kľúčových klientov sídli v Sydney v Austrálii. Ďalší je v Dubaji. Ďalší vo Veľkej Británii. Sme v Európe.

Zatiaľ čo Facebook má vstavané plánovanie príspevkov a Twitter má Tweetdeck, Instagram nie. Má však funkciu API, ktorá umožňuje plánovací softvér tretích strán.

Čítať:  Ako vytvoriť robota pre telegram

Využitím plánovania príspevkov na Buffer môžeme vytvárať príspevky, ktoré sa dostanú do informačných kanálov v najlepšom čase sledovania v Austrálii. To znamená, že náš tím nepracuje nepretržite na plánovaní pre klientov v rôznych časových pásmach.

Plánovanie príspevkov na Instagrame umožňuje vášmu správcovi sociálnych médií vziať si dovolenku, pretože si môže naplánovať príspevky vopred.

Ako si môžu spoločnosti udržať kontrolu nad spoločnosťou

Pre podniky je to skutočný problém, pretože Instagram často funguje ako aplikácia v osobnom telefóne ich manažéra sociálnych médií.

Ak je táto osoba na dovolenke alebo odíde zo spoločnosti, môže sa stať, že účet zabudne alebo ho dokonca ukradne.

Pridanie Instagramu na váš firemný panel Buffer chráni účet pred zneužitím.

Ako vám môže Buffer naplánovať príspevky na Instagrame

1. Prepojte svoje stránky Instagram a Facebook

Ak ty prepojte svoj firemný profil na Instagrame s Buffermôžete publikovať priamo vo svojom profile na Instagrame bez toho, aby ste museli používať aplikáciu v telefóne.

Váš účet na Instagrame musí byť prepojený s vašou stránkou na Facebooku a naopak, aby ste mohli začať plánovať.

Toto slúži na preukázanie vlastníctva stránok a na zabezpečenie všetkých povolení na plánovanie.

Spájanie stránok je jednoduché.

Stačí prejsť na karty nastavení na svojej stránke Facebook a v profile Instagram a uistiť sa, že sú pripojené. Ak to chcete urobiť, musíte byť vlastníkom stránky na Facebooku.

Potom navštívte svoj informačný panel sociálnych médií Buffer a pridajte profil Instagram.

2. Naplánujte si príspevok na Instagrame

Naplánovanie príspevku na Instagrame na Buffer je jednoduché ako facka.

Stačí kliknúť na kartu kalendára na ľavej strane a potom si vybrať profil Instagramu zo zoznamu pridaných účtov sociálnych médií. To vám poskytne zobrazenie kalendára všetkých vašich uverejnených a naplánovaných príspevkov a umožní vám vybrať si, kedy pridať ďalší príspevok.

Stačí si vybrať deň a čas, napísať príspevok a nahrať obrázok alebo video. Pridajte ďalšie emotikony alebo značky hash, geotag, zdieľajte s ďalšími sieťami a HOTOVO!

Môžete tiež kliknúť na ukážku a zistiť, ako bude váš príspevok vyzerať na platforme.

Potom kliknite na plán a váš príspevok sa pridá do vášho kalendára.

To isté platí pre videopríspevky.

Prostredníctvom Buffer môžete publikovať, plánovať alebo zaraďovať videá do svojho informačného kanála Instagramu.

3. Opätovne použite a naplánujte obsah na iné účty sociálnych médií

Jedným z časovo najnáročnejších aspektov správy sociálnych médií je tvorba obsahu.

Čo keby ste teda mohli znova použiť staré príspevky na Instagrame na iných kanáloch a naopak? Môžeš.

Čítať:  Tipy na fotografovanie v prirodzenom svetle

Stačí kliknúť na starý príspevok vo svojom kalendári Buffer, môže to byť z akéhokoľvek kanála. Potom zasiahnite duplicitný príspevok.

Zobrazí sa zoznam všetkých vašich účtov a obrazovka úprav. Tu si môžete vybrať účet, na ktorý chcete duplikovať obsah.

Môžete upraviť text, vymeniť obrázok a preplánovať príspevok. Je to také jednoduché.

Pamätajte, že obrázky majú rozdielnu veľkosť pre každý kanál, takže ak chcete duplikovať príspevok Linkedin na svoj Instagram, mali by ste nahrať obrázok so zmenenou veľkosťou.

4. Naplánujte si správu

Počkaj čo? Môžete naplánovať prehľad Instagramu, aby bol pripravený, keď ho chcete?

Tí z vás, ktorí sú oboznámení s nástrojmi na vytváranie prehľadov Buffer, budú vedieť, že poskytujú významné informácie, ktoré je ťažké získať manuálne.

Pomocou prehľadov Buffer môžete sledovať rast svojho publika, zapojenie vašich sledovateľov, povedomie o vašej značke a správu vášho účtu. To platí pre príspevky a príbehy.

S novým nástrojom Power Reports môžete automaticky naplánovať reporty, ktoré budú odosielané e-mailom týždenne alebo mesačne.

Toto je super užitočná funkcia pre zaneprázdnené agentúry, ktoré chcú, aby boli všetky správy pripravené na odoslanie klientom v stanovený deň každý týždeň alebo mesiac. Naplánované zostavy sú len jednou z pokročilých funkcií zostavovania Power Reports.

5. Naplánujte si hashtagy na Instagrame

Ak chcete zo svojich príspevkov na Instagrame vyťažiť maximum, musíte používať správne značky hashtag. A toto je ďalšia oblasť, v ktorej môže pomôcť používanie plánovača Instagramu.

Buffer vám umožňuje ukladať vaše najobľúbenejšie hashtagy do skupín, aby ste ich mohli jednoducho pridávať do príspevkov pri plánovaní.

Môžete mať toľko skupín hashtagov, koľko chcete na pokrytie svojej značky, kampaní, udalostí alebo tímu.

A vy ich len umiestnite do svojich naplánovaných príspevkov.

Je to obrovská úspora času pre zaneprázdnené agentúry, ktoré sú unavené zakaždým kopírovaním a prilepovaním hashtagov klientov z dokumentov programu Word. Môžete tiež urýchliť odpovede a zabezpečiť konzistentnosť vytváraním uložených odpovedí.

6. Naplánujte si príbehy Instagramu

Vedeli ste, že Buffer má mobilnú aplikáciu? Pre plánovanie Instagram Story je to perfektné, pretože vyhovuje obmedzeniam Instagramu a umožňuje vám publikovať viacero obrázkov ako kolotočový príspevok a Instagram Stories.

Nezabudnite, že firemné profily sú predvolene nastavené na priame publikovanie.

Ak chcete publikovať príbehy prostredníctvom aplikácie, musíte najskôr zakázať možnosť priameho publikovania v nastaveniach profilu. (Psst, tento tajný hack vás môže previesť celým procesom.)

Nainštalujte si aplikáciu zo služby Google Play a naplánujte príspevok ako zvyčajne z pracovnej plochy Buffer.

Čítať:  Six Ways FromSoftware dominuje v tomto odvetví a ako sa od nich môžu nezávislí vývojári učiť

Keď príde čas, dostanete na mobilné zariadenie upozornenie push. Odtiaľ môžete dokončiť publikovanie priamo na Instagrame ako príbeh alebo príspevok.

Získajte viac informácií o mobilných možnostiach Instagramu Buffer tu.

Tip na plánovanie: S Buffer získate tri rôzne možnosti hromadného nahrávania. V jednom CSV môžete hromadne nahrávať obrázkové príspevky, textové/odkazové príspevky alebo príspevky z vašich obľúbených RSS kanálov! Ešte lepšie je, že ich potom môžete nastaviť na plánovanie alebo ich vložiť do vopred nakonfigurovanej kategórie publikovania. Sú skvelé na vyplnenie kalendára bez rizika, že sa budú opakovať.

7. Naplánujte si kolotoče na Instagrame

Instagram opäť neumožňuje platformám tretích strán priamo publikovať viacero obrázkov do príspevku. Ale … môžete to urobiť prostredníctvom aplikácie a stále využívať funkciu plánovania.

Stačí sa prihlásiť do aplikácie Buffer a vytvoriť príspevok ako obvykle.

Vyberte požadované obrázky a nahrajte ich. Napíšte svoj príspevok a naplánujte si ho. Stojí za zmienku, že všetky príspevky naplánované v mobilnej aplikácii sú súčasťou toho istého dashboardu. Zobrazia sa teda ostatným pripojeným k účtu a na pracovnej ploche.

Súvisiaci príspevok: Instagram 101: Čo potrebuje vedieť každý manažér inteligentných sociálnych médií

Rýchla rekapitulácia videa

Tipy pre plánovanie na Instagrame

Takže teraz viete, ako naplánovať a prečo by ste mali. Čo by ste ešte mali urobiť?

Tu je niekoľko tipov:

Vytvorte tabuľu vizuálnej identity

Instagram je o vizuálnej mriežke. Niektoré značky si vyberajú sadu farieb, zatiaľ čo iné sa zameriavajú na vytváranie veľkých obrázkov alebo príspevkov, ktoré na seba nadväzujú.

Vytvorte si nástenku digitálnej vizuálnej identity na Pintereste a zdieľajte ju so svojím marketingovým tímom, aby ste ju mohli jednoducho pripnúť a rýchlo inšpirovať! Pokúste sa zachovať konzistentnosť farieb, štýlu, obsahu a frekvencie uverejňovania.

Nedávno som hovoril o tom, prečo potrebujete vytvoriť kalendár sociálnych médií. Plánovanie obsahu vopred ide ruka v ruke s plánovaním. Musíte tiež vedieť, že tento obsah plánujete. Získajte nášho bezplatného sprievodcu stratégiou na Instagrame, ktorý vám pomôže vymyslieť, naplánovať a spustiť váš sociálny obsah.

Ak chcete zachytiť trendy a maximalizovať kľúčové nákupné príležitosti, tak last minute to jednoducho nejde.

Zistite, čo sa chystá, a naplánujte si spustenie svojho obsahu niekoľko týždňov vopred.

Naplánujte si svoje témy

Mnohé z najlepších účtov Instagramu plánujú a sústreďujú obsah okolo mesačných tém. To uľahčuje ich plánovanie a je pravdepodobnejšie, že si ich prezriete. Príklady témy môžu byť alebo ako to tu robila dvojka.

Čítať:  Tu sú zásady aktualizácie telefónu od všetkých hlavných výrobcov Android

Pozrite si svojich najlepších fanúšikov

Nezabudnite si pozrieť svojich najlepších fanúšikov a spomenúť ich vo svojich príspevkoch. Vytvorte si tiež zoznam ovplyvňovateľov vo svojom výklenku pomocou ich úchytov na Instagrame, aby ste ich mohli ľahko spomenúť bez toho, aby ste ich zakaždým hľadali. Je to veľká úspora času pri plánovaní príspevkov na Instagrame.

Vytvorte rozvrh

Nič nie je otravnejšie ako sledovať stránku, ktorá mesiac nič nepridáva a potom bombardovať váš feed príspevkami.

Zistite, kedy sú vaši fanúšikovia na Instagrame online a komunikujú s vami (skontrolujte si informačný panel prehľadov) a podľa toho naplánujte svoje príspevky.

Pamätajte si, že ak ste značka jedla alebo nápojov, je dobré naplánovať si príspevky na časy, keď bude vaše publikum premýšľať o tom, čo bude jesť.

Oficiálny partner Instagramu

Aj keď by sme radi zverejnili vaše fotografie na všetkých typoch instagramových účtov, porušili by sme tým Zmluvné podmienky Instagramu.

Keďže sme oficiálnym partnerom Instagramu, nechceme urobiť nič, čo by ohrozilo náš vzťah s Instagramom.

Možno poznáte ďalšie nástroje, ktoré publikujú priamo na Instagrame bez ohľadu na to, aký typ účtu máte.

Bez ohľadu na to, čo vám povedia, tieto nástroje kráčajú na tenkom ľade s pravidlami Instagramu. A určite nie sú partnermi Instagramu.

  • Plánovanie môžu využívať iba firemné účty na Instagrame (ktoré sú prepojené so stránkou na Facebooku).
  • Obmedzenia pre karusely, videá alebo príbehy v tejto fáze
  • Nie je možné použiť žiadne natívne filtre Instagramu, takže pred plánovaním nezabudnite použiť aplikáciu na úpravu, ako je Canva, Snappa alebo Photoshop
  • Nemôžete označiť iných používateľov; hashtagy sú však úplne v poriadku.
  • Môžete ho publikovať okamžite alebo ho naplánovať na neskorší čas a dátum.

Plánovanie podporuje viac ako jeden účet Instagram. Takže staré spôsoby publikovania sú stále pravdivé, ak z nejakého dôvodu pevne lipnete na stave svojho osobného profilu.

Ak použijete jeden z týchto nástrojov, riskujete stratu účtu na Instagrame. A ak spravujete instagramový účet klienta prostredníctvom jedného z týchto nástrojov, buďte opatrní! Nie je nič horšie ako povedať: „Oopsie! Váš účet som zablokoval, pretože som na jeho správu použil neznámy nástroj. Môžem ešte dostať výplatu tento mesiac?”

Navyše, vážne, konverzia na firemný účet má množstvo ďalších výhod – ako napríklad analýzy a štatistiky!

V rámci zmluvných podmienok Instagramu sme teda prišli s najkomplexnejším nástrojom na plánovanie, zverejňovanie, monitorovanie a podávanie správ o vašom profile na Instagrame.

Dúfame, že ho budete radi používať rovnako ako my.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE