Ako nastaviť a optimalizovať Google Alerts: The Ultimate Guide

Poznanie vášho odvetvia, reputácie značky a konkurentov je nevyhnutné pre váš trvalý úspech.

Informácie sú sila, a pokiaľ neustále nezhromažďujete údaje, nebudete vedieť o kľúčových zmenách, ktoré by mohli pomôcť vašej firme rásť alebo prinajmenšom zabrániť katastrofe.

Našťastie existuje jednoduchá, bezplatná možnosť, pomocou ktorej môžete neustále sledovať tep svojho odvetvia jedným prstom.

Zadajte: Google Alerts.

Google Alerts je bezplatná služba, ktorú môžete použiť na sledovanie konkrétnych hľadaných výrazov. Výsledky dostávate priamo do svojej doručenej pošty v Gmaile s frekvenciou, ktorú si zvolíte. Nielenže je táto služba 100% bezplatná, ale je úplne prispôsobiteľná vašim preferenciám.

Ale ako väčšina dátových iniciatív, aj vy z Google Alerts vyťažíte maximum, keď pochopíte, ako proces optimalizovať.

Na to slúži tento ultimátny návod. V dnešnom sprievodcovi vás naučíme všetko, čo potrebujete vedieť o Google Alerts, vrátane toho, čo sú a ako ich nastaviť. Tiež vás naučíme, ako spravovať a optimalizovať upozornenia, aby ste mali čo najväčšiu šancu na úspech.

Čo sú Google Alerts?

Google Alerts je bezplatná služba vytvorená spoločnosťou Google, ktorá používateľom umožňuje sledovať ľubovoľné kľúčové slovo alebo frázu. Keď nastavíte službu Google Alerts, systém odošle e-mailové správy na váš účet Gmail s odkazmi na miesta, kde sa objavili vaše podmienky upozornení.

Pokiaľ ide o frekvenciu, Google vám ponúka niekoľko možností vrátane:

 • Ako sa to stáva
 • Maximálne raz za deň
 • Maximálne raz za týždeň

Porozprávajte sa so svojím marketingovým tímom, zvážte svoje ciele a analyzujte, ako rýchlo sa informácie, ktoré sledujete, menia pri rozhodovaní o frekvencii.

Služba Google Alerts samozrejme nie je univerzálnym riešením. Odteraz nemôže monitorovať zmienky o sociálnych médiách, čo je veľká časť merania verejnej konverzácie okolo vášho odvetvia alebo značky. Preto existujú určité alternatívne služby Google Alerts, ako napríklad Sprout Social, ktoré vám pomôžu udržať krok s konverzáciami na sociálnych sieťach.

Čítať:  Ako vidieť históriu svojho priateľstva a vzťahov

Nastavenie Google Alerts

Teraz, keď už rozumiete, čo sú Google Alerts, prejdime si, ako nastaviť upozornenie.

Krok 1: Prejdite na stránku Google Alerts

Google Alerts má svoju vlastnú stránku v rodine Google. Jednoducho prejdite na stránku google.com/alerts a uvidíte veľmi zjednodušené rozhranie, ktoré Google poskytuje:

Ako môžete povedať, je to len jednoduchý vyhľadávací panel, aký používate každý deň na Googli.

Krok 2: Zadajte hľadané výrazy

Teraz zadajte hľadaný výraz, pre ktorý chcete dostávať upozornenia. Predpokladajme, že v tomto príklade prevádzkujete realitnú firmu.

Po zadaní výrazu sa vám pred dokončením upozornenia zobrazí ukážka upozornenia, ktorú sme zvýraznili na obrázku vyššie. Získate tak predstavu o tom, aké informácie získate pri vytváraní upozornení pre tento konkrétny výraz.

Krok 3: Kliknutím na „Zobraziť možnosti“ nastavte svoje preferencie

Ak chcete nastaviť predvoľby upozornení, kliknite na prepínaciu ponuku „Zobraziť možnosti“ v hornej časti stránky. Tým sa otvorí ďalšia ponuka so zoznamom vašich možností.

Tu nastavíte predvoľby ako:

 • Frekvencia vašich upozornení
 • Z akých zdrojov chcete čerpať
 • Jazyk, v ktorom chcete získať výsledky
 • Región, z ktorého spoločnosť Google sťahuje
 • Koľko výsledkov chcete vidieť
 • Či chcete, aby sa vaše upozornenia doručovali na e-mailovú adresu alebo informačný kanál RSS

Krok 4: Vytvorte si upozornenie

Po nastavení podmienok a preferencií kliknite na „Vytvoriť upozornenie“ a okamžite dostanete upozornenia Google. A je to! Oficiálne ste vytvorili svoje prvé upozornenie Google.

Správa upozornení Google pre vhodné sledovanie

Po vytvorení Google Alerts je dôležité ich spravovať. Pre maximálny úspech si nastavte viacero upozornení Google.

Ak ich chcete upraviť, prejdite na hlavnú stránku, kde uvidíte upozornenia, ktoré ste urobili. Prejdite na upozornenie, ktoré chcete spravovať, a kliknite na ikonu úprav, ktorá vyzerá ako ceruzka:

Tým sa otvorí rovnaká ponuka ako pri počiatočnom nastavení upozornenia. Svoje upozornenia môžete upraviť a upraviť výberom možnosti, ktorú chcete zmeniť, a vykonaním nového výberu.

Vaše možnosti zahŕňajú:

 • Ako často
  • Ako sa to stáva
  • Maximálne raz za deň
  • Maximálne raz za týždeň
 • Zdroje
  • Automaticky
  • Správy
  • Blogy
  • Web
  • Video
  • knihy
  • Diskusia
  • Financie
 • Jazyk
  • Vyberte si z mnohých svetových jazykov
 • región
  • Akýkoľvek región
  • Vyberte si z konkrétnych regiónov po celom svete
 • Koľko
  • Len tie najlepšie výsledky
  • Všetky výsledky
 • Doručiť
Čítať:  Ako urobiť príspevok na Facebooku zdieľateľným (Sprievodca 2024)

Po vykonaní zmeny kliknite na „Aktualizovať upozornenie“, ako je znázornené na obrázku vyššie. Vpravo hore je tiež symbol ozubeného kolieska nastavení:

Kliknutím na to sa rozhodnete, kedy budú vaše upozornenia doručené a či ich chcete mať všetky v jednom e-maile.

Optimalizácia Google Alerts pre lepšie výsledky

Ak chcete optimalizovať svoje upozornenia Google na dosiahnutie úspechu, existuje niekoľko osvedčených postupov, ktoré by ste mali implementovať.

Tie obsahujú:

1. Buďte konkrétni s kľúčovými slovami

Nechcete vytvárať široký hľadaný výraz, ktorý zahltí vašu schránku zbytočnými informáciami. Preto je lepšie zvoliť si „Nehnuteľnosti Tulsa Oklahoma“ a nielen „Nehnuteľnosti“.

2. Neobmedzujte svoje upozornenia

Vytvorte veľa konkrétnych upozornení, aby ste získali úplný obraz o dianí vo vašom odvetví. Skúste použiť rôzne modifikátory na rozšírenie výsledkov.

Skúste napríklad niečo ako „Tulsa OK Real Estate Trends“, „Tulsa OK Real Estate Dangers“, „Tulsa OK Real Estate Scam“ a podobne.

3. Použite filtre Google

Filtre v ponuke Možnosti existujú z nejakého dôvodu, takže ich použite. Nastavte región na oblasť pokrytia. Ak chcete filtrovať výsledky nízkej kvality, nastavte si upozornenie tak, aby sa zobrazovalo „Iba to najlepšie“.

4. Na kombinovanie výrazov použite úvodzovky

Pri nastavovaní hľadaných výrazov pre vaše upozornenia všetko, čo umiestnite do úvodzoviek, vygeneruje presnú zhodu. Takže zadaním: „Tulsa OK Real Estate Market“ získate výsledky presne pre tento výraz, ako je napísané.

Ak však pridáte slová mimo úvodzoviek, výsledky môžete kombinovať.

Skúste niečo ako tipy „Tulsa OK Real Estate Market“, ceny „Tulsa OK Real Estate Market“, „Tulsa OK Real Estate Market“, silné napríklad.

Pokročilé techniky Google Alert pre začiatočníkov

S trochou know-how môžete svoje Google Alerts posunúť na vyššiu úroveň pomocou niektorých pokročilých techník.

Výkon týchto upozornení môžete využiť na trvalý úspech niekoľkými spôsobmi.

Tie obsahujú:

Monitorovanie zmienok o značke

Povesť vašej značky je životne dôležitá pre váš trvalý úspech. Nastavením upozornenia Google pre názov svojej firmy budete môcť zachytiť všetky zmienky a určiť všeobecný tón konverzácie.

Čítať:  Oprava prihlasovacieho QR kódu TikTok nefunguje

Ak ľudia o vašej firme hovoria zle, okamžité upozornenie vám môže pomôcť vymyslieť okamžitý plán, ako sa pred ňou dostať a obmedziť akékoľvek škody.

Ak chcete sledovať zmienky o svojej značke, vykonajte všeobecné vyhľadávanie názvu svojej značky a vytvorte vyhľadávania modifikátorov.

Ak sa napríklad snažíte posúdiť, ako ľudia vnímajú vašu značku, skúste niečo ako:

 • „Značka“ najlepšie
 • “Značka” skvelá
 • „Značka“ dobrá
 • „Značka“ je zlá
 • „Značka“ najhoršie
 • „Značka“ hrozná

A tak ďalej.

Monitorovanie konkurentov

Je tiež dôležité vidieť, čo ľudia hovoria o vašich najväčších konkurentoch.

Napríklad, ak vaši konkurenti dostávajú veľa chvály, musíte vedieť, čo robia správne. Ak sa ochabujú, musíte tiež pochopiť prečo. Ak stratíte svojich konkurentov z dohľadu, môžu vás prekvapiť – alebo ešte horšie – predbehnúť vás.

Keď budete sledovať konkurentov, jednoducho nahraďte názov svojej značky ich a pridajte rovnaké modifikátory, ktoré sme popísali v zozname s odrážkami vyššie. Pomôže vám to zmerať, čo verejnosť hovorí o vašej značke v porovnaní s tým, čo hovorí o vašich hlavných rivaloch.

Monitorovanie relevantných tém

Svoje odvetvie môžete pozorne sledovať sledovaním tém relevantných pre vašu firmu a problémových bodov zákazníkov. Tým, že budete mať tieto informácie na pamäti, môžete presne predpovedať zmeny v trendoch v odvetví, ktoré vám pomôžu udržať si náskok.

Tu je skvelý príklad toho, ako môžete použiť službu Google Alerts na monitorovanie svojho odvetvia. Pre tento príklad zostaňme pri scenári našej realitnej firmy.

Okrem používania IDX nehnuteľnosti softvér na zobrazenie najaktuálnejších údajov zo zoznamu nehnuteľností, môžu byť informácie Google Alerts neoceniteľné pri pomoci realitným firmám optimalizovať svoje webové stránky a marketingové úsilie lepšie slúžiť klientom a odlíšiť sa od konkurencie.

Nastavením upozornení Google pre konkrétne kľúčové slová súvisiace s ich trhom, ako napríklad „domy na predaj v [city name]“ alebo „trendy v oblasti nehnuteľností v [state name]“, môžu realitné firmy mať aktuálne informácie o najnovších správach a vývoji vo svojej oblasti a zároveň pozorne sledovať dopyt, konkurenciu a potenciálne zdroje potenciálnych zákazníkov.
Bez ohľadu na to, v akom odvetví sa pohybujete, spojením upozornení Google s relevantnými nástrojmi na monitorovanie značky môžete urobiť maximum, aby ste si udržali náskok pred konkurenciou a pochopili, čo vaše cieľové publikum najviac potrebuje.

Čítať:  Ak Google zistí, že stránka je neindexovaná, automaticky spomalí indexové prehľadávanie tejto stránky, a to aj v prípade, že odstránite položku Noindex

Záver

Služba Google Alerts môže byť účinným spôsobom sledovania vašej značky, konkurentov a odvetvia. Zvážte experimentovanie s rôznymi kombináciami vyhľadávania a modifikátormi, v prípade potreby použite rôzne filtre, aby ste zistili, čo vám prináša najlepšie výsledky.

Aj keď je služba Google Alerts hodnotná služba, nie je to dokonalé riešenie. Služba Google Alerts momentálne nemôže kontrolovať konverzácie na sociálnych sieťach. To znamená, že vám chýbajú zmienky v rámci týchto hlavných platforiem.

Sociálny nástroj na počúvanie spoločnosti Sprout Social môže bez problémov fungovať spolu so službou Google Alerts, aby vám poskytol úplnejší prehľad o tom, čo verejnosť hovorí o vašej firme v rámci World Wide Web.

Prihláste sa na 14-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu Sprout Social ešte dnes, aby ste videli, ako efektívne môže rozšíriť váš pohľad.

Autor Bio

Ioana je autorkou obsahu pre obchod, digitálny marketing a SaaS pre značky B2B. Ioana, ktorá sa narodila v Transylvánii a vyrastala v Texase, žije digitálnym nomádskym životom od roku 2016. Od Barcelony po Puerto Vallarta až po jej nové bydlisko vo veternom meste Oklahoma, nikdy nebudete vedieť, kam sa Ioana vydá najbližšie.

Špičkový sprievodca monitorovaním značky na sledovanie online reputácie

často kladené otázky

1. Ako nastavím službu Google Alerts?

Nastavenie služby Google Alerts:
1. Navštívte stránku google.com/alerts
2. Do vyhľadávacieho panela zadajte výrazy, pre ktoré chcete dostávať upozornenia
3. Skontrolujte vzorové upozornenia, aby ste sa uistili, že budú prospešné
4. Upravte svoje vyhľadávanie kliknutím na ponuku možností a zmenou frekvencie upozornení, jazyka, regiónu, zdrojov, množstva a možností doručenia
5. Dokončite kliknutím na „Vytvoriť upozornenie“.

2. Potrebujete Gmail na nastavenie Google Alert?

Ak chcete dostávať upozornenia Google, musíte mať účet Google, ktorý sa automaticky dodáva s adresou Gmail. Tam dostanete svoje výsledky.

3. Fungujú Google Alerts na sociálnych médiách?

Upozornenia Google nefungujú na sociálnych médiách. Na sledovanie zmienok na sociálnych sieťach budete potrebovať nástroj na sociálne počúvanie, ako je Sprout Social.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE