Ako nastaviť e-mail v cPanel na Bluehost

Ako nastaviť e-mail v cPanel na Bluehost

https://www.youtube.com/watch?v=q89gtXywNSY

V tejto príručke sa dozviete, ako nastaviť e-mail pre vašu novú doménu v cPaneli. Príklad, ktorý používame v tomto návode, ako je tiež uvedené vo videu, je cPanel s Bluehost pre poskytovateľa hostingu pre vašu doménu. Nastavenie e-mailu v Bluehost je veľmi jednoduché, takže sa budeme venovať základom a spôsobu prístupu k vášmu e-mailu pomocou webovej pošty a konfigurácii e-mailu vašej domény na používanie doma alebo prostredníctvom inej populárnej služby, ako sú Google Apps for Work a Gmail.

Navigácia cPanel a lokalizácia e-mailového portálu

Okamžite si všimnete po prihlásení do svojho cPanelu v rámci Bluehost dashboard, ktorý obsahuje rôzne oblasti nastavení pre váš hostingový účet vrátane Mail, Website Builders (CMS/Simple Scripts), Mojo Marketplace (doplnky, nástroje, šablóny, skripty atď.), Domény, správa súborov, databázy a ďalšie. Pre tento návod sa zaoberáme iba aplikáciou Mail. Kliknite na ikonu obálky s nápisom „E-mailové účty“.

Vytváranie účtov

Po presmerovaní na stránku nastavenia e-mailu z vášho cPanelu budete konfrontovaní s obrazovkou, ktorá obsahuje formulár na vytvorenie novej e-mailovej adresy s vybratou doménou. Ak máte na svojom hostingovom účte viac ako jednu doménu s prídavnými doménami, v rozbaľovacom zozname si môžete vybrať, ktorú doménu chcete použiť. Na tej istej stránke môžete tiež vyhľadávať e-mailové adresy, ktoré ste predtým vytvorili.

Čítať:  Najúčinnejšie hacky digitálneho marketingu pre elektronický obchod

Na tejto stránke jednoducho vytvorte e-mailové používateľské meno bez @yourdomain (zobrazí sa vyblednutým šedom vedľa poľa na zadanie používateľa e-mailu. Zadajte bezpečné heslo a potvrďte ho opätovným zadaním do ďalšieho poľa vo formulári. odporúčame, aby ste zadali heslo, ktoré obsahuje aspoň písmená, jedno číslo a jeden znak (!@#$%^& alebo *). Môžete tiež použiť generátor hesiel. Kliknite na vytvoriť a váš e-mailový účet sa vyplní v oblasti nižšie, ktorá obsahuje Informácie o účte.

Prístup k webovej pošte

Používanie webovej pošty pre váš e-mail má svoje výhody a nevýhody. Jednou z výhod je, že k nemu máte prístup priamo z oblasti palubnej dosky cPanel. Ďalším je, že nemusíte tráviť čas konfiguráciou mil klienta, o čom budeme diskutovať v ďalšej časti. Jednoducho povedané, je to najrýchlejší spôsob, ako začať používať svoj e-mail. Nevýhodou je, že dostupné webové poštové rozhrania nemusia byť také prispôsobiteľné alebo užívateľsky prívetivé ako poštový klient alebo iná webová poštová služba, ktorú možno nakonfigurovať aj na použitie s vašou doménou. Dobrou správou je, že svoj e-mail môžete neskôr nakonfigurovať na použitie s inou službou alebo s poštovým klientom doma.

Na tej istej obrazovke, ktorú ste použili na nastavenie svojich e-mailových účtov, nájdete odkaz v rozbaľovacej ponuke označený ako „Viac“ vedľa vašej e-mailovej adresy. Vyberte možnosť „Prístup k webovej pošte“.

Tri dostupné možnosti v Bluehost pre prístup k webovej pošte sú Horde, Roundcube a Squirrel Mail. Každý má iné rozhranie. V tomto videu nastavujeme pomocou Horde. Rozhranie Horde je veľmi podobné iným e-mailovým rozhraniam a má podobné funkcie, ako je typické rozloženie e-mailu s 2 stĺpcami so stĺpcom na bočnej strane pre vašu doručenú poštu a priečinky, ponuky pre kontakty, predvoľby pošty a funkciu kalendára.

Čítať:  Prémiové témy WordPress pre webové stránky miestnych firiem

Konfigurácia e-mailového klienta

Možno budete chcieť pristupovať k e-mailu zo svojej domény bez toho, aby ste museli používať rozhrania poskytované prostredníctvom cPanel, pretože by ste radšej používali e-mailového klienta, na ktorého používanie ste si zvykli, ako napríklad Outlook alebo Mac Mail. V tomto prípade budete musieť nakonfigurovať niektoré nastavenia na smerovanie pošty z vašej domény do vášho klienta. Budete musieť upraviť niektoré nastavenia vo vašom klientovi z informácií vo vašom účte cPanel.

Na tej istej obrazovke, ktorú ste použili na nastavenie svojich e-mailových účtov, nájdete odkaz v rozbaľovacej ponuke označený ako „Viac“ vedľa vašej e-mailovej adresy. Vyberte „Konfigurovať e-mailového klienta“.

Keď to urobíte, budete presmerovaní na ďalšiu obrazovku, ktorá obsahuje informácie o vašej doméne a nastaveniach e-mailu, ktoré možno použiť v predvoľbách pošty vášho e-mailového klienta, ako je znázornené na videu. Na tejto konfiguračnej stránke si všimnete informácie v dvoch stĺpcoch a dvoch riadkoch. Vľavo hore nájdete v pravom stĺpci, ktorá aplikácia sa zhoduje s príslušným protokolom. Dva stĺpce v spodnom riadku odkazujú na SSL (Secure Socket Layers). Ak na svojej lokalite používate túto bezpečnostnú funkciu, poznačte si všetky nastavenia, ktoré je potrebné použiť. Skopírujte tieto nastavenia do predvolieb poštového klienta, ako je znázornené na snímke obrazovky. Vo videu je doména wpchanges.com a na snímke obrazovky používame ako doménu yahoo.com.

Používanie webovej pošty

Horde, Squirrel Mail a Roundcube sú všetky nastavené trochu inak, pokiaľ ide o rozloženie, dizajn a funkcie, ale všetky vám umožňujú vykonávať základné e-mailové funkcie. V Horde, príklade, ktorý používame vo videu, je rozloženie podobné online pošte, ako je AOL alebo Gmail. Doručená pošta sa nachádza vľavo spolu s virtuálnou schránkou a priečinkami. Rozbaľovacie ponuky v hornej časti vás navigujú k úlohám, kalendáru, poznámkam a preferenciám (označené ikonou ozubeného kolieska). E-mail si môžete nastaviť pomocou priečinkov na usporiadanie e-mailu. Na uloženie kontaktných informácií použite adresár. Nastavte si schôdzky a plány pomocou kalendára.

Čítať:  595 vybraných mien barov

Používanie poštového klienta

Po nastavení vášho klienta na prijímanie e-mailov z vášho doménového e-mailového účtu môžete kontrolovať e-maily z vášho domáceho počítača alebo servera. Doménu môžete použiť aj v sieti na použitie vo firme alebo podnikovom prostredí.

Presmerovanie k inému poskytovateľovi

Poslednou možnosťou, ktorú možno budete chcieť preskúmať, je použitie inej cloudovej možnosti, ako je Google Apps for Work, kde môžete nakonfigurovať svoju doménu na prácu s Gmailom. Výhodou je, že môžete využívať funkcie, ktoré sú súčasťou Google, ako sú Disk, Dokumenty, Kalendár a ďalšie. Budete musieť zadať informácie z vašej konfigurácie v MX Entry z vašej sekcie Mail na ovládacom paneli cPanel. Budete musieť nahradiť záznamy a informácie o portoch od spoločnosti Google. Existujú aj ďalšie návody na túto tému, ktoré vám pomôžu začať, vrátane informácií od spoločnosti Google na webe. Nevýhodou je, že niektoré priečinky doručenej pošty odmietnu tieto poštové servery kvôli citlivým filtrom nevyžiadanej pošty.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE