Ako nastaviť FTP prístup na vašu stránku pomocou CPanel

Ako nastaviť FTP prístup na vašu stránku pomocou CPanel

FTP alebo protokol na prenos súborov je rýchly a jednoduchý spôsob, ako presunúť súbory, ako sú témy, obrázky a súbory doplnkov, na vašu webovú stránku WordPress.

Ak chcete používať FTP, musíte si najprv udeliť prístup k FTP a pekný jednoduchý spôsob udelenia tohto prístupu je cez rozhranie CPanel, ktoré je celkom štandardné pre väčšinu zdieľaných hostingových plánov.

CPanel je nástroj, ktorý je súčasťou väčšiny hostingových plánov, aby uľahčil hosťovanie svojich webových stránok každému bez ohľadu na technické znalosti.

Poďme sa pozrieť na to, ako nastaviť FTP prístup cez CPanel, aby ste mohli prenášať súbory kedykoľvek budete chcieť.

Krok 1:

Prihláste sa do svojho hostingového účtu WordPress pomocou svojho používateľského mena a hesla. Používam Bluehost, takže to vyzerá takto, váš hostiteľ môže byť iný…

Prihlasovacia stránka hosťovania

Niektorí poskytovatelia hostingu poskytnú priame prihlásenie pre CPanel namiesto toho, aby vás najprv požiadali o prihlásenie do ich administrátorského panela (alebo niekedy ako alternatívnu možnosť).

Ak je to tak, tieto podrobnosti budú v e-maile, ktorý ste dostali od hostiteľskej spoločnosti pri prvej registrácii.

Krok 2:

Kliknite na kartu Hosting a potom na možnosť CPanel. Toto sa často zobrazuje ako predvolená domovská stránka v závislosti od vášho poskytovateľa hostingu.

Čítať:  Ako zmeniť veľkosť písma na Kindle?

Hosting a CPanel

Krok 3:

Nájdite a kliknite na tlačidlo FTP Accounts. Nachádza sa v časti Správa súborov. Ak ho nemôžete nájsť, použite funkcie Ctrl + F a zadajte „FTP“.

FTP účet

CPanel má celkom konzistentné používateľské rozhranie, takže táto ikona by mala byť známa.

Krok 4:

Je možné, že už máte nastavený FTP účet. Overte si to v spodnej časti stránky. Ak nie, použite obrazovku nastavenia na vytvorenie nového.

Zvoľte si prihlasovacie meno a heslo, ktoré si zapamätáte. Systém vytvorí vo vašich súboroch adresár FTP a pre svoju kvótu stačí zaškrtnúť políčko Neobmedzené. Pokračujte kliknutím na tlačidlo Vytvoriť účet FTP.

Pridať FTP účet

Krok 5:

U väčšiny hostiteľov máte možnosť manuálne alebo automaticky nastaviť svojho FTP klienta. Vybrať dobrého FTP klienta je niečo podobné Filezilla alebo Cyberduck (pre Mac).

Títo klienti vám poskytujú rozhranie, ktoré zobrazuje všetky súbory vašich webových stránok, takže ich môžete presúvať alebo do nich vkladať nové súbory. Nová stránka by vám mala poskytnúť všetky potrebné poverenia FTP. Zapamätajte si to, aby ste sa mohli prihlásiť do FTP klienta v niekoľkých nasledujúcich krokoch.

Krok 6:

Stiahnite si FTP klientov Filezilla alebo Cyberduck podľa toho, aký typ počítača máte.

Stiahnite si Filezilla

Krok 7:

Ak chcete pristupovať k súborom vašej lokality cez FTP klienta manuálne, čo je naozaj celkom jednoduché, použite prihlasovacie údaje, ktoré ste dostali predtým, a vložte ich do vybraného klienta. Napríklad, ak používate Filezilla, ponúkajú prihlasovaciu oblasť v hornej časti obrazovky.

Čítať:  Ako vytvoriť plánované príspevky vo WordPress pomocou SchedulePress

Prihlásenie do Filezilla

Pre pole Host použite URL servera FTP a zadajte používateľské meno a heslo z predchádzajúceho nastavenia FTP. Pole Port väčšinou nemusíte vypĺňať, ale ak chcete, môžete.

Kliknite na tlačidlo Rýchle pripojenie a malo by vás pripojiť do niekoľkých sekúnd. To je všetko pre manuálnu verziu.

Krok 8:

Toto v skutočnosti nie je krok, ale alternatívny spôsob prístupu k vášmu FTP klientovi pomocou FTP účtu, ktorý ste práve vytvorili. Závisí to od vášho hostiteľského účtu, ale s Bluehost to môžete urobiť manuálne (ako krok 7) alebo sa prepojiť s klientom pomocou konfiguračného súboru.

Jednoducho si stiahnite konfiguračný súbor pre požadovaného FTP klienta a uložte ho na miesto, ktoré si zapamätáte.

Konfiguračné súbory

Otvorte svojho FTP klienta, napríklad Filezilla, a nájdite možnosť Importovať tak, že prejdete na Súbor > Importovať. To sa líši v závislosti od vášho klienta. Vyberte súbor XML, ktorý ste práve vložili do počítača, a importujte ho.

Kliknite na OK vo všetkých úspešných oknách a prejdite na Súbor > Správca lokality. Nájdite svoju doménu a kliknutím na tlačidlo Pripojiť dokončite proces.

Osobne si myslím, že manuálna metóda pripojenia k FTP klientovi je o niečo jednoduchšia, ale môžete vyskúšať obe, aby ste zistili, ktorá vyhovuje vašim potrebám. To je všetko, čo sa týka nastavenia prístupu FTP cez CPanel.

Ak máte nejaké otázky o tom, ako nastaviť FTP prístup na vašu stránku pomocou CPanel, napíšte riadok do sekcie komentárov nižšie.

Čítať:  Ako používať štatistiku návštevnosti WP vo WordPress na vytvorenie lepšej stránky

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE