Ako nastaviť interné prepojenie vo WordPress pomocou Link Whisper

Každý odborník na SEO vám povie, že interné prepojenie je rozhodujúce pre to, aby sa vaša webová stránka umiestnila na vysokej úrovni na Googli, ale môže to byť ťažké. Avšak, ako väčšina vecí vo WordPress, existuje doplnok, ktorý vám môže pomôcť. V tomto prípade je to Link Whisper.

Tento doplnok používa AI na skenovanie obsahu na vašom webe a potom odporúča interné odkazy autorovi. Teraz, ako by ste mohli očakávať od AI, nie je dokonalá. Ale niekedy môže byť aj zlé odporúčanie užitočné počas procesu písania, pretože ho možno budete vedieť začleniť neskôr.

Dnes ukážem, ako zlepšiť interné prepojenie pomocou pluginu Link Whisper.

Význam interného prepojenia

Interný odkaz je odkaz, ktorý vedie návštevníkov na inú adresu URL na tej istej stránke. Návštevníkom to môže pomôcť nájsť ďalšie relevantné informácie, ktoré môžu byť podporným dôkazom faktov, ktoré tvrdíte, alebo to môže byť obsah, ktorý sa zaoberá podobnou témou.

Berte to ako rozšírenie článku, aby ste ešte viac zaujali čitateľa.

Samozrejme, interné odkazy nie sú len v prospech návštevníka, sú osvedčené zvýšiť SEO.

Je to preto, že keď vyhľadávací robot prechádza cez vaše stránky, skúma každý odkaz, interný aj externý. Interné odkazy pomáhajú vyhľadávacím robotom identifikovať, ktoré stránky sú dôležité na vašom webe, takže prepojené stránky budú s väčšou pravdepodobnosťou indexované.

Čítať:  Web Design Services: Zlepšenie vašej online prítomnosti

Samozrejme, môžete si myslieť, že by ste mali prepojiť čo najviac stránok. Toto však nie je tento prípad. Aj keď nie je stanovený počet odkazov, na ktoré by ste sa mali zamerať, majte na pamäti, že príliš veľa odkazov môže poškodiť dojem čitateľa.

A nezabudnite, že potrebujete zdravú kombináciu interných aj externých odkazov.

Ako vytvoriť interné odkazy pomocou funkcie Link Whisper

Krok 1: Nainštalujte Link Whisper

Link Whisper je bezplatný doplnok, ktorý používa AI na odporúčanie interných odkazov počas písania. Doplnok pomáha identifikovať stránky alebo príspevky, ktoré nemajú žiadne interné prepojenie, známe tiež ako osirelý obsah, aby ste ich mohli rovnomerne distribuovať.

Môžete dokonca sledovať konkrétne kľúčové slová a odporúčať konkrétne články pri každom použití daného kľúčového slova. Môžete si napríklad nechať doplnok odporučiť článok o Yoast SEO vždy, keď použijete frázu Yoast SEO.

Poznámka: Tento tutoriál sa bude týkať bezplatnej verzie doplnku. Mnoho funkcií je uzamknutých za prémiovou verziou.

Začnite kliknutím na Pluginy a výberom možnosti Pridať nový na ľavom administračnom paneli.

V dostupnom vyhľadávacom poli vyhľadajte Link Whisper. Tým sa vytiahnu ďalšie doplnky, ktoré vám môžu pomôcť.

Prejdite nadol, kým nenájdete doplnok Link Whisper, kliknite na tlačidlo „Inštalovať teraz“ a aktivujte doplnok na použitie.

Krok 2: Zobrazte zostavu interných prepojení

Prvá vec, ktorú plugin po aktivácii urobí, je skenovanie obsahu vašej webovej stránky. Potom vytvorí správu, ktorá zobrazí aktuálny počet interných (prichádzajúcich a odchádzajúcich) a externých odkazov na vašom webe.

Čítať:  Štatistiky pracovných miest WordPress: Analýza dopytu po práci a priemernej mzdy

Prvá vec, ktorú by ste mali urobiť, je pozrieť si tento prehľad. Je to skvelý spôsob, ako zistiť, ako dobre alebo ako zle sa vám darí, pokiaľ ide o interné prepojenie.

Na ľavom správcovskom paneli kliknite na Link Whisper a vyberte možnosť Report.

Mali by ste vidieť úplný zoznam každého príspevku a stránky na vašom webe. Každý z nich má tri stĺpce: Prichádzajúce interné odkazy, Odchádzajúce interné odkazy a Odchádzajúce externé odkazy. Každý stĺpec bude mať číslo, ktoré predstavuje počet týchto odkazov v danom príspevku alebo stránke.

Poznámka: V prípade, že by vás zaujímalo, aký je rozdiel medzi prichádzajúcimi a odchádzajúcimi internými odkazmi, prichádzajúci interný odkaz odkazuje na odkazy na iných príspevkoch alebo stránkach, ktoré vedú k týmto článkom. Zatiaľ čo odchádzajúci odkazuje na interné odkazy prítomné v článku smerujúce na iné príspevky alebo stránky.

Ak umiestnite kurzor myši na nadpis, zobrazí sa vám výber možností. To zahŕňa možnosť exportovať všetky tieto údaje do hárku programu Excel.

V hornej časti je možnosť vyhľadávania, ak hľadáte konkrétnu stránku alebo príspevok. Je to veľmi užitočné, keď sa váš web rozrastie, pretože počet príspevkov a stránok bude príliš dlhý na to, aby ste ich mohli náhodne prechádzať. Vedľa neho nájdete tlačidlo „Spustiť skenovanie odkazov“.

Toto tlačidlo prehľadá celú vašu webovú stránku a aktualizuje stránku s prehľadom. Nezabudnite stlačiť toto tlačidlo vždy, keď si prezeráte správu, pretože by ste mali zobraziť len tie najpresnejšie informácie.

Čítať:  Najlepšie témy WordPress pre právnikov & advokátske kancelárie

Poznámka: Doplnok tiež pridáva stĺpec Štatistika odkazov do sekcií vašich príspevkov a stránok. Toto obsahuje počet odkazov nájdených v každom článku.

Krok 3: Nakonfigurujte nastavenia

Skôr ako začnete používať doplnok na vytváranie odkazov, musíte nakonfigurovať nastavenia. Sú celkom jednoduché, ale sú veľmi dôležité, pretože diktujú odporúčania, ktoré dostanete.

Kliknite na Nastavenia.

Všetky tieto nastavenia sú o vyladení odporúčaní, ktoré doplnok poskytuje. Na vylepšenie možností môžete vylúčiť čísla alebo určité bežné slová.

V predvolenom nastavení je zoznam bežných slov dosť rozsiahly, ale môžete ho rozšíriť.

Existujú aj ďalšie možnosti, napríklad aké typy obsahu by mal doplnok odporúčať. V predvolenom nastavení ide o príspevky a stránky, ale možno ich aj rozšíriť. Môžete tiež nastaviť počet viet, kým plugin začne odporúčať odkazy.

To je dobré pre autorov, ktorí nechcú žiadne odkazy v úvodnom odseku.

Keď ste s nastaveniami spokojní, kliknite na tlačidlo „Uložiť“.

Krok 4: Vytvorenie interných odkazov

S nakonfigurovanými nastaveniami je čas skutočne začať vytvárať interné odkazy. Ale predtým, ako sa do toho dostaneme, musím zdôrazniť istý bod.

Ak ide o nový web bez veľkého množstva obsahu (príspevkov alebo stránok), nedostanete veľa odporúčaní jednoducho preto, že nie je veľa dostupných možností.

Tento doplnok teda funguje najlepšie, keď máte veľa obsahu, z ktorého môže doplnok čerpať.

Ak chcete zobraziť odporúčania, prejdite na akúkoľvek existujúcu stránku alebo príspevok. Spustenie nového bude fungovať, ale v skutočnosti musíte vytvoriť obsah, aby ste videli odporúčania. Prejdite nižšie pod príspevkom a nájdite sekciu Odporúčané odkazy na šepot odkazov.

Čítať:  Tipy na úspešný prechod na outsourcing správy IT

Tu nájdete návrhy pre váš obsah. Existuje aj niekoľko ďalších možností.

Gratulujeme, že ste sa naučili používať Link Whisper. Doplnok je oveľa užitočnejší na väčších webových stránkach s množstvom obsahu na vytváranie interných odkazov. Pamätajte, že verzia Pro ponúka oveľa viac funkcií, ktoré môžete využiť.

Pridajte interné odkazy na WordPress ešte dnes

Každá úspešná webová stránka využíva interné odkazy a tá vaša nebude výnimkou. Je to dôležitá súčasť procesu SEO, no nie je to len pre vyhľadávače. Interné odkazy tiež pomáhajú návštevníkom orientovať sa na vašich webových stránkach a nájsť relevantný obsah, ktorý si môžu vychutnať.

A hoci sa tento článok zameral na interné odkazy, nezabudnite pridať aj externé. Pomáha to návštevníkom ukázať, že získavate informácie z iných zdrojov, čo dodáva vášmu obsahu dôveryhodnosť.

V niektorých prípadoch môže tiež otvoriť dvere budúcej spolupráci.

Na koľko interných odkazov sa zameriavate v každom príspevku alebo stránke? Pridávaš interné odkazy počas písania alebo ich pridávaš až po dokončení písania?

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE