Ako nastaviť lokálne SEO pre váš web WordPress

miestne obchodné seoOptimalizácia vašej webovej stránky tak, aby sa umiestnila vyššie na stránkach s výsledkami hlavných vyhľadávačov, nie je ľahká úloha. Aj keď možno poznáte tradičné metódy a osvedčené postupy SEO, miestne SEO je samostatná kategória. V tomto príspevku vás prevedieme základmi nastavenia lokálneho SEO pre váš web WordPress, aby ste si to mohli bez problémov odškrtnúť zo svojho zoznamu.

Skôr ako začneme, povedzme si pár základov.

Prehľad lokálneho SEO

Lokálne SEO je skvelý spôsob, ako môžu online firmy upútať pozornosť vo svojom okolí. Či už predávate fyzický tovar alebo služby, miestne SEO je o miestnych vlastníkoch firiem, ktorí oslovia potenciálnych zákazníkov v okolí.

Napríklad, keď záujemca zadá do vyhľadávača Google „hračkáreň “, všimne si niekoľko firiem uvedených v hornej časti, ktoré sa nachádzajú v danej lokalite. Používateľ v inom meste, štáte alebo krajine by podobne videl výsledky najbližšie k jeho fyzickej polohe, keď spustí podobný vyhľadávací dopyt.

Po nastavení miestneho SEO pre váš web sa informácie o vašej firme zobrazia všetkým používateľom vo vašej lokalite, ktorí hľadajú produkty, ktoré máte na sklade, alebo služby, ktoré ponúkate.

Ako nastaviť lokálne SEO pre váš web WordPress

Správne miestne nastavenie SEO poskytne vašej stránke väčšiu plochu obrazovky na stránke s výsledkami vyhľadávacieho nástroja. Na rozdiel od platených reklám je tento priestor navyše zadarmo, ak ste ochotní do toho vložiť trochu úsilia. Nasledujúce tipy vám pomôžu začať.

Čítať:  15+ služieb písania obsahu SEO, ktoré vám pomôžu zvýšiť vaše hodnotenie v roku 2024

Zverejnite kontaktné informácie svojej firmy

Pridanie kontaktných informácií je nesmierne dôležité, ak chcete osloviť potenciálnych zákazníkov vo svojom okolí. Kontaktné informácie vašej firmy by mali (prinajmenšom) obsahovať názov vašej firmy, adresu a telefónne číslo, aby vás potenciálni zákazníci mohli kontaktovať.

Dostatočné množstvo informácií dostupných návštevníkom robí vašu firmu dostupnejšou a buduje dôveryhodnosť. Okrem toho všetkého je kľúčové umiestnenie kontaktných informácií vašej firmy na vašej stránke. V ideálnom prípade by mal byť uvedený niekde na prednej strane (napríklad v hlavičke alebo päte) alebo na Kontaktuj nás stránku, aby sa dala ľahko nájsť.

Zaregistrujte sa na firemný záznam

google moju firmu

Keď pridáte svoje kontaktné informácie, Google pre vás vytvorí firemnú stránku. V prípade, že sa nezobrazí na stránke s výsledkami vyhľadávacieho nástroja Google, môžete to urobiť sami tak, že prejdete na Moja firma na Googli a prihlásenie do firemného záznamu. Alebo ak je vaša firma už uvedená, môžete si nárokovať vlastníctvo svojho záznamu.

Miestny zoznam Yahoo a Miesta Bing sú dve ďalšie platformy, na ktorých sa tiež oplatí zaregistrovať svoju firmu, aby ste oslovili ešte viac ľudí. Keď sa zaregistrujete do vyhľadávača, informuje návštevníkov vo vašej lokalite, že podnikáte, o čom je vaša firma, kde sa nachádza a aké sú jej kontaktné údaje.

Vykonajte prieskum kľúčových slov

Ty iba nemôže optimalizujte svoj web pre lokálne SEO bez správnych kľúčových slov! Najjednoduchší spôsob, ako prejsť na kľúčové slová a získať prehľad o tom, čo ľudia zadávajú do vyhľadávacieho panela, je Google AdWords. Umožňuje používateľom vyhľadávať kľúčové slová, ktoré sú relevantné pre oblasť vášho podnikania, a nájsť naše ďalšie relevantné výrazy, ktoré ľudia skutočne používajú, aby ste ich mohli premietnuť do obsahu vašej stránky.

Čítať:  10 spôsobov, ako úspešne propagovať svoju novú firmu

Práca sa však nekončí pri identifikácii relevantných kľúčových slov – musíte ich tiež správne implementovať. Môžete to urobiť pridaním kľúčových slov na svoje vstupné stránky, blogové príspevky a obrázky. Okrem toho môžete použiť aj Yoast SEO plugin na ďalšie zlepšenie SEO vašej stránky WordPress.

Protip: jedným z veľkých trendov v lokálnom prostredí je explózia vyhľadávaní „v mojom okolí“. Pozri Google Trends. Tieto vyhľadávania sú takmer všetky mobilné dopyty, pričom používatelia doslova hľadajú miestne firmy, keď sa pohybujú po meste, napr. „ortodontista v mojom okolí“ – Otázkou je, čo môžete urobiť, aby ste to využili?

Blog o miestnych témach

blog

Na účely optimalizácie vašej stránky WordPress pre miestne SEO je dobré blogovať o témach, ktoré sú v meste trendy. Príspevky, ktoré sú relevantné pre miestnych obyvateľov, im dávajú viac dôvodov navštíviť vašu stránku a mať prehľad o tom, čo publikujete. Je to skvelý spôsob, ako upútať pozornosť a vytvoriť platformu pre ľudí, aby sa zoznámili s vašou značkou.

A keď tieto príspevky zdieľajú čitatelia na platformách sociálnych médií, môžu pomôcť zvýšiť online prítomnosť vašej firmy a priviesť k nej miestnu návštevnosť. Kľúčom je vytvárať dobre napísané a kvalitné príspevky, ktoré si návštevníci chcú prečítať a zdieľať.

Získajte referencie zákazníkov

Najlepší spôsob, ako nechať svoju značku hovoriť za seba, sú recenzie. Ľudia chcú vedieť, aký dobrý je produkt alebo služba skôr, ako do nich investujú čas a peniaze. Prezentáciu svojej firmy môžete odviesť tak dobre, že jej môžete zvýšiť dôveryhodnosť tým, že umožníte zákazníkom hodnotiť a recenzovať vaše produkty alebo služby.

Čítať:  Ako nastaviť sledovanie zásielok WooCommerce (An...

Existuje mnoho rôznych druhov systémov hodnotenia, ktoré si môžete zvoliť, napríklad hviezdičky, čísla alebo páči sa mi/nepáči sa mi. Ak však chcete získať hlbšiu spätnú väzbu, môžete nastaviť mechanizmus recenzií, v ktorom môžu používatelia zdieľať svoje skúsenosti s vašimi produktmi. Poskytnutie platformy, kde môžu používateľom voľne komentovať a kritizovať, môže slúžiť ako nezaujaté svedectvo o vašej značke pre budúcich potenciálnych zákazníkov.

Záver

Miestne SEO môže poskytnúť vášmu webu poháňanému WordPressom kus voľného miesta navyše vo výsledkoch vyhľadávacieho nástroja – ak sa to urobí správne. Stojí to za námahu? Rozhodne!

Poďme si rýchlo zrekapitulovať hlavné kroky, ktoré musíte urobiť, aby ste optimalizovali svoj web pre lokálne SEO:

  1. Pridajte kontaktné informácie svojej firmy.
  2. Zaregistrujte sa do obchodného zoznamu vyhľadávacieho nástroja.
  3. Identifikujte kľúčové slová relevantné vo vašej lokalite.
  4. Blogujte o témach, ktoré sú trendy vo vašej oblasti.
  5. Umožnite svojim zákazníkom písať recenzie.

Je vaša stránka WordPress nastavená na lokálne SEO? Aké kroky podniknete na optimalizáciu svojej stránky? Radi by sme od vás počuli, takže nám dajte vedieť v sekcii komentárov nižšie!

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE