Ako nastaviť pripomienky liekov na Apple Watch?

Apple Watch sú dokonalé zariadenie pre zdravý život. A zlepšilo sa to s novými watchOS 9 a 10, ktoré pridávajú natívne pripomienky liekov. Tu je návod, ako môžete nastaviť a povoliť pripomienky liekov na hodinkách Apple Watch s aplikáciami tretích strán alebo bez nich.

Ako povoliť pripomenutie liekov na hodinkách Apple Watch?

Aktualizácia iOS 16 a watchOS 9 (vydaná v roku 2022) uľahčila ľuďom sledovanie ich liekov. Teraz môžete v aplikácii Zdravie pridávať lieky, vitamíny a doplnky. Môžete si tiež nastaviť vlastné pripomienky pre hodinky, ktoré vás upozornia, keď je čas užiť lieky.

Tieto pripomienky môžu byť užitočné najmä pre starších ľudí a ľudí, ktorí užívajú lieky dlhodobo alebo musia užívať viac dávok počas dňa. Hodinky by vás zachránili a zabránili by vám zabudnúť na dávku.

Tu je návod, ako pridať lieky a nastaviť pre ne pripomienky na iPhone a Apple Watch. Ale skôr ako začneme, pozrime sa na požiadavky, aby funkcia fungovala.

Predbežné požiadavky

Váš iPhone musí používať iOS 16 alebo novší. A vaše Apple Watch musia mať watchOS 9 alebo novší. WatchOS 9 podporuje nasledujúce modely Apple Watch:

  • Apple Watch Series 4, 5, 6
  • Apple Watch Series 7, 8, 9
  • Apple Watch Series SE (1. a 2. gen.)
  • Apple Watch Ultra 1, 2
Čítať:  5 spôsobov, ako si priblížiť rolky Instagramu počas sledovania

Pridajte lieky do aplikácie Zdravie na iPhone

1. Otvorte na svojom iPhone aplikáciu Zdravie.

2. Choďte na Prehľadávať tab.

3. Tu kliknite na Lieky.

4. Klepnite Pridajte liek. Zadajte názov lieku a vyberte typ lieku – kapsula, tableta, kvapalina, topická aplikácia alebo iné formy, ako je krém, masť, gél, sprej atď.

5. Na ďalšej obrazovke vyberte silu tablety v mg. Ak nie je známa, vyberte možnosť „Žiadne informácie o sile“.

6. Potom vyberte lieky frekvencia. Môže to byť v pravidelných intervaloch, v konkrétne dni v týždni alebo podľa potreby.

7. Vyber čas dňa chcete pripomenutie, aby ste užili liek.

8. Ďalej vyberte pilulka tvar (v prípade tabletu) a jeho farba.

9. Nakoniec zadajte voliteľné podrobnosti, ako je prezývka a poznámky, ak nejaké existujú.

Liek je teraz pridaný do vášho rozvrhu. Môžete pridať ďalšie lieky, ktoré užívate podobne. Lieky môžu byť na iPhone označené ako užité alebo vynechané. Ale robiť to na Apple Watch je jednoduchšie, ako je uvedené nižšie.

Pripomenutia medicíny a prihlásenie na Apple Watch

Vaše hodinky Apple Watch vám teraz budú automaticky posielať pripomienky na užívanie liekov. Môžete klepnúť Zaznamenať všetko ako prijaté na označenie, že ste užili liek.

Ak chcete manuálne skontrolovať a prihlásiť lieky na Apple Watch:

1. Stlačením korunky Digital Crown na hodinkách Apple Watch otvoríte zoznam aplikácií.

Čítať:  Čo je testovanie akceptácie používateľom? Ako urobiť elektronický obchod UAT

2. Vyhľadajte a otvorte Lieky aplikácie. Nájdete tu všetky svoje dávky a ich načasovanie, po ktorých nasleduje dnešná história záznamu.

3. Prejdite na VŠETKY LIEKY, klepnite na názov liekua hit Log aby ste to označili ako prevzaté.

Vypnite pripomenutia liekov na iPhone a Apple Watch

1. Otvorte na svojom iPhone aplikáciu Zdravie. Ísť do Prehľadávať > Lieky.

2. Klepnite možnosti vedľa položky Denník, ako je znázornené na snímke obrazovky.

3. Zakázať prepínač pre Dávka Pripomienky.

Aplikácia Zdravie vám už nebude pripomínať, kedy máte podľa svojho rozvrhu užívať lieky.

Archivovať a archivovať lieky

Chcete odstrániť liek, ktorý ste prestali užívať? Takto môžete archivovať lieky:

1. Prejdite na Lieky v aplikácii Zdravie.

2. Prejdite nadol na Vaše lieky.

3. Potiahnite prstom doľava na názov lieku. Klepnite Archív.

Ak chcete zrušiť archiváciu lieku, prejdite nadol a klepnite na Archivované lieky na tej istej obrazovke. Potiahnite doľava po lieku a udrite Zrušiť archiváciu. Vráti sa do hlavného zobrazenia a môžete začať zaznamenávať svoje dávky.

Exportujte zoznam liekov do PDF

Aplikácia Zdravie vám umožňuje vytvoriť dokument PDF so všetkými liekmi, ktoré ste pridali, čo uľahčuje ich zdieľanie so svojím lekárom, priateľmi alebo rodinou. Postup:

1. Prejdite na Lieky v aplikácii Zdravie.

2. Prejdite nadol a klepnite na Export zoznamu liekov PDF.

3. Otvorí sa PDF s podrobnosťami o vašom aktuálnom lieku.

Čítať:  Ako zmeniť e-mail správcu WordPress (3 Meth...

4. Klepnite na ikonu zdieľam ikonu vpravo hore na kopírovanie, uloženie do súborov alebo zdieľanie so svojím lekárom.

Alternatíva – Aplikácie na pripomenutie medicíny pre Apple Watch

Ak nechcete používať aplikáciu Apple Medication alebo ste ešte neaktualizovali watchOS 9, môžete použiť aplikácie na pripomenutie liekov od tretích strán nižšie, aby ste dostávali upozornenia na Apple Watch.

Pripomenutie pilulky MediSafe

MediSafe je pomerne starý a dôveryhodný názov, pokiaľ ide o aplikácie na pripomenutie liekov pre iPhone a Apple Watch. Pripomína vám, aby ste užili dávky liekov vždy včas, aj keď vaše zariadenie spí. K dispozícii je tiež pripomienka doplnenia, ktorá vás upozorní, keď potrebujete doplniť zásoby receptov.

Jeho použitie je bezplatné a umožňuje vám zostaviť správu o lieku a zdieľať ju s priateľmi, rodinou alebo lekármi. V aplikácii Apple Watch môžete liek označiť ako užitý alebo preplánovať.

Stiahnuť ▼: MediSafe

Okrúhle zdravie

Round je ďalšia aplikácia dostupná pre iPhone a Apple Watch, ktorá uľahčuje zapamätanie si liekov. Má jednoduché rozhranie, ktoré vám ukáže všetky vaše lieky a vitamíny. Môžete si granulárne nastaviť plány pre rôzne dávky.

Aplikácia poskytuje pripomienky na doplnenie liekov. Môžete tiež počítať pruhy a zobraziť historické údaje z predchádzajúcich dní a mesiacov.

Stiahnuť ▼: Okrúhle zdravie

Zabaliť sa

Toto bol podrobný návod, ako môžete nastaviť a povoliť pripomienky liekov na hodinkách Apple Watch so systémom watchOS 9 alebo 10. Okrem toho sme spomenuli aj aplikácie tretích strán, ktoré vám to umožňujú. Dúfam, že nová funkcia Lieky vám pomôže užívať lieky včas bez obáv. Zostaňte zdraví a sledujte naše webové stránky, kde nájdete viac takýchto aktualizácií.

Čítať:  Ako opraviť chybu pri formátovaní SD karty na Steam Deck?

Môžete nás tiež sledovať pre okamžité technologické novinky na Google News alebo ak chcete získať tipy a triky, recenzie smartfónov a gadgetov, pripojte sa GadgetsToUse Telegram Group alebo sa prihláste na odber najnovších videí s recenziami GadgetsToUse kanál YouTube.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE