Ako nastaviť účet Twitter ako súkromný

Našťastie sa môžete prepnúť na súkromný účet Twitter, rovnako ako na akúkoľvek inú platformu sociálnych médií. Keď máte súkromný účet, iba ľudia, ktorí vás sledujú, môžu vidieť, čo sa vám páči, tweetujete alebo sledujete na Twitteri.

Ako nastaviť účet Twitter ako súkromný

Ako však prejsť na súkromný účet? Tento proces je veľmi podobný prechodu na súkromný profil na iných sociálnych sieťach. Potrebné kroky k tomu nájdete v tomto článku.

Ako urobiť svoj Twitter účet súkromným z počítača

Keď sa pripojíte k Twitteru, môžete si vybrať, či sú vaše Tweety verejné alebo súkromné. Nastavenie, aby bol váš profil súkromný, sa nazýva Chráňte svoje tweety. Keď vás budú chcieť sledovať noví sledovatelia, dostanete pozvánku, ktorú môžete prijať alebo odmietnuť, ak sú vaše tweety chránené. Ak ich výslovne nezakážete, účty, ktoré vás začali sledovať predtým, ako ste začali chrániť vaše Tweety, budú mať stále prístup k vašim chráneným Tweetom a interakciu s nimi.

Medzi chránenými tweetmi na nechránené môžete kedykoľvek prepínať. Dá sa to urobiť cez mobilnú aplikáciu alebo webovú stránku Twitter. Ak chcete, aby bol váš účet Twitter súkromný pomocou počítača, postupujte takto:

 1. Prihláste sa do svojho účtu Twitter pomocou webového prehliadača.
 2. Na ľavej strane obrazovky kliknite na Upozornenia a potom malý symbol ozubeného kolieska napravo od neho. Zavedie vás do vášho nastavenie stránku.
 3. Napravo od svojho používateľského mena vyberte položku Súkromie a bezpečnosť tab. Zobrazí sa zoznam dostupných nastavení.
 4. Kliknite Chráňte svoje tweetya zobrazí sa kontextové okno so žiadosťou o potvrdenie, že chcete, aby bol váš účet Twitter súkromný.
 5. V dolnej časti obrazovky kliknite na Chrániť a potvrďte zadaním hesla.
Čítať:  299 nápadov na umelecké popisky pre Instagram, ktoré obohatia vašu angažovanosť v roku 2024

Ako urobiť svoj Twitter účet súkromným z aplikácie iPhone alebo iPad

Nastavenie ochrany osobných údajov môžete zmeniť aj v aplikácii pre iPhone. Postupujte podľa týchto krokov:

 1. Spustite Twitter aplikácie.
 2. V hornej časti obrazovky sa dotknite ikony ozubeného kolieska a prejdite na stránku nastavení účtu napravo od vyhľadávacieho panela služby Twitter.
 3. Vyberte Súkromie a bezpečnosť z rozbaľovacej ponuky vedľa vášho používateľského mena.
 4. Upravte posúvač vedľa Chráňte svoje tweety. Rozsvieti sa na zeleno, čo znamená, že funkcia je povolená a vaše tweety sú chránené/súkromné.
 5. Keď skončíte, klepnite na hotový. Vaše tweety boli zabezpečené.

Majte na pamäti, že aj keď nastavenie vášho účtu Twitter ako súkromného bráni novým návštevníkom vidieť vaše tweety, funkcia nie je retroaktívna. To znamená, že všetci sledovatelia, ktorých ste získali pred nastavením účtu ako súkromného, ​​budú naďalej zobrazovať vaše tweety. Ak však chcete, aby boli vaše tweety pred nimi skryté, môžete účty z nasledujúceho zoznamu odstrániť.

Ako nastaviť svoj účet Twitter ako súkromný z aplikácie pre Android

Zmena nastavení ochrany osobných údajov účtu z aplikácie pre Android je veľmi podobná ich zmene z aplikácie pre iOS. Kroky sú tiež dosť podobné. Ak chcete prepnúť svoj Twitter profil na súkromný účet, postupujte takto:

 1. Otvor Twitter aplikácie.
 2. Napravo od vyhľadávacieho panela Twitteru v hornej časti obrazovky stlačte symbol ozubeného kolieska, čím otvoríte stránku nastavení účtu.
 3. V rozbaľovacej ponuke vedľa vášho prihlasovacieho mena vyberte Súkromie a bezpečnosť.
 4. Upravte posúvač vedľa Chráňte svoje tweety takže sa zmení na zelenú, čo znamená, že funkcia bola aktivovaná a vaše tweety boli chránené.
 5. Po dokončení krokov stlačte hotový. Budete musieť zadať svoje heslo na Twitteri.
Čítať:  Aktualizuje sa Snap Map bez otvorenia aplikácie?

Ako už bolo spomenuté, pokiaľ ide o sledovateľov, ktorých ste mali pred zmenou nastavenia ochrany osobných údajov, stále môžu vidieť vaše tweety. Na druhej strane, môžete odstrániť účty z vášho nasledujúceho zoznamu, ak chcete, aby vaše tweety zostali súkromné ​​​​z konkrétnych účtov.

Ďalšie často kladené otázky

Tu sú odpovede na ďalšie otázky, ktoré sme dostali v súvislosti s nastavením účtu Twitter ako súkromným.

Ako môžem zrušiť ochranu svojich tweetov?

Ak chcete zrušiť ochranu svojich Tweetov, postupujte podľa už uvedených krokov, aby ste sa dostali do nastavenia ochrany osobných údajov.

1. Prepnite posúvač vedľa Chráňte svoje tweety vypnuté v aplikáciách Twitter pre iOS a Twitter pre Android, aby ste zabránili ochrane vašich tweetov.

Pred zverejnením svojich príspevkov na Twitteri je dôležité skontrolovať vaše aktuálne žiadosti o sledovateľov. Žiadna žiadosť, ktorá zostane nezodpovedaná, nebude automaticky schválená. Ak zanecháte čakajúcu žiadosť, tieto účty budú musieť požiadať o opätovné sledovanie.

Majte na pamäti, že odobratie ochrany vašich Tweetov bude mať za následok, že všetky predtým chránené Tweety budú verejne dostupné.

Čo sa zmení pri prechode na súkromný účet Twitter?

Uistite sa, že rozumiete dôsledkom ponechania svojho účtu Twitter a tweetov v súkromí skôr, ako sa tak rozhodnete. Keď sa rozhodnete ponechať svoje tweety súkromné, ostatní používatelia vás budú musieť sledovať a vy budete musieť potvrdiť všetky žiadosti predtým, ako budú prijaté.

Čítať:  Ako zarobiť peniaze pomocou videa

Vaše tweety budú môcť vidieť iba sledovatelia, ktorí boli schválení. Ostatní používatelia nebudú môcť retweetovať vaše správy, pokiaľ vás nebudú sledovať. Okrem toho iba vyhľadávania vykonané na Twitteri vašimi schválenými sledovateľmi vrátia výsledky pre vaše tweety, pretože sa vôbec nezobrazia v žiadnom vyhľadávaní Google.

Váš Twitter profil bude v tejto chvíli zobrazovať iba vaše meno, profilový obrázok a bio informácie. Pokiaľ ich nepošlete svojim schváleným sledovateľom, žiadne odoslané @odpovede neuvidí nikto iný. Ak napríklad tweetnete celebritu, nebude to môcť vidieť, pretože ste jej nedali povolenie, aby vás sledovala.

Všetko, čo ste tweetovali, keď bol váš účet otvorený pre verejnosť, bude teraz skrytý a bude ho vidieť alebo vyhľadať iba vami schválený sledovateľ, na rozdiel od širokej verejnosti. Nakoniec, ak chcete zdieľať trvalé odkazy na vaše tweety so svojimi autorizovanými sledovateľmi, musíte im najprv nechať schváliť váš účet.

Prečo sú moje tweety chránené, ale stále sa zobrazujú vo výsledkoch vyhľadávania?

Potom, čo ste ochránili svoje tweety, budete môcť čítať vaše aktualizácie a vidieť vaše tweety pri ich vyhľadávaní na Twitteri iba vy a vaši sledovatelia.

Tieto Tweety už nebudú viditeľné pre širokú verejnosť ani sa nebudú zobrazovať vo verejných výsledkoch vyhľadávania na Twitteri, ak ste ich predtým mali viditeľné pre širokú verejnosť. Na druhej strane, ak zrušíte ochranu vašich Tweetov, zverejnia sa všetky raz chránené Tweety.

Čítať:  Ako zistiť, či vás niekto zablokoval na telegrame

Ak však vaše tweety skončili na inej platforme, stále sa môžu zobrazovať vo výsledkoch vyhľadávania. Pokiaľ ide o obsah na iných webových stránkach, Twitter nemá kapacitu na jeho odstránenie.

Ako zabránim ľuďom, aby mi posielali DM na Twitter?

Ak nechcete dostávať DM od všetkých na Twitteri, môžete zmeniť niekoľko nastavení a znížiť počet spamov a nevyžiadaných správ. Postupujte podľa vyššie uvedených krokov a prejdite na nastavenia služby Twitter. Potom klepnite na Priame správy (namiesto na Vaše Tweety). Prepnite prepínač vedľa položky „Povoliť žiadosti o správy od všetkých“, aby sa zmenila na sivú.

Na tejto stránke nastavení môžete tiež filtrovať správy, ktoré Twitter považuje za „nekvalitné“. Prepnite prepínač napravo od položky „filtrovať správy nízkej kvality“, aby sa zmenil na zeleno. Potom vám správy nemôžu posielať ani známe spamové účty.

Tweetujte v súkromí

Teraz, keď už viete, ako prejsť na súkromný účet, vaše tweety už nebudú k dispozícii širokej verejnosti, ako tomu bolo predtým. Vaše tweety budú teraz viditeľné iba pre jednotlivcov, ktorí vás už sledujú. Navyše, každý, kto vás bude chcieť sledovať, vám bude musieť poslať žiadosť, ktorú budete mať možnosť schváliť alebo odmietnuť, v závislosti od vašich preferencií.

Vaše tweety však môžu zosnímať a zverejniť iní používatelia, ako uvádza Twitter ako najhorší scenár. Táto funkcia by však mala stačiť, ak nechcete, aby si vaše tweety prezerali a nekomentovali náhodné účty na internete.

Je váš účet Twitter súkromný alebo verejný? Myslíte si, že mať súkromný účet na Twitteri je lepšie ako mať verejný? Dajte nám vedieť v sekcii komentárov nižšie!

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE