Ako navrhnúť a spustiť zákaznícky vernostný program na WooCommerce

Na dnešnom konkurenčnom trhu elektronického obchodu každý podnik súťaží v globálnom meradle o tých istých zákazníkov. Získavanie nových zákazníkov býva 5 – 10-krát drahšie ako jednoduché udržanie existujúcich zákazníkov. Vo vysoko konkurenčnom prostredí elektronického obchodu môže mať zlepšenie percenta udržania zákazníkov veľký vplyv na vaše podnikanie. V skutočnosti, podľa HubSpot, 5% nárast v udržanie zákazníkov môže zvýšiť výnosy o 25 % až nad 95 %!

Existuje mnoho spôsobov, ako riešiť udržanie, ale jedna z najlepších príležitostí, ktorá sa osvedčila, je implementácia vernostného programu pre zákazníkov. Keď odmeníte svojich zákazníkov za to, že sa vracajú, vytvoríte si návyk a lojalitu k značke, ktorá bude dlhodobo slúžiť vášmu podnikaniu.

Čo je to zákaznícky vernostný program?

Vernostný program pre zákazníkov je systém založený na odmene, ktorý spoločnosti navrhujú a prevádzkujú, aby si udržali svojich existujúcich zákazníkov. Môžu byť odmenení bodmi, zľavami a/alebo exkluzívnymi ponukami len pre nich. Je to skvelý spôsob, ako zaujať zákazníkov vo vašej firme a povzbudiť ich, aby míňali viac peňazí tým, že im po zadaní prvej objednávky poskytnete zľavy. Je to obojstranne výhodná situácia – vaši zákazníci získajú extra zľavy a vytvoria si užší vzťah s vašou značkou a váš podnik realizuje predaj, ktorý by sa inak možno neuskutočnil. V elektronickom obchode sa používa mnoho typov vernostných programov – tu sú niektoré, ktoré sa osvedčili:

Čítať:  Vytvorenie lokálneho vývojového prostredia WordPress na vašom Macu

Bodové vernostné programy

Spotrebitelia zákazníckeho vernostného programu sú najznámejším bodovým vernostným programom. Za každý nákup získavajú zákazníci body. Potom, čo získajú určitý počet bodov, môžu tieto body vymeniť za širokú škálu odmien, od zliav po bezplatné darčeky alebo prístup k špeciálnym predajom. Jedným z najznámejších vernostných programov založených na bodoch je program Starbucks’s Stars, ktorý integruje body, predaje a členskú kartu s cieľom generovať trvalý príjem od existujúcich zákazníkov.

Zákaznícke vernostné programy nemusia byť využívané samostatne. V skutočnosti sú často najúspešnejšie, keď sa používajú spolu. Napríklad program Starbucks Gold Card poskytuje používateľom ešte silnejší elitný status, keďže funguje v tandeme so Starbucks Stars, čo je viacúrovňový vernostný program.

Viacúrovňové vernostné programy

Viacúrovňový vernostný program je systém odmeňovania založený na stave, v ktorom dostanete odmenu za prechod medzi úrovňami po tom, čo miniete kumulatívnu sumu, ktorá je s tým spojená. Odmeny budú s každou úrovňou lepšie a lepšie. Viacúrovňové vernostné programy upútajú pozornosť vašich zákazníkov a motivujú ich, aby si s vami spojili opakujúce sa obchody s cieľom získať odmeny a úspechy. Viacúrovňový vernostný program, ktorý väčšina ľudí pozná, sú cestovné odmeny: hotelové body, body leteckých spoločností a ďalšie. Tieto programy slúžia na udržanie vernosti značke v konkurenčnom odvetví tým, že sa oplatí vybrať si značku a držať sa jej.

Vernostné programy založené na predplatnom

V tomto type vernostného programu spoločnosti v skutočnosti predávajú svojim zákazníkom lacné predplatné. Tieto predplatné môžu byť mesačné alebo ročné s poplatkom vopred, aby ste si mohli ako predplatiteľ užívať ďalšie výhody – zvyčajne zľavy. Tento typ vernostného programu počíta so zákazníkmi, ktorí sa zaregistrujú s úmyslom ušetriť peniaze v dlhodobom horizonte. Zatiaľ čo zákazníci zbierajú odmeny v podobe šetrenia dolárov, predplatné podporuje všetku prácu, ktorú ste vykonali, aby ste ich získali, vďaka čomu sa budú vracať častejšie a dlhšie, ako aj utrácať viac počas celej doby, počas ktorej ste boli vašimi zákazníkmi.

Čítať:  3 spôsoby, ako flexibilný spravovaný hosting prináša výhody vašej...

Vytvorenie zákazníckeho vernostného programu na WooCommerce

Jednou z najznámejších výhod WooCommerce je jeho rozšíriteľnosť. Vytváranie zákazníckych vernostných programov nie je výnimkou – navrhnutie jedinečného vernostného programu pre vašu firmu je jednoduché a cenovo dostupné vďaka flexibilite WooCommerce.

Ak chcete začať, musíte si vybrať doplnok programu odmeňovania. K dispozícii je veľa pluginov. V tomto príklade vás prevediem nastavením vernostného programu pomocou oficiálneho rozšírenia WooCommerce s názvom Body a odmeny.

Upozorňujeme, že vždy môžete vyskúšať iný doplnok. Medzi ďalšie možnosti na trhu patria:

Bez ohľadu na to, ktorý doplnok používate, kroky na podporu vášho vernostného programu budú podobné. Tu sú základné kroky na implementáciu:

Krok 1 – Stiahnite si doplnok, ktorý ste vybrali

Najprv navštívte oficiálnu webovú stránku doplnku, ktorý ste si vybrali. Vyberte si požadovaný plán podľa vašich obchodných požiadaviek a dokončite proces registrácie. Po úspešnom stiahnutí doplnku si ho musíte nainštalovať na svoju webovú stránku WooCommerce. Za týmto účelom otvorte hlavný panel WordPress a kliknite na položku Pluginy v ľavom paneli s ponukami. Kliknite na Pridať nový doplnok. V sekcii Pridať doplnky vyhľadajte vybraný doplnok pomocou vyhľadávacieho panela na obrazovke hlavného panela WordPress v pravej hornej časti. Kliknutím na Inštalovať teraz nainštalujte tento doplnok. Po úspešnej inštalácii pluginu. Kliknite na tlačidlo Aktivovať. Vložte svoj zakúpený licenčný kľúč, aby ste aktivovali doplnok.

Krok 2 – Aktivujte funkciu vernostného programu

Po úspešnej aktivácii doplnku je ďalším krokom aktivácia funkcie vernostného programu vo WooCommerce. Ak sa rozhodnete používať oficiálne rozšírenie WooCommerce, môžete prejsť na WooCommerce > Body a odmeny > Nastavenia z hlavného panela WordPress.

Čítať:  Zlepšenie transakčného e-mailu vašej stránky WordPress

Krok 3 – Nastavte bodové hodnoty a prahové hodnoty

Keď nájdete svoju obrazovku, je čas urobiť najdôležitejšiu časť: skutočne navrhnúť svoj program.

Tento krok je trochu zložitý a dôležitý, pretože budete musieť určiť, ako bude váš bodový systém fungovať, aby ste zákazníkom poskytli odmeny. Je potrebné pochopiť dva dôležité pojmy: (1) pomer ceny a zisku bodu a; (2) poukazuje na pomer splatenej ceny. V pomere ceny k získaným bodom budete musieť nastaviť hodnotu bodov, ktoré zákazníci získajú po tom, čo minie každý dolár na vašom webe. Ak napríklad nastavíte hodnotu na jednu, potom vždy, keď zákazník minie 1 dolár na vašom webe, dostane odmenu 1 bod. A pomer bodov k cene znamená, akú hodnotu bude mať každý bod z hľadiska peňazí. Ak napríklad nastavíte túto hodnotu na 1, každý bod sa bude rovnať jednému doláru.

Úplný rozpis toho, čo bude robiť každá položka formulára na tejto stránke nastavení, si môžete pozrieť na Dokumentácia o bodoch a odmenách WooCommerce. Nastavte si tieto hodnoty a body a sledujte ich. Možno budete musieť vyladiť, ak nevidíte výsledky, ktoré ste plánovali.

Krok 4 – Prispôsobte si správy vernostného programu

Po nastavení funkcií vernostného programu je ďalším krokom prispôsobenie správ produktu, pokladne a košíka. Na týchto obrazovkách môžete upravovať správy a meniť ich podľa potreby.

Nezabudnite si prispôsobiť svoju ďakovnú správu. Personalizované poďakovanie výrazne pomáha pri vytváraní pocitu výnimočnosti u zákazníkov, čo pomáha s cieľom udržať si ich.

Čítať:  Úvod do platieb WooCommerce

Krok 5 – Rozhodnite sa, za čo ešte môžu zákazníci získavať body

V tomto kroku sa budete musieť rozhodnúť, aké akcie umožnia vašim zákazníkom získavať body. Môžu získavať body za viac ako len nákupy – svojich zákazníkov môžete napríklad odmeniť bodmi aj za komentovanie na vašom webe alebo dokonca za prihlásenie.

Tieto typy akcií a nastavení možno konfigurovať na tej istej obrazovke. Budete mať viacero možností pre akcie, ktoré získavajú body. Vyberte možnosti, ktoré majú zmysel pre vašu firmu, a nakoniec uložte zmeny.

Krok 6 – Otestujte svoje automatizované zákaznícke účty WooCommerce pomocou vernostných programov

Prirodzene, budete chcieť, aby vaši zákazníci mali dashboard, na ktorom si môžu pozrieť, koľko bodov majú a čo za tieto body môžu získať. Našťastie to program Body a odmeny robí za vás automaticky. Vaši zákazníci uvidia svoje vernostné body, keď sa prihlásia do Môjho účtu vo vašom obchode WooCommerce.

A to je všetko! S WooCommerce, doplnkom a bez potreby kódu, môžete navrhnúť a spustiť úspešný zákaznícky vernostný program pre vašu značku.

A keď ste spravovaným zákazníkom WooCommerce s Hostinger, ak máte otázky o tom, ako zabezpečiť fungovanie WooCommerce alebo ako implementovať obchodné stratégie, ako je táto, naši odborníci na WooCommerce sú tu, aby vám pomohli každý deň, každú hodinu.

Pozrite si naše spravované plány WooCommerce, aby ste mohli začať ešte dnes.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE