Ako navrhnúť webovú stránku v roku 2024 (krok za krokom)

Ak vás zaujíma, ako si svojpomocne navrhnúť webovú stránku zadarmo, podľa tohto podrobného článku to zvládnete za chvíľu. Bez predchádzajúcich skúseností alebo znalostí v oblasti kódovania webu, HTML alebo CSS budete schopní vytvoriť a navrhnúť perfektnú webovú stránku pre váš blog, firmu, online obchod alebo čokoľvek iné.

Tento článok obsahuje všetko, čo potrebujete, a pomôže vám na celej ceste, od úplného začiatku až po konečné zverejnenie vašej webovej stránky. Utrácať peniaze za webového dizajnéra nebude potrebné. Nebudete musieť navštevovať niekoľkohodinové kurzy o tom, ako navrhnúť vlastnú webovú stránku. Všetko, čo musíte urobiť, je zahrnuté v tomto článku. S týmto sprievodcom budete mať svoju webovú stránku v prevádzke za chvíľu.

Poďme rýchlo prejsť hlavnými krokmi dizajnu webových stránok.

1. Stanovte si plán — Prvým krokom všetkého, čo robíte, je plánovanie. Zamyslite sa nad najlepším spôsobom, ako doručiť svoj nápad širšiemu publiku a čo najjednoduchšie.

2. Vyberte si názov domény a hosting — Vaša webová stránka musí byť niekde uložená a musí mať adresu (názov domény), aby bola vždy dostupná a ľahko sa našla.

3. Vyberte platformu na vytváranie webových stránok — Odporúčame začať s WordPress, pretože je to najobľúbenejšia možnosť, je úplne zadarmo a ľahko sa používa.

4. Vytvorte si značku — Vybudujte si meno pre svoju spoločnosť. Inými slovami, vytvorte obsah, ktorý bude ľahko rozpoznateľný. Vaše produkty a služby by mali odrážať identitu vašej značky.

5. Nájdite šablónu — Existuje množstvo vopred vytvorených šablón WordPress alebo tém WordPress, ktoré majú všetko, čo potrebujete pre svoj web. Skvelá vec na témach WordPress je, že ich možno nainštalovať v priebehu niekoľkých sekúnd.

6. Navrhnite špecifické prvky — Keď prídete k tomuto kroku, je čas, aby ste sa stali kreatívnymi. Tu budete navrhovať hlavičku, pätu, farebnú schému, písma, grafiku atď.

7. Pridajte svoj vlastný obsah — Nahrajte svoj vlastný obsah a optimalizujte ho pre čo najlepší používateľský zážitok.

8. Urobte to tak, aby reagovalo na mobilné zariadenia — Urobte svoju webovú stránku kompatibilnou na všetkých druhoch zariadení.

9. SEO (optimalizácia pre vyhľadávače) — SEO vám pomôže zvýšiť viditeľnosť vašej webovej stránky a zvýšiť zisky.

10. Zverejnite svoj web — Toto je posledný krok pri navrhovaní webovej stránky.

Čo potrebujete na dizajn webovej stránky?

Keď sa učíte, ako navrhnúť webovú stránku alebo dokonca celú webovú stránku, musíte začať s tromi kľúčovými komponentmi.

 • Názov domény (example.com)
 • Hostingový plán
 • Platforma na vytváranie webových stránok (WordPress, Magento atď.)

Tieto prvky sú základom vašej webovej stránky a zaisťujú, že vaša webová stránka je vždy dostupná a prístupná pre návštevníkov. Rovnako ako si vyberáte názov domény a svoj hostingový plán, musíte si nainštalovať WordPress, populárnu platformu na vytváranie webových stránok, ktorú je možné jednoducho nainštalovať v priebehu niekoľkých minút.

Môže začiatočník navrhnúť webovú stránku?

Možno sa pýtate, či aj začiatočník dokáže navrhnúť webovú stránku. Odpoveď je áno a nebudete musieť tráviť hodiny alebo dokonca dni rôznymi návodmi. Všetko, čo potrebujete, je voľný čas a ochota učiť sa, pretože v tomto článku krok za krokom vám ukážeme, ako navrhnúť webovú stránku od začiatku. Všetko, čo musíte urobiť sami, je vybrať si názov domény a plán hostingu. Všetko ostatné je do značnej miery ukazovať a klikať a ťahať a pustiť – všetko, čo môže začiatočník ľahko urobiť.

Koľko stojí návrh webovej stránky?

Odpoveď na túto otázku nie je taká jednoduchá, ako sa môže zdať. Na konečnú cenu má vplyv viacero faktorov. Webové stránky sa líšia veľkosťou, kvalitou, typmi služieb, ktoré ponúkajú, a mnohými ďalšími vecami.

Zvážte napríklad rozdiel medzi použitím témy alebo prispôsobením celej vašej lokality. Je možné zvoliť tému WordPress, ktorá sa musí prispôsobiť vášmu podnikaniu. Bola by to oveľa lacnejšia možnosť, ale dalo by sa povedať, že vytvára vzhľad všeobecnej webovej stránky – vyzeralo by to podobne ako webové stránky využívajúce rovnakú tému WordPress.

Na druhej strane si môžete vytvoriť vlastnú webovú stránku. V tomto prípade je webová stránka navrhnutá od začiatku, vrátane HTML, JavaScript, CSS a kódovania všetkých funkcií webovej stránky pomocou PHP MySQL a React. Toto je oveľa drahšia možnosť, ak nemáte požadované znalosti kódovania. V tomto prípade by ste museli zaplatiť vývojárovi a dizajnérovi webu, aby túto prácu vykonal.

Môžete sa tiež čudovať, Krátka odpoveď je áno, je možné navrhnúť webovú stránku úplne zadarmo. Podrobnejšiu odpoveď však nájdete nižšie v tomto článku.

Čítať:  9 jednoduchých spôsobov, ako optimalizovať váš web WordPress

Ďalším dôležitým faktorom je výber vášho hostingového plánu. Hostingové plány zaisťujú, že váš web je rýchly a bezpečný. Výpočet je jednoduchý. Lacnejšie plány hostingu znamenajú menej bezpečné a pomalšie webové stránky.

Ale hosting nie je univerzálny. Máte možnosti pre rôzne druhy plánov. O tých sa podrobnejšie venujeme nižšie.

Ako navrhnúť webovú stránku

Teraz, keď ste si vedomí faktorov, ktoré ovplyvňujú ceny, poďme sa pozrieť na kroky, ako navrhnúť webovú stránku.

1. Stanovte si plán

Predtým, ako začnete navrhovať svoju webovú stránku, musíte si nastaviť plán. Inými slovami, odpovedzte na nasledujúce otázky skôr, ako začnete vytvárať a navrhovať svoju webovú stránku.

 • O čom je vaša spoločnosť?
 • Aké ponuky chcete vidieť na svojej webovej stránke?
 • Kto je vaša cieľová skupina alebo cieľová skupina?
 • Prečo je vaša ponuka alebo produkt iný a lepší ako ostatné?

Všetky tieto otázky vám pomôžu definovať dizajn vašej webovej stránky, či už ide o internetový obchod alebo akýkoľvek druh webovej stránky elektronického obchodu, blogu, webovej stránky udalosti alebo webovej stránky fotogalérie.

Po zodpovedaní týchto otázok si môžete vytvoriť nejakú predstavu o tom, ako chcete, aby váš web vyzeral. Odtiaľ môžete prejsť k premýšľaniu o obsahu na vašom webe. Mali by ste starostlivo navrhnúť aj svoj vlastný obsah. Opýtajte sa sami seba, čo návštevníci očakávajú od vašich webových stránok a aký obsah pritiahne konkrétne cieľové publikum, ktoré chcete osloviť. Inými slovami, aký je najlepší spôsob, ako vyjadriť, o čom je vaša firma, a zmeniť návštevníka stránky na potenciálneho budúceho zákazníka?

Keď začínate vytvárať svoj plán na navrhovanie webových stránok, jednou z najväčších mylných predstáv medzi začínajúcimi vlastníkmi webových stránok je, že ich nová stránka musí byť čo najlesklá. Mnoho ľudí predpokladá, že musia mať veľa skvelej grafiky a honosného obsahu.

Nezabúdajte však, že účelom vašej webovej stránky by malo byť prilákanie nových zákazníkov, reklama na váš obsah a udržanie pozornosti súčasných zákazníkov. Používatelia chcú obsah, pre ktorý prišli – nechcú byť oslepení blikajúcimi reklamami alebo okázalým dizajnom. Preto je úplne v poriadku zachovať si minimalistický dizajn, najmä keď začínate.

2. Vyberte si názov domény a hosting

Výber názvu vašej webovej stránky je rovnako dôležitý ako názov vašej spoločnosti. Niektoré spoločnosti musia zmeniť svoje meno, keď zistia, že konkrétny názov domény už bol nárokovaný. Preto musíte byť jedinečný a originálny, pokiaľ ide o názov domény. Vymyslite potenciálny názov svojho webu a skúste ho vyhľadať vo svojom prehliadači, aby ste skontrolovali, či je už obsadený. Môžete tiež použiť nástroj na vyhľadávanie domén od spoločnosti Hostinger, ktorý je úplne zadarmo a jednoducho sa používa.

Aj keď je maximálna podporovaná dĺžka znaku názvu domény 253, mali by ste sa pokúsiť vymyslieť čo najkratší názov. Je to preto, že ak používateľ nepristupuje na váš web kliknutím na odkaz, bude musieť zadať dlhý názov domény priamo do prehliadača. V názve domény nie je možné použiť veľa špeciálnych znakov. Môžete použiť písmená, čísla a symboly spojovníka. Najlepšie je však zachovať krátke a jednoduché meno domény a dodržiavať osvedčené postupy pre pomenovanie domén.

Keď ste dokončili plán dizajnu webovej stránky a premýšľali o dostupnom názve pre vašu webovú stránku, je čas vybrať si hostingový plán, ktorý bude postačovať pre web, ktorý vytvoríte. Opäť máte veľa typov hostingu, ktoré je potrebné zvážiť na základe vašich jedinečných potrieb. Poďme rýchlo prejsť možnosti plánu hostingu.

Zdieľaný hosting — Toto je najlacnejšia možnosť. Táto možnosť znamená, že vaša webová stránka bude umiestnená na jednom serveri, kde sa už nachádza viacero iných webových stránok. Ak dôjde k napadnutiu jednej webovej stránky, môže byť napadnutý celý server. To znamená, že bezpečnosť vášho webu môže byť ohrozená.

Dedikovaný hosting — S dedikovaným hostingom si „prenajímate“ celý server len pre seba, čo z neho robí oveľa bezpečnejšiu možnosť ako zdieľaný hosting. Stojí to tiež viac ako zdieľaný hosting.

VPS hosting — Pri VPS hostingu je jeden obrovský server rozdelený na viacero menších virtuálnych serverov, čo znamená, že si prenajímate virtuálny privátny server, kde máte oveľa väčšiu voľnosť ako na zdieľanom hostingu. VPS hosting je lacnejšia možnosť ako dedikovaný hosting.

Cloud hosting — Cloud hosting je jednou z najpopulárnejších a najbezpečnejších možností hostingu. Pri tejto možnosti si prenajímate časť siete viacerých pripojených fyzických serverov.

Môžete si kúpiť plne spravovaný hostingový plán WordPress s Hostinger už od 15,83 $ mesačne.

3. Vyberte platformu na vytváranie webových stránok

Čo je platforma na vytváranie webových stránok? Je to nástroj, ktorý vám umožňuje vytvoriť si webovú stránku bez toho, aby ste museli manuálne kódovať. Inými slovami, je to softvér, ktorý vám pomôže ľahko vytvoriť vašu webovú stránku.

Najdôležitejším faktom platforiem na vytváranie webových stránok je, že pre väčšinu z nich nepotrebujete znalosti kódovania. Väčšina webových platforiem je zadarmo, ale ďalšie prvky si môžete kúpiť lacno. Väčšina platforiem na vytváranie webových stránok je už optimalizovaná pre SEO a prichádza s množstvom vopred vytvorených nástrojov.

Čítať:  Fitbit sa nezapne? Tu je návod, ako to môžete skúsiť opraviť

WordPress je najobľúbenejší tvorca webových stránok. Hneď po WordPress prichádza Wix, Joomla a Magento. Ak ste úplný začiatočník, odporúčame použiť WordPress.

Samotný WordPress je úplne zadarmo. Je to open source s veľmi aktívnou komunitou online, čo môže byť užitočné, ak budete mať otázky alebo budete potrebovať pomoc. WordPress je výkonná a jednoduchá platforma na vytváranie webových stránok, ktorá je ideálna pre začiatočníkov aj skúsených používateľov.

4. Vytvorte si značku

Hlavným účelom značky je vytvoriť niečo, čo je rozpoznateľné. Čím sú vaše produkty alebo služby všeobecnejšie známe a rozpoznateľnejšie, tým viac zákazníkov prilákate a tým vyššie budú vaše príjmy.

Vaša značka by mala byť na vašom webe dobre zastúpená. Uistite sa, že návštevníci vedia, kto je vaša značka, čo znamená vaša značka a aké produkty alebo služby ponúkate. Spôsob, akým to vyjadrujete, je prostredníctvom obsahu a vizuálov na vašom webe.

Všetok obsah, ktorý vytvoríte – či už je to vaša stránka O nás, fotografie, videá, popisy produktov atď. – by mal byť prepojený, aby zobrazoval vašu značku.

Pre začínajúcich vlastníkov webových stránok by bolo skvelým začiatkom vytvoriť logo pre vašu značku. Dá sa to použiť na celom vašom webe – ale pamätajte, že pokiaľ ide o dizajn loga, najlepšie je byť jednoduchý a priamy.

5. Nájdite šablónu

V závislosti od typu webovej stránky, ktorú chcete vytvoriť, nájdete množstvo bezplatných alebo platených šablón WordPress, ktoré môžete použiť. Šablóny WordPress sú témy, ktoré predstavujú kompletne vopred vytvorené rozloženia webových stránok.

Umožňujú vám importovať obsah, preusporiadať prvky podľa vašich predstáv a mať bleskovo perfektne navrhnutý web. Preskupenie prvkov je veľmi jednoduché. Všetko, čo musíte urobiť, je presunúť obsah na vašu lokalitu, ako sú textové bloky, obrázky a videá.

Vzhľadom na to, že ste si zakúpili hosting a vybrali si názov domény, je čas nainštalovať WordPress a vybrať si šablónu, teda tému WordPress.

Ak chcete nainštalovať WordPress do svojho cPanelu, postupujte podľa nasledujúcich krokov:

 1. Otvorte webový prehliadač a zadajte názov vašej domény/cpanel (example.com/cpanel).
 2. Zadajte prihlasovacie údaje, ktoré vám poskytol váš poskytovateľ hostingu.
 3. Po prihlásení do svojho cPanelu zadajte do vyhľadávacieho panela WordPress a uvidíte WordPress Manager od Softaculous.
 4. Kliknite Inštaláciaa uvidíte panel inštalácie platformy WordPress.
 5. Vyberte protokol https:// a zadajte názov svojej domény. Pole V adresári nechajte prázdne.
 6. Do poľa Nastavenia lokality zadajte názov domény a popis.
 7. Vyberte si jazyk alebo ho ponechajte ako predvolený (angličtinu).
 8. Nastavte si používateľské meno a heslo pre neskorší prístup na vašu webovú stránku.
 9. Vyberte Pluginya potom vyberte limit pokusov o prihlásenie.
 10. Všetko je nastavené. Klikni na Inštalácia tlačidlo v spodnej časti stránky.

Poznámka: Ďalší zákazníci si môžu nainštalovať WordPress kliknutím na tlačidlo na zákazníckom portáli, namiesto toho, aby museli prechádzať cez cPanel.

Ak nechcete použiť šablónu WordPress, nemusíte. Ďalšou možnosťou je úplne navrhnúť svoj web offline pomocou bezplatných lokálnych serverových prostredí, ako sú MAMP alebo XAMPP. Ak sa rozhodnete navrhnúť svoju webovú stránku offline, budete ju môcť pred zverejnením online otestovať na nedostatky. Všetko, čo musíte urobiť, je nainštalovať tému na hlavný panel WordPress.

Ak chcete nainštalovať tému WordPress na svoj informačný panel WordPress, postupujte podľa týchto krokov:

 1. Prihláste sa do svojho administračného panela WordPress. Otvorte prehliadač, zadajte názov vašej domény/prihlasovacie meno alebo názov vašej domény/admin a zadajte svoje používateľské meno a heslo. Alebo ak máte nainštalované prostredie lokálneho servera (MAMP alebo XAMP), zadajte do prehliadača localhost/wordpress a stlačte Zadajte.
 2. Po prihlásení do hlavného panela WordPress kliknite na ľavú stranu Vzhľad a potom kliknite Témy a Pridať nové.
 3. V ďalšom okne nájdete predinštalované bezplatné témy WordPress. Vyberte si ten, ktorý je pre vašu firmu najvhodnejší, a aktivujte ho kliknutím Aktivovať. Alebo môžete prechádzať ďalej a zakúpiť si prémiovú tému WordPress.
 4. V závislosti od zvolenej témy môžu existovať ďalšie nastavenia. Téma môže napríklad požiadať o odporúčané doplnky. Postupujte podľa uvedených pokynov alebo môžete kliknúť Prispôsobiť a ručne nastavte svoju tému.

Ak chcete nainštalovať vlastnú alebo prémiovú tému, ktorú ste si zakúpili, postupujte takto:

 1. Stiahnite si súbor .zip s témou a zopakujte kroky uvedené vyššie, aby ste sa prihlásili do hlavného panela WordPress.
 2. Na ľavej strane okna kliknite Vzhľad, Témya Pridať nové.
 3. Vzhľadom na to, že ste si už tému stiahli, kliknite Nahrať témuvyberte súbor .zip motívu a kliknite Nainštalovať teraz.
 4. Po dokončení inštalácie kliknite Aktivovať. Úspešne ste nainštalovali tému WordPress.

Je možné nainštalovať toľko tém, koľko chcete, ale súčasne môže byť aktívna iba jedna. Aktiváciou inej témy sa automaticky deaktivuje tá, ktorá bola naposledy použitá.

Ak hľadáte tému elektronického obchodu WordPress, existuje len jeden problém. Ktorú z tisícok možností by ste si mali vybrať? Vaša webová stránka WordPress sa môže v priebehu niekoľkých sekúnd premeniť na internetový obchod. Takmer všetky témy elektronického obchodu sú už optimalizované pre SEO, reagujú na mobilné zariadenia a obsahujú ukážkové stránky – čo znamená, že po jednom kliknutí budete mať takmer kompletnú webovú stránku.

Čítať:  Steam Deck sa nezapne? Tu je návod, ako to môžete skúsiť opraviť

Niektoré z najlepších miest na nájdenie dokonalého motívu pre váš web sú WooCommerce, themeisla Téma Les.

6. Navrhnite špecifické prvky

Keď sa učíte, ako navrhnúť webovú stránku, musíte sa tiež naučiť, ako navrhnúť konkrétne prvky. Špecifické prvky vašej webovej lokality zahŕňajú farby, písma, hlavičky, päty, grafiku, kontaktné formuláre a takmer čokoľvek iné, čo sa nachádza na vašej webovej lokalite. Aj keď sú všetky stránky na vašom webe dôležité, najdôležitejšie je správne navrhnúť domovskú stránku, ktorá bude poskytovať pozitívnu používateľskú skúsenosť.

Nižšie si prejdeme každý prvok krok za krokom.

1. Hlavička — Vaša hlavička by mala obsahovať vaše logo, hlavný nadpis, vyhľadávací panel a ponuku. Hlavička je to, čo ľudia, ktorí navštívia váš web, uvidia ako prvé. Vzhľadom na to je dôležité, aby bol jednoduchý a stručný. Nehádžte do hlavičky veľa obsahu – nechcete zahltiť návštevníkov. Namiesto toho sa držte kľúčového posolstva a jasnej výzvy na akciu.

2. Usporiadanie prvkov — Ďalším veľmi dôležitým krokom dizajnu je usporiadanie prvkov. Uľahčite návštevníkom nájdenie vášho najdôležitejšieho obsahu.

3. Písma — Písma sú prvkom webového dizajnu, ktorý môže zlepšiť zážitok návštevníkov stránky a posilniť vašu značku. Uistite sa, že písmo, ktoré ste sa rozhodli použiť, podporujú najpoužívanejšie webové prehliadače. Možno budete chcieť použiť niektoré z takzvaných „bezpečných písiem“, pretože nepodporované písma môžu poškodiť hodnotenie vašej webovej lokality.

4. Farby — Vyberte si farebnú schému, ktorá bude najlepšie vyhovovať účelu vašej webovej stránky. Reprezentujte svoju značku prostredníctvom farieb, najlepšie rovnakých ako vo vašom logu. Napriek tomu, že počet rôznych farieb, ktoré môžete alebo by ste mali použiť, nie je obmedzený, dbajte na to, ako ich používate, aby ste nepreťažili návštevníkov stránky.

5. Grafika — Ikony, obrázky, animácie, logá a všetok grafický obsah by mali zlepšiť zážitok návštevníka a funkčnosť webovej stránky. Odporúča sa, aby sa váš grafický obsah zhodoval s inými prvkami, ako sú farby a písma.

6. Kontaktné formuláre — Kontaktné formuláre môžu byť najdôležitejším prvkom vašej webovej stránky, pretože predstavujú formu komunikácie medzi vami a potenciálnymi budúcimi zákazníkmi. Kontaktné formuláre možno použiť aj ako možnosť na odber e-mailov alebo newsletterov. V rámci kontaktného formulára sa neodporúča žiadať príliš veľa informácií. Môžete tak odradiť návštevníkov od vyplnenia formulára.

7. Panel vyhľadávania — Prednostne by sa vyhľadávací panel mal nachádzať v pravom hornom rohu webovej stránky. Kľúčové slová by sa mali importovať do vyhľadávacieho panela, pretože návštevníkom umožnia ľahšie a rýchlejšie nájsť to, čo hľadajú.

8. Tlačidlá výzvy na akciu — Tlačidlá s výzvou na akciu by ste mali umiestniť na dobre viditeľné miesta, aby ich bolo možné ľahko vidieť. Tlačidlá výzvy na akciu možno nájsť na rôznych miestach na rôznych webových stránkach. Umiestnite ich na viacero stránok a použite akčné slovesá, ako napríklad zavolať, kúpiť alebo zaregistrovať sa, aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky.

9. Recenzie klientov alebo zákazníkov — Toto je dôležitý prvok na získanie dôvery vašich klientov. Sociálny dôkaz je silným motivátorom pre potenciálnych zákazníkov. Pred pätu by ste mali umiestniť niekoľko pozitívnych recenzií. Ak tak urobíte, konvertujete viac návštevníkov stránky.

10. Päta — Päta môže obsahovať informácie o tom, kedy bola webová stránka vytvorená, meno tvorcu webovej stránky, vlastníka spoločnosti atď. Odporúča sa pridať aj informácie o vašej spoločnosti, ako je adresa, telefónne číslo a rýchle odkazy na navigácia po stránke. Pravdepodobne sa pýtate, prečo by ste mali do päty pridať navigáciu na webe. Odpoveď je celkom jednoduchá a logická — keď sa používateľ pri prehliadaní vášho webu posunie nadol na koniec stránky, bude sa môcť rýchlo vrátiť k obsahu, ktorý ho najviac zaujíma. Okrem vyššie uvedeného by ste mali pridať aj odkazy na svoje profily na sociálnych sieťach, v závislosti od vašej cieľovej skupiny. Päty by mali obsahovať aj podmienky používania vašej spoločnosti.

7. Pridajte svoj vlastný obsah

Obsah vašej webovej lokality zahŕňa rôzne formáty, ako je text, animácia alebo video a zvukové nahrávky. Po nahraní vlastného obsahu na svoju webovú lokalitu si nájdite čas na jeho usporiadanie tak, aby si ho návštevníci lokality mohli ľahko prelistovať a nájsť to, čo je dôležité.

Po nahraní obsahu by ďalším krokom bolo prispôsobenie obsahu a optimalizácia nahraného obsahu. Optimalizáciou obsahu vašich webových stránok sa budú načítavať rýchlejšie a bude sa dať ľahšie nájsť.

8. Urobte to tak, aby reagovalo na mobilné zariadenia

Tým, že váš web bude responzívny pre mobilné zariadenia, navrhujete ho tak, aby bol kompatibilný so zariadeniami s rôznymi typmi obrazoviek. Navigácia na responzívnych webových stránkach je jednoduchá a umožňujú, aby sa vaše stránky načítali na akomkoľvek zariadení bez straty kvality a bez akýchkoľvek problémov. Niektoré z kľúčových funkcií responzívneho webu zahŕňajú:

 • Rýchlosť načítania by mala byť vždy na prvom mieste.
 • Odstráňte reklamy, ktoré blokujú obsah na vašom webe.
 • Vytvorte dostatočne veľké ikony a tlačidlá, aby s nimi mohli používatelia mobilných zariadení bez problémov komunikovať.
 • Pre svoj web zvoľte väčšiu veľkosť písma, aspoň 14 pixelov.
 • Importovať možnosť prepnutia do režimu pracovnej plochy. Aj keď niektorí používatelia používajú na prehliadanie vašich webových stránok mobilné zariadenie, môžu uprednostniť zobrazenie v režime pracovnej plochy.
 • Odstráňte automaticky opravované formuláre, pretože to môže obťažovať niektorých používateľov.
 • Udržujte svoj dizajn stránky čo najjednoduchší.
Čítať:  Ako si založiť blog pre mamu a zarobiť peniaze v roku 2024

Môžete vyhľadať niektoré z najlepších tém WordPress, ktoré sú už vhodné pre mobilné zariadenia, alebo môžete použiť doplnky WordPress na pokročilejšie prispôsobenie funkcií tém.

9. SEO — optimalizácia pre vyhľadávače

SEO optimalizácia je o tom, aby sa váš web ľahko našiel na Google. SEO optimalizácia povedie k vyšším ziskom, zaistí, že váš web bude ľahko nájdený a pomôže vám udržať si dobrú povesť webu.

Napríklad algoritmy Google sú každým dňom lepšie a „inteligentnejšie“. Sú aktualizované, aby sa zlepšila používateľská skúsenosť. Odhalia tiež podvodné a škodlivé webové stránky, nefunkčné odkazy, neoptimalizované stránky atď.

Ak vaša webová stránka nie je optimalizovaná pre SEO, bude na Google hodnotená nízko, čo znamená, že vaša webová lokalita nebude považovaná za relevantnú. Inými slovami, Google to nebude považovať za dôveryhodné.

Aby bola SEO optimalizácia dlhodobo úspešná, je dôležité neustále vylepšovať a udržiavať obsah webu, aktualizovať web a udržiavať transparentnú komunikáciu so zákazníkmi.

Hlavným účelom SEO optimalizácie je zvýšenie počtu zákazníkov a celkovo zvýšenie počtu návštev webu.

Medzi najdôležitejšie prvky SEO optimalizácie patria:

 1. Kľúčové slová
 2. Doménové meno
 3. Meta description a title tag
 4. Kľúčové slová vo vašich adresách URL
 5. Štruktúra vášho obsahu
 6. Responzívny web
 7. Rýchlosť načítania
 8. Priebežné analýzy a aktualizácie
 9. Dobre definovaná cieľová skupina

Väčšina tém WordPress je už optimalizovaná pre SEO. Ak používate prémiovú tému WordPress, pravdepodobne bude zahrnutá aj SEO optimalizácia.

10. Zverejnite svoju stránku

Ak ste svoj web vytvorili offline pomocou MAMP alebo XAMPP, publikujte ho online podľa nasledujúcich krokov:

 1. Otvorte v počítači adresár, v ktorom sa nachádza priečinok vašej kompletnej webovej stránky, a skomprimujte priečinok. Kliknite pravým tlačidlom myši na priečinok a vyberte Komprimujte do súboru ZIP.
 2. Otvorte svoj cPanel zadaním názvu vašej domény do prehliadača pomocou /cpanel. Napríklad: domainname.com/cpanel.
 3. Zadajte používateľské meno a heslo, ktoré vám poskytol váš poskytovateľ hostingu.
 4. Po prihlásení do cPanelu kliknite na Správcu súborov a nájdite priečinok s názvom /public_html. Odstráňte predvolené súbory v priečinku /public_html a nahrajte svoju webovú lokalitu výberom položky Nahrať a vyberte zazipovaný priečinok webovej stránky. Váš indexový súbor by mal byť tiež umiestnený v priečinku public_html.
 5. Po nahratí vašej webovej lokality do správcu súborov kliknite pravým tlačidlom myši na komprimovaný priečinok a vyberte si Extrakt.
 6. Vráťte sa do hlavnej ponuky cPanel a kliknite na MySQL databázy.
 7. Vytvorte databázu a pridajte používateľa databázy.
 8. Potom kliknite na PHPMyAdmin a vyberte databázu, ktorú ste predtým vytvorili, a kliknite Importovať.
 9. Nastavte konfiguračné súbory vašej webovej stránky podľa parametrov, ktoré ste nastavili pri vytváraní databázy a kliknite Choď.
 10. Teraz, ak ste urobili všetko správne, zadajte názov domény do prehliadača a uvidíte svoju webovú stránku.

Poznámka: Ak ste zákazníkom hostingu Hostinger, môžete svoju stránku zverejniť zo zákazníckeho portálu a nie z cPanelu.

Ak ste svoj web navrhli kompletne online, po zakúpení hostingového plánu stačí nastaviť DNS záznamy. Váš registrátor domény bude mať pokyny na konfiguráciu vašich menných serverov. Pozrite si ich dokumentáciu a zistite, ako aktualizovať svoje menné servery. DNS záznamy budú pravdepodobne už nastavené vaším poskytovateľom hostingu. Upozorňujeme, že aktualizácia na internete môže trvať až 48 hodín.

Je ľahké navrhnúť svoju dokonalú webovú stránku

V tomto bode ste si svoj web navrhli sami. Ak ste si tento článok len narýchlo prebehli a stále máte pochybnosti o tom, či dokážete navrhnúť svoj vlastný web – aj keď ste úplný začiatočník – verte nám, je to možné.

Od spustenia vlastnej webovej stránky vás delí len pár kliknutí. Začnite so službou webdesignu WordPress. Naši odborníci vám môžu pomôcť uviesť vašu víziu do života.

Hostinger tiež ponúka plne spravovaný hosting WordPress už od 9,50 USD mesačne. Spravovaný hosting je typ hostingovej služby, kde poskytovateľ hostingu vykonáva všetky administratívne procesy, údržbu a nastavenie.

S Hostinger získate aj prístup k nášmu úžasnému tímu zákazníckej podpory, ktorý je k dispozícii 24/7/365. Ak sa vyskytnú nejaké problémy s vašou webovou stránkou, zákaznícka podpora váš web okamžite uvedie do prevádzky.

Hostinger ponúka širokú škálu spravovaných hostingových balíkov. Pozrite si ich a začnite ešte dnes.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE