Ako obísť zákaz Redditu

Reddit je fascinujúce miesto. Webová stránka hostí fóra prakticky pre každú tému, ktorú si možno predstaviť, čo používateľom poskytuje otvorený priestor na výmenu názorov, zdieľanie správ a často aj na prudké hádky.

Ako obísť zákaz Redditu

Niektoré z týchto argumentov však môžu spôsobiť váš dočasný zákaz činnosti. Ak ste vášnivým Redditorom, získanie zákazu môže byť zdrvujúce, najmä ak neviete, prečo sa to stalo. Bez ohľadu na príčinu sa však môžete naďalej zúčastňovať na svojich obľúbených subredditoch pomocou určitých techník.

Tento článok vám povie, ako obísť zákaz Reddit, načrtne možné dôvody, prečo ste dostali zákaz, a podrobne rozoberiete systém zákazov Reddit.

Obísť zákaz Redditu

Ak vám zakázali Reddit, môžete túto nešťastnú situáciu obísť. Než sa však dostaneme k potenciálne úspešným metódam, pozrime sa, čo nebude fungovať.

Trvalý zákaz Redditu neobídete vytvorením nového účtu. Keď je Redditor zakázaný, pôvodný účet nenesie vinu – osoba, ktorá účet vlastní. Inými slovami, trvalý zákaz Redditu je vážna vec a nesie so sebou následky, ktoré samy od seba nezmiznú.

V tejto súvislosti prejdime k osvedčeným metódam odstránenia zákazu.

Odvolanie na úrady

Prvou a najpriamejšou metódou je pokúsiť sa spojiť s moderátorom subredditu. Keď im problém vysvetlíte, moderátor môže byť ochotný zrušiť zákaz. Tento prístup bude účinný, ak vám bol zakázaný prístup na konkrétny subreddit.

Čítať:  8 spôsobov, ako opraviť TikTok, ktorý nefunguje v systémoch Windows, Mac a Mobile

Prípadne môžete odoslať odvolanie správcovi stránky pomocou formulár odvolania. Podľa Redditu bude každé odvolanie skontrolované, aj keď to neznamená, že váš zákaz bude zrušený.

Ak sú tieto metódy neúspešné, tu je návod, ako obísť zákaz Reddit pomocou alternatívnych techník.

Používanie siete VPN

Ak nefunguje žiadna z legitímnych metód, môžete sa pokúsiť vrátiť na Reddit maskovaním svojej IP adresy. Upozorňujeme však, že tieto metódy nie sú v súlade s podmienkami používania služby Reddit. Obchádzanie zákazu bez povolenia môže viesť k trvalému zákazu na celom webe.

Virtuálne súkromné ​​siete (VPN) vám umožňujú pripojiť sa k internetu pomocou servera, ktorý sa nachádza niekde inde na svete. Zmena servera znamená zmenu vašej IP adresy. Okrem toho môže sieť VPN úplne zamaskovať vaše zariadenie online, takže pre Reddit bude ťažšie zistiť, že ste ten istý používateľ, ktorý dostal predtým zakázaný prístup.

Niektoré z najlepších sietí VPN zaručujú bezpečnosť údajov, vďaka čomu je táto metóda najbezpečnejšou možnosťou na obídenie zákazu Reddit.

Použitie proxy

Svoj internetový prenos môžete presmerovať cez proxy. Rovnako ako VPN, proxy použije iný server a zmení vašu IP adresu. Pokiaľ ide o prístup na Reddit, výsledok bude rovnaký: pravdepodobne budete môcť znova používať webovú stránku.

Proxy však nemá takú robustnú bezpečnostnú infraštruktúru ako VPN. Inými slovami, vaše údaje prechádzajúce cez proxy server môžu byť ohrozené, takže toto riešenie nie je ideálne.

Zmena servera DNS

Domain Name System (DNS) je zodpovedný za priradenie IP adresy k príslušnému názvu domény. Zmena servera DNS teda efektívne zmení spôsob, akým vaše zariadenie komunikuje s webovou stránkou Reddit.

Čítať:  Ako pridať informácie o polohe alebo filtre do príspevku Snapchat

Nastavenia DNS môžete upraviť sami alebo nájsť na tento účel vyhradenú službu. Druhá možnosť bude drahšia, ale môže poskytnúť väčšiu bezpečnosť. Na druhej strane, prepnutie na iný server DNS môže spôsobiť vážne bezpečnostné problémy.

Služba DNS monitoruje celú vašu návštevnosť, čo znamená, že údaje zdieľate s neznámymi tretími stranami. Ešte horšie je, že servery DNS môžu byť ohrozené hackerskými útokmi, čo vás vystavuje riziku krádeže údajov, phishingu a podobných foriem počítačovej kriminality.

Mali by sme zdôrazniť, že ísť k úradníkovi Redditu je jediný legitímny spôsob, ako zrušiť zákaz Redditu. Ďalšou najlepšou alternatívou je použitie siete VPN, ktorá môže byť okrem prístupu Reddit užitočná aj na iné účely.

Techniky proxy a DNS môžu byť účinné pri návrate na stránku, ale odporúčame ich iba skúseným používateľom, ktorí vedia, čo robia. Opätovné získanie práv Reddit nestojí za stratu osobných údajov alebo ohrozenie vášho systému.

Možné dôvody zákazu

Ak sa rozhodnete požiadať o zrušenie zákazu prostredníctvom moderátora alebo administrátora, najdôležitejšou informáciou bude dôvod, prečo ste dostali ban.

Reddit môže zakázať používateľom (alebo moderátorom) z dvoch dôvodov: porušenie pravidiel pre obsah alebo podozrivá aktivita.

Porušenie pravidiel pre obsah

Ak je váš účet zodpovedný za porušenie pravidiel pre obsah, môže vám byť zakázaný prístup na konkrétny subreddit alebo môže byť váš účet pozastavený na celej stránke. Zákaz subredditu vám zabráni uverejňovať obsah, aj keď stále budete môcť vidieť, čo uverejňujú ostatní.

Čítať:  Ako vytvoriť profil spoločnosti na LinkedIn

V niektorých prípadoch, napríklad pri pokuse o obídenie zákazu subredditu, môže byť účet pozastavený na celom webe. Takéto pozastavenie vám úplne zablokuje prístup na Reddit.

Porušenie pravidiel pre obsah Reddit môže zahŕňať:

  • Šikanovanie, nenávistné prejavy alebo iné formy online násilia.
  • Zakážte úniky, spam, podvody a iné techniky manipulácie s obsahom.
  • Ohrozenie súkromia ostatných používateľov.
  • Uverejňovanie explicitného obsahu, ktorý zahŕňa neplnoletých alebo sa na ne zameriava.
  • Zavádzanie ostatných vystupovaním ako iná skutočná osoba, autorita alebo právnická osoba.
  • Používanie Redditu na nelegálne aktivity.
  • Pokus o kompromitáciu webovej stránky Reddit.

Podozrivá aktivita

Reddit môže používateľom zakázať prístup, ak stránka zaznamená nezvyčajnú návštevnosť súvisiacu s IP adresou používateľa. Prístup k vášmu účtu z podozrivého miesta alebo použitie predtým neznámej adresy IP môže vyvolať varovanie.

Podozrivá aktivita vás však skutočne nezakáže. Namiesto toho Reddit uzamkne váš účet a vyzve vás na zmenu hesla.

Keď odošlete nové heslo a prihlásite sa pomocou neho na Reddit, stránka odomkne váš účet. V tomto bode by bolo najlepšie skontrolovať aktivitu vášho účtu a pokúsiť sa zistiť, čo spôsobilo problém. Napríklad ste mohli udeliť inej aplikácii povolenie na prístup k vášmu účtu Reddit, ktoré môžete odvolať, aby ste zabránili ďalšiemu uzamknutiu.

Ako dlho trvajú zákazy Redditu?

Zvyčajný zákaz Redditu je dočasný a netrvá príliš dlho. Dočasný zákaz môže obmedziť váš prístup na stránku aj na niekoľko hodín. Najdlhšie môže zákaz trvať dva alebo tri týždne alebo vo výnimočných prípadoch až mesiac.

Čítať:  Ako zmeniť heslo Instagramu bez starého hesla: 5 jednoduchých krokov

Na druhej strane trvalé zákazy sú, ako už názov napovedá, trvalé. Tento typ zákazu sa na Reddite vyskytuje len zriedka, pretože je to signál, že používateľ už nie je na stránke vítaný. Ak ste dostali trvalý zákaz, nebudete môcť podať odvolanie – je to jednosmerná cesta.

Ako funguje zákaz Redditu?

Reddit používa niekoľko metód na uloženie a zabezpečenie zákazov. Po prvé, stránka používa súbory cookie, ktoré zostávajú vo vašom systéme, keď nie ste na Reddite. Súbory cookie pomáhajú webovej stránke prepojiť účet s konkrétnym zariadením ako prostriedok na identifikáciu jednotlivých používateľov.

Ďalej Reddit sleduje zakázané adresy IP. Po zakázaní sa vaša IP adresa dostane na čiernu listinu, čo znamená, že na stránku nemá prístup žiadne zariadenie s rovnakou IP.

A napokon, technológie AI, ako je strojové učenie, využívajú pokročilé algoritmy na zachytenie potenciálnych ľudí, ktorí sa vyhýbajú zákazu. Čím viac ľudí sa pokúsi obísť zákaz Redditu, tým lepšie bude AI predchádzať takýmto pokusom.

Obnovte svoj prístup na „prednú stránku internetu“

Bez ohľadu na to, prečo vám bol zakázaný prístup na Reddit, podanie žiadosti orgánom lokality bude vašou najlepšou snahou o opätovné získanie prístupu spôsobom, ktorý neporušuje zásady Reddit. Skôr ako podniknete akékoľvek ďalšie kroky, zvážte dôvody svojho zákazu a zistite, či máte na svoje odvolanie oprávnený nárok. Ak tak urobíte, je pravdepodobné, že všetko dobre dopadne.

Podarilo sa vám obísť zákaz Redditu? Prečo vám to zakázali? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE