Ako odomknúť iPhone, ak ste zabudli prístupový kód

Zamknutie iPhonu je nevyhnutné, ak chcete mať svoje dáta v bezpečí pred zlodejmi, hackermi a všeobecným sliedením. Pokiaľ ale zabudnete svoj prístupový kód, váš deň môže byť naraz oveľa, oveľa ťažšie. Po šiestich neúspešných pokusoch o zadanie hesla sa iPhone na určitú dobu uzamkne a zobrazí sa chybové hlásenie „iPhone je zakázaný“. Bohužiaľ jediný spôsob, ako spoľahlivo odomknúť iPhone bez prístupového kódu, je ten, o ktorom ste pravdepodobne dúfali, že ho nenavrhneme.

RÝCHLA ODPOVEĎ

Ak ste zabudli prístupový kód svojho iPhone, jediný spôsob, ako ho odomknúť, je vymazať obsah telefónu a zároveň odstrániť prístupový kód. Potom môžete obnoviť zálohu z iCloudu alebo počítača, alebo začať znova, ak vám nevadí strata lokálne uloženého obsahu a nastavenia. Zámok SIM karty a Find My iPhone budú stále zapnuté, čo zabráni zlodejovi obísť váš prístupový kód a predať telefón.

PRESKOČTE NA KĽÚČOVÉ SEKCIE

Riešenie na odomknutie vášho iPhone bez prístupového kódu

Vymazaním sa odstráni prístupový kód iPhonu a umožní vám nastaviť nový. Môže to byť ako použitie jadrovej bomby na vykopanie diery v poli, ale má to chrániť cenné dáta pred zvedavými očami.

Pokiaľ máte nedávnu zálohu, malo by byť všetko v poriadku. Obnovte zálohu, pridajte nový prístupový kód a pokračujte vo svojom dni. Pokiaľ ale zálohu vôbec nemáte, budete musieť začať telefón od nuly a nezabudnite v budúcnosti začať pravidelne zálohovať iPhone.

Čítať:  Ako si rezervovať alebo prenajať digitálnu skrinku na staniciach metra v Dillí?

Pred zaplatením za aplikácie tretích strán si to veľmi dobre rozmyslite

Mnoho aplikácií tretích strán, ktoré možno ľahko nájsť pomocou vyhľadávania Google, tvrdia, že sú schopné prelomiť zabezpečenie iPhone bez vymazania. Tieto metódy nie je možné overiť ani schváliť . Môžu potenciálne zneplatniť záruku vášho iPhone a úspech nie je nikdy zaručený, pretože vo svojej podstate pracujete s najnovšími bezpečnostnými aktualizáciami spoločnosti Apple.

Orgány činné v trestnom konaní a špionážne agentúry môžu byť niekedy schopné odomknúť iPhone pomocou pokročilého vybavenia, ale je to pravdepodobne nezákonné alebo nedostupné, ak ste obyčajný civilista. Ak metódy, ktoré sme načrtli, nefungujú, bude lepšie, keď zájdete do Apple Store alebo licencovaného predajcu Apple a požiadate ich o pomoc.

Existujú tri spôsoby, ako vymazať telefón. Vyberte si ten, v ktorom sa cítite najpohodlnejšie.

Pripojte svoj iPhone k aplikácii Apple Devices alebo Mac

Ak máte počítač so systémom Windows, aplikácia Apple Devices (dostupná z obchodu Microsoft Store) je pravdepodobne najjednoduchší spôsob, ako vymazať iPhone, za predpokladu, že sa okolnosti zhodujú. Viac o tom za chvíľu. Zatiaľ vyskúšajte tieto kroky:

  • Pripojte svoj iPhone k počítaču pomocou príslušného kábla.
  • Otvorte aplikáciu Apple Devices. Ak ste aplikáciu už predtým používali, mal by byť váš iPhone detekovaný automaticky.
  • Uistite sa, že Všeobecné na bočnom paneli je vybraná karta.
  • V hlavnom zobrazení kliknite na Vrátiť Iphone tlačidlo a postupujte podľa pokynov. Tým sa telefón vymaže a mali by ste mať možnosť obnoviť zo zálohy alebo spustiť z továrenského nastavenia.
Čítať:  Ako sa vysporiadať s najväčšou marketingovou výzvou Instagramu a vytvoriť víťaznú stratégiu

Ak vlastníte Mac s macOS Catalina alebo novším, vo Findere sú ekvivalentné možnosti.

  • Otvorte Finder a potom pripojte svoj iPhone k Macu.
  • Počkajte, až sa váš iPhone objaví na bočnom paneli Finderu, a potom ho vyberte.
  • Kliknite Vrátiť Iphone a postupujte podľa pokynov.

Veľkým úlovkom je, že môžete byť vyzvaní na zadanie prístupového kódu pre synchronizáciu so zariadeniami Apple alebo macOS a/alebo deaktivovať sledovanie Find My. V takýchto prípadoch sa budete musieť uchýliť k inému spôsobu.

Prihláste sa do iCloud Nájsť môj iPhone

Druhá možnosť je ísť do Nájsť moje na iCloude a vymažte odtiaľ telefón. Obvykle by ste to urobili, ak bol váš iPhone odcudzený a potrebovali by ste ho vymazať na diaľku, ale nič nehovorí, že to nemôžete urobiť, aby ste vymazali iPhone, ktorý stále máte. Na použitie tejto metódy budete samozrejme potrebovať údaje o svojom Apple ID.

Použite režim obnovenia

Treťou metódou je uvedenie vášho iPhone do režimu obnovy. Pre staršie iPhony existujú alternatívne verzie týchto pokynov, ale pri modeloch bez tlačidla Domov – väčšinou všetko od iPhonu X a ďalej – začnite podržaním bočné tlačidlo a znížiť hlasitosť pokiaľ sa na obrazovke neobjaví posuvný vypínač. Prejdite.

Ďalej sa pripravte na pripojenie iPhonu k počítaču, ale zatiaľ to nerobte. To znamená mať poruke kábel USB/Lightning a ak používate Windows, uistite sa, že je zariadenie Apple nainštalované a pripravené na použitie.

Čítať:  Čo je to "Sledovanie oznámenia" na iPhone?

Podržte iPhone bočné tlačidloa pokračujte v tom, kým ho pripojíte. Mala by sa zobraziť nasledujúca obrazovka:

Mark O'Neill / Android Authority

Uvoľnite bočné tlačidlo a potom vyberte svoj iPhone v zariadeniach Apple (Windows) alebo Finder (Mac). Bude vám daná možnosť Aktualizácia alebo Obnoviť.

Vybrať Obnoviťa telefón sa nakoniec vráti späť do továrenského nastavenia. Potom môžete obnoviť zo zálohy alebo začať znova.

Čo robiť po vymazaní a resetovaní vášho iPhone

Akonáhle bude váš iPhone vymazaný a resetovaný, budete ho musieť znovu nastaviť, bez ohľadu na to, či plánujete obnovu zo zálohy. Mali by ste byť vyzvaní na vytvorenie nového šesťmiestneho prístupového kódu a nastavenia Face ID alebo Touch ID.

Prístupový kód môžete kedykoľvek neskôr zmeniť na adrese Nastavenia > Face ID a heslo > Zmeniť heslo. Ak vyberiete Možnosti heslamôžete prepnúť na štvormiestny prístupový kód, vlastný alebo žiadny.

Najčastejšie otázky

Ako zmeníte prístupový kód pre iPhone?

Ísť do Nastavenia > Face ID a heslo > Zmeniť heslo. Najprv zadajte aktuálny prístupový kód a potom dvakrát zadajte nový prístupový kód.

Ako zmením svoj prístupový kód pre iPhone na inú dĺžku?

Keď idete zmeniť svoj prístupový kód Nastavenia > Face ID a heslouvidíte tlačidlo s názvom Možnosti hesla. Kliknite na to a získate možnosť vybrať si štyri číslice alebo vlastný prístupový kód.

Ako môžem vypnúť prístupový kód na iPhone?

Keď pôjdete do Nastavenia > Face ID a heslo, existuje pre to možnosť. Ak ho chcete vypnúť, budete musieť zadať aktuálny prístupový kód.

Čítať:  Vytvorte si vlastnú prednú stránku obchodu s novými blokmi WooCommerce

Vždy odporúčame ponechať si prístupový kód na svojom mieste. Aj keď je to nepríjemnosť, je to prekážka pre zlodejov a hackerov, a ak niekto získa plný prístup k vašim aplikáciám a uloženým heslám, budete hlboko ľutovať deaktiváciu vášho prístupového kódu.

Môže Apple obnoviť môj iPhone, ak zabudnem prístupový kód?

Áno. Ak nemôžete použiť žiadnu z metód uvedených v tomto článku, môže vám pomôcť Apple Store alebo licencovaný predajca Apple. Ale aby zlodeja odradili, budú chcieť vidieť dôkaz, že telefón vlastníte. Skúste priniesť jeho originál účtenky, preukaz totožnosti s fotografiou s vašou adresou, číslo IMEI telefónu (ak ho poznáte) a/alebo čokoľvek iné, čo by mohlo pomôcť.

Existuje nejaký spôsob, ako znovu získať prístup k môjmu uzamknutému iPhone bez toho, aby som vymazal jeho obsah?

Nepočítajte s tým. Niektoré aplikácie pre obnovu tretích strán tvrdia, že to robia, ale mali by ste ich nároky brať s veľkou štipkou soli a ich použitie môže spôsobiť neplatnosť záruky.

Ak som zabudol iba prístupový kód obmedzenia alebo času obrazovky, musím svoj iPhone vymazať?

Áno, bohužiaľ, stále budete musieť vymazať a obnoviť. Aplikácia tretích strán tvrdí, že vám to pomôžu obísť, ale nemôžu tieto tvrdenia overiť ani schváliť.

Čo znamená „iPhone deaktivovaný, pripojte sa k iTunes“?

Znamená to, že ste na svojom iPhone vykonali príliš veľa neúspešných pokusov o prihlásenie a iOS ho z bezpečnostných dôvodov zakázal. Jedinou cestou späť je pripojiť iPhone k Macu alebo aplikácii Apple Devices (pre Windows) a vymazať ho. Potom môžete buď obnoviť zo zálohy, alebo spustiť telefón z továrenského nastavenia.

Komentáre

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE