Ako odomknúť telefón Android bez hesla

Je to prinajmenšom znepokojujúce zážitok, byť zamknutý z vlastného telefónu. Či už ste zabudli heslo alebo ste si kúpili telefón z druhej ruky, ktorý prišiel ešte zamknutý od posledného používateľa, môže vám to zastaviť deň. Ale telefón s Androidom je možné odomknúť aj inými spôsobmi. Ak sa obávate, že budete môcť obnoviť svoj telefón v prípade, že k nemu nebudete prístup bez hesla, mali by ste sa uistiť, že máte telefón prihlásený k svojmu účtu Google. To vám umožní odomknúť telefón z iného zariadenia Android. Majte na pamäti, že rôzni výrobcovia telefónov majú rôzne doplnkové spôsoby odomykania svojich telefónov. Poďme sa pozrieť na rôzne spôsoby, ako odomknúť telefón Android bez hesla alebo kódu PIN.

RÝCHLA ODPOVEĎ

Ak chcete svoj telefón Android odomknúť bez hesla, aktivujte na svojom zariadení Smart Lock v rovnakej podponuke Nastavenie, kde ste nastavili zámok obrazovky. Pokiaľ potom niekedy zabudnete heslo, stačí telefón zdvihnúť a odomkne sa.

PRESKOČTE NA KĽÚČOVÉ SEKCIE

Ako odomknúť telefón Android bez hesla

Google Nájsť moje zariadenie

Google má bezplatnú službu s názvom Find My Device (ktorá sa predtým volala Správca zariadení Android). Ak je váš telefón prihlásený k účtu Google a má zapnutú polohu, budete si ho môcť vybrať zo svojich registrovaných zariadení Android a zobraziť jeho polohu na mape.

Čítať:  Samsung Galaxy S23 Ultra vs Google Pixel 7 Pre: Čo by ste si mali kúpiť?

Kevin Convery / Android Authority

Kliknite alebo kliknite na Zabezpečené zariadenie. Akonáhle budete mať telefón zamknutý, kliknite na Vymazať zariadenie. Akonáhle svoj telefón vymažete, nebudete ho môcť nájsť, ale budete si môcť nastaviť nové heslo, aby ste ho mohli odomknúť. Odtiaľ môžete znova načítať svoje aplikácie a fotografie prostredníctvom účtu Google.

Android Smart Lock

Odomknutie telefónu môže byť len otázka vloženia do vrecka alebo odnesenia domov. Je to preto, že Android má od verzie 5 vstavanú funkciu s názvom Smart Lock. Je to podmienka pre vašu zamykaciu obrazovku založená na blízkosti, ktorá udržuje váš telefón odomknutý, keď je na jednom z troch miest:

  • Na vašej osobe (ako vo vrecku alebo v ruke)
  • Na vami určenom mieste
  • V blízkosti iného zariadenia Android, ktoré ste zadali

Smart Lock má len jeden háčik a pravdepodobne ste to už uhádli: Nemôžete ho zapnúť potom, čo ste boli uzamknutí z telefónu. Musíte to nastaviť vopred. Ak to chcete urobiť na svojom telefóne Android, otvorte v telefóne aplikáciu Nastavenia a kliknite na obrazovku Zabezpečenie a uzamknutie a potom na Smart Lock. (Ak nemáte nastavený zámok obrazovky, tento ovládací prvok neuvidíte.)

Kevin Convery / Android Authority

DroidKit

Ďalšou možnosťou, na ktorú sa môžete obrátiť, je DroidKit. Táto bezplatná sada nástrojov dokáže okrem odstránenia zamykacej obrazovky všetko od obnovy a extrakcie dát až po obchádzanie FRP a čistenie systému. Bez ohľadu na to, čo používate na prístup do svojho telefónu – PIN, heslo, vzor, ​​odtlačok prsta alebo rozpoznávanie tváre – DroidKit to dokáže obísť. Aplikácia – ktorú si môžete stiahnuť na plochu – poskytuje sprievodcu krok za krokom, takže svoje zariadenie môžete odomknúť iba niekoľkými kliknutiami.

Čítať:  Čo je sociálny obchod?

Zo zamknutého stavu môžete telefón Android resetovať súčasným stlačením vypínača a tlačidla pre zníženie hlasitosti a ich podržaním. (Pri tomto postupe sa uistite, že je telefón pripojený k nabíjačke, pretože tento proces je náročný na energiu.) Najprv by sa malo objaviť logo Android a potom ponuka. Posuňte sa dole pomocou tlačidiel hlasitosti, kým sa nedostanete na Obnovenie, a znovu stlačte tlačidlo napájania. Teraz ste v ponuke resetovania. Znovu posúvajte pomocou tlačidiel hlasitosti, kým neprejdete na Vymazať dáta/obnoviť továrenské nastavenia a stlačte tlačidlo napájania. Budete požiadaní o potvrdenie resetovania; stlačte tlačidlo napájania ešte raz, aby ste tak urobili. Spustí sa reset. Po dokončení by mal byť telefón vypnutý. Znovu telefón zapnite a začnite sťahovať zálohu z Googlu (ak nejakú máte) alebo preinštalovať aplikácie.

Niektoré telefóny majú fyzické domovské tlačidlo. Ak je váš telefón taký, namiesto jednoduchého stlačenia tlačidla napájania a zvýšenia hlasitosti na začiatku procesu stlačte aj domovské tlačidlo.

Ako odomknúť telefón Samsung bez hesla

O niečo viac ako jeden zo štyroch mobilných telefónov na svete dnes vyrába spoločnosť Samsung. Pokiaľ máte telefón Samsung, všimnete si, že spoločnosť Samsung má na niektoré aspekty Androidu svoje vlastné vlastnosti, v porovnaní so skúsenosťami so zásobami Pixelu. To niekedy vedie k tomu, že nadbytočné aplikácie a ponuky nastavenia sú trochu iné. Jednou z týchto redundancií je, že zatiaľ čo Google má zariadenie Find My, Samsung áno SmartThings Find.

Čítať:  Čo sú kľúčové slová s vysokým úmyslom & Ako ich používať v SEO

Keď prejdete na web, budete sa musieť prihlásiť k svojmu účtu Samsung. Akonáhle tak urobíte, na ľavej strane sa vám zobrazí mapa a zoznam so všetkými vašimi zariadeniami Samsung, ktoré sú aktuálne zapnuté, pripojené k Wi-Fi alebo mobilnej sieti a majú aktivované vzdialené odomykanie. Vyberte uzamknuté zariadenie av okne vpravo hore uvidíte svoje možnosti. Jednou z týchto možností je Odomknúť. Kliknite naň a na dotaz potvrďte. Počas niekoľkých sekúnd je váš telefón odomknutý a pripravený na použitie. Rovnako ako Android Smart Lock musí byť vzdialené odomykanie nastavené vopred, aby bolo účinné. Tak prečo to nejde nastaviť hneď teraz, kolegovia používatelia Samsungu?

Kevin Convery / Android Authority

Najčastejšie otázky

Aké je najlepšie heslo, ktoré si ľahko zapamätáte?

Najnovšia rada Národného inštitútu pre štandardy a technológie je, že dĺžka (heslo s viacerými znakmi) poskytuje oveľa lepšiu ochranu proti hacknutiu hesla ako zložitosť (vrátane špeciálnych znakov, čísel atď.). Pre bezpečné heslo, ktoré je ľahko zapamätateľné, zvážte prístupovú frázu, napríklad „Twodozendancingelephants“. Len nezabudnite, aby to bolo dlhé a použite obrázok alebo postupnosť slov, ktorú si zapamätáte. A nezabudnite nezahrnúť žiadne informácie, ktoré možno použiť na vašu identifikáciu.

Je vyžadované heslo k telefónu?

Nie, nie je. Ak chcete, môžete deaktivovať všetky heslá a zámky obrazovky. Ak tak urobíte, pokúste sa obmedziť osobné údaje, ktoré v zariadení ukladáte.

Môžem pomocou funkcie Nájdi moje zariadenie Google nájsť ukradnutý telefón?

Čítať:  Ako fungujú NFC tagy a čítačky? Tu je všetko, čo potrebujete vedieť

Ak je telefón stále zapnutý, pripojený k Wi-Fi alebo mobilnej sieti a prihlásený k svojmu účtu Google, potom áno, môžete použiť Google Find My Device na nájdenie odcudzeného telefónu.

Dokáže iPhone nájsť zariadenie Android?

Vzhľadom na to, že Google Find My Device je webová služba, je dostupná na akomkoľvek telefóne s prístupom na web, Android alebo iOS. Na webovej stránke sa zobrazí zariadenie každého prihláseného.

Komentáre

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE