Ako odstrániť pozadie v CapCut

Niekedy potrebujete nástroje na rýchle úpravy na vykonanie zmien vo videu na poslednú chvíľu. Zadajte CapCut – aplikáciu, ktorá dokáže odstrániť pozadie zo všetkých vašich projektov. Vďaka tomu je to pohodlné riešenie na prispôsobenie vašich projektov pre rôzne platformy sociálnych médií. Môžete však mať problém nájsť túto možnosť a ďalšie funkcie.

Ako odstrániť pozadie v CapCut

V tomto článku vám ukážeme, ako odstrániť pozadie pomocou CapCut.

Stratte pozadie videa pomocou Capcut

CapCut sa môže pochváliť rozsiahlymi funkciami na úpravu videa na vašom počítači alebo smartfóne. Ak chcete odstrániť pozadie, postupujte takto:

 1. Spustite aplikáciu a klepnite na možnosť „Nový projekt“. CapCut vás presmeruje do vašej galérie.
 2. Vyberte nový obrázok alebo video. Toto by nemalo byť video, ktoré chcete upraviť, ale jedinečné pozadie.
 3. V spodnej časti rozhrania vyberte „Prekrytie“ a potom klepnite na „Pridať prekrytie“.
 4. Po nahraní videa vyberte v spodnej časti rozhrania možnosť „Odstrániť pozadie“.
 5. Uložte svoje video a exportujte ho na neskoršie použitie.
Čítať:  Ako používať Visual Composer Website Builder s...

CapCut teraz vytvoril nové pozadie pre video. Možno budete chcieť použiť prázdne pozadie alebo obyčajné čierne alebo biele pozadie. Je to tiež skvelá príležitosť pridať svojim videám osobitosť hraním s rôznymi možnosťami pozadia a obrázkami.

Ako používať CapCut pre sociálne médiá

CapCut nemusí byť najpokročilejšou aplikáciou na úpravu videa. Napriek tomu je určite vhodný na uverejňovanie videí na sociálnych sieťach. Preto má veľa pripravených možností na skrátenie času úpravy. Na dosiahnutie optimálnych výsledkov je však potrebné dodržiavať niekoľko pravidiel:

 • Použite správny pomer strán pre vaše videá. Formátovanie videa je predpokladom pre kvalitné videá na sociálnych sieťach. Video s nesprávnym pomerom strán môže roztiahnuť obsah a stratiť viditeľnosť. Uistite sa, že používate pomer strán navrhnutý platformami. Napríklad Instagram odporúča Reels, aby boli v rozmeroch 9:16 alebo v štandardnom režime na výšku. CapCut podporuje viacnásobné zmeny pomerov strán.
 • Upravte základy. Vyblednuté, zrnité a tmavé video môže znížiť dosah a zapojenie. Zahrajte si so vstavanými ovládacími prvkami jasu, sýtosti a kontrastu v aplikácii CapCut, aby boli vaše videá atraktívnejšie pre širšie publikum.
 • Zlepšite kvalitu svojich videí. CapCut vám umožňuje prechádzať efektívnym posúvačom rozlíšenia videa a upraviť tak kvalitu videa. Táto funkcia je užitočná, pretože väčšina platforiem sociálnych médií odporúča nahrávať videá iba v rozlíšení 1080p.
 • Vykonajte ďalšie kroky na svojich projektoch. CapCut vám navyše umožní pridať hudbu k vašim videám spolu s nálepkami, titulkami a textom a dokonca zmeniť čas videa. Nemusíte využívať všetky dostupné možnosti, ale zvážte, ako tieto funkcie zlepšia kvalitu videa.
Čítať:  Pochopenie základov počúvania na sociálnej sieti Instagram

Ako zdieľať svoj projekt CapCut so svetom

Po odstránení pozadia a vykonaní úprav videa je čas ho zdieľať na požadovanej platforme sociálnych médií. Iste, svoj projekt môžete natrvalo uložiť a urobiť to ručne. CapCut má však na to spôsob, ktorý šetrí čas.

Na zariadení so systémom Android alebo iOS sa to robí takto:

 1. Po úprave projektu klepnite na tlačidlo exportu v pravom rohu obrazovky. Ikona je šípka smerujúca nahor.
 2. Na rozhraní sa zobrazí malá ponuka. Na zdieľanie si môžete vybrať z množstva platforiem sociálnych médií. Uistite sa, že ste si stiahli aplikáciu do svojho zariadenia, aby ste si neskôr mohli pozrieť výsledok.

Proces je mierne odlišný pre počítačovú verziu:

 1. Po úprave projektov presuňte kurzor na možnosť „exportovať“ vedľa ikony minimalizácie okna na obrazovke.
 2. Zobrazí sa ponuka. Nezabudnite zadať všetky potrebné zmeny alebo špecifikácie. Znova vyberte možnosť „Exportovať“.
 3. Nové menu vám poskytne celý rad možností, z ktorých si môžete vybrať. Môžete tiež pridať ďalšie účty sociálnych médií, ak vaša preferencia nie je v zozname.

Čo robiť, ak sa vaše video CapCut neexportuje

CapCut môže v určitých prípadoch odmietnuť exportovať alebo dokonca uložiť vaše video. To môže byť frustrujúce, ak ste strávili nejaký čas úpravou, aby ste dostali chybové hlásenie. Našťastie existuje niekoľko vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste tento problém vyriešili a začali uverejňovať svoje projekty.

Čítať:  Ako pridať ďalší účet v telegrame

Tento typ chyby je väčšinou spôsobený nedostatkom pamäte vo vašom zariadení. Tu je niekoľko spôsobov, ako tomu čeliť:

 • Vypnite všetky aplikácie spustené na pozadí vášho zariadenia. Ak je vaša pamäť takmer plná, vypnutie ďalších aplikácií umožní CapCut exportovať vaše video.
 • Odstráňte nepotrebné nevyžiadané súbory z galérie a odinštalujte zbytočné aplikácie. Mnoho aplikácií a nedôležitých súborov vám môže odobrať cennú pamäť, ktorú potrebujete pre svoj projekt. Nie je potrebné ukončiť aplikáciu; minimalizovať pri odstraňovaní ostatných súborov.

V iných prípadoch môže byť problém s CapCut taký jednoduchý ako chybné internetové pripojenie. Bez silného pripojenia môže mať aplikácia problémy s nahrávaním na iné platformy. Skúste si video uložiť do galérie a po správnom obnovení pripojenia zariadenia ho uverejnite ručne.

často kladené otázky

Môžem upravovať svoje fotografie aj pomocou CapCut?

CapCut vám umožňuje upravovať obrázky. Môžete dokonca použiť funkcie na premenu obrázkov na videá.

Musím zaplatiť za funkciu odstránenia pozadia na Capcut?

Nie, aplikáciu CapCut si môžete stiahnuť a používať zadarmo. Použitím prekrytia alebo odstránením nástroja na pozadí nenájdete žiadne skryté poplatky.

Môžem použiť CapCut na profesionálnu úpravu svojich videí?

Hlavnou silnou stránkou CapCut je jeho pohodlie. Umožňuje vám využívať mnoho pohodlných nástrojov na zverejňovanie vašich projektov na sociálnych sieťach. Nie je to však najlepšia voľba pre profesionálnu úpravu videa, pretože to vyžaduje pokročilejšiu technológiu.

Čítať:  Ako vytvoriť odkaz na pripojenie k skupine v GroupMe

Vystrihnutie pozadia

Capcut ponúka mnoho praktických funkcií na zjednodušenie úpravy videa. Pri odstraňovaní pozadia budete potrebovať v galérii pripravený prázdny obrázok alebo video. Potom môžete použiť funkciu prekrytia na úpravu pozadia vášho projektu. Toto je len jeden nástroj, ktorý Capcut ponúka. Medzi ďalšie patrí pridávanie hudby, úprava jasu, písanie titulkov a zmena času videa.

Bolo pre vás jednoduché odstrániť pozadie pomocou CapCut? Čo tak exportovať na platformy sociálnych médií? Dajte nám vedieť v sekcii komentárov nižšie.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE