Ako odstrániť všetky vaše uložené vyhľadávania na Twitteri

Možnosť uložených vyhľadávaní na Twitteri vám umožňuje rýchly prístup k vašim dopytom prostredníctvom ponuky vedľa vyhľadávacieho poľa. Môžete sa vrátiť k uloženým vyhľadávaniam a znova ich spustiť bez zadávania slov. Existujú však určité obmedzenia.

Ako odstrániť všetky vaše uložené vyhľadávania na Twitteri

Ako už možno viete, Twitter vám umožňuje uložiť iba 25 vyhľadávaní na účet. Aj keď to môže byť pre niekoho príliš málo, nie je dôvod uchovávať si otázky, ktoré už nepotrebujete. Odstránením starých vyhľadávaní môžete uvoľniť miesto pre nové.

Nasledujúce časti sa zameriavajú na to, ako odstrániť uložené vyhľadávanie, no zahrnuli sme aj niekoľko tipov na optimalizáciu funkcie.

Ako odstrániť uložené vyhľadávania na Twitteri

Na odstránenie uložených vyhľadávaní stačí niekoľko ťuknutí alebo kliknutí. Môžete to urobiť na svojom počítači alebo mobilnom zariadení (iOS/Android) pomocou nasledujúcich metód.

Používanie počítača a webového prehliadača na odstránenie uložených vyhľadávaní na Twitteri

  1. Spustite prehliadač a prihláste sa do svojho účtu Twitter.
  2. Ďalej prejdite na Vyhľadávacie pole kliknite naň vpravo hore a vyhľadajte a vyberte vyhľadávanie, ktoré chcete odstrániť. Ak chcete odstrániť vybrané vyhľadávanie, kliknite na malé smeti ikonu napravo.
Čítať:  Najlepší tvorcovia Discord Emoji

V rozbaľovacom okne sa môže zobraziť Nedávne vyhľadávania alebo len Uložené vyhľadávania, ak ste už nejaký čas nezadali žiadne dopyty. Táto metóda sa vzťahuje na všetky vyhľadávania – hashtagy, kľúčové slová alebo používateľské mená.

V niektorých prípadoch je X ikona sa nemusí zobraziť. Ak áno, kliknutím na uložený dotaz vykonajte vyhľadávanie znova a výberom troch bodiek sa dostanete k pretečeniu. Potom kliknite na Odstrániť uložené vyhľadávanie.

Poznámky

Je ľahké pomýliť si Odoslať tweetový box s Vyhľadávacie pole. Vyhľadávanie je v pravej hornej časti obrazovky (ak chcete odoslať tweety, použite pole v spodnej časti obrazovky).

Ak odstránite dopyty z Nedávne vyhľadávaniastále ich môžete vidieť v uložené vyhľadávania – ak ste ich mali v prvom rade uložené.

Odstránenie uložených vyhľadávaní na Twitteri na mobilnom zariadení

Metóda pre mobilné zariadenia je veľmi podobná metóde opísanej vyššie.

  1. Klepnite na ikonu Twitter aplikáciu na jej spustenie.
  2. Ďalej klepnite na Vyhľadávacie pole a vyberte dotaz, ktorý chcete odstrániť.
  3. Klepnite na ikonu ikona s tromi bodkami napravo od vyhľadávacieho panela. Potom klepnite na Odstrániť vyhľadávanie.

Veci na zapamätanie

Je možné, že po vykonaní krokov na jeho odstránenie môže trvať niekoľko dní, kým dopyt zmizne. Vo všeobecnosti sa to stáva pri nezvyčajných uložených vyhľadávaniach, ktoré nezodpovedajú žiadnym výsledkom vyhľadávania alebo tweetom na Twitteri. Vždy sa môžete vrátiť a skúsiť ho znova odstrániť, ak tam po niekoľkých dňoch stále je.

Čítať:  Ako propagovať videá YouTube 6 jednoduchými spôsobmi

Funkcia uloženého vyhľadávania vám nedáva možnosť upraviť uložený dopyt. To je ďalší dôvod, prečo ho možno budete musieť odstrániť viackrát. Uložené vyhľadávanie nemôžete upraviť; len ho vymeňte za nový.

Ukladanie vyhľadávaní na Twitteri

Je to tiež super jednoduché a rýchle ukladanie vyhľadávaní. Choďte na Vyhľadávacie pole, zadajte kľúčové slovo, používateľské meno alebo hashtag a kliknite na ikonu vyhľadávania. Výsledky sa zobrazia v hlavnom stĺpci/rozbaľovacej ponuke.

Klepnite alebo kliknite na ikona pretečenia (tri bodky) v pravom hornom rohu zobrazíte ďalšie možnosti. Vyberte Uložiť vyhľadávanie, a automaticky sa zobrazí v ponuke uložených vyhľadávaní. Twitter tiež umožňuje upraviť vyhľadávanie pred uložením.

Môžete obmedziť vyhľadávanie na správy, fotografie, účty a tweety alebo ponechať všetky možnosti zapnuté. Vyhľadávanie je možné zúžiť na ľudí, ktorých poznáte, alebo podľa miesta (odkiaľkoľvek/v blízkosti vás).

Rozšírené možnosti vyhľadávania

Rozšírené vyhľadávanie na Twitteri si vyžaduje viac času na úpravu, keďže máte na výber rôzne filtre. Z dlhodobého hľadiska vám však ušetrí čas. Rozšírené vyhľadávania si môžete uložiť a ponechať si ich ako zoznam úloh s rýchlym prístupom alebo pripomienku hashtagov, tweetov alebo používateľov, ktorých sledujete.

Bonusové tipy a triky

Sledovanie určitých vyhľadávaní na Twitteri môže byť náročné. Konverzácie, značky hash a kľúčové slová sa pohybujú rýchlo a ľahko sa zmenia. Ak chcete efektívnejšie vyhľadávať, budete musieť priradiť svoje frázy ku konkrétnej téme.

Odporúča sa znova spustiť rôzne verzie uloženého vyhľadávania, aby ste zistili, či niektoré z nich poskytujú lepšie výsledky. A existujú aplikácie tretích strán, ktoré s tým môžu pomôcť.

Čítať:  Google vysvetľuje, ako používať čísla rýchlosti stránky

často kladené otázky

Tu sú odpovede na ďalšie otázky, ktoré sme dostali v súvislosti s uloženými vyhľadávaniami na Twitteri.

Ako odstránim svoju históriu vyhľadávania na Twitteri?

Okrem uložených vyhľadávaní sa po kliknutí na panel vyhľadávania zobrazí aj vaša všeobecná história vyhľadávania. Je však celkom jednoduché odstrániť všeobecnú históriu vyhľadávania na Twitteri.

Všetko, čo musíte urobiť, je kliknúť na panel vyhľadávania a klepnúť na X vedľa každého vyhľadávania, ktoré chcete odstrániť. Alebo kliknite Zmazať všetko na odstránenie celej histórie.

Zobrazia sa moje uložené vyhľadávania aj na iných zariadeniach?

Áno. Ak uložíte vyhľadávania na Twitter.com, uvidíte ich aj v mobilnej aplikácii Twitter a ďalších prehliadačoch.

Držať krok s modrým vtákom

Ako jedna z najpopulárnejších platforiem ponúka Twitter množstvo príležitostí na sledovanie trendov, ktoré vás zaujímajú. The Uložené vyhľadávania funkcia je tu na to, aby vám pomohla, ale môžete rýchlo vyčerpať 25 slotov pre vaše otázky. Našťastie vymazanie uloženého vyhľadávania a vytvorenie priestoru pre ďalšie trvá len chvíľu.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE