Ako opraviť „413 entita žiadosti je príliš veľká“ E…

Webová stránka niekedy zobrazuje nepríjemné chyby, ktoré mätú používateľov pri prehliadaní. Ak vás prezeranie iných stránok otravuje, pokiaľ ide o vašu stránku, veci sú veľmi odlišné. Vyskytuje sa mnoho typov chýb webových stránok, niektoré sú všeobecné a iné špecifické pre WordPress. Jedna taká chyba je 413.

Chyba 413 patrí do rodiny stavových kódov HTTP 4xx, ktoré identifikujú chyby spojené s požiadavkou klienta. V tomto článku uvidíte, čo je chyba „413 Request Entity Too Large“ a ako ju môžete opraviť vo svojom WordPress.

Čo je chyba „Chyba 413 je príliš veľká entita požiadavky“?

Chyba HTTP 413 znamená, že server nemôže spravovať uskutočnenú požiadavku, a to preto, že zahŕňa súbor alebo blok údajov alebo opäť skupinu súborov, ktoré sú príliš veľké v porovnaní s maximálnym limitom, ktorý server dokáže spravovať.

V okne prehliadača sa zvyčajne zobrazuje správa „413 Request Entity Too Large“. Tento problém sa môže vyskytnúť, ak sa pokúsite nahrať príliš veľké súbory cez prehliadač, čím prekročíte limity stanovené správcom webu z bezpečnostných dôvodov alebo z iných dôvodov.

Prečo sa vyskytne chyba „413 Požiadavka je príliš veľká“?

Chyba 413 Request Entity Too Large nastane, keď sa pokúsite nahrať súbor, ktorý prekračuje maximálny limit nahrávania nastavený na vašom webovom serveri. Inými slovami, keď sa pokúsite nahrať súbor, ktorý je príliš veľký, webový server vráti chybové hlásenie informujúce používateľa, že „413 Request Entity Too Large“.

Čítať:  Ako excelovať v zákazníckom servise

Správa zobrazená používateľovi sa môže líšiť v závislosti od webového servera a klienta. Nasledujú najčastejšie správy, ktoré označujú výskyt tejto chyby:

 • Chyba 413
 • Chyba HTTP 413
 • HTTP kód: 413
 • Požadovaná entita je priveľká
 • 413. To je chyba.

Oprava chyby „413 Požiadavka je príliš veľká“ vo WordPress

Ako viete, chyba 413 sa zvyčajne vyskytuje, keď na svoj webový server nahráte veľký súbor a váš poskytovateľ hostingu nastavil obmedzenie veľkosti súboru.

Jedným z bežných problémov, s ktorými sa správcovia webu stretávajú pri správe WordPress, je povolenie webového servera povoliť nahrávanie súborov prostredníctvom knižnice médií. Ak však váš web s podporou Nginx nie je nakonfigurovaný tak, aby umožňoval nahrávanie veľkých súborov, proces nahrávania väčšinou zlyhá.

Ukážem vám niektoré z najjednoduchších spôsobov, ako zvýšiť veľkosť nahrávaného súboru a opraviť chybu 413 Request Entity Too Large vo WordPress.

 1. Obnoviť povolenia súboru
 2. Ručne nahrajte súbor cez FTP
 3. Zvýšte veľkosť nahrávaného súboru
 4. Upravte svoj súbor Functions.php
 5. Upravte svoj súbor .htaccess
 6. Upravte svoj súbor nginx.conf
 7. Kontaktujte svojho poskytovateľa hostingu

1. Obnovte povolenia súboru

Je možné, že sa s touto chybou stretávate v dôsledku obmedzeného prístupu k súboru a povolenia na nahrávanie. Bolo by teda skvelé skontrolovať povolenia súborov/priečinkov WordPress a nastaviť odporúčané povolenia a potom skúsiť nahrať súbor na svoju stránku.

Môžete nastaviť povolenia z FTP klienta, ako je FileZilla, a ak váš poskytovateľ hostingu ponúka akúkoľvek možnosť obnovenia povolenia súboru, môžete to odtiaľ opraviť.

2. Ručne nahrajte súbor cez FTP

Na nahranie veľkého súboru je dobré zvážiť FTP, ale uvedomte si, že ak nahrávate súbor cez FileZilla, trvá to dlhšie.

Čítať:  10 integrácií Magento, o ktorých potrebujete vedieť

Tu budete musieť získať prístup k vášmu webovému serveru a nahrať súbor presunutím myšou. Preto najprv musíte skontrolovať, či váš poskytovateľ hostingu ponúka prihlasovacie údaje k vášmu webovému serveru alebo SFTP prístup.

Teraz potrebujete FTP klienta FileZilla na prístup k vašim webovým súborom, takže Stiahnuť ▼ ak ho nemáte. Potom otvorte FileZilla a vyplňte príslušné polia; Hostiteľ, používateľské meno, heslo a port. Na nižšie uvedenej snímke obrazovky môžete vidieť, že som vložil IP svojho servera, používateľské meno, heslo a 22 ako číslo portu.

Potom presuňte súbor, ktorý chcete nahrať na svoju webovú lokalitu, z lokálnej pracovnej plochy (na ľavej strane) a vložte ho do priečinka webového servera. V mojom prípade je cesta k priečinku webového servera /applications/dbname/public_html/wp-content/uploads. Ak chcete nahrať akýkoľvek doplnok, cesta k priečinku je /applications/dbname/public_html/wp-content/plugins.

3. Zvýšte veľkosť nahrávaného súboru

Mnoho dobrých poskytovateľov hostingu WordPress ponúka na svojej platforme funkciu nastavenia veľkosti súboru, ktorá používateľom umožňuje zvýšiť hodnotu maximálnej veľkosti nahrávania, maximálny čas vykonania, maximálnu veľkosť príspevku a ďalšie.

Teraz sa pozrime na to, ako môžete zväčšiť veľkosť nahrávaného súboru z hlavného panela hosťovania. DreamHost ponúka nastavenia aplikácie a servera, z ktorých môžete zvýšiť nastavenia nahrávania súborov. Na paneli Správa aplikácií musím odstrániť komentár „;“ z troch hodnôt a zvýšte maximálnu veľkosť nahrávania a odosielania na 256 miliónov a čas vykonania na 300.

php_admin_value[post_max_size] = 256 miliónov php_admin_value[upload_max_filesize] = 256 miliónov php_admin_value[max_execution_time] = 300

Ak chcete skontrolovať, či je hodnota veľkosti súboru aktualizovaná alebo nie, musíte si na pracovnej ploche vytvoriť súbor info.php a nahrať ho do priečinka vašej webovej lokality cez FileZilla. Teraz otvorte ľubovoľný editor súborov, napríklad Notebook, prilepte nasledujúci kód a uložte ho ako info.php.

Teraz ho odovzdajte do priečinka public_html na vašej lokalite.

V ďalšom kroku otvorte prehliadač a spustite túto adresu URL „www.yoursite.com/info.php“. V mojom prípade je URL adresa https://wordpress-675386-2363839.cloudwaysapps.com/info.php. Vyhľadajte hodnoty správcu PHP, ktoré ste aktualizovali; ak sa hodnoty zmenia, úspešne ste zväčšili veľkosť súboru. Potom skúste nahrať súbor a skontrolujte, či bol problém vyriešený alebo nie.

Čítať:  Google vysvetľuje, ako zabezpečiť indexovateľnosť ich stránok Blogger a Google Sites

Ak váš poskytovateľ hostingu neponúka žiadnu funkciu na úpravu veľkosti nahrávaného súboru, prejdite na ďalšiu metódu.

4. Upravte svoj súbor Functions.php

Môžete upraviť súbor functions.php svojej témy a zväčšiť veľkosť nahrávaného súboru. Predtým si však budete musieť vytvoriť zálohu celej vašej WordPress stránky na obnovu dát. Zálohy vám pomôžu obnoviť webové súbory, ak sa niečo pokazí.

Na prístup k súboru vašej lokality potrebujete FTP klienta, ako je FileZilla. Pripojte svoj server cez FileZilla a prejdite do aktívneho priečinka témy. Súbory tém nájdete v priečinku wp-content a v mojom prípade je zdrojová cesta „/applications/enxybqgzgy/public_html/wp-content/themes/twentynineteen“. Ďalej nájdite súbor functions.php a kliknite Zobraziť/Upraviť.

Potom do súboru vložte nasledujúce riadky kódu a uložte ho. Toto určí maximálnu veľkosť nahrávania v megabajtoch. Nahraďte čísla podľa svojich požiadaviek.

@ini_set( ‘max_veľkosť_nahrávania’ , ‘256 miliónov’); @ini_set( ‘post_max_size’, ‘256M’); @ini_set( ‘max_execution_time’, ‘300’);

Potom skontrolujte otvorenie info.php vo svojom prehliadači „www.yoursite.com/info.php“ a skontrolujte, či sú hodnoty aktualizované alebo nie, potom skúste nahrať svoj súbor.

V prípade, že to nepomôže, prejdite na ďalšiu metódu.

5. Upravte svoj súbor .htaccess

Ak je vaša webová lokalita hosťovaná na LAMP Stack (pomocou webového servera Apache a PHP), môžete zvýšiť maximálnu veľkosť nahrávania zo súboru .htaccess.

Opäť musíte získať prístup k súboru .htaccess z FTP klienta, ako je FileZilla, a prejsť do priečinka public_html. Vyhľadajte súbor .htaccess a ak súbor .htaccess nevidíte, pravdepodobne je skrytý. Preto prejdite na FileZilla menu > Server a kliknite Vynútiť zobrazovanie skrytých súborov.

Teraz zobrazte/upravte súbor .htaccess v editore kódu alebo v programe Poznámkový blok a pridajte nasledujúce riadky.

Čítať:  Čo je to získaná mediálna hodnota? A prečo by vás to malo zaujímať?

php_value post_max_size 256M php_value memory_limit 256M php_value max_execution_time 300

Vyberte číslo a veľkosť, ktoré sú vhodné pre váš web a súbor. Ďalej otvorte info.php „“www.yoursite.com/infor.php”” vo svojom prehliadači a skontrolujte aktualizované veľkosti, ako sme to urobili v predchádzajúcom kroku.

6. Upravte svoj súbor nginx.conf

Vyššie uvedená metóda riešenia problémov je pre webový server Apache, ale ak prevádzkujete svoje webové stránky na LEMP (NGINX ako webový server a PHP), musíte upraviť nginx.conf tj nachádza sa v /etc/nginx/ a pridajte nasledujúci riadok kódu do súboru.

http { client_max_body_size 100M; }

7. Kontaktujte svojho poskytovateľa hostingu

Ak ste vyskúšali všetky vyššie uvedené a stále máte problémy, potom by bolo dobré kontaktovať podporu vášho hostingu a požiadať ich, aby tento problém čo najskôr vyriešili. Niekoľko poskytovateľov hostingu ponúka 24/7 podporu prostredníctvom chatu a lístkov, aby pomohli svojim zákazníkom.

Zhrnutie

Chyba 413 Príliš veľká entita požiadavky súvisí s veľkosťou požiadavky klienta. Existuje niekoľko spôsobov, ako opraviť túto chybu, ktoré ste si prečítali v tomto článku. Najbežnejším spôsobom je zmenšiť veľkosť súboru alebo zmeniť nastavenia webového servera, aby sa zväčšila veľkosť nahrávaného súboru. Ak poznáte ďalšie metódy, ktoré môžu pomôcť opraviť chybu HTTP 413, uveďte komentár v sekcii nižšie.

Otázka: Ako opravím chybu 413, entita žiadosti je príliš veľká?

Odpoveď: Najbežnejším spôsobom, ako opraviť chybu HTTP 413, je zvýšiť maximálnu veľkosť nahrávaného súboru médií. Ďalšie spôsoby sú: resetovanie oprávnení súborov, nahrávanie súborov pomocou FTP klienta a úprava vašich súborov (fuctions.php/.htaccess/nginx.config).

Otázka: Čo znamená „chyba HTTP 413“?

Odpoveď: Ak sa používateľovi zobrazí táto chyba, je to preto, že nahráva súbor, ktorý je príliš veľký. Keď správca webu dostane túto správu, môže používateľa požiadať, aby zmenšil veľkosť súboru a pokúsiť sa ho nahrať znova.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE