Ako opraviť chybu nabíjania Roomba 1?

Spoločnosť iRobot je americká technologická spoločnosť, ktorá navrhuje a vyrába spotrebiteľské roboty. Spoločnosť iRobots bola založená tromi členmi MIT Artificial Intelligence Lab, ktorí navrhli roboty na prieskum vesmíru a vojenskú obranu.

Kód chyby nabíjania Roomba 1 je kód chyby, čo znamená, že batéria nie je pripojená k vysávaču Roomba.

Tento článok popisuje príčiny chybového kódu Roomba 1 a niekoľko jednoduchých a jednoduchých spôsobov, ako ho opraviť.

Keď sa u vášho modelu Roomba objaví chybový kód 1, svetelný krúžok sa rozsvieti červeno okolo tlačidla čistenia a zobrazí sa chybové hlásenie. Najčastejšie príčiny chybového kódu Roomba 1 sú:

  • Batéria nie je nainštalovaná.
  • Batéria je uvoľnená.
  • Svorky batérie sú zhrdzavené.

Tu sú tri opravy, ktoré vám môžu pomôcť vyriešiť chybový kód Roomba 8:

Skontrolujte, či je nainštalovaná batéria

Ak ste robota Roomba zakúpili a nedávno ste ho obdržali, je možné, že v robote nie je nainštalovaná batéria, snímte preto zadný panel a skontrolujte, či je batéria nainštalovaná; pokiaľ v robote nie je, nainštalujte originálnu batériu iRobot, ktorá musela byť dodaná s robotom, keď ste ho zakúpili.

Vložte trochu náplne do priestoru pre batérie Roomba

Robot Roomba môže ukazovať chybový kód 1, pretože batéria nie je správne nasadená a môže byť uvoľnená, takže môžete na dno alebo stranu priehradky na batérie vložiť vlnitý papier. Ak chcete vyriešiť problém s uvoľnenou batériou, postupujte podľa nasledujúcich krokov:

  • Odstráňte spodný kryt robota Roomba odstránením skrutky na zadnom paneli.
  • Skontrolujte, či je batéria správne vložená; pokiaľ nie, položte vlnitý papier buď na stranu, alebo na dno, aby sa batéria dokonale zmestila. Batéria by sa v priehradke nemala hýbať alebo triasť.
  • Znovu nasaďte spodný kryt robota a potom ho nabite.
Čítať:  Ako vytvoriť prepojenie so stránkou zdrojov

Vyčistite kontakty batérie Roomba

Svorky batérie robota Roomba niekedy zhrdzavia alebo sa na nich hromadí prach a uhlík, takže čistenie svoriek batérie robota Roomba môže vyriešiť problém s nepripojenou batériou. Pri čistení pólov batérie postupujte podľa nasledujúcich krokov:

  • Odstráňte spodný kryt robota Roomba odstránením skrutky na zadnom paneli.
  • Uistite sa, že sú odstránené štítky batérie, ktoré by mohli spôsobovať prekážku, a pokiaľ sú už odstránené, očistite kontakty batérie gumou.
  • Teraz tiež očistite kontakty robota a vložte batériu späť dovnútra.
  • Zatvorte zadný panel a nabite ho.

Ak sa váš problém nevyrieši, kontaktujte zákaznícka podpora iRobots.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE