Ako opraviť chybu pri formátovaní SD karty na Steam Deck?

Steam Deck je odpoveďou Valve na vzostup vreckových herných počítačov. Je to celkom úhľadné zariadenie, ale rovnako ako každý iný kus technológia má nedostatky, ktoré môžu niekedy narušiť používateľský dojem.

V tomto článku hovoríme o chybách formátovania SD karty v Steam Decku, ich dôvodoch ao tom, čo môžete urobiť, aby ste problém vyriešili.

Chyba je spôsobená predovšetkým nesúladom súborového systému medzi natívnym súborovým systémom SD karty a systémom používaným systémom SteamOS založeným na Linuxe na Steam Deck. V predvolenom nastavení bude mať väčšina SD kariet ako predvolený súborový systém buď FAT32 alebo NTFS, čo by malo so Steam Deckom fungovať dobre.

Ak je však karta, ktorú sa pokúšate použiť, už v EXT4, jej naformátovanie pomocou vstavaného formátovacieho nástroja Steam Deck ju prepíše iným súborovým systémom EXT4, čo môže kartu zablokovať.

Tu sú štyri opravy, ktoré môžete vyskúšať.

Skúste sa znova pripojiť

Prvá vec, ktorú by ste mali urobiť, je vybrať kartu a skúsiť ju znova vložiť. Takéto problémy môže často spôsobiť nesprávny kontakt medzi kartou a terminálmi čítačky. Ak používate externú čítačku kariet, skúste použiť iný port USB.

Pred použitím kartu naformátujte

Pred použitím karty v Steam Decku ju musíte naformátovať pomocou režimu plochy Steam Deck. Postupujte podľa týchto krokov:

Čítať:  Prečo moja kontrolka Roku bliká?

Krok 1: Vstúpte do režimu pracovnej plochy a vložte kartu. V pravom hornom rohu obrazovky by ste mali vidieť ikonu microSD karty. Zvýraznite ho a vyberte Nastavenia.

Krok 2: Prejdite dole na Systém kartu a kliknite na Formátujte SD kartu gombík.

Počkajte na dokončenie formátovania a karta by mala bežať podľa očakávania.

Naformátujte kartu na FAT32

Jedným rýchlym riešením problému je použiť iný počítač (alebo dokonca chytrý telefón) na naformátovanie karty na FAT32 alebo NTFS, ak máte čo do činenia s obzvlášť veľkou pamäťovou kartou (256 GB alebo viac).

Tým je zaistené, že karta je vo svojom natívnom formáte, než vstúpi do Steam Deck, takže vstavaný formátovací nástroj môže fungovať bez problémov.

Ak nemáte po ruke druhý počítač alebo zariadenie, môžete nabootovať do režimu plochy Steam Deck a na formátovanie karty použiť KDE Partition Manager nainštalovaný v Linuxe.

Vyčistite vnútro

Prach alebo úlomky vo vnútri čítačky kariet môžu tiež spôsobiť nesprávny kontakt medzi terminálmi karty a čítačkou alebo mu dokonca brániť. Uistite sa, že na vyčistenie vnútrajšku používate kefu alebo plechovku so stlačeným vzduchom, a skúste znovu pripojiť kartu SD.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE