Ako opraviť chybu umývačky GE H20?

Umývačka riadu je nevyhnutným spotrebičom v moderných kuchyniach, ktorý poskytuje pohodlie a efektivitu pri umývaní špinavého riadu. Ako každý stroj sa však aj umývačky riadu môžu z času na čas stretnúť s problémami. Jednou z bežných chýb, s ktorou sa môžu majitelia umývačiek GE stretnúť, je chyba H20. Tento chybový kód označuje problém s prívodom vody, ktorý môže narušiť funkčnosť umývačky.

V tomto článku sme prebrali príčiny chyby umývačky GE H20 a niekoľko spôsobov, ako vám pomôcť problém vyriešiť.

Aké sú príčiny chyby H2o umývačky riadu GE?

Nižšie sme uviedli niekoľko možných dôvodov, ktoré môžu spôsobovať chybu GE Dishwaher H2o.

  • Ventil prívodu vody nie je otvorený.
  • Chybný ventil prívodu vody.
  • Vstupný filter vody je upchatý.
  • Nízky tlak vody.
  • Prekážky pred plavákovým spínačom.

Ako problém vyriešiť?

Pokiaľ narazíte na chybu GE Dishwaher H2o, vysvetlili sme niekoľko spôsobov, ako vám pomôcť problém vyriešiť.

Skontrolujte prívod vody

Chyba H20 sa väčšinou vyskytuje v dôsledku nedostatočného alebo žiadneho prívodu vody do umývačky. Začnite tým, že zaistíte, aby bol ventil prívodu vody pod kuchynským drezom úplne otvorený. Okrem toho skontrolujte, či prívodná hadica vody nie je zauzlená alebo upchatá. Vyrovnajte prípadné zauzlenie a odstráňte všetky prekážky, ktoré by mohli brániť prietoku vody.

Čítať:  Ako nájsť spätné odkazy od konkurencie

Skontrolujte ventil prívodu vody

Chybný ventil prívodu vody môže zabrániť vniknutiu vody do umývačky a spustiť chybu H20. Nájdite ventil za podstavcom v spodnej časti umývačky. Pomocou multimetra otestujte kontinuitu ventilu. Pokiaľ neprejde testom kontinuity, musíte vymeniť vstupný ventil vody.

Vyčistite vstupný filter vody

Upchatý vstupný filter vody môže brániť prietoku vody a spustiť chybu H20. Nájdite filter vo vnútri umývačky, obvykle na dne vane, a odstráňte všetky nečistoty alebo usadeniny. Opláchnite filter pod tečúcou vodou, aby ste odstránili všetky odolné zvyšky.

Skontrolujte tlak vody

Chybu H20 môže tiež spôsobiť nedostatočný tlak vody. Uistite sa, že tlak vody vo vašej domácnosti je v odporúčanom rozsahu. Nedostatočný tlak môže vyžadovať pomoc inštalatéra na vyriešenie akýchkoľvek základných problémov s inštaláciou.

Skontrolujte plavákový spínač umývačky

Plavákový spínač, umiestnený na dne vane umývačky, stráži hladinu vody. Pokiaľ je spínač zaseknutý alebo nefunkčný, môže zabrániť naplneniu umývačky vodou, čo má za následok chybu H20. Skontrolujte plavákový spínač, či nie je upchatý alebo poškodený. V prípade potreby spínač jemne očistite alebo vymeňte.

Resetujte umývačku

Jednoduchý reset môže niekedy vyriešiť drobné elektronické závady spôsobujúce chybu H20. Vypnite umývačku, odpojte ju od zdroja napájania a nechajte ju niekoľko minút odpojenú. Znovu pripojte napájanie a zapnite umývačku.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE