Ako opraviť Jura Z7 chybu 8?

Ak ste milovníkmi kávy, možno ste počuli o kávovaroch Jura. Sú to štýlovo navrhnuté automatické kávovary. Kávovary sú obvykle zložité a často sa pokazia; to zvyčajne narúša vašu rutinu a náladu. Kávovary Jura vám však poskytnú lahodnú šálku kávy za menej ako 60 sekúnd.

V tomto článku budeme diskutovať o tom, čo chyba 8 na Jura Z7 znamená a ako ju môžete opraviť, aby sa váš prerušený plán vrátil do normálu.

Chyba 8 pri modeli Jura Impressa Z7 nastane, keď cyklus varenia zostane neúplný. Toto číslo chyby sa tiež zobrazí na LCD obrazovke kávovaru. Jednoducho povedané, cyklus varenia zostáva neúplný, keď sa sparovacia jednotka alebo sparovacia skupina zasekne. Niektoré otázky, ktoré z toho vyplývajú, sú:

Čo je a varná jednotka/skupina?

Sparovacia jednotka alebo sparovacia jednotka je nadstavec pred kávovarom, ku ktorému môžete pripojiť portafilter na prípravu expressa. Táto varná skupina je veľká a ťažká. Teplá voda tu neustále preteká touto jednotkou.

Prečo sa sparovacia jednotka zasekne?

 • Neustála horúca voda spôsobí, že piesty v sparovacej jednotke napučia a nakoniec sa opotrebujú.
 • K tejto chybe môže dôjsť aj v prípade, že tesnenie piestu alebo tesnenie, ktoré chráni netesnosť v piestoch, môžu prasknúť.
 • Zvyšky kávy v sparovacej jednotke, pokiaľ ju nečistíte pravidelne alebo aspoň raz ročne.
 • Kávovar s prevodovým motorom 12V melie kávové zrná na prášok; ak vydáva slabé hučanie, strojné zariadenie sa s tým nedokáže vyrovnať.
 • Pokiaľ tento prevodový motor, ktorý uvádza sparovaciu jednotku/skupinu do pohybu pomocou hnacieho hriadeľa, nemôže dosiahnuť alebo sa dotýkať hnacieho hriadeľa, vydáva hlasný zvuk.
 • Pokiaľ sa motor vôbec nepohybuje, potom je transformátor poškodený.
 • Prevodový motor pomocou enkódera prenáša počet otáčok do CPU. Ak sa kodér uvoľní, nebude schopný odosielať správne informácie do CPU.
Čítať:  Je Dying Light 2 multiplatformný a cross-gén?

Chybu, ktorú váš kávovar zobrazuje, môžete vyriešiť pomocou nasledujúcich krokov:

 • Vyberte sparovaciu jednotku alebo skupinu a dôkladne ju vyčistite, aby sa opláchli zvyšky kávy.
 • Ak nemôžete kávovar Jura otvoriť, môžete ho poslať na vykonanie servisu. Pokiaľ však otvoríte svoj stroj Jura, môže byť ťažké dať všetko späť dohromady.
 • Pokiaľ môžete stroj otvoriť, namažte pohyblivé časti a vymeňte tesnenie piestu alebo tesnenie. Mali by ste tiež vymeniť vypúšťací alebo vypúšťací ventil, pretože akékoľvek upchatie tu vedie k tomu, že sa voda uvoľňuje väčšinou v odkvapkávacej doske, nie cez výstrek kávy.
 • Do nádržky na vodu môžete vložiť odvápňovacie tablety a nechať ich tam chvíľu odležať. Po nejakej dobe môžete nádrž umyť.

Keď kávovar Jura zobrazí chybu 8, môžete tiež dostať horkú kávu. Pravidelným čistením stroja môžete ušetriť prevod alebo hnací motor, čo nebude mať za následok zaseknutie sparovacej jednotky/skupiny.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE