Ako opraviť kód chyby Epson 0x97?

Spoločnosť Epson je najväčším svetovým výrobcom tlačiarní a zariadení na spracovanie obrazu. Tlačiarne Epson sú známe svojim skvelým výkonom a kvalitou tlače.

Každá tlačiareň vykazuje nejaké chyby, keď detekuje niečo zle s fungovaním; niektoré z týchto chýb môžete opraviť sami, pretože sa jedná o drobné problémy, a niektoré potrebujú pomoc profesionálneho technika.

Tento článok popisuje príčiny kódu chyby Epson 0x97 a štyri jednoduché a jednoduché spôsoby, ako ho opraviť.

Tlačiareň Epson zobrazuje chybový kód 0x97, keď sa vyskytnú vnútorné problémy s hardvérom, čo znamená, že niektoré vnútorné časti tlačiarne nemôžu správne fungovať. Chyba sa zobrazí na displeji LED vašej tlačiarne a pokiaľ nebude chyba opravená, nebudete môcť tlačiareň používať.

Tu sú štyri opravy, ktoré vám môžu pomôcť pri oprave kódu chyby Epson 0x97:

Resetujte tlačiareň

Zrušte všetky čakajúce tlačové úlohy a skontrolujte, či nedošlo k uviaznutiu papiera; ak existujú, odstráňte ich. Po ich odstránení odpojte všetky káble pripojené k tlačiarni, vrátane:

 • Napájacie káble
 • USB káble a,
 • Atramentové kazety

Teraz stlačte a podržte tlačidlo napájania tlačiarne po dobu asi jednej minúty a potom zapojte napájacie káble, káble USB a atramentové kazety do správnych slotov. Potom stlačte tlačidlo napájania tlačiarne a zapnite ju, vykonajte skúšobnú tlač a skontrolujte, či sa chyba stále objavuje alebo nie; ak áno, skúste ďalšiu opravu.

Čítať:  Recenzia Amazon Echo Pop: Alexa v modernom avatare!

Tvrdý reset tlačiarne

Táto metóda môže byť pre jednu osobu obtiažna, takže možno budete potrebovať ďalšiu ruku. Vypnite tlačiareň stlačením tlačidla napájania a potom odpojte všetky káble, vrátane napájacích, a počkajte asi päť minút; teraz stlačte a podržte tlačidlo napájania po dobu približne jednej minúty a zároveň pokračujte v stlačení tlačidla napájania a zapojte späť všetky káble.

Potom znova stlačte a podržte tlačidlo napájania po dobu jednej minúty a vykonajte skúšobnú tlač.

Aktualizujte ovládače tlačiarne

Skontrolujte, či je ovládač aktuálny alebo či ich vôbec máte nainštalovaný. Nainštalujte alebo aktualizujte najnovšie ovládače. Je tiež možné, že túto chybu na tlačiarni spôsobuje akýkoľvek malware, preto majte svoj softvér na ochranu pred malwarom pod kontrolou.

Vyčistite tlačovú hlavu a trysky

Príčinou tejto chyby môže byť upchatá tlačová hlava vašej tlačiarne, takže jej vyčistenie vám môže pomôcť chybu opraviť. Nižšie sme spomenuli kroky na čistenie tlačových hláv:

 • Odpojte napájací kábel tlačiarne.
 • Vyberte atramentové kazety a potom opatrne vyberte tlačovú hlavu.
 • Použite čistú handričku navlhčenú v teplej vode na čistenie spodnej časti tlačovej hlavy a čistite atrament z trysky, kým nebude úplne čistá a nezostane na nej žiadny atrament.
 • Vezmite misku s teplou vodou, vložte do nej tlačovú hlavu a nechajte ju asi 10 minút máčať.
 • Vyberte tlačovú hlavu z misky a potom utrite vodu a prípadnú vlhkosť suchou a čistou handričkou alebo papierovou utierkou.
 • Uchovávajte na čistej utierke a nechajte asi 15-20 minút zaschnúť.
 • Teraz vložte tlačovú hlavu späť do časti tlačovej hlavy a potom vložte späť všetky atramentové kazety.
 • Spustite tlačiareň a potom vykonajte skúšobnú tlač.
Čítať:  Ako nabíjať Apple Watch bez nabíjačky?

Kontaktujte podporu

Ak pre vás žiadna z vyššie uvedených opráv nefunguje, vyhľadajte odbornú pomoc a kontaktujte zákaznícku podporu Epson.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE