Ako opraviť príbehy Instagramu, ktoré sú priblížené

Takže ste urobili dokonalú fotku a starostlivo ste vytvorili svoj príbeh. Stlačíte tlačidlo Odoslať, ale získate zväčšený alebo zdeformovaný obrázok, ktorý zničí všetko vaše úsilie.

Ako opraviť príbehy Instagramu, ktoré sú priblížené

Ak vám to znie povedome, môže sa vás týkať aj chyba priblíženia Instagramu, ktorá spôsobuje, že používatelia na celom svete strácajú nervy. Čítajte ďalej a zistite, prečo sa to deje a ako tento problém naraz vyriešiť.

Ako opraviť približovanie príbehov Instagramu

Zatiaľ čo Instagram od svojich začiatkov zlepšil flexibilitu pomerov obrázkov a videí, veci stále nie sú dokonalé. Ako každá iná aplikácia, aj táto platforma je náchylná na chyby a chyby, ktoré môžu ovplyvniť používateľskú skúsenosť. Príkladom je automatická zmena veľkosti vášho príbehu po zverejnení. Najhoršie je, že si možno uvedomíte, že váš príspevok bol zničený, až oveľa neskôr, keď ho vaši sledovatelia už videli.

Našťastie sa takéto chyby dajú často opraviť jednoduchým vymazaním vyrovnávacej pamäte alebo aktualizáciou aplikácie. Môžete tiež použiť niekoľko trikov pri uverejňovaní, aby ste dosiahli správnu veľkosť a pomer.

Vymažte vyrovnávaciu pamäť

Môžete skúsiť vymazať vyrovnávaciu pamäť vždy, keď narazíte na chybu alebo Instagram začne zaostávať. Odstránením vyrovnávacej pamäte sa neodstráni nič podstatné a vaše účty sú v bezpečí. Odstráni iba nepodstatné súbory, ktoré môžu spôsobovať dočasné problémy. Ďalšou výhodou je, že sa tým uvoľní miesto v telefóne na úkor o niečo dlhších časov načítania na opätovné naplnenie vyrovnávacej pamäte.

Čítať:  Ako profilovať svoj tím na svojom webe WordPress

Ak chcete vymazať vyrovnávaciu pamäť Instagramu na zariadení so systémom Android, postupujte podľa nasledujúcich krokov:

 1. Choďte do svojho nastavenie a vyberte Aplikácie.
 2. Otvorte zoznam aplikácií a vyhľadajte Instagram.
 3. Klepnite Skladovanie na obrazovke aplikácie.
 4. Vyberte Vymazať vyrovnávaciu pamäť alebo Vyčistiť dáta pod Cache.

Konkrétne pokyny sa môžu líšiť v závislosti od zostavy Androidu alebo zariadenia. Skontrolujte, či problém pretrváva aj po vymazaní vyrovnávacej pamäte.

Treba poznamenať, že jedinou možnosťou vymazania vyrovnávacej pamäte v systéme iOS je preinštalovanie aplikácie, ktorej sa budeme venovať nižšie.

Aktualizujte svoju aplikáciu

Vždy, keď sa vyskytne chyba, zvážte, či vývojári už problém nevyriešili. Chybu možno budete môcť opraviť jednoduchou aktualizáciou aplikácie. Prejdite do obchodu App Store alebo Google Play Store a vyhľadajte Instagram, aby ste zistili, či je k dispozícii nejaká aktualizácia. Ak áno, stiahnutie aktualizácie pravdepodobne opraví chyby, ako je problém so zoomom.

Odstráňte a znova nainštalujte Instagram

Preinštalovanie aplikácie bude mať podobný výsledok ako vymazanie vyrovnávacej pamäte. Ak vymazanie lokálnych súborov nefungovalo alebo máte zariadenie so systémom iOS, vymazanie a preinštalovanie aplikácie je správna cesta.

Ak chcete znova nainštalovať Instagram na svoj iPhone, postupujte takto:

 1. Otvor tvoj nastavenie aplikáciu a vyberte generál.
 2. Klepnite Úložisko iPhone a potom nájsť Instagram na zozname.
 3. Odstráňte aplikáciu.
 4. Prejdite do obchodu App Store a stiahnite si znova Instagram.

Rovnaký výsledok môžete dosiahnuť klepnutím a podržaním ikony aplikácie v hlavnej ponuke a výberom položky Odstrániť možnosť z rozbaľovacej ponuky.

Čítať:  Čo sa stane, keď vymažete vyrovnávaciu pamäť na TikTok

Preinštalovanie aplikácie na zariadení so systémom Android bude zahŕňať nasledujúce kroky:

 1. Otvorte svoj Android nastavenie.
 2. Ísť do Aplikácie a otvorte zoznam aplikácií.
 3. Nájdite a klepnite na Instagram.
 4. Stlačte tlačidlo Odstrániť.
 5. Ďalej otvorte Obchod Google Play a znova si stiahnite Instagram.

Uverejnite svoj príbeh iným spôsobom

Instagram Stories nemusíte prestať používať, aj keď žiadne z vyššie uvedených riešení nepomohlo. Pohrajte sa vo svojom príbehu a nájdite spôsob, ako prekonať problém s automatickým priblížením. Namiesto snímania alebo importovania fotografie potiahnutím prstom nahor po fotoaparáte postupujte takto:

 1. OTVORENÉ Instagram.
 2. Klepnite na ikonu + ikona v pravom hornom rohu a vyberte Príbeh alebo potiahnite prstom doprava po informačnom kanáli.
 3. Vyberte Vytvorte z Nástrojov fotoaparátu označených Aa.
 4. Klepnite na ikonu tlačidlo s nálepkou na vrchu.
 5. Prejdite nadol a nájdite dve kruhové tlačidlá. Pomocou nich môžete do svojho príbehu pridať ďalšie fotografie.
 6. Klepnutím na ikonu fotoaparátu nasnímate fotografiu alebo karty s a + znamenie otvorte obrázok.
 7. Zmeňte veľkosť obrázka podľa potreby a zdieľajte ho vo svojom príbehu.

Ako oddialiť príbehy na Instagrame pri uverejňovaní

Nežiaduce približovanie nie je vždy závada. Instagram môže tiež automaticky zmeniť veľkosť vašich fotografií a videí tak, aby vyplnili obrazovku. Našťastie môžete svoj obsah pred odoslaním oddialiť – tu je návod.

Zmeňte veľkosť fotografií a videí s ľahkosťou

Väčšina fotoaparátov telefónov štandardne fotí v pomere 3:4. Strany budú odrezané, aby sa tieto fotografie zmestili na pomer strán Instagramu 16:9. Ak chcete zachovať celý obrázok, po importovaní fotografie jednoducho zoštipnite obrazovku. Aplikácia automaticky vytvorí farebný okraj, ktorý vyplní zostávajúci priestor. Rovnakým spôsobom môžete videá oddialiť.

Čítať:  13 opráv: Tlačidlo príspevku TikTok nefunguje

Priblíženie počas natáčania

Vstavaná kamera Instagramu vyžaduje, aby ste pri natáčaní podržali tlačidlo nahrávania. Keď už máte zaneprázdnenú ruku, ako približujete a odďaľujete? Počas nahrávania na Instagram existujú dva spôsoby priblíženia a oddialenia:

 • Potiahnutie prstom v normálnom režime – Podržte stlačené tlačidlo nahrávania v normálnom režime, potiahnutím prsta nahor priblížite a potiahnutím nadol oddialite.
 • Pinch in Hands-Free Mode – Instagram má aj režim hands-free nahrávania. Obraz môžete priblížiť stiahnutím prstov. Potiahnutím prsta nahor a nadol po tlačidle záznamu ako v normálnom režime môžete tiež priblížiť.

Ako oddialiť príspevky na Instagrame

Časy štvorcových fotiek, ktorými bol Instagram známy v minulosti, sú preč. Teraz môžete uverejňovať fotografie a videá v rôznych rozmeroch jednoduchým oddialením.

Stiahnutím prstov priblížite

Ak chcete oddialiť príspevky s fotografiami, môžete fotografiu pri importe jednoducho stiahnuť.

 1. Stlačte tlačidlo + ikona na hlavnom informačnom kanáli a vyberte Príspevok.
 2. Klepnite na obrázok, ktorý chcete uverejniť.
 3. Stiahnutím prstov ju oddialite.

Klepnite na tlačidlo Oddialiť

Pri uverejňovaní videa si všimnete, že stláčanie nefunguje. Ak chcete video príspevok oddialiť, musíte namiesto toho stlačiť tlačidlo:

 1. Klepnite + a Príspevok na hlavnom informačnom kanáli.
 2. Vyberte video, ktoré chcete uverejniť.
 3. Ak chcete video priblížiť, použite tlačidlo mierky v ľavom dolnom rohu obrázka alebo priblížte obrazovku.

Použite aplikáciu tretej strany

Ak rozmery vášho obrázka alebo videa nezodpovedajú štandardom Instagramu, niektoré časti môžu byť odrezané aj napriek maximálnemu oddialeniu. V takom prípade môžete použiť samostatnú aplikáciu na úpravu fotografií alebo videa, aby ste dosiahli vhodný pomer pre Instagram. Pridajte okraje k svojej fotografii alebo videu, aby ste zachovali časti, ktoré sa nezmestia do požadovaných rozmerov Instagramu.

Čítať:  Aký je rozdiel a ako vyhrať s oboma v roku 2024

Ako oddialiť kotúče Instagramu

Instagramové kotúče sú veľmi populárne, takže o ne nechcete prísť. Tu sú možnosti na oddialenie cievok.

Prispôsobte svoje video

Bohužiaľ nemôžete oddialiť kotúče ako bežné videá s príbehmi. Ak importujete video z galérie, vašou jedinou možnosťou je priblížiť ho stiahnutím prstov na obrazovke alebo stlačením tlačidla „Mierka“. Zmenšením veľkosti videa na obrazovku sa video priblíži tak, aby vyplnilo celú obrazovku. Ak je vaše video vyššie ako štandardná veľkosť cievky, potiahnutím videa dvoma prstami sa môžete rozhodnúť, ktorá časť bude orezaná.

Upravte svoje video v aplikácii

Ak nechcete, aby sa niektorá časť vašej cievky s neštandardnými rozmermi odrezala, budete musieť použiť aplikáciu tretej strany. Pridajte k videu orámovanie, aby bolo 16:9, a bez problémov sa zmestí na obrazovku.

Dodržuj vzdialenosť

Neúmyselne priblížené príbehy Instagramu môžu byť trápne. Vyriešte problém pomocou riešení uvedených vyššie a uistite sa, že vaši sledovatelia nevidia žiadne neúspešné pokusy. Naučte sa laná približovania na Instagrame a uistite sa, že vaše príspevky už nikdy nebudú odrezané.

Ktorá z týchto metód vám vyriešila problém s približovaním na Instagrame? Naučili ste sa počas toho nejaké nové zoomové triky? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE