Ako opraviť TikTok Emojis, ktorý sa nezobrazuje alebo nefunguje

Emojis sú nevyhnutnou súčasťou zážitku TikTok a umožňujú používateľom vyjadrovať sa a reagovať na videá.

Niekedy však emotikony môžu zmiznúť alebo prestať správne fungovať v aplikácii. Nebojte sa – vo väčšine prípadov možno tento problém jednoducho vyriešiť niekoľkými krokmi na riešenie problémov.

Dôvody, prečo sa TikTok Emojis nemusia zobrazovať

Predtým, ako sa ponoríme do riešení, poďme najprv pochopiť, prečo môžete čeliť tomuto problému s emoji na TikTok.

Chyby softvéru

Keďže TikTok pravidelne vydáva aktualizácie na opravu chýb a zavádzanie nových funkcií, niekedy môžu tieto aktualizácie neúmyselne spôsobiť určité problémy, ako napríklad nesprávne zobrazenie emotikonov. Môže ísť o menšiu chybu, ktorá bude pravdepodobne opravená v ďalšej aktualizácii.

Zastaraná verzia aplikácie

Ak ste aplikáciu TikTok už nejaký čas neaktualizovali, možno používate zastaranú verziu náchylnú na chyby a problémy, ktoré spôsobujú problémy, ako napríklad chýbajúce emotikony. Vždy sa uistite, že používate najnovšiu verziu aplikácie.

Problémy s pripojením

Nestabilné internetové pripojenie je jedným z najbežnejších dôvodov, prečo sa emotikony na TikTok nenačítajú správne. Skontrolujte, či ostatné aplikácie fungujú dobre, alebo či má problémy len TikTok v dôsledku výpadkov pripojenia.

Výpadky servera

Počas špičkových prevádzkových časov sa servery TikTok môžu niekedy preťažiť a dočasne vypadnúť. To môže zabrániť správnemu fungovaniu určitých funkcií aplikácie, ako sú emotikony. Kontrola stavových stránok TikTok môže potvrdiť, či čelia širším výpadkom.

Softvérové ​​konflikty

Bezpečnostný softvér, siete VPN, blokátory reklám alebo iné aplikácie spustené na pozadí môžu niekedy rušiť TikTok a spôsobiť problémy s nezobrazovaním emotikonov. Ich dočasné vypnutie môže pomôcť vyriešiť takéto konflikty.

Nepodporovaný softvér zariadenia

Ak je váš softvér pre Android alebo iOS príliš zastaraný, niektoré funkcie aplikácie, ako napríklad emotikony, sa nemusia v TikTok správne vykresliť. Stáva sa to, keď vaše zariadenie už nespĺňa minimálnu verziu operačného systému potrebnú na optimálne spustenie aplikácie.

Problémy s klávesnicou tretích strán

Ak na svojom zariadení používate vlastnú klávesnicu tretej strany, môže to spôsobiť problémy s prekrývajúcou sa klávesnicou emoji TikTok alebo nesprávnym spustením v rozhraní aplikácie. Skúste prepnúť na štandardnú klávesnicu.

Teraz, keď poznáte všetky potenciálne dôvody tohto nepríjemného problému, prejdime priamo k riešeniam krok za krokom.

Opravy pre TikTok Emojis, ktoré sa nezobrazujú alebo nefungujú

Postupujte podľa týchto metód postupne pri riešení problémov a identifikácii konkrétneho faktora, ktorý spôsobuje, že sa emotikony nezobrazujú alebo nefungujú vo vašej aplikácii TikTok:

1. Skontrolujte svoje internetové pripojenie

Problémy s pripojením sú častejšie vinníkom problémov s emoji TikTok. Otvorte svoj internetový prehliadač alebo iné aplikácie vyžadujúce prístup na internet, aby ste skontrolovali, či máte aktívne internetové pripojenie, ktoré funguje správne bez akýchkoľvek oneskorení alebo problémov s vyrovnávacou pamäťou.

Čítať:  4 spôsoby, ako previesť nahratý hlas na textové poznámky v systéme Android

Rýchlosť internetového pripojenia si môžete skontrolovať aj online pomocou nástrojov ako napr Google Fiber Internet Speed ​​Test.

Reštartujte svoj domáci WiFi router alebo mobilné dáta, aby ste zistili, či stabilizuje vaše internetové pripojenie. Zapnutie a vypnutie režimu v lietadle môže tiež obnoviť sieť a opraviť dočasné chyby.

Pri kontrole sa uistite, že:

 • Na vašom zariadení je povolené WiFi alebo mobilné dáta
 • Nastavenia údajov pre aplikáciu TikTok umožňujú prístup na internet na pozadí
 • Rýchlosť vašej siete spĺňa odporúčané minimálne požiadavky
 • Nie ste pripojení k sieti VPN alebo proxy, ktorá ruší

Ak je váš internet v poriadku v iných aplikáciách okrem TikTok, prejdite na ďalšie metódy. Nestabilné pripojenie je možné vyriešiť iba z vášho konca riešením problémov s WiFi alebo mobilnými dátami.

2. Pozrite sa, či Emoji fungujú v iných aplikáciách

Ak chcete skontrolovať, či problém spočíva konkrétne v aplikácii TikTok a nie vo vašom zariadení, otvorte ďalšie aplikácie, ako je WhatsApp alebo Messenger, a skúste odoslať testovací emotikon do chatu.

Ak sa emotikon zobrazuje správne, potom to poukazuje na problém izolovaný v TikTok, a nie na samotný softvér klávesnice alebo zariadenia. Ďalej prejdite na kroky na riešenie problémov špecifické pre TikTok.

Ak sa však emotikon nezobrazuje ani v iných aplikáciách, problémom môže byť váš základný softvér smartfónu. Vyžaduje si to softvérové ​​riešenia uvedené ďalej v príspevku.

3. Skontrolujte stav servera TikTok

Niekedy TikTok vydáva aktualizácie alebo zažíva nadmernú prevádzku, ktorá spôsobuje dočasné výpadky ich serverov. Ak chcete skontrolovať stav služieb TikTok v reálnom čase, môžete navštíviť aj stránky tretích strán, ako napr DownDetector ktoré poskytujú štatistiky o výpadku TikTok na základe aktuálnych správ používateľov.

Zmieňuje sa o akýchkoľvek pretrvávajúcich problémoch, ktoré vo veľkej miere hlásili používatelia, alebo o incidentoch identifikovaných od konca TikTok. Ak vidíte emotikony uvedené pod dotknutými službami, všimnite si ich odhady, kedy budú obnovené.

Jediným riešením je trpezlivo čakať, kým inžinieri TikTok privedú servery späť do prevádzky.

Ak dôjde k prudkému nárastu sťažností konkrétne na nezobrazovanie emotikonov, je to pravdepodobne dočasný výkyv, ktorý sa čoskoro vyrieši.

4. Aktualizujte na najnovšiu verziu TikTok

Ďalšou jednoduchou opravou je skontrolovať, či používate najnovšiu verziu aplikácie TikTok. Cieľom pravidelných aktualizácií je opraviť chyby, zlepšiť výkon a pridať nové balíčky emoji.

Na zariadeniach so systémom Android otvorte Obchod Google Play, klepnite na ikonu ponuky hamburgeru, vyberte „Moje aplikácie a hry“, potiahnite prstom do sekcie „Čakajúce aktualizácie“ a skontrolujte, či má aplikácia TikTok aktualizáciu. Klepnutím na Aktualizovať nainštalujete najnovšiu verziu aplikácie.

Na telefónoch iPhone otvorte App Store, klepnite na ikonu svojho profilu vpravo hore a potiahnite prstom nadol po obrazovke, aby ste manuálne obnovili čakajúce aktualizácie. Ak sa zobrazí TikTok, klepnutím na aktualizovať nainštalujte novú verziu. V opačnom prípade používate najnovšiu aplikáciu TikTok pre iOS.

Aktualizácia eliminuje akékoľvek softvérové ​​chyby alebo závady spôsobujúce problémy s emoji po tom, čo TikTok vydá opravy stability a optimalizuje výkon. Po aktualizácii skúste použiť emotikony, aby ste zistili, či sa veci opravujú.

5. Vynútené zatvorenie a opätovné otvorenie aplikácie

Jedným rýchlym hackom je vynútenie zatvorenia mobilnej aplikácie TikTok, ak beží na pozadí príliš dlho. Dlho bežiace aplikácie môžu časom vytvárať digitálny neporiadok alebo „hnilobu softvéru“, čo spôsobuje problémy s používateľským rozhraním, ako napríklad chýbajúce emotikony.

Na telefóne s Androidom potiahnutím prstom zhora nadol zobrazíte všetky otvorené aplikácie a potom potiahnutím prstom doľava alebo doprava po ukážke aplikácie TikTok ju vynútene zatvoríte. Na iPhone s Face ID pomaly potiahnite prstom zdola nahor, kým sa nezobrazia ukážky aplikácií, a potom potiahnutím nahor po aplikácii TikTok ju zatvorte.

Čítať:  5 spôsobov, ako pridať digitálny podpis do Dokumentov Google

Teraz znova otvorte TikTok normálne klepnutím na jeho ikonu a skontrolujte, či sa emotikony začnú zobrazovať správne bez akýchkoľvek závad. Ak to vynútené zatvorenie vyriešilo, problém súvisel so stavom aplikácie a nie s hlbšími problémami so softvérom alebo pripojením.

6. Reštartujte telefón

Ak vynútené zatvorenie aplikácie TikTok nepomohlo, ďalšou eskaláciou je reštartovanie samotného smartfónu. Tým sa odstránia všetky dočasné chyby a problémy s pamäťou, ktoré spôsobujú problémy s rozhraním v aplikáciách.

Úplne vypnite telefón, počkajte približne 30 sekúnd a potom ho znova zapnite. Keď sa zariadenie úplne reštartuje a obnoví všetky aplikácie v novom stave, otvorte TikTok a skontrolujte, či sú teraz viditeľné emotikony.

Na iPhone stlačte a podržte tlačidlo hlasitosti a bočné tlačidlo, aby ste ho vynútili reštartovať, pretože neexistuje možnosť vypnutia.

Reštartovanie telefónu môže vyriešiť problémy s emotikonmi TikTok, ktoré vyplývajú zo zastaraného stavu zariadenia, a nie zo samotnej aplikácie, ktorá potrebuje opravy.

7. Vymažte vyrovnávaciu pamäť/údaje aplikácie TikTok

V priebehu času sa vo vnútri TikTok môžu nahromadiť zvyškové údaje aplikácií, ako sú obrázky, videá a poškodené programové súbory vo vyrovnávacej pamäti, čo zabráni správnemu načítaniu určitých prvkov, ako sú emotikony.

Vymazanie týchto dočasných údajov aplikácie prinúti TikTok vytvoriť nové lokálne dátové súbory pri ďalšom načítaní.

V systéme Android:

 • Otvorte Nastavenia zariadenia > Aplikácie
 • Klepnite na TikTok
 • Klepnite na položku Úložisko a vyrovnávacia pamäť
 • Klepnite na „Vymazať vyrovnávaciu pamäť“
 • Potvrďte vymazanie vyrovnávacej pamäte/údajov
 • Reštartujte aplikáciu TikTok

Na iPhone:

 • Prejdite do Nastavenia > Všeobecné > Úložisko iPhone
 • Nájdite aplikáciu TikTok a klepnite na ňu
 • Klepnite na „Vypnúť aplikáciu“ (vymaže sa vyrovnávacia pamäť a údaje)
 • Preinštalujte TikTok z App Store
 • Reštartujte TikTok

Skúste použiť emotikony po vymazaní lokálne uloženej vyrovnávacej pamäte a údajov TikTok, aby ste zistili, či sa tým vyriešia chýbajúce problémy s emotikonmi pochádzajúce z poškodených zvyškových súborov.

8. Preinštalujte aplikáciu TikTok

Ak všetko ostatné zlyhá, úplné odinštalovanie TikTok a preinštalovanie aplikácie od začiatku je konečnou opravou akýchkoľvek hlbších problémov so softvérom, ktoré spôsobujú chýbajúce emotikony.

Týmto sa nainštalujú nedotknuté kópie všetkých programových súborov TikTok bez akýchkoľvek chýb alebo poškodených komponentov, ktoré môžu brániť správnemu zobrazovaniu emotikonov.

 • Na telefónoch s Androidom: otvorte Nastavenia > Aplikácie > ťuknite na TikTok > ťuknite na položku Odinštalovať a odstráňte aplikáciu a všetky jej údaje
 • Na zariadeniach iPhone: podržte prst na ikone TikTok, kým sa nezachveje, potom klepnite na zobrazenú ikonu X a aplikáciu odinštalujte

Teraz preinštalujte TikTok normálne z oficiálneho obchodu s aplikáciami – Obchod Play pre Android alebo App Store pre iPhone. Nastavte si účet čerstvo v úplne čistej aplikácii TikTok a skontrolujte, či sa emotikony zobrazujú bez problémov.

Preinštalovanie aplikácií často odstraňuje tvrdohlavé problémy so softvérom, ktoré sa inak nevyriešia. Ak nič iné nefunguje, ponechajte si to vo svojej súprave nástrojov na riešenie problémov!

9. Aktualizujte svoj operačný systém

Ak sú vaše verzie systému Android alebo iOS extrémne zastarané, základné funkcie zariadenia, ako sú emodži a klávesnice, môžu byť ovplyvnené v aplikáciách, ako je TikTok.

Súpravy na vývoj softvéru, v ktorých sú aplikácie postavené na zmenách v priebehu času vo verziách OS. Používanie značne zastaranej verzie mobilného operačného systému môže spôsobiť stratu kompatibility.

Navštívte sekciu Aktualizácie softvéru v nastaveniach zariadenia Android alebo Nastavenia iOS > Všeobecné > Aktualizácie softvéru a skontrolujte aktuálnu verziu operačného systému.

Čítať:  Čo znamená „Pridal si ma späť“ na Snapchate?

Porovnajte ju s najnovšou verziou, ktorú pre váš model smartfónu verejne vydali spoločnosti Google a Apple. Ak vaše zariadenie zaostáva o 2 až 3 hlavné vydania operačného systému, jeho aktualizácia môže pomôcť vyriešiť nielen problémy s TikTok, ale aj problémy s výkonom a zabezpečením.

Aktualizácia operačného systému vymaže všetky vaše lokálne uložené údaje, preto si pred spustením aktualizácie operačného systému nezabudnite zálohovať dôležité súbory.

10. Skontrolujte povolenia klávesnice

Aby klávesnica emoji TikTok správne zobrazovala relevantné reakcie alebo návrhy pri písaní, aplikácia vyžaduje prístupové povolenia na sledovanie vstupu z klávesnice.

Ak ste výslovne zakázali úplný prístup z klávesnice pre TikTok, môže to zabrániť bezproblémovej aktivácii rozhrania emoji.

V systéme Android:

 • Prejdite do časti Nastavenia > Aplikácie
 • Vyberte aplikáciu TikTok
 • Klepnite na položku Povolenia
 • Povoľte povolenie „Plný prístup z klávesnice“.

Na iPhone:

 • Otvorte Nastavenia
 • Posuňte zobrazenie nadol a klepnite na Klávesnice
 • Skontrolujte, či je pre TikTok povolený „Úplný prístup z klávesnice“.

Udelenie prístupových práv na úrovni klávesnice pre TikTok mu umožňuje sledovať, čo píšete, a podľa toho navrhovať relevantné reakcie emoji alebo hashtagy bez akýchkoľvek závad.

11. Zmeňte svoju aplikáciu klávesnice

Ak namiesto predvolenej mobilnej klávesnice používate neštandardné aplikácie klávesnice tretích strán, ako je SwiftKey alebo Gboard, môže to niekedy narušiť integrované rozhranie emoji TikTok.

Skúste dočasne prepnúť na predvolenú klávesnicu, ktorá je predinštalovaná na vašom zariadení so systémom Android alebo iOS, a skontrolujte, či rieši problémy s emotikonmi, ktorým čelí výlučne TikTok.

V systéme Android:

 • Prejdite do časti Nastavenia > Systém > Jazyky a vstup > Klávesnica na obrazovke
 • Klepnite na „Spravovať klávesnice“
 • Zakážte všetky aplikácie klávesnice tretích strán
 • Povoliť „Gboard“ alebo „Google Voice Typing“

Na iPhone:

 • Otvorte Nastavenia > Všeobecné > Klávesnica
 • Klepnite na položku Klávesnice
 • Odstráňte všetky vlastné aplikácie klávesnice tretích strán
 • Uistite sa, že je povolená „Predvolená klávesnica Apple“.

Používanie natívnej klávesnice vášho zariadenia namiesto vlastnej bohatej klávesnice zabraňuje konfliktom vznikajúcim v dôsledku viacerých prekrývajúcich sa rozhraní klávesnice, ktoré sa pokúšajú aktivovať súčasne.

12. Zakážte rozšírenia klávesnice Emoji

Niektoré aplikácie klávesnice tretích strán umožňujú inštaláciu vlastných rozšírení, ktoré rozširujú ich katalóg emoji o špeciálne témy alebo reakcie. Ak používate takéto rozšírenia klávesnice, dočasne ich vypnite.

Prekrytia, ako sú doplnky emoji, môžu priamo zasahovať do pokusu TikTok vyvolať predvolené rozhranie klávesnice vždy, keď kliknete na reakčné tlačidlá alebo sa pokúsite zadať emotikony. Odstránenie takýchto rozšírení tento konflikt vyrieši.

V systéme Android otvorte aplikáciu klávesnice tretej strany, navštívte jej nastavenia rozšírení alebo doplnkov a vypnite všetky aktívne balíčky emodži.

Odstráňte rozšírenie klávesnice alebo samotnú aplikáciu doplnku na iPhone – deaktivácia nie je možná. Po vyriešení problémov s emotikonmi TikTok môžete rozšírenia vždy preinštalovať.

13. Vypnite pripojenia VPN/Proxy

Ak pristupujete na internet cez VPN proxy alebo šifrovacie služby, môžu aktívne zasahovať do prvkov špecifických pre región, ako sú katalógy emoji TikTok navrhnuté pre konkrétne krajiny.

Dočasne vypnite alebo vypnite aplikáciu VPN na svojom zariadení a pristupujte k TikTok normálne cez bežné internetové pripojenie bez akýchkoľvek proxy serverov. Teraz sa môžu začať objavovať určité emotikony blokované smerovacími mechanizmami.

Na zariadeniach so systémom Android:

 • Otvorte Nastavenia
 • Prejdite na Sieť a internet (alebo Pripojenia)
 • Klepnite na ikonu ozubeného kolieska vedľa služby VPN
 • Vypnite vždy zapnuté pripojenie VPN

Na iPhone:

 • Otvorte Nastavenia
 • Posuňte zobrazenie nadol a klepnite na VPN
 • Vypnite sieť VPN prepnutím vypínača do polohy vypnuté

Používajte TikTok nejaký čas bez aktívnej VPN, takže všetka prevádzka aplikácie smeruje cez vašu bežnú internetovú linku bez akéhokoľvek šifrovania alebo masiek.

Čítať:  Ako opraviť, že sa video TikTok nezverejňuje alebo neodovzdáva

14. Opravte dátum/čas na zariadení

Nesprávne nastavené hodiny na vašom smartfóne so systémom Android alebo iOS môžu spôsobiť zmätok nielen s TikTok, ale aj s väčšinou aplikácií, kde časové pečiatky rozhodujú o obdobiach údajov alebo spúšťačoch aktualizácie.

Ak je dátum zariadenia príliš nesprávny, TikTok môže zastaviť aktualizáciu emodži a iných dynamických prvkov podľa očakávania v rámci aplikácie.

V systéme Android

 • Choď do nastavení
 • Prejdite nadol na Systém a klepnite na Dátum a čas
 • Vypnúť automatický dátum a čas
 • Manuálne nastavte správny aktuálny dátum/časové pásmo Na iPhone
 • Otvorte Nastavenia > Všeobecné
 • Klepnite na Dátum a čas
 • Posuňte prepínač možnosti „Nastaviť automaticky“ do polohy zapnuté
 • Vyberte mesto v časovom pásme, aby iOS načítal čo najpresnejší dátum/čas

Po nastavení presného aktuálneho dátumu a časového pásma reštartujte TikTok, aby ste odstránili všetky chyby, ktoré sa vymknú z cesty v dôsledku významných odchýlok dátumu a času, čo spôsobuje, že aplikácia mätie obdobia aktualizácie.

15. Aktualizujte softvér zariadenia

Veľmi staré verzie systému Android alebo iOS môžu tiež ovplyvniť integrovanú kompatibilitu klávesnice a emoji v aplikáciách v dôsledku zmien vo vývojárskych rámcoch v rámci iterácií OS.

Ak chcete porovnať svoju verziu systému Android/iOS s najnovšou dostupnou verziou, začiarknite políčko „Aktualizácia softvéru“ v nastaveniach zariadenia. Aktualizácia odstraňuje nielen problémy s emoji, ktorým čelí TikTok, ale aj staré bezpečnostné chyby.

Pred spustením veľkej aktualizácie firmvéru si zálohujte svoje mobilné dáta. Po dokončení inštalácie môže vaše zariadenie vymazať všetky médiá a súbory. Používateľom sa odporúča inovovať, aby si zachovali optimálny výkon smartfónu.

16. Kontaktujte podporu TikTok

Ak žiadne z vyššie uvedených riešení nepomohlo vrátiť chýbajúce emotikony ani po ich trpezlivom vyskúšaní, môže to vyžadovať zásah samotných vývojárov aplikácií TikTok – najmä ak ide o novo predstavenú chybu, ktorá má vplyv na používateľov na celom svete.

Ich tím podpory môžete kontaktovať priamo prostredníctvom aplikácie:

 • Otvorte aplikáciu TikTok a navštívte svoj profil
 • Klepnite na ikonu tri riadky ikonu ponuky (☰).
 • Klepnite na „Nastavenia a ochrana osobných údajov.“
 • Vyberte si Nahlásiť problém z menu.
 • Hľadajte „Odoslať správu” v spodnej časti stránky pomocníka TikTok a klepnite naň.
 • Vyplňte formulár žiadosti o podporu s podrobnosťami o probléme so sťahovaním a prezeraním vašich údajov TikTok.

Prípadne môžete odoslať spätnú väzbu prostredníctvom webovej stránky.

Uveďte model svojho telefónu, verziu operačného systému, podrobnosti o vydaní aplikácie TikTok a uveďte, ako dlho emotikony chýbajú.

TikTok zvyčajne prioritne diagnostikuje bežné technické problémy a vydáva vhodné opravy chýb alebo aktualizácie stability.

Zabaliť sa

Aj keď sa TikTok správa odmietnutím ukázať reakcie emoji môže spočiatku pôsobiť nepríjemne, problém vo väčšine prípadov vyrieši trocha riešenia problémov s mobilnými zariadeniami, ktoré sú zahrnuté vo všetkých metódach.

Postupným sledovaním riešení krok za krokom by ste mali byť schopní identifikovať, čo zasahuje do klávesnice emoji TikTok, a problém natrvalo vyriešiť.

Niekedy môžu emotikony nakrátko prestať fungovať počas rozsiahlych výpadkov TikTok – namiesto toho, aby ste si robili starosti, jednoducho si dajte občerstvenie a skúste to znova o niečo neskôr, keď budú služby obnovené! Pretrvávajúce problémy s emotikonmi sa zvyčajne vyriešia maximálne v priebehu niekoľkých cyklov vydania aktualizácie aplikácie.

Dúfam, že tento podrobný a ľahko sledovateľný sprievodca riešením problémov vám pomôže rozlúčiť sa s chýbajúcimi emotikonmi na TikTok, ak sa niekedy stretnete s týmto problémom. Zdieľajte s priateľmi, ktorí vo veľkej miere používajú TikTok – problémy, ako sú tieto, sa môžu často objaviť pri nadmernom používaní aplikácie!

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE