Ako opraviť zmiznutie videí so záložkami TikTok

TikTok sa stal jednou z najpopulárnejších platforiem sociálnych médií, ktorá používateľom umožňuje sledovať, vytvárať a zdieľať krátke videá. Jednou z užitočných funkcií TikTok je možnosť ukladať videá do záložiek, aby ste si ich mohli pozrieť neskôr.

Mnohí používatelia však zaznamenali problémy s tým, že ich videá v záložkách náhle zmizli v aplikácii.

Strata videí uložených medzi záložky môže byť neuveriteľne frustrujúca, najmä ak obsahovali obsah, ktorý ste si chceli pozrieť znova alebo ho zdieľať s priateľmi.

Dobrou správou je, že existuje niekoľko spôsobov, ako sa môžete pokúsiť obnoviť svoje videá so záložkami TikTok, ak zmizli.

V tejto podrobnej príručke vás prevediem hlavnými dôvodmi, prečo vaše videá uložené v záložkách TikTok zmizli, a poskytnem vám podrobné riešenia, ktoré vám ich pomôžu získať späť.

Dôvody, prečo zmiznú videá označené záložkou TikTok

Existuje niekoľko bežných dôvodov, prečo môžete otvoriť aplikáciu TikTok a zistiť, že vaše videá uložené v záložkách tam už nie sú:

Video bolo odstránené

Najjednoduchší dôvod, prečo je váš TikTok uložený v záložkách preč, je ten, že používateľ, ktorý ho uverejnil, ho odvtedy odstránil zo svojho účtu. Po odstránení pôvodného videa zmizne aj z vašich záložiek.

Bohužiaľ neexistuje žiadny spôsob, ako obnoviť video, ktoré bolo odstránené pôvodným plagátom. Jedinou možnosťou je vyhľadať inú verziu, ktorú mohol znova odoslať iný používateľ.

Video bolo súkromné

Ďalšou možnosťou je, že používateľ, ktorý video pôvodne uverejnil, zmenil nastavenia ochrany osobných údajov tak, aby bolo súkromné. Týmto ho odstránite zo zbierky uloženej medzi záložky.

Čítať:  Oprava zväčšeného videa TikTok po odoslaní

Či je to tak, môžete skontrolovať tak, že vyhľadáte používateľské meno pôvodného video plagátu a zistíte, či je jeho účet teraz súkromný. Ak áno, budete musieť požiadať o zmenu videa späť na verejné, aby ste si ho mohli znova pozrieť.

Porušenie zmluvných podmienok TikTok

TikTok odstráni videá, ktoré porušujú ich pokyny pre komunitu a zmluvné podmienky. To zahŕňa obsah považovaný za nebezpečný, nenávistný, sexuálne explicitný alebo obsah, ktorý porušuje autorské práva.

Ak by sa video so záložkou, ktoré ste si uložili, odstránilo z jedného z týchto dôvodov, už by sa vo vašej zbierke nezobrazovalo. Tieto typy videí nebudete môcť načítať.

Technické problémy alebo nefunkčnosť aplikácie

Niekedy môže TikTok trpieť technickými chybami, ktoré spôsobujú, že videá zmiznú zo zbierok záložiek. Problémy ako zlyhávanie aplikácie, problémy so softvérom telefónu alebo dočasné chyby môžu viesť k vymazaniu záložiek.

Preinštalovanie aplikácie, aktualizácia softvéru zariadenia alebo čakanie, kým TikTok opraví všetky chyby, môže v týchto prípadoch pomôcť obnoviť chýbajúce záložky. Videá neboli odstránené, aplikácia k nim jednoducho nemá správny prístup.

Prekročenie limitu záložiek

TikTok umožňuje používateľom naraz uložiť iba určitý počet videí so záložkami. Tento limit nie je oficiálne zverejnený, ale zdá sa, že je okolo 100 – 200 videí.

Ak ste si uložili príliš veľa záložiek, nové prírastky by mohli začať vytláčať staré videá z vašej zbierky. Orezanie zoznamu záložiek tomu môže zabrániť.

Teraz, keď sme preskúmali hlavné dôvody, prečo môžu videá označené záložkami TikTok zmiznúť, poďme sa pozrieť na niekoľko spôsobov, ako vrátiť chýbajúce videá.

Kroky na riešenie problémov na obnovenie chýbajúcich záložiek TikTok

Dôkladne si skontrolujte zoznam záložiek

Skôr než sa domnievate, že vaše záložky sú preč, niekoľkokrát si pozorne skontrolujte zoznam záložiek. Záložky sú usporiadané od najnovších po najstaršie, takže prejdite úplne nadol, aby ste videli svoje najstaršie uložené videá.

Niekedy nás oči klamú, takže dôkladne skenujte, aby ste sa uistili, že požadované video tam skutočne nie je. Uistite sa, že ste ho omylom nearchivovali ani neskryli.

Čítať:  Ako odblokovať niekoho na Instagrame

Vyhľadajte používateľské účty, ktoré uverejnili videá

Ak je video preč, pretože pôvodný plagát bol odstránený alebo bol označený ako súkromný, môžete skúsiť vyhľadať video priamo v profile daného používateľa.

Aj keď sa nezobrazuje v ich hlavnom informačnom kanáli, môže byť stále viditeľná na karte Páči sa mi alebo inej kategórie. Pozorne skontrolujte všetky rôzne časti.

Skontrolujte, či vás používateľ zablokoval

Podobne, ak vás pôvodný odosielajúci používateľ zablokoval, jeho videá by zmizli z vašich záložiek. Kontrola, či si stále môžete prezerať profil používateľa, je jednoduchý spôsob, ako potvrdiť, či je to tak.

Ak vás zablokovali, jedinou možnosťou je skúsiť si pozrieť video z iného účtu, ktorý nie je zablokovaný.

Obnovte chýbajúce záložky pomocou podpory TikTok

Ak nemôžete nájsť chýbajúce video označené záložkou pomocou vlastného vyhľadávania, môžete skúsiť kontaktovať zákaznícku podporu TikTok a požiadať o pomoc.

Pod Nastavenia a ochrana osobných údajov> Nahlásiť problém, môžete odoslať podrobnosti o chýbajúcich záložkách. Poskytnite informácie, ako je pôvodná webová adresa videa alebo používateľské meno, ktoré ho uverejnilo.

TikTok môže byť schopný obnoviť nedávno odstránené záložky, ak boli odstránené neúmyselne technickou závadou. Podpora môže tiež eskalovať žiadosti o odblokovanie vášho účtu, ak to bráni prístupu.

Preinštalujte a aktualizujte aplikáciu TikTok

Ako už bolo spomenuté, problémy s aplikáciou, ako je zlyhanie alebo porucha, môžu niekedy viesť k strate záložky. Skúste znova nainštalovať aplikáciu TikTok a uistite sa, že ste aktualizovali na najnovšiu verziu.

Na iPhone môžete znova nainštalovať TikTok cez App Store.

V systéme Android odinštalujte aplikáciu a znova si ju stiahnite z Obchodu Google Play.

Aktualizácia na najnovšiu verziu môže opraviť chyby.

Aktualizujte softvérový systém vášho zariadenia

Podobne môže zastaraný softvér v telefóne spôsobiť problémy s výkonom aplikácie TikTok, čo vedie k problémom so záložkami.

Uistite sa, že váš iPhone, Android alebo iné zariadenie je aktualizované na najnovšie aktualizácie operačného systému. Udržiavaním softvéru zariadenia v aktuálnom stave predchádzate zlyhaniam a nestabilite aplikácií.

Obnovte v telefóne výrobné nastavenia

Ak po preinštalovaní aplikácie a aktualizáciách softvéru stále nemôžete obnoviť chýbajúce záložky TikTok, jadrovou možnosťou je vymazať telefón späť na predvolené výrobné nastavenia.

Čítať:  Ako vymazať vyrovnávaciu pamäť vo WordPress

Tým sa vymažú všetky poškodené údaje a umožní vám začať odznova. Pred resetovaním zariadenia si zapíšte dôležité údaje. Možno budete musieť znova nainštalovať TikTok.

Prihláste sa a odhláste sa zo svojho účtu TikTok

Niekedy môže jednoduché odhlásenie z účtu TikTok a opätovné prihlásenie pomôcť správnemu načítaniu videí so záložkami, ak mali predtým problémy so zobrazením.

V aplikácii TikTok prejdite do svojho profilu a vyberte možnosť „Odhlásiť sa“.

Potom znova spustite aplikáciu a znova sa prihláste pomocou podrobností o svojom účte. Vaša zbierka uložená ako záložka sa teraz môže zobraziť.

Kontaktujte pôvodných používateľov

Ak dokážete identifikovať pôvodných tvorcov chýbajúcich videí označených záložkou vo vašej zbierke TikTok, skúste ich osloviť priamo prostredníctvom komentárov alebo správ.

Vysvetlite, že ich video zmizlo z vašich záložiek, a zdvorilo sa opýtajte, či ho môžu znova zverejniť alebo zmeniť nastavenia ochrany osobných údajov späť na verejné. Niektorí používatelia môžu byť ochotní zdieľať to znova, ak budú pekne požiadaní.

Nájdite odpovede od iných používateľov

V niektorých prípadoch, keď bolo pôvodné video odstránené alebo označené ako súkromné, môžete zistiť, že si ho stiahol iný používateľ TikTok a znova ho uverejnil.

Vyhľadajte kľúčové slová súvisiace s chýbajúcim videom alebo naskenujte hashtagy a zvuky, ktoré sú s ním spojené, aby ste zistili, či môžete nájsť duplicitné nahrané video. Opätovný príspevok si môžete uložiť ako záložku.

Použite webovú stránku TikTok Downloader

Existujú rôzne webové stránky tretích strán, ktoré umožňujú sťahovanie videí TikTok priamo z odkazu na video. Ak máte adresu URL svojho teraz chýbajúceho videa v záložke, možno budete môcť použiť jednu z týchto stránok na stiahnutie a uloženie videosúboru TikTok do telefónu alebo počítača ako zálohu.

Buďte opatrní pred škodlivými webovými stránkami a používajte iba renomované platformy na sťahovanie TikTok. Nikdy nezadávajte svoje prihlasovacie údaje TikTok na stránky tretích strán.

Ako zabrániť opätovnému zmiznutiu záložiek TikTok

Po obnovení chýbajúcich videí uložených v záložke TikTok existuje niekoľko krokov, ktoré môžete podniknúť, aby ste sa vyhli tomu, aby sa tento problém v budúcnosti opakoval:

  • Nepreťažujte svoj zoznam záložiek: Pokúste sa obmedziť svoje záložky len na vaše skutočne obľúbené videá a vymažte staré záložky, ktoré ste už pozerali, aby ste uvoľnili miesto pre nové.
  • Stiahnite si svoje obľúbené videá: Pomocou vstavanej funkcie sťahovania TikTok alebo nástrojov tretích strán si stiahnite kópie svojich najcennejších videí so záložkami, aby ste mali trvalé zálohy.
  • Pravidelne kontrolujte záložky: Zvyknite si listovať zoznamom záložiek, aby ste sa uistili, že videá nezmizli, a včas zachyťte prípadné problémy.
  • Kontaktujte vlastníkov videí: Požiadajte tvorcov obsahu, aby vás označili alebo poskytli odkazy na stiahnutie, ak plánujú odstrániť videá, ktoré ste si uložili ako záložky, aby ste si mohli uložiť kópie.
  • Záložky záznamu obrazovky: Použite funkciu nahrávania obrazovky vášho zariadenia na zachytenie a uloženie záznamov videí označených záložkami na bezpečné uloženie.
  • Nahlásenie problémov s aplikáciou: Ak si všimnete technické problémy s TikTok, ktoré vedú k chýbajúcim záložkám, nezabudnite nahlásiť chyby podpore TikTok.
  • Aktualizácia a preinštalovanie aplikácie: Udržujte aplikáciu TikTok plne aktualizovanú a znova ju nainštalujte, ak si všimnete nezrovnalosti v záložkách.
Čítať:  Ako zvýšiť svoj marketing Amazon vo WordPress s AffiliateX

Dodržiavanie týchto osvedčených postupov vám pomôže zabezpečiť, aby ste už nestratili cenné videá TikTok so záložkami!

Záver

Zmiznutie videí zo záložiek v TikTok môže byť určite nepríjemné a nepohodlné. Vo väčšine prípadov však existujú kroky, ktoré môžete podniknúť na obnovenie alebo nahradenie chýbajúcich videí vlastným úsilím.

Kľúčom je najprv pochopiť, prečo vaše záložky TikTok mohli zmiznúť. Keď identifikujete pravdepodobnú príčinu, môžete použiť vhodný prístup na riešenie problémov, aby ste svoju zbierku dostali späť do poriadku.

Vďaka kombinácii dôkladnej kontroly zoznamu, vyhľadávania používateľských účtov, aktualizácie softvéru, kontaktovania podpory, hľadania opätovných príspevkov a sťahovania záloh by ste mali byť schopní obnoviť svoju stratenú knižnicu záložiek.

Implementácia prebiehajúcich návykov, ako je nahrávanie snímok obrazovky, žiadanie tvorcov o odkazy na stiahnutie a obmedzenie celkového počtu záložiek, môže tiež zabrániť tomu, aby sa tento problém opakoval.

Aj keď strata videí uložených v záložke TikTok môže dočasne narušiť váš zážitok, stačí postupovať podľa riešení v tejto príručke a čoskoro budete opäť šťastne posúvať svoje obľúbené položky.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE