Ako opraviť zvislé alebo vodorovné čiary na obrazovke telefónu

Telefóny Android prichádzajú vo všetkých tvaroch a veľkostiach az veľkej časti fungujú celkom dobre. Používatelia však často hlásia podivné problémy, ktoré zhoršujú ich zážitok z telefónu. Mnohí sa sťažovali, že ich telefón náhle vytvára zvislé alebo vodorovné čiary na obrazovke telefónu. Ak čelíte tomuto problému, posvietime si na príčinu problému a na to, ako môžete opraviť zvislé alebo vodorovné čiary na obrazovke telefónu.

RÝCHLA ODPOVEĎ

Problém s vertikálnou alebo horizontálnou čiarou na telefónoch je hardvérový problém, ktorý softvér nedokáže opraviť. Displej postihnutého telefónu je potrebné vymeniť a taká oprava môže prípadne zahŕňať zostavu displeja a základnú dosku, v závislosti od modelu telefónu. Ak chcete začať opravu, kontaktujte prosím zákaznícku podporu.

Vzhľadom na to, že príčinou väčšiny takýchto problémov je náhodné poškodenie alebo nedbalosť používateľa, nebude platiť štandardná záruka. Problém môžu pokrývať niektoré rozšírené záruky. Vo väčšine prípadov počítajte s tým, že zaplatíte až 30% za výmenu displeja a viac, ak sú poškodené aj ďalšie súčasti.

PRESKOČTE NA KĽÚČOVÉ SEKCIE

Čo spôsobuje problém s vertikálnou a horizontálnou čiarou na telefónoch?

Čítať:  Ako propagovať svoj blog o cestovaní

Užívateľ Twitteru @sankalp_bhat

Problém so zelenou linkou na Samsung Galaxy S20 Plus

Chytré telefóny sa v priebehu rokov stali robustnejšími a odolnejšími, ale stále sú to pomerne krehké technické kúsky, ktoré nosíme denne vo vreckách. Majú obmedzenú životnosť a súčasti sa pri každodennom používaní, postupom času alebo dokonca nesprávnym zaobchádzaním pokazia. Po chvíli používania telefónu sa na displeji môžu objaviť zvislé alebo vodorovné čiary. Akonáhle sa tieto čiary objavia, displej môže alebo nemusí fungovať správne.

Čiary môžu byť čierne, biele, zelené, ružové alebo akékoľvek iné farby. Takže môžete veľmi dobre získať biele pruhy na obrazovke telefónu, čiernej čiary alebo kombináciu farieb. To všetko naznačuje, že niečo nie je v poriadku s displejom vášho telefónu, ktorý je veľmi pravdepodobne poškodený.

Pri väčšine správ, ktoré sme videli a skúmali, sa na obrazovkách telefónov začnú objavovať zvislé a vodorovné čiary, obvykle po poškodení vodou, páde alebo inom nesprávnom zaobchádzaní. Čiary sa nemusia objaviť okamžite a môže to nejaký čas trvať, ale v mnohých prípadoch spôsobia, že sa na displeji nebudú zvislé alebo vodorovné čiary zobrazovať správne.

Bohužiaľ tieto riadky indikujú poškodenie hardvéru. V závislosti na nehode, ktorú váš telefón zažil, môže množstvo faktorov spôsobiť, že sa na vašom telefóne objavia zvislé alebo vodorovné čiary. Niektoré z nich zahŕňajú:

  • Tlak na obrazovku telefónu: Obrazovka mohla byť neočakávane namáhaná, možno preto, že bol telefón omylom ohnutý. Vyvíjanie tlaku nad rámec toho, čo displej telefónu zvládne, môže spôsobiť, že sa na displeji zobrazia zvislé a vodorovné čiary.
  • Fyzické poškodenie spôsobené pádom: Pokiaľ vám telefón spadne, je pravdepodobné, že váš telefón utrpel fyzické poškodenie v určitom formáte, aj keď vonkajšie časti telefónu vyzerajú v poriadku. Mohlo dôjsť k poškodeniu základnej dosky vášho telefónu alebo iných súčastí vo vnútri, čo by následne mohlo spôsobiť poškodenie obvodov displeja a zobrazenie zvislých a vodorovných čiar.
  • Poškodenie vodou: Pokiaľ dôjde k poškodeniu telefónu vodou a pokúsite sa telefón zapnúť, môžete skratovať kritické obvody, čo môže spôsobiť zvislé a vodorovné čiary. Poškodenie vodou zahŕňa ponorenie telefónu pod vodu alebo dokonca kvapky vody spôsobujúce kondenzáciu v telefóne.
  • Prehrievanie: Existujú situácie, kedy by dlhodobé prehrievanie mohlo poškodiť základné súčasti displeja. Tento vzácny jav by vyžadoval dlhodobé vysoké teploty, ako je bezdrôtové nabíjanie v rozpálenom aute.
Čítať:  Ako opraviť pôvodný zvuk TikTok Duet, ktorý nefunguje

Vo všetkých týchto prípadoch, ak máte zvislé alebo vodorovné čiary, bola zostava displeja (a možno aj ďalšie diely) fyzicky poškodená. Je nepravdepodobné, že ide o softvérový problém, pokiaľ nehráte s vlastnými ROM pomocou experimentálnych grafických ovládačov. Pre väčšinu používateľov to teda znamená, že displej vášho telefónu bol trvalo a nenávratne poškodený.

Ako opraviť zvislé alebo vodorovné čiary na obrazovke telefónu

Problém zelenej čiary na iPhone

Bohužiaľ výmena displeja je jediný spôsob, ako vyriešiť problém so zvislou alebo vodorovnou čiarou na obrazovke telefónu. Na strane softvéru nemôže koncový používateľ urobiť nič, čo by problém vyriešilo.

Reštartujte telefón, aby ste vylúčili problém so softvérom

Ako krok pri odstraňovaní problémov odporúčame reštartovať telefón raz, keď sa na telefóne Android objaví problém s vertikálnou alebo horizontálnou čiarou. Tento krok iba vylučuje možnosť softvérového problému. Nie je to oprava, ale môže vás ušetriť zbytočné cesty do servisného strediska.

Navštívte servisné stredisko alebo RMA svojho telefónu

Akonáhle sa uistíte, že problém nie je spôsobený softvérom, budete musieť navštíviť servisné stredisko alebo RMA telefónu a nechať ho opraviť. Ďalšie kroky, ktoré by ste mali podniknúť, vám oznámi tím podpory vášho telefónu. Pred odoslaním telefónu tiež odporúčame zálohovať ho.

Servisné stredisko pravdepodobne posúdi problém so zvislou alebo vodorovnou čiarou ako hardvérovú poruchu zostavy displeja, čo bude vyžadovať výmenu displeja a možno aj zostavy displeja. U niektorých telefónov to môže tiež zahŕňať výmenu základnej dosky v závislosti od toho, ako je telefón vyrobený.

Čítať:  Elektronické poistenie podnikania: Ako si správne kúpiť poistenie podnikania pre online obchody

Zákaznícky servis vám pravdepodobne ponúkne niečo medzi 10-30% predajnej ceny vášho telefónu za výmenu displeja. Čiastka sa líši v závislosti na značke, modeli a zložitosti opravy.

Vzťahuje sa na problém s vertikálnou alebo horizontálnou čiarou záruka?

Užívateľ Twitteru @VivekPanjwan05

Problém s vertikálnou čiarou na Realme GT Master Edition

Bohužiaľ odpoveď na väčšinu týchto problémov je, že je nepravdepodobné, že by sa na ne vzťahovala záruka. Ak chcete získať výhodu záruky, budete musieť preukázať, že problém bol spôsobený chybou výrobcu a nie vonkajším poškodením vami ako užívateľom.

Problém zvislých a vodorovných čiar je vo väčšine prípadov spôsobený náhodným poškodením a nedbalosťou používateľa. Záruka sa na to isté nevzťahuje, aj keď je váš telefón relatívne nový a vzťahuje sa naň štandardná záruka. Niektoré rozšírené záruky, ako je AppleCare Plus, pokrývajú náhodné poškodenie, hoci vám obvykle účtuje malý poplatok za spracovanie.

Komentáre

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE