Ako pomenovať svoju digitálnu agentúru – príklady, nápady & Inšpirácia

S viac ako 2 000 digitálnymi agentúrami, ktoré používajú Ahrefs, sme videli spravodlivý podiel názvov agentúr! Pre zakladateľov začínajúcich digitálnych agentúr môže byť hľadanie toho správneho názvu skutočnou výzvou. Digitálne agentúry sú predsa kreatívne podniky. Očakávame, že kreatívne schopnosti agentúry sa prejavia, keď vstúpia na trh. Toľko myšlienok a výskumu môže ísť do jedného slova alebo niekoľkých slov, ktoré sa nakoniec stanú identitou podniku.

Čo ďalej komplikuje, názvy domén sa rýchlo zmocňujú. Aj keď sa vám môže páčiť myšlienka jednoduchých názvov marketingových agentúr, ako napríklad „vaše mesto + váš priemysel“, je pravdepodobné, že aj to už bolo prijaté.

Dnešné názvy digitálnych agentúr niekedy na povrchu vyzerajú náhodne (napríklad Kroon Studio alebo Comrade Web Agency), ale v skutočnosti nie sú ničím iným. Rozoberieme si, prečo si digitálne agentúry vyberajú mená, ktoré robia, a ako môžete nájsť inšpiráciu pre tie najlepšie názvy agentúr vo svojom výklenku.

Ako si vybrať dobrý názov agentúry

Najlepšie názvy digitálnych agentúr sa hodia k osobnosti značky, priťahujú pozornosť a sú ľahko zapamätateľné a vyjadrujú zmysel pre špecializáciu agentúry.

V minulosti mnohé agentúry jednoducho používali rovnaký vzorec ako právnické firmy alebo poradenské spoločnosti: Partner A + Partner B + Partner C = názov agentúry. Spomeňte si na Mad Men’s Sterling Cooper Draper Pryce a získate všeobecnú predstavu.

Aj keď to môže byť pekné zvýšenie sebavedomia pomenovať svoju spoločnosť po sebe, nie je to zapamätateľné a potenciálnym klientom nedáva žiadnu predstavu o tom, aká je vaša značka alebo čo robíte. Okrem toho sú nezvyčajné priezviská často nesprávne napísané alebo nesprávne vyslovované, zatiaľ čo bežnejšie priezviská sú zamieňané s inými spoločnosťami.

Ale ako vo všetkých veciach, existujú jedinečné situácie, kedy môže byť vaše meno výhodnou voľbou. Ak ste skutočne „tvárou“ svojej značky a chcete vytvoriť silné spojenie medzi vami a vašou agentúrou, použitie vášho mena môže byť dobrou voľbou. Zvážte situáciu, keď máte existujúci profil vo svojom odvetví a máte určité metodológie a filozofie, ktoré osobne propagujete a evanjelizujete. Používanie vášho mena vo vašej agentúre vytvára prirodzené rozšírenie vášho myslenia na podnikanie v oblasti služieb a umožňuje toto myslenie škálovať.

Čítať:  SEO taktiky, ktoré nevyžadujú nový obsah

Skvelým príkladom je reklamná legenda Dávid Droga (na obrázku vyššie), ktorý svoju agentúru Droga5 založil po mnohých rokoch pôsobenia v reklame a budovaní si reputácie reklamného kreatívca, ktorý vo svojej práci rozprával skvelé príbehy.

Názvy agentúr – ako to všetko začalo

Pri rozhodovaní o najlepších názvoch agentúr môže byť lákavé kopírovať veľké ryby. Túto stratégiu neodporúčame, čiastočne preto, že najväčší hráči majú tendenciu mať idiosynkratické mená, ktoré nedávajú veľký zmysel, pokiaľ sa neponoríte do histórie spoločnosti.

Podľa WorldAtlas sú tri najväčšie reklamné spoločnosti podľa globálnych príjmov WPP Group, Omnicom Group a Publicis Worldwide.

WPP, anglická spoločnosť, pôvodne stála za Wire and Plastic Products (vážne) a meno si ponechala, keď rástla a získavala ďalšie spoločnosti. Omnicom (omni=all; com=company) vznikol ako holdingová spoločnosť pre niekoľko rôznych spoločností, všetky s tradičnými partnerskými menami. V trochu originálnejšom poňatí je názov Publicis Worldwide vytvorený kombináciou francúzskeho slova pre „reklamu“ a čísla 6 – obľúbeného čísla zakladateľa. Hej, prečo nie, však?

Tieto druhy názvov marketingových agentúr však nie sú pre nové agentúry príliš užitočné, pretože neupútajú pozornosť a okamžite nenaznačujú medzeru v spoločnosti. Okrem toho sú to všetky veľké zastrešujúce spoločnosti, ktoré získali mnoho menších skupín s konkrétnejšími obchodnými cieľmi. Takže aj keď môžu byť užitočnými modelmi, keď jedného dňa vediete veľký konglomerát digitálnych agentúr, nepomôžu vám, keď len začínate.

Nový prístup

Názvy najlepších marketingových a dizajnérskych agentúr súčasnosti sú chytľavé a okamžite naznačujú niku spoločnosti.

Špičkové digitálne firmy sa špecializujú. Postúpili v rebríčku, pretože môžu svojim klientom ponúknuť riešenie na mieru pre ich rastové ciele.

Zistenie jedinečného mena je kľúčovou súčasťou tejto stratégie. Existujú doslova státisíce digitálnych agentúr, z ktorých si môžu vaši klienti vyberať a vy máte len chvíľu na to, aby ste urobili dobrý prvý dojem. Vaše meno je prvá vec, ktorú potenciálni klienti uvidia (alebo počujú), preto sa uistite, že je dobré.

Môžete sa inšpirovať svojou polohou, ako sú tieto agentúry:

72andSunny: Narodil sa v Los Angeles s menom, ktoré vyjadruje „výraz optimizmu“

Tracta: Digitálna agentúra so sídlom na Novom Zélande pôsobiaca v odvetví poľnohospodárstva

Čítať:  Ako sťahovať videá Vimeo do počítača

Alebo z vašej služby, ktorá ponúka medzeru, ako sú tieto agentúry:

Sme sociálni: nie je zmätok o tom, čo táto agentúra robí!

King Content: potrebujete nejaký obsah?

A čo generátory názvov agentúr?

Mnoho startupov používa generátor na vymýšľanie nápadov na názvy agentúr. Aj keď vám odporúčame vybrať si niečo, čo je o niečo viac prispôsobené marketingovým cieľom a bolestivým bodom vašich klientov, generátory môžu byť skvelým spôsobom brainstormingu a prúdenia nápadov.

Niektoré generátory, ktoré vám môžu pomôcť vymyslieť najlepšie názvy kreatívnych agentúr, zahŕňajú Namelix, AdAgea Generátor názvu reklamnej agentúry.

Namelix vám pomôže prísť s názvom na základe konkrétnych kľúčových slov. Ak teda chcete, aby vaše meno vyjadrovalo myšlienky ako „kreatívny marketing sociálnych médií“, poskytne vám nápady založené na týchto kľúčových slovách.

AdAge je trochu ostrejší a má tendenciu generovať mená, ktoré priťahujú pozornosť, zatiaľ čo generátor názvov reklamných agentúr je viac-menej stroj s voľnými asociáciami.

Keďže digitálny priestor je preplnený značkami a názvami, môže to byť jeden zo spôsobov, ako nájsť nápady na názvy agentúr, na ktoré si ešte nikto nerobil nárok.

Môžem zmeniť názvy agentúr?

Krátka odpoveď je áno, ale je to ťažké.

Vaša webová doména bude zaregistrovaná pod názvom, ktorý si vyberiete pri spustení svojej digitálnej agentúry, a migrácia všetkého na novú platformu neskôr je veľká bolesť hlavy. Skombinujte to s novými nápismi, vizitkami, písacími potrebami, grafikou, logami atď. a zmena názvov je tiež spojená so značnými finančnými nákladmi.

Názvy marketingových agentúr sa najčastejšie menia pri akvizícii alebo zlúčení s inou spoločnosťou a v takom prípade technicky vzniká nová spoločnosť. Je to teda naozaj príležitosť vybrať si z nových názvov kreatívnych agentúr.

Niekedy je to však všetko o zosúladení s názvami materskej / sesterskej spoločnosti alebo o konsolidácii viacerých ponúk pod jedným názvom. Dobrým príkladom je SEO agentúra Path Interactive so sídlom v New Yorku premenovaný na Amsive Digital v marci 2021 po spustení Amsive, ktorý bol vytvorený ako súčasť akvizície spoločnosti Vision spoločnosti SourceLink.

Ďalším príkladom rebrandingu známej agentúry bolo, keď sa austrálska reklamná agentúra Three Drunk Monkeys premenovala na The Monkeys v roku 2011. V tom čase zakladatelia agentúry uviedli, že dôvodom rebrandingu bolo, že „už nie sme traja a už nie opitý“. Ocenená agentúra sa rozrástla na viac ako 70 ľudí. Začiatkom roka vyhrali Diageov reklamný účet pre Smirnoff. Keď bola nová značka oznámená, mnohí v tomto odvetví špekuloval že zmena bola na naliehanie ich nového klienta!

Čítať:  Kompletný sprievodca skóre spamu (plus 3 hodnotné spôsoby, ako ho použiť)

Prvky názvov dobrých reklamných agentúr

Hranice medzi tradičnou reklamou a digitálnymi službami sa v priebehu rokov výrazne rozmazali a názvy reklamných agentúr odzrkadľujú túto zmenu. Zatiaľ čo niektoré z popredných firiem, ako napríklad Duncan Channon, sa držia starých konvencií názvov, iné ako Cutwater a Traction prijímajú novú éru hanebných mien.

Ak práve začínate s digitálnou reklamnou agentúrou, chcete si vybrať názov s nasledujúcimi prvkami:

  • Ľahko zapamätateľné
  • Upútanie pozornosti
  • Špecifické pre niky
  • Zábavné

Marketingoví profesionáli sú známi svojou kreativitou a zábavou, takže to môže odrážať aj vaše meno. Startupy sa často obávajú, že znejú dostatočne skúsene a kompetentne na to, aby prilákali nových klientov, ale výber hlúpeho mena z tohto dôvodu by bola chyba.

Namiesto toho odporúčame prijať fakt, že digitálny marketing je rýchly, originálny a trochu svojrázny. Nebojte sa upútať pozornosť svojich klientov kreatívnym názvom.

Nápady a inšpirácia

Niektoré z najlepších názvov agentúr sú krátke, chytľavé a trochu nervózne.

V ideálnom prípade bude vaše meno odrážať výklenok a základné hodnoty vášho podnikania. Kreatívne spektrum zahŕňa širokú škálu špecialít a spoločnosť zaoberajúca sa digitálnym marketingom sa líši od spoločnosti zaoberajúcej sa širokouhlou reklamou. Vaše meno by malo odrážať, kto a čo ste.

Zozbierali sme širokú škálu príkladov v rôznych digitálnych kreatívnych odvetviach, aby sme rozprúdili vaše meno.

Taktical sa napríklad špecializuje na využitie hlavných reklamných platforiem a optimalizáciu zdieľania na sociálnych sieťach a jej názov naznačuje stratégiu a špecifickosť.

Podobne sa klientom páčia názvy dizajnérskych agentúr, ktoré naznačujú moderný, nervózny pohľad. Čím kreatívnejší a rýchlejší priemysel, tým užitočnejší bude šikovný alebo dokonca vtipný názov.

Vezmite kreatívnu agentúru Rukus. Spoločnosť Rukus, ktorá poskytuje komplexné služby, je hrdá na to, že je inteligentná a agilná. Jeho názov využíva príbeh o mladom pôvode – jeho zakladateľ založil spoločnosť hneď po vysokej škole a rýchlo sa rozrástla.

Jedným z našich obľúbených mien je Ironpaper Marketing. Exkluzívna B2B digitálna marketingová agentúra Ironpaper bola založená z presvedčenia, že umenie a veda by sa mali spojiť, aby poháňali riešenia pre svojich klientov – odtiaľ názov Iron+Paper, kde železo predstavuje vedu a papier umenie.

Čítať:  10 inšpiratívnych nápadov na vytváranie lepšieho obsahu

Ďalším na našom zozname najlepších mien kreatívnych agentúr sú Digital Surgeons. Táto kreatívna poradenská firma sa môže pochváliť schopnosťou prispôsobiť riešenia pre svojich klientov a jej názov naznačuje cielený prístup k digitálnej prítomnosti svojich klientov.

Pre bonusové body názov tiež naznačuje kompetenciu a spoľahlivosť, dve veľké predajné body v oblasti digitálneho marketingu.

Giant Spoon, veľká reklamná agentúra s kompletnými službami z LA a New Yorku, má za sebou niekoľko známych mediálnych spoluprác, vrátane obľúbenej HBO Game of Thrones. Giant Spoon, ktorý sa umiestnil ako jedinečný a svieži, ale stále autoritatívny, dostal svoje meno, keď sa zakladatelia rozhodli, že chcú „rozhýbať veci“. Sú známi ako agresívna firma, ktorá je v popredí rozvíjajúcich sa oblastí, ako sú e-športy.

Ďalšia úspešná agentúra digitálneho marketingu, Ignite Visibility, získava extra body v kategórii pomenovania, pretože používa sloveso spojené s pohybom a energiou, ako aj tým, že potenciálnym klientom presne hovorí, čo získajú: zvýšenú viditeľnosť. Keďže sa špecializovali na marketing vo vyhľadávačoch, to vám povie, prečo je služba, ktorú poskytujú, dôležitá.

Nakoniec sa nebojte jednoduchých mien. Zatiaľ čo vzostup trendových a hanebných mien vás môže priviesť k tomu, aby ste pokrstili svoju novú agentúru „Monster Growth Nerve Burst“, čo môže byť pre väčšinu potenciálnych klientov príliš veľa. SocialSEO je digitálna marketingová agentúra z Colorada, ktorá pomáha klientom zvyšovať ich hodnotenie na cieľových trhoch. SocialSEO, jedna z najvyššie položených firiem v oblasti digitálneho marketingu v krajine, sa do hry dostala pomerne skoro, a preto si pravdepodobne dokázala zabezpečiť relatívne jednoduché a priamočiare meno.

Keď nové agentúry uvažujú o názvoch kreatívnych agentúr, mali by zvážiť, aké špecializované riešenie ponúkajú na splnenie bolestivých bodov svojich klientov, a pokúsiť sa vybrať názov, ktorý odráža túto medzeru. Zvážte prostredie konkurencie a vykonajte hĺbkový prieskum napodobňovaním cesty vašich potenciálnych klientov. Vykonajte nejaké vyhľadávanie Google, prehliadajte adresáre a stránky s recenziami agentúr. Keď sa vžijete do kože klienta, získate skvelý prehľad o tom, aké typy mien vynikajú, aké mená sú zapamätateľné a ako sa môžete efektívne jedinečne umiestniť v rámci krajiny.

S inšpiráciou a tipmi sme si istí, že si vyberiete perfektný názov agentúry.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE