Ako pomenovať svoju firmu

Shakespeare raz spochybnil jej dôležitosť – ale keď príde na podnikanie, treba veľa premýšľať o názve. Koniec koncov, názov vašej spoločnosti môže priamo ovplyvniť jej úspech.

Pred začatím podnikania v oblasti elektronického obchodu je dôležité vymyslieť správny názov pre vašu spoločnosť.

V ideálnom prípade by to malo znieť pútavo, malo by reprezentovať, aký druh podnikania chcete prevádzkovať, a pomáhať zákazníkom odlíšiť vás od konkurencie.

Pokračujte v čítaní, aby ste sa dozvedeli, ako pomenovať svoju firmu, a osvedčené postupy pri výbere názvu.

Čo robí dobré meno?

Dobré obchodné meno je príznačné a hodí sa k produktom, ktoré ponúka. Tesla a Coursera sú vynikajúcimi príkladmi toho, ako môže byť meno spojené s produktmi spoločnosti. Tieto názvy sú jedinečné a jednoduché, vďaka čomu sú značky ľahko rozpoznateľné a zapamätateľné.

Napriek tomu je potrebné byť opatrný pri pomenovaní spoločnosti, pretože to môže mať nepriaznivý vplyv na jej imidž a povesť. Na internete je množstvo článkov, ktoré si z takýchto mien robia srandu. V najlepšom prípade sa takýto názov stane na webe virálnym, čo má za následok dočasné zvýšenie predaja. Ale tvrdou realitou je, že nikto pravdepodobne nebude brať vašu spoločnosť vážne a nebude s vami obchodovať.

Čítať:  Ako nájsť archivované rozhovory v telegrame

Dôležité informácie o pomenovaní vašej firmy

Predstavte si, že ste prišli s názvom kreatívnej spoločnosti. Teraz je ten správny čas na vykonanie prieskumu pred legálnou registráciou. Tu je niekoľko bodov, ktoré je potrebné skontrolovať, aby ste predišli možným ďalekosiahlym problémom v budúcnosti.

Preferovaný názov je podobný/identický s existujúcimi firmami

Neodporúča sa používať názvy podobné tým, ktoré už používajú iné podniky vo vašom odvetví, najmä ak vaši konkurenti sídlia v rovnakej krajine alebo regióne. To bude mať nepriaznivý vplyv na imidž vašej firmy. Okrem toho to zmiatie zákazníkov, ktorí vás chcú kontaktovať, ale náhodne sa porozprávajú s vaším konkurentom.

Jediná situácia, kedy to môže byť prijateľné, je, ak iná spoločnosť používajúca tento názov ponúka úplne iný produkt. Je to ešte bezpečnejšie, ak je to v inom štáte alebo krajine. Napríklad predávate detské oblečenie v USA, zatiaľ čo druhá spoločnosť predáva digitálne produkty, ako sú plagáty na stiahnutie v Indii.

V najhoršom prípade sa môžete ocitnúť v boji proti súdnemu sporu o porušenie ochrannej známky. Nielenže stratíte peniaze a čas, ale tiež vás to môže prinútiť úplne zmeniť značku vášho podnikania.

Preferovaný názov sa už používa

Zistenie, že váš ideálny obchodný názov je už obsadený, vás môže odradiť. Stále je však možné nájsť cestu von.

  • Skrátený variant — Ak sa vám nepodarilo zaregistrovať spoločnosť s názvom „Delta Design-Build Constructions“, skúste to skrátiť na „Delta DBC“.
  • Kontaktovanie vlastníka spoločnosti s požadovaným názvom — Názov bol možno zaregistrovaný, ale nepoužíval sa. V takom prípade môže vlastník preniesť meno na vás. Je pravdepodobné, že to nebude zadarmo. Ďalším možným scenárom je, že váš preferovaný názov spoločnosti bol zaregistrovaný, aby sa neskôr predal – čo je podobné squattingu názvu domény. Ak je to tak, jediným východiskom je zaplatiť squatterovi, aby získal požadovaný názov spoločnosti.
  • Vymyslite nové meno — Urobte krok späť a zistite, či môžete prísť s niekoľkými novými možnosťami. Ktovie, možno sa vám podarí vygenerovať lepšie meno pre vašu firmu.
Čítať:  Instagram SEO: Ako zvýšiť svoju objaviteľnosť

Registrácia domény

Online prítomnosť je životne dôležitá pre každú firmu. Pred konečným rozhodnutím o názve vašej spoločnosti sa uistite, že je názov domény dostupný. Podľa štatistík obyvatelia USA najviac dôverujú doménovým menám .com. Ak však produkty poskytujete predovšetkým zákazníkom mimo USA, môžete použiť názov domény najvyššej úrovne s kódom krajiny (známy aj ako ccTLD), napríklad .de alebo .fr.

Môžete tiež preskúmať možnosť použitia hacku domény – domény, kde názov spoločnosti a doména najvyššej úrovne tvoria spolu jediné slovo. Napríklad „youtu.be“ alebo „taekwon.do“. Pozitívom je, že vyzerá kreatívne, skracuje URL a pomáha zákazníkom zapamätať si ju. Nevýhodou je, že môže byť ťažké prísť s názvom, ktorý by mohol využiť tento trik.

Vzhľadom na skutočnosť, že registrácie domény sa uskutočňujú najmenej 1 rok, môže byť dobrý nápad zaregistrovať sa vopred, aby ste sa uistili, že ju môžete stále používať, keď budete pripravení začať podnikať.

Osvedčené postupy, ako pomenovať svoju firmu

Názov vašej firmy určí, ako ju budú vnímať vaši potenciálni zákazníci a partneri. Perfektný názov je ľahko zapamätateľný, objasňuje, o čom je vaša firma, a vaša spoločnosť vďaka nemu vyčnieva z davu.

Nižšie uvádzame niekoľko návrhov, ktoré vám pomôžu pomenovať svoju firmu,

Buďte opatrní pri pravopise a skratkách

Keď hovoríte so zákazníkom po telefóne a požiadate ho, aby navštívil vašu stránku, je skvelé mať obchodné meno, ktoré je napísané tak, ako to znie, aby nedošlo k zámene. Budete vedieť, že ste to pochopili správne, ak názov vašej spoločnosti dokážu ľahko rozpoznať virtuálni asistenti, ako sú Alexa alebo Siri.

Čítať:  Apple TV vs Fire TV: Ktorá streamovacia platforma je pre vás tá pravá?

Okrem toho vyslovte názov spoločnosti, ktorý ste si vymysleli, aby ste sa uistili, že to znie vhodne. Skratky môžu tiež znieť nepríjemne, najmä ak sú dlhšie ako tri alebo štyri písmená. A ak sa náhodou zhodujete so skratkou iného obchodného subjektu, môže to spôsobiť problémy s výsledkami a hodnotením vyhľadávačov.

Predstavte si expanziu v budúcnosti

Ak založíte, povedzme, obchod s optikou a na začiatku budete predávať iba teleskopy, neznamená to, že nebudete môcť rozšíriť ponuku produktov o ďalekohľady, puškohľady, mikroskopy alebo dokonca fotografické vybavenie. Ako už bolo povedané, je lepšie vybrať si názov spoločnosti, ktorý súvisí s vaším odvetvím, nie nejaký konkrétny produkt, ktorý predávate.

Rovnaký princíp platí pre geografický aspekt. Začínate v Miami na Floride, ale chcete sa prepracovať cez celú krajinu do Seattlu, Washington? Neobmedzujte svoje obchodné meno na miesto, kde vznikol.

Pred použitím vlastného mena si dvakrát rozmyslite

Použiť svoje meno na vytvorenie novej značky môže byť náročné. Aj keď nie ste všeobecne známy, takéto názvy spoločností vašim potenciálnym zákazníkom nič nehovoria. Okrem toho, ak sa rozhodnete predať svoju firmu v určitom okamihu, môže byť pre vás ťažké to urobiť kvôli názvu.

V určitých situáciách je možné z vášho osobného mena urobiť pútavý obchodný názov. Napríklad Adidas bol pomenovaný po zakladateľovi Adolfovi Dasslerovi, ktorý mal prezývku „Adi“. Adi Dassler sa nakoniec zmenil na Adidas. Alebo zvážte Automattic, ktorý bol pomenovaný po svojom zakladateľovi Mattovi Mullenwegovi.

Čítať:  Upozorňuje TikTok na snímku obrazovky alebo záznam obrazovky?

Teraz, keď máte meno…

Teraz, keď už viete, ako pomenovať svoju firmu, čo ďalej? Naučiť sa osvedčené postupy pre pomenovanie firmy je zásadným krokom pri zakladaní firmy. Vytvorenie vašej online značky môže znieť ako náročná práca, no existujú riešenia a odborníci, ktorí vám kryjú chrbát.

Tu v Hostinger ponúkame skutočne jedinečné riešenie elektronického obchodu – StoreBuilder. Optimalizovaný hosting WooCommerce spojený s prémiovými doplnkami vám pomôže vytvoriť si vlastnú, jedinečnú webovú stránku elektronického obchodu. Toto riešenie robí ťažkú ​​prácu pri budovaní vášho obchodu od nuly bez toho, aby ste museli napísať jediný riadok kódu.

Hostinger spravuje každý aspekt vášho obchodu, čo vám umožňuje zamerať sa na rast vášho podnikania a generovanie výnosov.

Začnite s aplikáciou StoreBuilder ešte dnes.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE