Ako poslať pozvánku Kalendára Google v Gmaile

Kalendár a aplikácie na pripomenutie sú v dnešnej dobe životne dôležité kolieska na pracoviskách. Jednou z takýchto aplikácií je Kalendár Google, pomocou ktorého môžete rýchlo a efektívne plánovať stretnutia, organizovať udalosti a zvolávať stretnutia oddelenia. Svoj kalendár môžete tiež zdieľať s ostatnými ľuďmi, aby k nemu mali aj prístup.

Po vytvorení udalosti v Kalendári Google môžete poslať pozvánky ľuďom, ktorí sa zúčastnia. To pomáha ušetriť čas a námahu pri pozvaní každého jednotlivca. Tento článok vám ukáže, ako odoslať pozvánku Kalendára Google v Gmaile.

RÝCHLA ODPOVEĎ

Pozvánku Kalendára môžete odoslať cez Gmail kliknutím (ak používate web) alebo kliknutím (ak používate aplikáciu) na udalosť v zobrazení Kalendár a potom zadaním e-mailových adries pozvaných do poľa Pridajte hostí poľa.

PRESKOČTE NA KĽÚČOVÉ SEKCIE

Ako poslať pozvánku Kalendára Google v Gmaile

Pozvánky Kalendáre Google sú skvelým spôsobom, ako rýchlo informovať pozvaných na schôdzku alebo udalosť, ktoré sa majú zúčastniť. Je to oveľa menej časovo náročné ako posielanie personalizovaných pozvánok každému zvlášť. Ak chcete zistiť, ako odoslať pozvánku do Kalendára Google, postupujte takto:

 1. Ísť do www.gmail.com vo zvolenom prehliadači. Prihláste sa pomocou svojho účtu Google.
 2. Kliknite na Ikona kalendára v pravom hornom rohu obrazovky. Tým sa rozbalí Kalendár Google na bočnom paneli.
 3. Kliknite na Ikona Otvoriť na novej karte otvorte Kalendár v novom okne.
 4. Ak ste tak ešte neurobili, vytvorte udalosť kliknutím Vytvoriť v ľavej hornej časti obrazovky. Vyberte, či chcete vytvoriť súbor udalosťa Úlohaalebo an Rozpis schôdzok.
 5. Vyplňte podrobnosti o udalosti, ako je názov, miesto, dátum a čas.
 6. V Pridať hostí zadajte e-mailové adresy ľudí, ktorých chcete pozvať. Google bude pri písaní automaticky dokončovať a ponúkať návrhy.
 7. Vyberte pozvané z rozbaľovacej ponuky kliknutím na ich mená a budú pridaní do zoznamu s vašim menom hore ako organizátor.
 8. Niektoré pozvané môžete tiež označiť ako voliteľné kliknutím na Make-voliteľné ikona (vyzerá ako ľudská silueta) vedľa ich mena. Voliteľne pozvaní sú žiadaní, aby sa akcie zúčastnili, ale ich prítomnosť nie je povinná.
 9. Kliknutím tiež môžete upraviť oprávnenie hosťa Oprávnenie hosťa a kliknutím na zaškrtávacie políčka v rozbaľovacej ponuke. Môžete im povoliť alebo obmedziť možnosť upravovať udalosť, pozývať ostatných alebo zobraziť zoznam hostí.
 10. Po pridaní všetkých hostí kliknite na modrú Tlačidlo Uložiťa potom kliknite na Poslať až budete vyzvaní na odoslanie e-mailu s pozvánkou.
Čítať:  Čo je TikTok Now a ako ho používať?

Tým sa odošlú pozvánky ľuďom, ktorých ste pridali do zoznamu hostí. Ak ste už vytvorili udalosť a chceli by ste k nej iba pridať hostí, kliknite na udalosť v zobrazení Kalendár a kliknite na Upraviť ikona. Potom postupujte podľa krokov 6-10 vyššie.

Ako poslať pozvánku Kalendára Google z aplikácie Gmail

Aj keď neexistuje spôsob, ako poslať pozvánky Kalendára priamo z aplikácie Gmail, môžete ich odoslať prostredníctvom aplikácie Kalendár pre Android a iOS. Postupujte podľa nasledujúcich krokov a zistite, ako:

 1. Otvor Aplikácia Kalendár na vašom telefóne.
 2. Ak ste tak ešte neurobili, vytvorte udalosť kliknutím na + ikona v pravej dolnej časti obrazovky. Vyberte, či chcete vytvoriť súbor udalosť alebo a Úloha.
 3. Vyplňte podrobnosti o udalosti, ako je názov, miesto, dátum a čas.
 4. V Pridať hostí zadajte e-mailové adresy ľudí, ktorých chcete pozvať. Google bude pri písaní automaticky dokončovať a ponúkať návrhy.
 5. Vyberte pozvané z rozbaľovacej ponuky kliknutím na ich mená a budú pridaní do zoznamu s vaším menom hore ako organizátor. Môžete prepínať, či hostia môžu pridávať ďalšie alebo nie.
 6. Kliknite Hotovo až ich všetky pridáte, kliknite na Uložiť.

K existujúcej udalosti môžete pridať ďalších hostí tak, že na ňu kliknete v zobrazení Kalendár a potom kliknete na Upraviť ikona. Potom opakujte kroky 4-6 vyššie.

Komentáre

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE